Skip to main content Skip to navigation

Spring 2016 Western Washington Graduate List

Aberdeen

Savannah Rose Davison, Bachelor of Arts in Anthropology; Savannah Rose Davison, Bachelor of Science in Biology; Sierra Louise Rasmussen, Bachelor of Arts in Business Administration; Jaime Alexander Reino, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude

Algona

Brigitta A Nethery, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Allyn

Kristi Lauren Rieker, Bachelor of Science in Psychology

Amboy

Brieanne Elizabeth Casey, Bachelor of Arts in Education

Anacortes

Daniel Patrick Kingsley Crawford, Bachelor of Science in Mathematics; Amanda Marie Griffitt, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; David Alexander Newsom, Bachelor of Arts in Political Science; Annalea Margaret Overa, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Jonathan Alexander Tiessen, Bachelor of Arts in Business Administration; Lauren A Ward, Bachelor of Science in Psychology

Ariel

Taylor Mckenzie Swofford, Bachelor of Arts in Social Sciences

Arlington

Jade Pilar Braulio, Bachelor of Arts in Human Development; Carson Covert Davis, Bachelor of Science in Architectural Studies; Gamaliel Herrera Jimenez, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Hannah Hoffman, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Kela Aolani King, Bachelor of Arts in Communication; Amber Jade Kreisher, Bachelor of Arts in Business Administration; Anna Christine Larson, Bachelor of Arts in Education, cum laude; David A Lopez-Nava, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Makayla Carrie Markezinis, Bachelor of Arts in Communication; Craig Eric Sanderson, Master of Business Administration; Zhe Song, Bachelor of Science in Architectural Studies; Gretchen Stroh, Doctor of Veterinary Medicine; Christopher Michael-Rhodes Vasil, Bachelor of Science in Chemistry

Auburn

Lucas John Anderson, Bachelor of Arts in Communication; Sherry Anne Arciniega, Bachelor of Arts in Business Administration; Devan Louis Atkins, Bachelor of Science in Construction Management; Justan Robert Atkins, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Ryan Lawrence Ball, Bachelor of Science in Mathematics; Carley Dauna Bishop, Bachelor of Science in Athletic Training, cum laude; Shaun Elizabeth Bush, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Ana Lilian Ciubara, Bachelor of Arts in Communication; Ashley M Derrick, Bachelor of Science in Psychology; Tyson Phong Diep, Bachelor of Arts in Business Administration; Delaney Anne Ferrell, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Kaitlyn Charlotte Gaut, Bachelor of Arts in Education; Hailey Mckenzie Hansen, Bachelor of Arts in Communication; Christen Thomas Hardaway, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica Shireen Hashemi, Bachelor of Arts in Communication; Katie Anne Hayward, Bachelor of Science in Mathematics, summa cum laude; Evan Charles Heaney, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Dakota Jordan Kenty, Bachelor of Arts in Business Administration; Nick Sathya-Thon Malai, Doctor of Pharmacy; Jessica L Moden, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Kyla Nicole Moen, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Aaron Lee Oster, Bachelor of Science; Lauren Ann Restis, Doctor of Veterinary Medicine; Megan Marie Rinehart, Bachelor of Arts in Sociology; Jennica Dae Robinson, Bachelor of Science in Food Science; Zakarie David Sauve, Bachelor of Arts in Sport Management; Kahlen David Sheehan, Bachelor of Science in Construction Management; Arvanbir Singh, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Zivon Mason Spak, Bachelor of Arts in Business Administration; Anh Nguyen Viet Tang, Bachelor of Science in Food Science, magna cum laude; Anh Nguyen Viet Tang, Bachelor of Science, magna cum laude; Hayley Rose Turner, Bachelor of Arts in English, cum laude; Jessica Ryan Ulmer, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles, summa cum laude; Kathryn Joyce Wallen, Bachelor of Science in Construction Management; Darrel Gene Watlington, Bachelor of Arts in Business Administration; Stephanie A Witt, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude

Bainbridge Island

Hayley Leigh Eliason, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Galen Tom Mander, Bachelor of Arts in Asian Studies; Christopher John Rose, Bachelor of Arts in Social Sciences; Annika Eva Torseth, Bachelor of Arts in English; Casey Michael Weisner, Bachelor of Arts in Business Administration

Battle Ground

Denise Lorraine Abbott, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kelsay Josephine Apling, Bachelor of Science in Biology; Tyler Jonathan Bailey, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Cara Ball, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Coralee Ann Bauer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Daniel Paul Chapman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Nathan Leonard Cherzan, Bachelor of Science in Animal Sciences; Nathan Leonard Cherzan, Bachelor of Science in Microbiology; Rachael Elizabeth Davis, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Courtney Rene Defrees, Bachelor of Arts in Business Administration; Charles Edward Drake, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Ericah Christine Durkee, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Ginille M Forest, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Amanda Brooke Franco, Bachelor of Arts in Social Sciences; Gregory Vincent Goebel, Bachelor of Arts in History, cum laude; Joseph Ryan Goldsby, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Drew Wade Gourlie, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Rhonda Lynn Green, Bachelor of Arts in Social Sciences; Skye D Guerra, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Tyler Gregory Hogan, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Christopher Thomas John, Bachelor of Science in Computer Science; Troy Macklin Joiner, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Justen Bradley Kaushagen, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Marlinda K Kelly, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Nicole M Keyser, Bachelor of Arts in Communication; Valentin Alex Kochenkov, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Sarah Jane Kotz, Bachelor of Arts in Social Sciences; Aleksey A Kruglikov, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Yuriy S Kuprikov, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Yuliya S Kuprikova, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Mindy Kathleen Lahti-Philipp, Bachelor of Science in Environmental Science; Austin C Linnell, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Todd Michael Luttmer, Master of Business Administration; Jacob E McCoy, Bachelor of Arts in Business Administration; Siobhan C McLeod, Bachelor of Arts in Humanities; Yelena N Mishchenya, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jacob J Morr, Bachelor of Arts in Business Administration; Sean Timothy Nolan, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Danielle Christine-Marie Rawlins, Bachelor of Arts in Social Sciences; Arthur A Ryapolov, Bachelor of Arts in Business Administration; Anna R Shakina, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Kyle Ray Sherrick, Bachelor of Arts in Business Administration; Katelynn Mae Swaim, Bachelor of Science in Psychology; Raleigh S Tapani, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Liliya Sergeevna Truderung, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Julia Rose Waters, Bachelor of Arts in History, summa cum laude; Joshua McKendrick Wilson, Master of Business Administration; Jan Yochim, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Tanya Zherebnenko, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude

Bay Center

Olivia Ella Nisbet, Bachelor of Science in Architectural Studies

Beaux Arts

Danielle Elizabeth Leider, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude

Belfair

Blake Andrew Barber, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude

Bellevue

Jeremy Howard Breskin Auer, Bachelor of Landscape Architecture; Chelsea Clementine Baggette, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Katherine Sue Baker, Bachelor of Arts in Humanities; Noah Benjamin Bryan, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Gordon Smith Burgess, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Lauren Elizabeth Celmer, Bachelor of Science in Food Science; Katherine Ren-Yi Chen, Bachelor of Science in Animal Sciences; Julian Rocco Committee, Bachelor of Arts in Business Administration; Erin Marie Cotton, Bachelor of Arts in Fine Arts; Catherine Jean Courney, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Kathryn Alice Culleeny, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Derek John Dawson, Bachelor of Arts in Humanities; Quinn E Dunkley, Bachelor of Arts in Communication; Carmen Nicole Evans, Bachelor of Arts in Humanities; Jeffrey Robert Gilliam, Bachelor of Science in Economic Sciences; Jenna Angel Hamilton, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Jeff Charles Hoyt, Bachelor of Arts in Business Administration; Yogesh K Jain, Master of Business Administration; Nicole Alison Johnson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Alexandra Nicole Keithley, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Hannah Marie Kuffner, Bachelor of Arts in Communication; Berett Ashely Laabs, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Tyler Mitchell Lanfear, Bachelor of Arts in Asian Studies; Tyler Mitchell Lanfear, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Lauren Marie Leahy, Bachelor of Arts in Human Development; Allan Jana Louderback, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Rochelle Lowe, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Anthony Lui, Bachelor of Arts in Business Administration; Ximena Marina Maureira, Master of Business Administration; Connor James McCarthy, Bachelor of Arts in Business Administration; Sarah Christina McDowell-McGough, Bachelor of Arts in Business Administration; Patrick John McGrath, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Alexander Clayton Miller, Bachelor of Science in Economic Sciences; Elle Mackenzie Nelson, Bachelor of Arts in Business Administration; Meghan Ann Nyquist, Bachelor of Science in Animal Sciences; Jensine Elisabeth Paoletti, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Corbin Mitchell Poppe, Bachelor of Science in Economic Sciences, summa cum laude; Nicholas Tyler Price, Bachelor of Arts in Business Administration; Connor Stephen Reichenbach, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Samantha Marie Salmon, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Benjamin Charles Schuler, Bachelor of Arts in Business Administration; Colin Robert Small, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Peter Mikelis Sreibers, Master of Business Administration; Anna Rose Tremblay, Bachelor of Arts in Communication; Haley Chanel Webster, Bachelor of Arts in Humanities; Shane Michael Wilhelm, Bachelor of Arts in Computer Science; Shane Michael Wilhelm, Bachelor of Science in Microbiology; Cory Hyun Yun, Bachelor of Science in Kinesiology; Ge Zhao, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, cum laude

Bellingham

Konstantin Andrew Andrushenko, Bachelor of Arts in Business Administration; Kayla Elizabeth Anzalone, Doctor of Pharmacy; Avery Burton Bahr, Bachelor of Science in Construction Management; Connor Allan Belsher, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Sarah Marie Boyd, Bachelor of Arts in Communication; Ryan Don Burnett, Bachelor of Arts in Social Sciences; Chad D Castro, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Megan Lynn Clapper, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Mark Nicholas Cullop, Bachelor of Arts in Business Administration; Don Thomas Cundy III, Bachelor of Science in Bioengineering, magna cum laude; Usama Abdussalam Elgawarsha, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Nathaniel Linus Jay Freimund, Bachelor of Arts in Political Science; Eric Allen Ho, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Michael Huard, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Jordan James, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Heather Mae Johnson, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Rupinder Kaur, Doctor of Pharmacy; Briana Nicole Macri, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Steve Richard Moore, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Samantha Nicole Murdoch, Bachelor of Arts in Social Sciences; Zachary Jordan Myers, Bachelor of Science in Construction Management; Brandon Gregory Paul, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Chanel Alexis Peterson, Bachelor of Science in Kinesiology; Kendra Otter Rushing-Kuntz, Doctor of Veterinary Medicine; Mitchell Dale Scott, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Haley Nichole Smith, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Alexandra Lynn Solberg, Bachelor of Science in Animal Sciences; Luke Keene Winsor, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude

Black Diamond

Alexandra Elizabeth Callison, Bachelor of Science in Economic Sciences; Kaysie Lynn Culbertson, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Charleah Sue Piksa, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Nicole Elaine Roddy, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Madie Margaret Warren, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude

Blaine

Steven Lucas Feenstra, Bachelor of Arts in Business Administration; Todd James Freeman, Bachelor of Science in Civil Engineering; Alisa Noelle Reimer, Bachelor of Science in Bioengineering, cum laude

Bonney Lake

Samantha Lynne Dillon, Bachelor of Arts in English; Samantha Lynne Dillon, Bachelor of Science in Psychology; MaKinzie Ann Endicott, Bachelor of Science in Psychology; Ashley Nichole Gibson, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Zoe Beatrice Judson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, cum laude; Charles Edward Judson Jr, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Joshua Lucas Miller, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Garrett Thomas Pitsch, Bachelor of Science; Nicole Justine Stoneback, Bachelor of Arts in Business Administration; Samantha Chrystine Walden, Bachelor of Science in Kinesiology; Alison Lauraine Wuerch, Bachelor of Arts in Communication; Jordan Reanne Zenisek, Bachelor of Arts in Humanities

Bothell

Emily Marsha Andrew, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ji Yeon Baek, Bachelor of Arts in Human Development; Sarah Clare Baillargeon, Bachelor of Arts in Communication; Emmanuel Cruz Barquia, Bachelor of Arts in English; Cooper G Brandt, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Erika Buehlmaier, Bachelor of Arts in Interior Design; Richele M Bueing, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Shannon Fay Dwyer Jepson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Ram Goverdhana, Master of Business Administration; Alexandra Isabella Graff, Bachelor of Arts in Communication, summa cum laude; Angela Ann Gray, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jessica Marie Leathers, Bachelor of Science in Architectural Studies; Ryan Timothy McCartan, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Desirae Priscilla Meza, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Angeline M Mezzulo, Bachelor of Arts in Anthropology; Jacob Patrick Montano, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Jacob Patrick Montano, Bachelor of Arts in Political Science; Kaycie Arla Nelson, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Chandrasekaran Ramanathan, Master of Business Administration; Katelyn Elizabeth Rochelle, Bachelor of Fine Arts; Kellen Peck Srb, Bachelor of Arts in Social Sciences; Carson Jay Tolleshaug, Bachelor of Science in Computer Science; Joshua Thomas Torell, Bachelor of Science in Athletic Training; Dallas William Whiteley, Bachelor of Arts in Political Science; Benjamin Phillip Williamson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Leann Keiko Yee, Bachelor of Arts in Communication; Korinne Marie Zoellick, Bachelor of Science in Bioengineering, summa cum laude

Bow

Jennifer Lynn Evans Thompson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude

Bremerton

Ashley Brook Anderson, Bachelor of Arts in Business Administration; Megan Jayne Anderson, Bachelor of Music; Terrin Anne Arestad, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Jorden Quinn Dakin-White, Bachelor of Science in Psychology; Jared Alexander Dragovich, Bachelor of Science in Civil Engineering, cum laude; Brittany Michelle Duff, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Brent Michael Ellis, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Erika Rae Giesbrecht, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Jeff Hall, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Sarah Nicole Hluboky, Bachelor of Science in Psychology; Bryan Scott Huddleston, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; James Stephen Huntsman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Michael William Jewett, Bachelor of Science in Biology; Scott Patrick Langdon, Bachelor of Music; Kiaya Marie LeTexier, Bachelor of Arts in Political Science; Kiaya Marie LeTexier, Bachelor of Science in Psychology; Ian David Norgaard, Bachelor of Science in Civil Engineering; Tyler Chase Peters, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Mark Summerhays Pitcher, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Keegan Eugene Punt, Bachelor of Arts in Humanities; Thomas John Rook, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Samantha Ann Ryen, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Shane Lewis Sniff, Bachelor of Science in Mathematics; Steffen William Stroup, Bachelor of Arts in Communication; Joshua Angel Talavera, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Breiannan K Way, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Joshua David Wood, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Cody Francis Yeik, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude

