Skip to main content Skip to navigation

Summer 2015 Western Washington Graduate List

Aberdeen

Aaron Michael Aschim, Bachelor of Science in Civil Engineering, Cum laude.

Anacortes

Alyssa S Ballantyne, Bachelor of Arts in Human Development; Cory Scott Campbell, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude;

Stephanie R Caplan, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude;

Shane William Hardesty, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Ka’imina’auao Ikaika Morrigan Kaholokula, Bachelor of Arts in Communication, Cum laude;

Thomas Christopher LaFave, Bachelor of Science in Psychology, Summa cum laude.

Arlington

Benjamin William Appleton, Bachelor of Science in Psychology; Cheyenne Elizabeth Hanshaw, Bachelor of Arts in Human Development.

Auburn

Sarah Virginia Amato, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude;

Alyson Irene Huckins, Bachelor of Science in Animal Sciences; Michael Sebastian Larosa, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jessica Renee Long, Bachelor of Arts in Human Development; Michael Joseph Rieman, Bachelor of Arts in Business Administration; Courtney Liesbeth Else Stute, Bachelor of Arts in Human Development; Hayleigh Linay White, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Bainbridge Island

Kendall Brooke Culton, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Emily Christine Damento, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Morgan Elisabeth Moniz, Bachelor of Science in Kinesiology; Alexander Michael Tielman, Bachelor of Arts in Business Administration; Lauren Marishka Tielman, Bachelor of Arts in Philosophy.

Battle Ground

Theresa Lynne Cermak, Bachelor of Science in Biology, Magna cum laude;

Aaron Samuel Jonathon Greenberg, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brodie Nicholas Gray, Bachelor of Arts in Social Sciences; Andrew Joseph McMahon, Bachelor of Science in Psychology, Summa cum laude;

Michelle Jessica Mertes, Bachelor of Arts in Social Sciences; Chloe Adair Moesch, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude;

Alla Sergeyevna Morgunov, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude;

Teada Ngov, Bachelor of Arts in Public Affairs; Jean Mae Powell, Bachelor of Arts in Human Development, Cum laude;

Nicole Lynn Rock, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Jenna Ralene Syverson, Bachelor of Arts in Humanities; Chad William Uskoski, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Belfair

Emily Shea Satran, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Katryn Marie Whitney, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Bellevue

Keysa Elizabeth Anderson, Bachelor of Arts in Communication; Matthew D Carnahan-Murray, Bachelor of Arts in Business Administration; Zachary Evans, Bachelor of Science in Economic Sciences; Ryan Anton Farren, Bachelor of Arts in Political Science; Grayson Pier Grant, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael David Koreis, Bachelor of Arts in Education; Tanner James Lien, Bachelor of Arts in Sport Management; Quinten T Mioduszewski, Bachelor of Arts in Sport Management; Matthew Edward Nugent, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Daniel Jonathan Rice, Bachelor of Arts in Business Administration; Adriana Tejeda, Bachelor of Arts in Business Administration.

Bellingham

Adam Markus Lervik, Bachelor of Arts in Business Administration; Ellie Megan Rose Mischaikov, Bachelor of Arts in Communication; Brent Alexander Vogel, Bachelor of Arts in Sport Management.

Black Diamond

Kayla Rita Kranz, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology.

Bonney Lake

Kaitlyn Miles Chernesky, Bachelor of Arts in Communication; Alexandrea Nicole Ronnfeldt, Bachelor of Arts in Human Development.

Bothell

Christopher Sean Arneson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Randall William Cumming, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Kaitlyn Ashley Fowler, Bachelor of Science in Psychology; Kathleen Rebujio Lambino, Bachelor of Science in Psychology; Erika Ashley Randall, Bachelor of Science in Animal Sciences; Amber H Riller, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Amanda Nicole Rosales, Bachelor of Arts in Human Development; Keegan Maxwell Van Zile, Bachelor of Arts in Business Administration; Cole Bennett Watkins, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

Bremerton

Thomas Alan Parks II, Bachelor of Arts in Business Administration; Thomas Alan Parks II, Bachelor of Science; Meghan Elizabeth Sawyer, Bachelor of Arts in Communication.

Brier

Simon Thomas Miller, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kady Marie Newman, Bachelor of Arts in English; Kendall Anne Stead, Bachelor of Arts in Human Development.

Brush Prairie

Emily Elizabeth Ostrowski, Bachelor of Science in Psychology.

Buckley

Paula Lynnette Beerman, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude.

Burbank

Shawn Nicolas Jarvis, Bachelor of Arts in Communication.

Burien

Raychel Elizabeth Feller, Bachelor of Arts in Communication.

Camas

Daniel Jonathan Anderson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kristine Hategan, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Kirstie Mae Hayes, Bachelor of Arts in Anthropology; Stephanie Marie Mitcham, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Chase Gregory Phillips, Bachelor of Arts in Communication; Aubrey Rose Riggins, Bachelor of Arts in Business Administration; Termae T Rowshan, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Christian Scheel, Bachelor of Arts in Business Administration; Jennifer LeAnne Schmidt, Bachelor of Arts in Human Development; Cera Ashley Thackeray, Bachelor of Arts in Public Affairs; James Timothy Torres, Bachelor of Science in Psychology.

Carson

Karl Andrew Stevens, Bachelor of Science in Biology.

Chehalis

Corissa Jo Ann Beairsto, Bachelor of Arts in Human Development, Cum laude;

Melinda Anne Lee, Bachelor of Arts in Communication; Kenneth Ruben Riveness Jr, Bachelor of Arts in Business Administration.

Cle Elum

Amanda Catelynne Anderson, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, Magna cum laude;

Melissa Ann White, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude.

Coupeville

Riley Michael Quinn, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Shannon Elizabeth Wold, Bachelor of Science in Psychology.

Covington

Eric Anthony Foss, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Rae Reichlin, Bachelor of Arts in Human Development, Magna cum laude.

Des Moines

Victoria L Koffley, Bachelor of Arts in Communication; Mitchell Carl Myrick, Bachelor of Arts in Political Science; Kieu-Hanh Thi Pham, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Edgewood

Sirena T Haddock, Bachelor of Arts in Human Development, Magna cum laude;

Nicholas Lee Rinkenberger, Bachelor of Arts in Communication; Nicholas Matthew Soller, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Edmonds

Mercedes Maria De Vega, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Alexander Scott Hagstrom, Bachelor of Arts in Humanities; Lindsay Nicole Hatch, Bachelor of Science in Kinesiology; Evan A Primm, Bachelor of Arts in Political Science.

Enumclaw

Molly Blake Hughes, Bachelor of Arts in Communication.

Everett

Brenden Shaw Beaver, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Salvador Alejandro Castruita, Bachelor of Arts in Social Sciences; Christopher Hrebik, Bachelor of Arts in Business Administration; Maria Guadalupe Mazcorro, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Rochelle Amber Camille Williams, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude.

Federal Way

Molly Suzanne Bergstrom, Bachelor of Arts in Human Development; Leah Marie Bowie, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Connor Ryan Flanigan, Bachelor of Arts in Business Administration; Connor Ryan Flanigan, Bachelor of Arts in Communication; Elizabeth Mary Jones, Bachelor of Arts in Communication; Minji Laura Kim, Bachelor of Science in Biology; Cristina Medina, Bachelor of Arts in Women’s Studies; Quinn William Milligan, Bachelor of Arts in Business Administration; Brad Eugene Tucker, Bachelor of Arts in Social Sciences; Haley Elisabeth Willison, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology.

Fife

Beverly Wanjiru Kariuki, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, Cum laude.

Fircrest

Victoria Maree Turnbull, Bachelor of Arts in Fine Arts.