Brier

Alec Jeffrey Anderson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Kevin John Berry, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Keegan Dillon Hartle, Bachelor of Arts in Business Administration; Katherine Beatrice Lukehart, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Derek James Sorenson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude

Brush Praire

Silas Reade Aho, Bachelor of Science in Neuroscience; Emily Caroline Ainsworth, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Trenton James Barnard, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Fay M Benagni, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jessica Jean Boyd, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Oksana Chernovol, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Nicholas Francis Cody, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Torey John Dunn, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Krista Marie Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael David Kackman, Bachelor of Arts in Social Sciences; Everett Jack Klodt, Bachelor of Arts in English, cum laude; Jordan Anthony Lopez, Bachelor of Science in Psychology; Jason Paul Morris, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jarren Ray Parthemer, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Varity Lena Schwartz, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, summa cum laude; Caleb Robert Steinborn, Bachelor of Arts in Business Administration; Christine Oleg Sykalo, Bachelor of Science in Biology; Luis John Vela, Bachelor of Science in Biology; Cheyenne Mariah Ward, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Grace Noel Williams, Bachelor of Arts in English

Buckley

Grace Chon, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Zachary Jacob Jensen, Bachelor of Science in Psychology; Chelsea Lemaire May, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Clinton Brent Richardson, Bachelor of Science in Chemical Engineering

Burien

Paulo Anton Dias Stiansen, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Taylor Danielle Hay, Bachelor of Arts in Business Administration; Griffin Edward Healey, Bachelor of Arts in Sport Management; Angela Christine Isernio, Bachelor of Science in Kinesiology, magna cum laude; Bradley Michael Neudorfer, Bachelor of Science in Construction Management; Macy Rae Utley, Bachelor of Arts in Communication; Sarah Jayne Wulff, Bachelor of Science in Nursing, cum laude

Burlington

Taylor Christine Frizzell, Bachelor of Arts in Communication; Jaymes Jordan Rabenstein, Bachelor of Science

Camano Island

Konrad Zachary DeYoung, Bachelor of Science in Chemical Engineering, cum laude; Patrick Michael Eley, Bachelor of Science in Electrical Engineering

Camas

Katherine Rose Albert, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Chelsea Lynne Angell, Bachelor of Science in Biology; Tynan Oliver Connor Black, Bachelor of Arts in Communication; Kailey BreeAnn Burrus, Bachelor of Arts in Social Sciences; Molly Larson Danis, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrea Marie DiGenova, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles, cum laude; Alexandra Dale Dombek, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Megan Grace Essman, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Christian Andrew Fairchild, Bachelor of Arts in Communication; Leah Halvorsen Garner, Bachelor of Arts in English, cum laude; Leah Halvorsen Garner, Bachelor of Science in Environmental Science, cum laude; Kindell Jean Gilge, Bachelor of Arts in Business Administration; Gillian Lauren Grant, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Hailey Lynn Hanson, Bachelor of Science in Computer Science; Alan Scott Hartquist, Bachelor of Science in Physics; Karisa Ann Humes, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Hariharan Jayaraman, Master of Business Administration; Cassandra Nicole Jellison, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Amanpreet Kaur, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Conner H King, Bachelor of Arts in Business Administration; Damon Alan Kosaki, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Nicholas Anthony LaFrazia, Bachelor of Arts in Business Administration; Tsering Kalden Lama, Bachelor of Arts in Business Administration; Evan Leigh Mae Lemke, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Sandra Marie Mills, Bachelor of Arts in Social Sciences; Eduard Paul Nagornyy, Bachelor of Arts in Humanities; Eric Van Nguyen, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kyle Christian Schrader, Bachelor of Arts in Communication; Sydney Noel Schwartz, Bachelor of Science in Biology; Andrea Marie Smith, Bachelor of Arts in Public Affairs; David Andrew Soncrant II, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Chad Johnathan Spring, Bachelor of Arts in Business Administration; Benjamin Daniel Stewart, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Ashley Marie Sturza, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Hayden Marc Taie, Bachelor of Science in Construction Management; Seth Charles Wachlin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Maegan Leigh Walser, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Brandon Michael Wilde, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Gabrielle Anna Witt, Bachelor of Arts in Communication

Carnation

Sydney Nicole Jaffe, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Loren Edward Myers, Bachelor of Science in Computer Engineering; Nichole M Pearson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology

Castle Rock

Damon Ray Derrick, Bachelor of Arts in Business Administration; Katelynn Rachelle Ellis, Bachelor of Science in Mathematics; Brittany Anona Harrison, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Val Coleton Joiner, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Randy T Luttrell, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Madison Jane Miller, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude

Centralia

Kayleen Carl, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Joyce Patricia Joyce, Bachelor of Arts in Social Sciences; Joseph Michael Kelly, Bachelor of Science in Construction Management, cum laude; Cora Ann Macy, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, cum laude; Alma Ramirez, Bachelor of Science in Psychology; Rebecca Noel Shelley, Bachelor of Arts in Philosophy, cum laude; Mahalia Dee Wood, Bachelor of Arts in Business Administration

Chehalis

Jared Embry Bradshaw, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Damon Allynn Garnas, Bachelor of Science in Athletic Training; Larissa Renee Gilman, Bachelor of Arts in English; Rachel Christine Smith, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Victoria Lina Valley, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Victoria Lina Valley, Bachelor of Arts in English; Ming Zhong, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude

Cinebar

Myles Joseph Ayers, Bachelor of Science in Construction Management

Clyde Hill

Danielle Lynn Ruby, Bachelor of Arts in Sport Management

Concrete

Griffin Edward Berger, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, summa cum laude

Coupeville

Brandt Bodamer, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan E Oliver, Bachelor of Arts in Social Sciences

Covington

Mara Jhozel Almanzor, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Sam Russell Cooper, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Megan Marie Creveling, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Kasey Michelle Dauenhauer, Bachelor of Science in Psychology; Michael Louis Parrott, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Carena Louise Ramos, Bachelor of Science in Bioengineering; Katheryne Elisabeth Yates, Bachelor of Arts in Business Administration

Custer

Kayla Michele Monson, Bachelor of Science

Des Moines

Taniel Jonathan Bedrosian, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Tangi Faye Brantley, Bachelor of Arts in Humanities; Austin Yvonne DeLong, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Quin Christopher Evans, Bachelor of Science in Economic Sciences; Cindy Sodavie In, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kyle Shane Johnson, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Stephanie N Lind, Doctor of Pharmacy; Tara Catherine Nolan, Bachelor of Arts in English

Duvall

Brittany Marie Harm, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Lauren Renee LaBrosse, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Kaila Marie Lafferty, Bachelor of Arts in Communication; Ashlee Tyler Langford, Doctor of Veterinary Medicine

Eatonville

Megan Nicole Doyle, Doctor of Veterinary Medicine; Holly Joy Larson, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Cody Andrew Topping, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Rebecca Suk Weller, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude

Edgewood

Monica Nicole Gallucci, Bachelor of Science in Biochemistry; Olivia DeeAnn White, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude

Edmonds

Cameron Thomas Berlin-Day, Bachelor of Arts in Political Science; Travis Arthur Berndahl, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Garrett Brian Britton, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Ryan Andrew Brown, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Michael Anthoney Busek, Bachelor of Arts in Sport Management; Avery Joene Colgan, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Kiera Hope Cai Xiu Daigle, Bachelor of Science in Bioengineering; Drew Ryan Davidson, Bachelor of Arts in Business Administration; Bradley Dylan Hegland, Bachelor of Arts in Communication; Bronte Lila Klebold-Chew, Bachelor of Science in Psychology; Angus Reilly O’Neil McDonald, Bachelor of Arts in Social Sciences; Luke Thomas McDonough, Bachelor of Arts in Business Administration; Jonathan Thomas Sagdahl, Bachelor of Science in Civil Engineering; McKenna Malone VanWell, Bachelor of Arts in Communication; Courtney LeiAloha Waites-Wiese, Doctor of Veterinary Medicine; Hailey Warren, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering, cum laude; Mikah Jerris Wilson, Bachelor of Arts in English

Elma

Heather K Boley, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Rose Johnson, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; William Joseph Rabey, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Entiat

Brendali Diaz-Magana, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude

Enumclaw

Kelleigh Brighton May, Bachelor of Arts in Humanities; Aaron Jacob Pearlman, Master of Business Administration; Molly Jean Potter, Bachelor of Science in Psychology; Alissa Lyn Sarbiewski, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kelly Anne Sowers, Bachelor of Arts in Sociology; Kayla Sundry Zilbauer, Bachelor of Arts in Communication

Everett

Jody Christine Barhanovich, Bachelor of Arts in Communication; David John Benson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alexandra Elizabeth Bryan, Bachelor of Science in Athletic Training, summa cum laude; Calvin Doyle Burroughs Jr, Bachelor of Science in Psychology; Amber P Burwell, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Rebecca Diane Christofferson, Bachelor of Arts in Human Development; Andrea Margaret Cordova, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Diego Julian Daba, Bachelor of Arts in Social Sciences; Skye Emily Donker, Bachelor of Science in Animal Sciences, magna cum laude; Matthew William Fagnan, Bachelor of Science in Bioengineering; McKayla Mariah Fox, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Christian Xavier Hardy, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Jody Lyn Hawkins, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Lucas George Henry, Bachelor of Arts in History, cum laude; Kelsie Nicole Holtzlider, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Lori Marie Kloes, Bachelor of Arts in Communication; Andrew John Kraus, Bachelor of Science in Construction Management; Brianne Renee Laird, Bachelor of Arts in Business Administration; Thomas James Lee V, Bachelor of Arts in Business Administration; Hugh Conner McCormick, Bachelor of Arts in Business Administration; Richard Lawrence McFadden, Master of Business Administration; Olivia Christine Murphy, Bachelor of Arts in History; Jaimie Hongnhung Nguyen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sean Hyun Oh, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Evan Francis Omelia, Bachelor of Arts in Communication; Tasha Michelle Pabisz, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Joshua Allen Payne, Bachelor of Arts in Business Administration; Leah Ruth Pearce, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Drake Alexander Perez, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Michael David Sahlbom, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jonathan Francis Scattaregia, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Scott Nicholas Schmitz, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Rebecca Schuermeyer, Doctor of Veterinary Medicine; Peter Alan Scougale, Bachelor of Arts in Business Administration; Karen Emily Snare, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles, summa cum laude; Kelsey Anna Sturtevant, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Anna Kathleen Summers, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Dominique Lynn Tilke, Bachelor of Science in Psychology; Febri Zaki Umboh, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Cara Cheyenne Wegner, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Emily Margaret Willard, Bachelor of Science in Bioengineering, cum laude; Nicole Irene Wilson, Master of Business Administration

Everson

Brian Modesto Gonzalez, Bachelor of Arts in Business Administration; Jordan Ellen Harvey, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Kayla Ann Leinweber, Bachelor of Science in Mathematics, summa cum laude

Fall City

Brenda Ann McCracken, Master of Business Administration; Adam Francis Nardo, Bachelor of Arts in Communication

Federal Way

Roxanne Elizabeth Adams, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Abdi M Ahmed, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Olivia C Aulava, Bachelor of Arts in Political Science; Andrew Ayala, Bachelor of Arts in Business Administration; Richard Luis Ayala III, Bachelor of Science in Athletic Training; Jacob Christopher Bieber, Bachelor of Science in Construction Management; Kiyana Samantha Boyd, Bachelor of Arts in Business Administration; Sam Burns, Bachelor of Arts in Sport Management; Terrance Darnell Chambers Jr, Bachelor of Science in Psychology; Noah James Clow, Bachelor of Arts in Communication; Haley Lynn Haggerty, Bachelor of Science in Psychology; Denali Robert Kagel, Bachelor of Science in Biochemistry, magna cum laude; Brooke Loree Kamarainen, Bachelor of Arts in Business Administration; Anthony Perez Larios, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Christopher Scott Newcombe, Bachelor of Music; Elisha Dan Ondov, Bachelor of Science in Civil Engineering; Kimberly Robles, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Leo James Smith, Bachelor of Science in Chemistry; Breanna Lee Straus, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Stephanie Marie Thomson, Bachelor of Arts in Human Development; John Trang, Bachelor of Arts in Business Administration; Annette Varkey, Bachelor of Science in Kinesiology; Mark Leo Vetter, Bachelor of Science in Animal Sciences; Emily Meeka Victor, Bachelor of Science in Chemistry; Jaylene Jaquelyn Vivatson, Bachelor of Arts in Communication; Deshawn J Williams, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Tavi Williams, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rebekah Anne Young, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude

Ferndale

Tiffani Darlene Caralis, Bachelor of Arts in Communication; Adam Michael Carr, Bachelor of Science in Construction Management; Jennifer Rita Kempinsky, Bachelor of Science in Zoology; Connor J Neal, Bachelor of Arts in Business Administration; Taylor Patrick Prince, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Jackie Suzanne Saul, Bachelor of Arts in Business Administration; Jacob Wayne Schroeder, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Bryce Robert Vanderyacht, Bachelor of Science in Food Science, cum laude

Fife

Jared Scott Baldwin, Bachelor of Arts in Sport Management; Andrew Sungheon Lim, Bachelor of Science in Biology

Fircrest

Aaron Robert Jones, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Colin Peter Weickmann, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture

Forks

Jonathan Blake Farrell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Tyler John Kerschner, Bachelor of Science in Civil Engineering; Bridget Eileen Osborne, Bachelor of Arts in Social Sciences

Fox Island

Elena Mae Apostle, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Marina Nicole Oldenburg, Bachelor of Arts in Communication; Christopher Scott Piotrowski, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Darian Hannah Sidebottom, Bachelor of Science in Neuroscience

Freeland

Chantelle Renee Gossler, Bachelor of Arts in Communication

Friday Harbor

Josh Lance Buck, Bachelor of Arts in Business Administration; Clinton John Gauthier, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Malcolm Marcus Hannis Wynn, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Gig Harbor