Forks

Stephanie Marie Bechtold, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Fox Island

Haley Jo Ione Godlove, Bachelor of Arts in Communication.

Gig Harbor

Stacey Elizabeth Brentin, Bachelor of Arts in Human Development, Cum laude;

Elena Vitalievna Bryan, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Alexandria Jene Chang, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Evan Bryant Ernst, Bachelor of Arts in Business Administration; Joseph Allan Hines, Bachelor of Arts in Communication; Christopher Hsu, Bachelor of Arts in Humanities; Rachel Elizabeth-Laurine Muehlenbruch, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Kasey Elizabeth O’Brien, Bachelor of Arts in Education; Ryan Robert Olson, Bachelor of Arts in English; Michael Stephen Taylor, Bachelor of Arts in Political Science.

Glenwood

Kaylene Elizabeth Tyndall, Bachelor of Arts in Human Development.

Graham

Catherine Alise Robinson, Bachelor of Science in Biology.

Greenbank

Rachel Michelle Escalle, Bachelor of Arts in Communication, Cum laude.

Hobart

Kimberly Anne Greenside, Bachelor of Arts in Business Administration.

Hoquiam

Tyler Hawkins Stanton, Bachelor of Science in Economic Sciences.

Issaquah

Arthur Keegan Bennett, Bachelor of Science in Construction Management, Cum laude;

Jaclyn Ellen Brain, Bachelor of Science in Biology; Jacob Mackenzie Bridgman, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Elizabeth Finlay, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; James Cruz Garcia, Bachelor of Arts in Business Administration; Stephanie Ann Jones, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Lauren Louise Merdinyan, Bachelor of Arts in Sport Management, Cum laude;

Brian Michael Rossi, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Stanley Dustin Speer, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Dayna Jean Talley, Bachelor of Arts in Human Development.

Kalama

Ryan Patrick Malone, Bachelor of Science in Biology.

Kenmore

Milad S Einifar, Bachelor of Science in Civil Engineering; Julia Reeves, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude;

Sydney Dawn Trompler, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Kent

Lauren Ann Armstrong, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Melinda Elise Blain, Bachelor of Arts in Business Administration; Marsha E Burnworth, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Wai Yi Chan, Bachelor of Science in Psychology; Rupinder Kaur Chohan, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrew B Clements, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Courtney Danielle Hammer, Bachelor of Arts in Humanities; Sean Paul Hartnett, Bachelor of Arts in Business Administration; Auriona Noelle Harvey, Bachelor of Science in Kinesiology, Cum laude;

Matthew Lane Moloney, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Shannon Marie Paglia, Bachelor of Arts in Human Development; Justin Ramos, Bachelor of Arts in Business Administration; Kendal Lee Rodwell, Bachelor of Science in Psychology; Vanessa Lee Sing, Bachelor of Arts in Humanities; Victoria-Anne Miechi Tamabayashi, Bachelor of Arts in Communication; Selina Villagomez, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

Kirkland

Ryan Zachary Anselmi, Bachelor of Science in Psychology; Devin Hiroshi Carrig, Bachelor of Science; Kory McKee Kohlwes, Bachelor of Arts in Sport Management; Martyna Lukaszewicz, Bachelor of Science in Biology; Brooke Nicole Mann, Bachelor of Arts in Communication; Paimahn Nakhjiri, Bachelor of Science in Civil Engineering.

La Center

McKinley Barbera, Bachelor of Arts in Sociology; Jennifer Helen Shroy, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude;

Jennifer Helen Shroy, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude;

Jeff Dale Wood, Bachelor of Arts in Business Administration.

Lacey

Jacquelyn Allyse Crews, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology, Magna cum laude;

Yunmi Kim, Bachelor of Arts in Business Administration; Briana Naja Welsh, Bachelor of Arts in Communication.

Lake Forest Park

Antonio Saraspi Amort, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Lake Stevens

Railey Nadine Hansen-Keith, Bachelor of Science in Kinesiology; Stephanie Ann Sackman, Bachelor of Arts in Communication.

Lake Tapps

Johnathon Michael Hakala, Bachelor of Arts in Business Administration; Riley James Moore, Bachelor of Science in Psychology; Taylen Leigh Whitehead, Bachelor of Arts in Communication.

Lakewood

Dominic Richard Woolery, Bachelor of Arts in Political Science.

Longview

LaChelle Marie Bledsoe, Bachelor of Arts in Anthropology; Christopher Sheridan Caesar, Bachelor of Arts in Business Administration; Tiffany Ann Gehrman Williams, Bachelor of Arts in Social Sciences; Adam David Scott, Bachelor of Arts in Social Sciences; Paula Heather Sheehy, Bachelor of Science in Nursing; Stacey June Spencer, Bachelor of Science in Psychology; Jodi Marie Vencill, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Lynnwood

Katelynn Elizabeth Croston, Bachelor of Arts in Sociology; Aron Goitom Keleta, Bachelor of Arts in Business Administration; Trung Minh Nguyen, Bachelor of Science in Psychology; Jina Salama, Bachelor of Science in Psychology.

Maple valley

Jasmine Janai Brinson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Taylor Siemone Reynolds, Bachelor of Arts in Business Administration.

Marysville

Nathan M Greene, Bachelor of Science in Psychology; Maxwell Edward Thomas, Bachelor of Science in Psychology.

Medina

Deanna Spahr Dawson, Bachelor of Arts in Communication; Evan M Look, Bachelor of Arts in Sport Management.

Mercer Island

Christina Marie Borselli, Bachelor of Science in Psychology; Christina Marie Borselli, Bachelor of Science; Preston Louis Elzey, Bachelor of Arts in Humanities; Shelby Tate Preisler, Bachelor of Arts in Humanities.

Mill Creek

Nicholas Lawrence Bussard, Bachelor of Arts in Business Administration; Loren Elizabeth Hagstrom, Bachelor of Arts in Communication; Christina Marie Sells, Bachelor of Arts in Human Development.

Milton

Joseph Patrick Kyle, Bachelor of Science in Biology; Robert William Phillips, Bachelor of Arts in Communication.

Monroe

Britney Lea Hedin, Bachelor of Arts in Business Administration; Allan Oneill, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude.

Mount Vernon

Sadie Anne Hanks, Bachelor of Science in Animal Sciences; Jordan Lane Varga, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude.

Mountlake Terrace

Qile Dong, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Tyler Lee Smith, Bachelor of Arts in Business Administration.

Mukilteo

Michael Christopher Ehde, Bachelor of Arts in Communication; Sherlee Ma, Bachelor of Science in Zoology.

Naselle

Haleigh Esther Elisabeth See, Bachelor of Arts in History.

Newcastle

Shu-Han Chang, Bachelor of Arts in Business Administration; Madeleine Margaux Kohm, Bachelor of Arts in Social Sciences; Xin Tang, Bachelor of Arts in Business Administration; Jingtao Zhang, Bachelor of Arts in Business Administration.

Normandy Park

Connor Troy Phelps, Bachelor of Arts in Business Administration.

North Bend

Lyne Constantineau, Bachelor of Science in Psychology; Jaykrishna J Dave, Bachelor of Arts in Business Administration.

Oak Harbor

Jason Arinaza, Bachelor of Science in Civil Engineering; Reuben Paul Bartlett, Bachelor of Arts in Business Administration; Meghan Shelby Kirk, Bachelor of Arts in Business Administration.

Olalla

John Gregory Eyler, Bachelor of Science in Psychology.