Daniel Ryan Barnes, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kendra Alison Barnes, Bachelor of Arts in Social Sciences; Johnny Patrick Broussard II, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Algeiba Bongo Cagabcab, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Joshua Richard Edwards, Bachelor of Science in Athletic Training; Jasmine Han Florez, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Samantha Bryanne Fredericks, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; William Beau Glover, Bachelor of Arts in Business Administration; Edmund Jon Hauge III, Bachelor of Arts in English; Jace Douglas Hovda, Doctor of Pharmacy; Rachel Morgan Lewis, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Taylor Reed Lindbom, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Devon Michael McMenimen, Bachelor of Science in Biochemistry; Bailey Jeanlee Rogers, Bachelor of Arts in Sociology; Jared Andrew Saladis, Bachelor of Science in Kinesiology; Chelsey Marie Slosar, Doctor of Veterinary Medicine; Samuel James Sundell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Peter Doyle Sutton, Bachelor of Science in Economic Sciences; Ana Carina Tafoya, Bachelor of Arts in Humanities; Taelor Loraine Trowbridge, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Cori Katherine Uddenberg, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Cori Katherine Uddenberg, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Matthew Lawrence Vanderlinden, Bachelor of Science in Economic Sciences; Jordan Timothy Voie, Bachelor of Arts in Philosophy; Colin Michael Walters, Bachelor of Arts in Sport Management, magna cum laude; Cody Robert Williams, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology

Gold Bar

Courtney Rene Batts, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude

Goldendale

Melanie Anne Osborne, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kurtis Ashby Wilkins, Bachelor of Arts in Business Administration

Graham

Jacob Michael Baker, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Lucas Miles Briehl, Bachelor of Arts in History; Tyler Gene Champlain, Bachelor of Arts in Sport Management; Christopher Charles Cole, Bachelor of Science in Psychology; Zachery Taylor Kadolph, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Ian Michael McGinnis, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Aaron Scott O’Kelly, Bachelor of Science in Construction Management

Granite Falls

Adam Lee Johnson, Bachelor of Arts in Social Sciences

Heisson

Stefan Nestor Linge, Bachelor of Arts in Business Administration

Hoquiam

Gabriel Alejandro Arias, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Joseph D Collins, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Franklin Andrew Deets, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Rees Perry Sturm, Bachelor of Science in Psychology

Ilwaco

Elleigh Jae Kaino, Bachelor of Science in Zoology

Indianola

Alexandria G Albert, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science

Issaquah

Marisa Christine Adams, Doctor of Veterinary Medicine; Vanessa Elizabeth Beck, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Jennifer Joyce Burgess, Master of Business Administration; Madison Elaine Callan, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Alex Bryan Clausius, Bachelor of Arts in Sport Management; Matthew James Dompier, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, cum laude; Joel Raymond Dooley, Bachelor of Arts in Business Administration; Madison Michelle Dutro, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Madison Michelle Dutro, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Emily Elizabeth Epker, Bachelor of Arts in English; Michelle LeeAnn Fredrickson, Bachelor of Arts in Communication, summa cum laude; Chelsea Britnee Glick, Bachelor of Science in Psychology; Michael J Johnston, Bachelor of Arts in Social Sciences; Haley Michelle Kirk, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Taylor Jae McCarthy, Bachelor of Arts in Communication; Tyler Michael Morton, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mandana Naderi, Doctor of Pharmacy; Ashton Scott Powell, Bachelor of Science in Chemistry, cum laude; Jake R Scholl, Bachelor of Arts in Business Administration; Becca Anne Southwell, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Allison Elisabeth Taylor, Bachelor of Arts in Interior Design; Samia Rose Walker, Bachelor of Arts in Business Administration

Kalama

Crysta Janine Cady, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Michaela Lynn Dunn, Bachelor of Science in Neuroscience; Cailin Delaney Johnson, Bachelor of Science in Biology; Chad Lewis Lomax, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Danaka Raelee Ross, Bachelor of Science in Biology; Nathan Michael Wilfong, Bachelor of Arts in Social Sciences

Kelso

Danielle Selene Barrows, Bachelor of Science in Psychology; Rocio Figueroa Camarena, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Carson Jeffrey Christian, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Dessa Michelle Cole, Bachelor of Arts in English; Brianda Contreras, Bachelor of Arts in Business Administration; Patricia Lisbeth Gonzalez, Bachelor of Arts in Human Development; Kaitlin Paige Keaton, Bachelor of Arts in Anthropology, summa cum laude; Brittany Nicole Lee, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Caleb Andrew Loosli, Bachelor of Arts in Business Administration; Elaine Marie Myrick, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Cody Ryne O’Neill, Bachelor of Science in Nursing; Heather Kimberley Tippit, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science

Kenmore

Rachel Leanne Christensen, Bachelor of Arts in Human Development; Alexander Joel Fabrick, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Allison Riley Jones, Bachelor of Arts in Business Administration; Anna Louise Norling, Doctor of Veterinary Medicine; Kathy Grace Perng, Bachelor of Arts in Business Administration; Kathy Grace Perng, Bachelor of Music; Kelsey Marie Stenvall, Bachelor of Science in Construction Management; Marcella Alexandra Teixeira-Marques, Bachelor of Science in Psychology

Kent

Precirose Jade Algarme, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jessica Lauren Amoth, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Lexie J Barbata, Bachelor of Arts in Business Administration; Brenna Allyson Bickel, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jasmine L Cheatham, Bachelor of Arts in Human Development; Jessica Ru-Yun Chung, Doctor of Pharmacy; Jonathan Reid Clements, Bachelor of Science in Computer Science; Lindsey Glenn DeGroot, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Joseph Arthur Dufresne V, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Autumn Colette Echols, Bachelor of Arts in Communication; Delores Launiu Fuga, Bachelor of Arts in Communication; Nikki Torres Garcia, Bachelor of Arts in Communication; John Thomas Gehring, Bachelor of Science in Bioengineering; Keaton Andrew Gray, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Justin Meng Hang, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jack Edward Harrison, Bachelor of Arts in Business Administration; David Brent Hoekman, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Chelsea Marie Hughes, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Jennifer Elaine Hunter, Bachelor of Science in Biology; Melanie Joy Johnson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, magna cum laude; Ryan Alexander Johnson, Bachelor of Arts in Communication; Manjot Kaur, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, magna cum laude; Jessica Lynn Kelley, Bachelor of Arts in Business Administration; Ashley Lynn Kerns, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Samuel Henry Logar, Bachelor of Arts in Business Administration; Jeffrey Dale Long, Bachelor of Arts in Business Administration; Mecayl Julian Luco, Bachelor of Arts in Business Administration; Rene Malacon, Bachelor of Science in Civil Engineering; Shelby Linden Malama, Bachelor of Science in Psychology; Kyle Henry Miyahara, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Michael Moloney, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Alexandrov Dmitriy Nicolaevich, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Lauren Kendra Reyes, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Justin Tagen Sapwell, Bachelor of Science in Biology; Taylor Anne Schueler, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Jessica Pei-Chen Shinn, Doctor of Pharmacy; Sossna Shumet, Bachelor of Arts in English; Nicole Lauren Stearns, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles, cum laude; Akinlana Carlos Sterling, Bachelor of Arts in Communication; Ashley Rose Swanson, Bachelor of Science in Animal Sciences; Caitlin Elise Swienty, Bachelor of Arts in Communication; Lynnsey J Thielman, Bachelor of Arts in Business Administration; Steele Daniel Warner, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Daniel Stephen Watson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Ashley Shuk Fung Williams, Bachelor of Arts in Sport Management; Joanne Chohee Yoon, Doctor of Pharmacy