Olympia

Tara-Beth Maureen Crowder, Bachelor of Arts in Human Development; Gregory James Elgin, Bachelor of Science in Economic Sciences; Lidija Mika Farler, Bachelor of Arts in Humanities; Christina Louise Gourley, Bachelor of Science in Biology; Delani Taylor Kaufman, Bachelor of Arts in Business Administration; Kellie McClintock, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Grace Anne Miller, Bachelor of Arts in Social Sciences, Summa cum laude;

Chelsea Ann Minkler, Bachelor of Science in Psychology; Andrew Jordan Reyes, Bachelor of Arts in Human Development; Olivia Mireya Rodriguez, Bachelor of Science in Biology; Brittney Renee Wilson, Bachelor of Science in Psychology.

Onalaska

Shelby Storm Krumbach, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

Orting

Sarah Coventry Stringer, Bachelor of Arts in Business Administration.

Port Angeles

Maria Cristine Thacker, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Port Orchard

Steven Lee Ebner, Bachelor of Arts in Business Administration; Kristopher Allen Fenton, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Michelle Rene Strauss, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Kellie Taylor Wall, Bachelor of Science in Geology, Summa cum laude.

Poulsbo

Stephanie Brooke Baker, Bachelor of Science in Microbiology; Susan Lyn Cannarella, Bachelor of Arts in Fine Arts, Magna cum laude;

Eric John Fossum, Bachelor of Science in Computer Science; Patrick Martin Ollos, Bachelor of Arts in Business Administration; Tyler Scott Whitford, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures.

Preston

Carter Jon Carlson, Bachelor of Arts in History.

Puyallup

Lauren Ann Gelinas, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nicholas Noble Gilbert, Bachelor of Science in Kinesiology; Donavin Branden Goode, Bachelor of Arts in Communication; Daniel Stewart Jacobs, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Brooke Larsen, Bachelor of Arts in Social Sciences; April Nicole Markholt, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Jeanene P McGraw, Bachelor of Arts in Social Sciences; John Robert Morrison, Bachelor of Science in Kinesiology; Tori Kristin Osteraa, Bachelor of Arts in Human Development; Luke William Ostrander, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michael Allan Peveto, Bachelor of Arts in Business Administration; Kassandra Sweet, Bachelor of Science in Psychology, Magna cum laude.

Redmond

Hannah Sowder Lee, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Andy James Moore, Bachelor of Science in Biochemistry; Nikhil Sadashivan Murthy, Bachelor of Arts in Computer Science; Morgan Linnea Tompkins, Bachelor of Arts in Human Development.

Renton

Jiayi Chen, Bachelor of Arts in Business Administration; Harrison Joe Diemert, Bachelor of Arts in Social Sciences; Akilah Celeste Henderson, Bachelor of Science in Animal Sciences; Christina Gabriella Postma, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Connor Matthew Proff, Bachelor of Arts in Business Administration; Greg Stuart Scott, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Ridgefield

Jacob Kashi Cha, Bachelor of Science in Biology; Kylie Marie Hochhalter, Bachelor of Arts in Social Sciences; Chelsie Danielle Kienitz, Bachelor of Science in Biology; Catherine Mary Mulligan, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Dylan Joseph Young, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Rochester

Jessica L Eyer, Bachelor of Arts in Human Development, Summa cum laude;

Kaitlyn Aisleen White, Bachelor of Arts in Political Science.

Roy

Ayla Fay Swanson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Sammamish

Andre Joshua Gomez, Bachelor of Science in Computer Science; Jenna Jane Hayden, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Christopher E Lehman, Bachelor of Arts in Business Administration; Jocelynne Lo, Bachelor of Arts in Communication; Jocelynne Lo, Bachelor of Science in Psychology; Laura Jean Pankiewicz, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Janae Britta Rame, Bachelor of Science; Trevor James Seliber, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Matthew Taylor Vander Kooi, Bachelor of Science in Kinesiology; Zachary David Vorhof, Bachelor of Arts in History; Evan Wilson Yock, Bachelor of Science in Architectural Studies.

Seatac

Kaitlin May Geiger, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Gilbert Rashaun Johnson, Bachelor of Arts in Fine Arts; Kidst Sisay Tasisa, Bachelor of Science in Psychology.

Seattle

Anna-Liza Orera Agosa, Bachelor of Arts in Business Administration; Allan Ajeto, Bachelor of Science in Psychology; Jordan Wellington Badinger, Bachelor of Arts in History; Gary Paul Barquet III, Bachelor of Arts in Human Development; Jack Baskin-Sherman, Bachelor of Science in Biology; Regan Mackenzie Bell, Bachelor of Arts in English; Milena Rose Billett, Bachelor of Arts in Communication; Bethany Anne Brown, Bachelor of Arts in Humanities; Danielle Monique Caldwell, Bachelor of Arts in Humanities, Cum laude;

Alexander Martin Campbell, Bachelor of Arts in Communication; Megan Ann Cook, Bachelor of Arts in Women’s Studies; Michal Crkon, Bachelor of Arts in Sociology; Daniel Gregg Deritis, Bachelor of Arts in Business Administration; Zachary Keith Dinsmore, Bachelor of Arts in Business Administration; Thomas Raymond Emerson, Bachelor of Arts in Sport Management; Kelley Lisa Gemmell, Bachelor of Arts in Human Development; Jeremy John Godding, Bachelor of Arts in Social Sciences; Blythe Carleton Green, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude;

Isabella Lorraine Holroyd, Bachelor of Arts in Political Science; Alexandra Nicole Kellett, Bachelor of Science in Nursing; Mikko Johan Keranen, Bachelor of Arts in Business Administration; Cassandra Kennedy Knies, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Ethan Landstrom, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology, Cum laude;

Vincent Richard Langer, Bachelor of Arts in History; Wendy W Leung, Bachelor of Arts in Social Sciences; Simone Irene Machmiller, Bachelor of Arts in Communication; Hannah Yeager Matalone, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, Summa cum laude;

Ariana Meza, Bachelor of Arts in Humanities; Taylor Scott Phillips-Maples, Bachelor of Arts in Business Administration; Jason W Romonsky, Bachelor of Science in Kinesiology; Desiree Davanh Silapaxay, Bachelor of Arts in Human Development; Scott Edward Soriano, Bachelor of Arts in Communication; Lauren Reiko Stark, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nico Daniel Van der Ven, Bachelor of Science in Kinesiology; Kelela Wubeshet, Bachelor of Science in Environmental Science; Maria Alicia Young, Bachelor of Arts in English; Jacob Daniel Zottoli, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles.

Sedro-Woolley

Linda Lynn DeGraw, Bachelor of Arts in Social Sciences; Joshua Allen Ray, Bachelor of Arts in Communication; Alyx Ann Robinson, Bachelor of Arts in Humanities; Alyx Ann Robinson, Bachelor of Science in Architectural Studies; Timothy Allen Smith Jr, Bachelor of Arts in History.

Sequim

Ashley Alexandria Fuentes, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

Shelton

Dale Cody-William Fontaine, Bachelor of Arts in Business Administration; Charissa Mae Moran, Bachelor of Arts in English; Mattie Michelle Sobotka, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology.

Shoreline

Melody Chang, Bachelor of Arts in Music; Alec Edward Johnson, Bachelor of Arts in Political Science; Xiao Ran Zhu, Bachelor of Arts in Business Administration.

Silverdale

Brett Andrew McDonald, Bachelor of Arts in Humanities; Lukas Franklin Memovich, Bachelor of Science in Mathematics; Lukas Franklin Memovich, Bachelor of Science in Physics; Erica Michelle Runyan, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Jordan White, Bachelor of Arts in Human Development.

Snohomish

Laura Victoria Johnson, Bachelor of Arts in Anthropology, Magna cum laude;

Dennis Christopher Snowden, Bachelor of Science.