Keyport

Steven Dean Breitmayer, Bachelor of Arts in Business Administration; Benjamin Lee Groudle, Master of Business Administration

Kingston

Victoria Lyn Gerken, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Steven Ray Jackson Hobbs, Bachelor of Arts in Business Administration; Brittany Marie Maziarz, Bachelor of Arts in History; John Patrick Thomas, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Kirkland

Katherine Bermudez, Bachelor of Arts in Business Administration; Tiffany Lechelle Borges, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brandon M Cloud, Master of Business Administration; Christine Stephanie Coleman, Doctor of Veterinary Medicine; Rachel Anna Cruz, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Carly Jean Curtis, Bachelor of Science in Psychology; Coeurin Lee Derbyshire, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Lauren Alexandria Espinoza, Bachelor of Arts in Sport Management; Doan Grudzien, Doctor of Pharmacy; Madison Ann Hodges, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Benjamin Thomas James, Bachelor of Science in Civil Engineering; William Francis Kendall, Bachelor of Arts in English; Jaclyn Ann Lane, Bachelor of Science in Psychology; David Raymond Lundin, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Nathan Joseph Mayer, Bachelor of Arts in Communication; Matthew Cathal McNamara, Bachelor of Arts in Communication; Jordan Robert Miller, Bachelor of Arts in Business Administration; Hannah Paige Mitchell, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles, magna cum laude; Samuel Christian Mullen, Master of Business Administration; Hannah Beth Peter, Doctor of Veterinary Medicine; Joseph Grant Rockseth, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Sophia Abdul Saadi, Bachelor of Arts in Social Sciences; Destry G Seiler, Bachelor of Science in Civil Engineering; Shawna Shadlow, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Emily Margaret Shields, Doctor of Veterinary Medicine; Molly D Shipman, Bachelor of Science in Neuroscience; Austin M Smith, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Nicole Elaine Stevenson, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Carly Manning Wesley, Bachelor of Arts in Education; Mingjia Yu, Bachelor of Arts in Business Administration

La Center

Rose Marie Delgado, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Michael Glenn Halme, Bachelor of Science in Bioengineering, magna cum laude; Michael Glenn Halme, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Hanna Marie Morris-Pinson, Bachelor of Science in Neuroscience, cum laude; Jessica M Olson, Bachelor of Arts in Humanities; Elizabeth Paige Reon, Bachelor of Arts in Social Sciences; Robert Andrew Schubert, Bachelor of Arts in History; Holly Francis Stassens, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Stacy Alaine Sundstrom, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Levi John Van Tol, Bachelor of Science in Neuroscience, magna cum laude; Emily Laura Vis, Bachelor of Arts in Business Administration

La Conner

Nicole Lyn Finley, Bachelor of Science in Civil Engineering, summa cum laude; Phillip Andrew Hasenbalg, Bachelor of Science in Neuroscience; Travis Kalama Silva, Bachelor of Arts in Social Sciences

Lacey

Anthony James Arrott, Bachelor of Science in Computer Science; Jasmine Ariana Brown, Bachelor of Science in Animal Sciences; Christian David Bush, Bachelor of Science in Economic Sciences; Joel Michael Dugar, Bachelor of Arts in Human Development; Timothy Joseph Dullano, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Jaclyn Nicole Ferrer, Bachelor of Science in Nursing cum laude; Cody Ryan Fuller, Bachelor of Science in Nursing cum laude; Kelli Ann Hammond, Bachelor of Science in Nursing magna cum laude; Ellen Nicole Hein, Bachelor of Science in Computer Science; Katie Lynne Honch, Bachelor of Science in Animal Sciences; Anne Elizabeth Norman, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; William Eugene Orgeron, Doctor of Veterinary Medicine;  Morgan Brittney Williams, Bachelor of Arts in Human Development

Lake Forest Park

Neil Parker Baldwin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kaitlyn I Franz, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Brittney Kayla Hahn, Bachelor of Arts in Communication; Destiny Rayvon Liley, Bachelor of Arts in Communication; Kevin Edward Millet, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; McKenna Aya Vanderveen, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management

Lake Stevens

Alyssa M Angell, Bachelor of Arts in Social Sciences; Conner Shawn Brennick, Bachelor of Science in Computer Science; Rebecca Anne Bruns, Bachelor of Science in Animal Sciences; Misty Dawn Lucero, Bachelor of Science in Psychology; Janelle Olivia Rose Majerle, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Devon A Mallory, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Jacqueline Michelle Maurer, Bachelor of Arts in Business Administration; Rachel Jeanne Miller, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Chelsea Noel Pahls, Bachelor of Arts in Communication; Clifford A Pepper, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Joseph William Russell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Janae Nicole Snook, Bachelor of Science in Animal Sciences; Megan Kelsey Turner, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Natalie Nicole Tyson, Bachelor of Arts in Communication; Marissa Georgee VanRy, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Kaylee Morgan Whitemarsh, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude

Lake Tapps

Lauren Gayle Johnson, Bachelor of Arts in Communication; Kevin Christopher Mast, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Chelsea Brianne Pries, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jake William Steinman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Carmen Mariah Terhune, Bachelor of Arts in Communication

Lakewood

Mackenzie Mills Allison, Bachelor of Science in Psychology; Allen Lee Cherry, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Brianna Nicole Ellinghaus, Bachelor of Arts in Business Administration; Sierra Renee Elliott, Bachelor of Science in Psychology; Gary Lee Ellis, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Brooke Taylor Gray, Bachelor of Arts in English; Michael James Julin, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Naomi Tova-Tmira Levine, Bachelor of Arts in Women’s Studies, cum laude; Sean Anthony Mounts, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Sarah Blair Murphy, Bachelor of Arts in English; Jessica Rose Nepper, Bachelor of Science in Kinesiology; Kaitlyn Marie O’Brien, Bachelor of Arts in Business Administration; Clayton Robert Jimenez Reiner, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Joseph St Clair Solomon, Bachelor of Arts in Business Administration; Brooklynn Carper Zanto, Bachelor of Arts in Humanities; Dillon Anthony Zitel, Bachelor of Science in Kinesiology

Long Beach

Brandon Phillip Malmstadt, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude

Longview

Robyn L Ahrens, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Samuel David Anagnostou, Bachelor of Arts in Political Science, summa cum laude; Lane Katherine Backstrom, Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Lane Katherine Backstrom, Bachelor of Science in Mathematics, magna cum laude; Richard Theodore Barella Jr, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Richard Theodore Barella Jr, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Arika Nicole Byman, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Daniel James Clevenger, Bachelor of Arts in Business Administration; Hailey Marie Colwell, Bachelor of Science in Psychology; Kelly Joyce Cooper, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kristanna Eveland, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Jessica Marie Ferriss, Bachelor of Science in Psychology; John Antone Flori III, Bachelor of Science in Computer Science; David George Fowler, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Brandon Alexis Hedden, Bachelor of Science in Computer Science; David Jesse Klinginsmith, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; Miranda Rose Lecker, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Carissa Ann Mean, Bachelor of Science in Mathematics; Lennae Marie Misiewicz, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kiyana Elaine Parvas, Bachelor of Arts in Business Administration; Matt Raymond Raclawski, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Erik Jacob Ringen, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude; Samantha Rintoul, Bachelor of Arts in History, cum laude; Brody M Sargent, Bachelor of Arts in History, summa cum laude; Bryanna Elizabeth Shaffer, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Amanda Lea Taylor, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Keith Eric Thompson, Bachelor of Science in Psychology; Ryan Bradley Thorstenson, Bachelor of Arts in Business Administration; Taylor Renae Trevino, Bachelor of Science; Shay Lynn Workman, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, cum laude

Lummi Island

Jessame Loree Rains, Bachelor of Arts in Social Sciences

Lynden

Megan Rose Abundis, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Kyla Renee Cook, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Balwinder Singh Gill, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Amanda Joelyn Hack, Doctor of Pharmacy; Katherine Nicole Haveman, Bachelor of Arts in Anthropology, summa cum laude; Dustin John VandeHoef, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude

Lynnwood

Nahom Abraha, Bachelor of Science; Robel Andmicael, Bachelor of Arts in Communication; Tyler Scott Baker, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Alisha Marie Balzaretti, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Robert Nelson Blosser, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Anina Oukma Chea, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Andrew Charles Crain, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Natalya Dillan, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Logan Nichol Eres, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Erin Susanne Gamble, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Rachael Jeannine Hawkes, Bachelor of Science in Nursing; Maggie Ruth Klipp, Bachelor of Arts in Education; Jae Joon Lee, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Catherine Dianne Lewis, Bachelor of Arts in Sport Management; Eileen Lim-Hing, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Blaine Gregory Liukko, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Heywan Bekele Mekonen, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Jeremy B Morita, Bachelor of Music; Brandon Joseph Pfeiffer, Bachelor of Arts in Business Administration; Kasey Lee Schmidt, Doctor of Veterinary Medicine; Luke Charles Slaughterbeck, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Fatou M Sonko, Bachelor of Science in Nursing; Patrick Andrew Stolz, Doctor of Pharmacy; Richy Soubeng Tan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Rongtian George Tong, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Bailey Marie Walters, Bachelor of Arts in Humanities; Ying Wei, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Victor Ervin Whitney Jr, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Nicole Elaine Wilkerson, Bachelor of Science in Psychology; Mosaab Mohab Zaki, Bachelor of Science in Electrical Engineering

Manchester

Collier Mitchell Mayo, Bachelor of Science in Computer Science

Maple Valley

Abigail Martha Blake, Bachelor of Science in Animal Sciences; Neil Albert Cochran, Bachelor of Arts in Business Administration; Mitchell Gene Davis, Bachelor of Science in Mathematics; Riley Ashlyn Ellison, Bachelor of Science in Psychology; Jereme Richard Farmer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tyler Shane Hillyer, Bachelor of Arts in Business Administration; Tracie Lee Hurd, Bachelor of Arts in Business Administration; Michelle Marie McKinley, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Gregory Karl Nelson, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Kelsey Abigale Pitzer, Bachelor of Science in Microbiology; Aaron J Wagner, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Katie Leigh Walsh, Bachelor of Arts in Business Administration; Rachel Nicole Werner, Bachelor of Arts in Communication, summa cum laude

Marysville

Meagan Rose Baron, Bachelor of Arts in Communication, summa cum laude; Kieleann Maree Cordon, Bachelor of Arts in Interior Design; Maria Lynne DeMatteo, Bachelor of Science in Food Science; Courtlyn Rachelle Edwards, Bachelor of Arts in Communication; Kirstie Kay Egge, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Daniel Bolton Hinckley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Cameron Dean Kalahar, Bachelor of Arts in Sport Management; Jessica Lee Kinman, Master of Business Administration; Katherine Lea LaRosa, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Diana Elizabeth Mayssonnett, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kimberly Jean Olson, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Colin James Sanders, Bachelor of Arts in Communication; Brendan Joseph Smith, Bachelor of Science in Economic Sciences; Amberlynne Edrosolan Umayam, Bachelor of Arts in Communication

Mercer Island

Jarid Allan Adams, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica Lavon Bruns, Bachelor of Arts in Business Administration; Allison Newlyn Deuel, Bachelor of Arts in Social Sciences; Haley Renee Hughes, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Sai Jiang, Bachelor of Arts in Business Administration; Colton Timothy Knebel, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Guangyao Li, Bachelor of Arts in Business Administration; Connor Edward Livingston, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Nicholas Shaw Pellerin, Bachelor of Science in Civil Engineering; Alexandra Doris Shinder, Bachelor of Arts in Business Administration; Gabriela Maria Strome, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jordan David Harrison Tootill, Bachelor of Arts in History; Stephen Thompson Warren, Bachelor of Arts in Business Administration

Mill Creek

Robert William Brencic Jr, Bachelor of Science in Construction Management; Stephen Michael Buerger, Bachelor of Arts in Social Sciences; Christina Sohee Hong, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Monika Lynn Hoot, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Hailey Reid Jorgensen, Bachelor of Science in Psychology; Shakeila Monique Valentine, Bachelor of Science in Psychology

Milton

Justin Fredrick Niedermeyer, Bachelor of Arts in Music, summa cum laude; Justin Fredrick Niedermeyer, Bachelor of Science in Physics, summa cum laude; Stephanie Rae Saltness, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude

Monroe

Carl Dale Bunge, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Scott Andrew Cragerud, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Catherine Ann Hinwood, Bachelor of Science in Biology; Beau William Rarig, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Bret Christopher Walden, Bachelor of Arts in Business Administration

Montesano

Matthaeus Adam Cavanah, Bachelor of Science in Construction Management

Mount Vernon

Steven Scott Bell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jennyfer A Berrueta-Trejo, Bachelor of Arts in Political Science; Megan RuthAnne Davis, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, summa cum laude; Scott Poole Douglas, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Elizabeth Marie Freese, Bachelor of Arts in Social Sciences; Sophie Amelia Matterand, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Molly Miranda Noste, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Abigail Marie Olson, Doctor of Veterinary Medicine; Jansen Mackenzie VanderMeulen, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, summa cum laude; Jansen Mackenzie VanderMeulen, Bachelor of Arts in Philosophy, summa cum laude

Mountlake Terrace

Kayla Mathann Medlock, Bachelor of Science in Psychology; Lacey Ann Webber, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Brandon K Wu, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude

Mukilteo

Gabrielle Justine Bacon, Bachelor of Arts in Interior Design; Thomas Miroslav Balzarek, Master of Business Administration; Erin Kathleen Bueser, Bachelor of Science in Psychology; Michael Edward Culp Jr, Master of Business Administration; Marisa Kristine Gonzalez, Bachelor of Arts in Communication; Taylor Elise Greenfield, Bachelor of Arts in Communication; Karleanne Michelle Iseman, Bachelor of Arts in Communication; Paige Elizabeth Littrell, Bachelor of Arts in Business Administration; David Sansung Park, Bachelor of Science in Economic Sciences, magna cum laude; Karan Veer Phambota, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Anna Phung, Doctor of Pharmacy; Ryan Michael Spencer, Bachelor of Arts in Communication; Daniel Joseph Verheul, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew Martin Whalen, Bachelor of Arts in Business Administration