Snoqualmie

Kimberlyn Nicole Behrends, Bachelor of Arts in Sport Management; Paul R Cummins, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude;

Robert Andrew Hogle, Bachelor of Arts in Sport Management.

South Bend

Christine Irene Mars, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Spanaway

Lindsey Elizabeth Riley, Bachelor of Arts in English.

Stanwood

Christopher Lowell Chaplin, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Sumner

Renee Marina Valle, Bachelor of Arts in Communication.

Tacoma

Jared Daniel Belsvig, Bachelor of Arts in Humanities; Zoe LeeAnn Brackney, Bachelor of Arts in Business Administration; Danica Noelle Delosreyes, Bachelor of Science in Kinesiology; Carissa Leeanne Harris, Bachelor of Arts in Human Development; Jalisa Harris, Bachelor of Arts in Communication, Cum laude;

Jalisa Harris, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude;

Jarred Taylor Hoskison, Bachelor of Science in Kinesiology; Kayde Josephine Kalapus, Bachelor of Arts in Social Sciences; Ashley Ann Kiehn, Bachelor of Arts in Business Administration; David Brian Ladenburg Jr, Bachelor of Science in Kinesiology; David Graham Littlejohn, Bachelor of Arts in Political Science; Brian Christopher Lothrop, Bachelor of Arts in Social Sciences; Benjamin Ireland Murdock, Bachelor of Science in Kinesiology; Jordan Raymond Shurtleff, Bachelor of Science; Annaliese Katriel Tarr, Bachelor of Arts in Communication; Aisling Glenna Wiles, Bachelor of Arts in Human Development.

Toledo

Holly Nielson Cauthers, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Trout Lake

Riva Liane Muehlbauer, Bachelor of Arts in Fine Arts.

Tukwila

Kimberly Tracy Faginkrantz, Bachelor of Science in Psychology.

Tumwater

Jessica Lynn Townshend, Bachelor of Science in Psychology.

University Place

Hannah Te Anau June Stipek, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Rashida Irfan Ullah, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Vancouver

Jayme Louise Anderson, Bachelor of Arts in Sociology; Jayme Louise Anderson, Bachelor of Science in Psychology; Ilona Valeriy Arbuzov, Bachelor of Arts in Human Development, Summa cum laude;

April Dawn Barazowski, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Haley Marie Bauer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nancy Christine Beecher, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude;

Michelle D Bielas, Bachelor of Arts in Anthropology; Sarah Frances Bock, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Colleen Roisin Burke, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Caleb Montgomery Carroll, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Summa cum laude;

Darren Thomas Carroll, Bachelor of Arts in Business Administration; Alyssa Nicole Case, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude;

Karin Sue Chandler, Bachelor of Arts in Social Sciences; Christine Ellen Clark, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude;

Jocelyn T Cole, Bachelor of Arts in Humanities, Summa cum laude;

Jose Luis Cortez, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica Clarissa Dickerson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Mackenzie Alycia Dickinson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Markie Rian Doty-Weinacker, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude;

Shante Nicole Drayton, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kimberly Eckardt, Bachelor of Science in Psychology; Kylee Anne Erickson, Bachelor of Arts in Business Administration; Veronika Leonidovna Flaherty, Bachelor of Arts in Social Sciences; Naomi Frein, Bachelor of Arts in Human Development, Magna cum laude;

Ashley Renae Fryer, Bachelor of Arts in Anthropology, Cum laude;

Amanda Marie Harding, Bachelor of Arts in Human Development; Zachary Taylor Hayes, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Dora Benita Hernandez, Bachelor of Science in Environmental Science; Fidel Hernandez Jr, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Karen Higgins, Bachelor of Science in Psychology, Summa cum laude;

Heidi Elise Hoff, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude;

Cassandra Grace Horn, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude;

Kaitlyn Elizabeth Huff, Bachelor of Science in Animal Sciences; Morgan Elizabeth Jones, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude;

Nicala Rae King, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Antonia Marie Kirksey, Bachelor of Arts in Human Development, Cum laude;

Abby Elizabeth Knight, Bachelor of Science in Mathematics; Amy Nicole Knoetzel, Bachelor of Arts in Human Development; Patrick Alan Lathrop, Bachelor of Arts in Anthropology; Whitney Marie Lawwill, Bachelor of Arts in Social Sciences; Vu Anh Le, Bachelor of Arts in Business Administration; NEsha Manida Manirajd, Bachelor of Arts in Social Sciences; Adam Wally Mathews, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Dion Matsubara, Bachelor of Arts in Political Science, Cum laude;

Michael Dion Matsubara, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude;

Seth R McCauley, Bachelor of Arts in Business Administration; Susanne Janet Meyer, Bachelor of Arts in History; Darya Y Mikhaylova, Bachelor of Arts in Business Administration; Beau Aaron Mills, Bachelor of Arts in Social Sciences; Valerie Joy Mogan, Bachelor of Arts in Social Sciences; Sean Christopher Molina, Bachelor of Arts in Public Affairs; Negar Nematian, Bachelor of Science in Biology, Magna cum laude;

Rayna Ann Notareschi, Bachelor of Arts in Human Development; Bailey Nicole O’Keath, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alexandra Marie Pavlukovich, Bachelor of Arts in Sociology; Alyssa Lynn Payne, Bachelor of Science in Biology, Summa cum laude;

James Anthony Powers Jr, Bachelor of Arts in Business Administration; Saje Elise Renn, Bachelor of Science in Biology; Rebecca Joy Rogers, Bachelor of Arts in Human Development, Magna cum laude;

Chris L Ross, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Alexandra Teodora Russ, Bachelor of Science in Biology; Liliana Salazar, Bachelor of Science in Biology, Summa cum laude;

Karoon Erika Scheppmann, Bachelor of Arts in Public Affairs; Justine Schneider, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Nicholas Paul Scholz, Bachelor of Arts in Business Administration; Pamela J Schram, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Meagan Michelle Simpson, Bachelor of Science in Psychology; Diana Aurelovna Smirnov, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Kelsey Marie Smith, Bachelor of Science in Biology; Sarah Jean-Marie Smith, Bachelor of Arts in Human Development; Cecily Wren Spicer, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Kelly Lynne Steffy, Bachelor of Science in Biology; Scarlet RuthGabrielle Story-Hollis, Bachelor of Arts in Human Development, Cum laude;

Dwight Maurice Tardy, Bachelor of Arts in Social Sciences; Trent Mark Thomas, Bachelor of Arts in Business Administration; Kinda B Tyler, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Lauren Yvette VanderKraats, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude;

Joshua John Wagner, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Magna cum laude;

Joshua John Wagner, Bachelor of Arts in Humanities, Magna cum laude;

Tasi-Felicia Taitano Weibling, Bachelor of Science in Psychology; Heather Gail Welch, Bachelor of Arts in Public Affairs; Janelle Amber Williams, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude;

Michael Lee Williams, Bachelor of Arts in English, Magna cum laude;

Sierra Lynn Windom, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude.

Washougal

Alyssa Marie Jones, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kelsey Marie Leland, Bachelor of Arts in Business Administration.

Waterville

Joy Marie Loebsack, Bachelor of Science in Psychology.

Woodinivlle

Spencer Andrew Stewart, Bachelor of Arts in Communication; Spencer Andrew Stewart, Bachelor of Arts in Sport Management; Austin Scott Bonvallet, Bachelor of Arts in Political Science; Brian Stanley Donnan, Bachelor of Arts in Communication; Claire Ellen Rode, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude.

Woodland

Kimberly Sue Donald, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Yelm

Samantha Marie George, Bachelor of Arts in Human Development.