Naselle

Krist Anthony Novoselic, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude

Newcastle

Kaila Marie Engman, Bachelor of Arts in Communication; Austyn Sue Orvis, Bachelor of Science in Zoology; Daniel Robert Wruble, Bachelor of Arts in Business Administration

Nooksack

Matthew Scott Judy, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems

Normandy Park

Scott Rayner Bredberg, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

North Bend

Dane Allen Aldrich, Bachelor of Arts in Business Administration; MacKenzie Ailine Curley, Bachelor of Science in Zoology; Thomas A Dunklee, Bachelor of Arts in Sport Management; Justin Thomas Henak, Bachelor of Arts in Business Administration; Carmen Nicole Kroschel, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Haley Riana Perrine, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Alina Maria Reed, Bachelor of Science in Kinesiology; Kaden L Reynoldson, Bachelor of Arts in Communication; Nathan A Sansburn, Bachelor of Arts in Music; Baylee Cole Sinner, Bachelor of Arts in Humanities; Erik Gar Smutny, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Alexandra J Swanson, Bachelor of Arts in Communication

North Bonneville

Heather Rachelle Hansen, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude

Oak Harbor

Sara Marie Anderson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Benjamin Mark Ducken, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Joshua Ekberg, Bachelor of Science in Psychology; Charice Torres Espiritu, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Brenda Elizabeth Foster, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Isabella Kae Milburn, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Christopher Lee Opdyke, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Cody Bryant Pickler, Bachelor of Arts in Social Sciences; Amena Scharf, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Marvyn R Sionson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Suzanne Katherine Tennant, Bachelor of Arts in Business Administration; Elias Christian Whitefoot, Bachelor of Science in Athletic Training

Ocean Shores

Alyssa Marie Johnson, Bachelor of Arts in History

Olalla

Megan Lee Murnane, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Megan Lee Murnane, Bachelor of Arts in History, cum laude; Brooke Elyse Thibeault, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Alexis Rae White, Bachelor of Arts in Communication

Olympia

Melinda LeAnn Bonson, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Jordan Allen Bromley, Bachelor of Science in Psychology; Zackary Christopher Burkhart, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Kevyn Ansley Calnan, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; David Lee Carlson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Sarah Marguerite Damron, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Christina Lynn Darling, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Andrea Song Duffield, Bachelor of Arts in Communication; Joshua Kyle Dye, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Erin Ashley Eckstein, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Brooke Marie English, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Rhonda Lynn Gibbs, Bachelor of Arts in Social Sciences; Eftishia Eleni Gottwald, Doctor of Veterinary Medicine; Taylor James Griggs, Bachelor of Science in Civil Engineering, cum laude; Kelsea Holbrook, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kelsea Holbrook, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Bailey Noelani Hopkins, Bachelor of Science in Civil Engineering; Holley Katherine Hughes, Bachelor of Arts in Fine Arts, magna cum laude; Taylor Kristine Johnson, Bachelor of Science in Psychology; Genevieve Rose Leitch, Bachelor of Science in Animal Sciences; Marlon Onan Lopez Cabrera, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; James Cody Lords, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Isabella Miriam Marocco, Bachelor of Arts in Business Administration; Kristine Nicole Marty, Bachelor of Science in Kinesiology; Kyle Adam Mowlds, Bachelor of Science in Chemical Engineering, cum laude; Joseph Lee Avery Orf, Bachelor of Arts in Political Science; Kealani Ortega, Bachelor of Science in Neuroscience; Brittany Jo Osmers, Bachelor of Arts in Business Administration; Timothy Jordan Pajimola, Bachelor of Arts in Business Administration; Jonathan J Pak, Bachelor of Science in Kinesiology; Jonathan J Pak, Bachelor of Science in Psychology; Erin Jean Pierpoint, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Anne Elise Pocklington, Bachelor of Arts in History, cum laude; Amanpreet Singh Purewal, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Elizabeth Morgan Randall, Bachelor of Science in Psychology; Lorena Renee Robertson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Austin Blase Roha, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Taylor Charles Shanda, Bachelor of Arts in Education; Riggin Tyler Thorniley, Bachelor of Science in Civil Engineering; Alice Verree Tranum, Bachelor of Arts in English; Andrew Jeffrey Wright, Bachelor of Science in Chemical Engineering, cum laude

Onalaska

Elizabeth Anne Beck, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude

Orting

Samantha Andrada Andrada, Bachelor of Arts in Sport Management; Todd Michael Skinner Jr, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Kelsey Anne Wells-Henderson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management

Pacific

Gregory Lamont Douglas, Bachelor of Arts in Communication; Ariel Huynh, Bachelor of Science in Biology

Port Angeles

Leticia Larie Hellebore, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Kenneth Daniel Sewell, Bachelor of Arts in Business Administration; Peggy A Simmons, Bachelor of Arts in Social Sciences

Port Ludlow

Kyla Grace Gabriel, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude

Port Orchard

Brittany Diane Anderson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sarah Rose Arnesen, Bachelor of Arts in Political Science; Garysen Cody Barich, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Jodi Ann Bowe, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Noelle Nicole Connelly, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Christine Schelane Crenshaw, Bachelor of Arts in Sociology; Roby Daniel Daquilante, Bachelor of Science in Computer Science; Mary Rose Dewald, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; James Scott Geraci, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Sherrie Gail Graham, Bachelor of Arts in Human Development; Destiny Fate Hagen, Bachelor of Arts in Human Development; Brenon Joseph LaPorte, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Blaine Anthony Pervinich, Bachelor of Science; Natalie Erin Powell, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Sara Rene Privatt, Bachelor of Science in Microbiology; Salina Wynee Richardson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; MayElla Louise Todd, Bachelor of Arts in English; Michael Anthony Wyant, Doctor of Pharmacy

Port Townsend

Kiley Jordan Maag, Bachelor of Arts in Sport Management; Trey Emory Ottaway, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Trey Emory Ottaway, Bachelor of Science in Mathematics, cum laude

Poulsbo

John Elbert Ball Jr, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Chad Harley Cleaver, Doctor of Pharmacy; Jacob Tyler Daugherty, Bachelor of Science in Civil Engineering; Sotero Johnathan Dulay, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, summa cum laude; Sarah Kimberly Farmer, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Cody Montana Hardesty, Bachelor of Science in Neuroscience; Sean Thomas Jones, Bachelor of Arts in Communication; Kelsey Erin Kane, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Caitlin Elizabeth Mathews, Bachelor of Science in Zoology; Jeanette L Russell, Bachelor of Science in Neuroscience, summa cum laude; Katlyn Tabitha Struxness, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kurt George Weber, Bachelor of Science in Civil Engineering

Puyallup

Sarah Catherine Allen, Bachelor of Arts in Communication; Brittany Nikolle Amerson, Bachelor of Arts in History, cum laude; Taylor Scott Bryant, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Sophia Rose Collins, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles, cum laude; Daniel Graham Devries, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jeremy Michael Frank, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Victoria Grace Goldsberry, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Carmen Elise Haines, Bachelor of Science in Animal Sciences; Carmen Elise Haines, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Katelyn Marie Humphries, Bachelor of Arts in Communication; Adam Joseph John, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jessica Ann Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Allyssa Nicole Knutson, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; John K Mahaffie, Bachelor of Arts in Communication; Connor Earl Marshall, Bachelor of Arts in Communication; Xiaomei Yan McCall, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Mackenzie Marie Meade, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Michelle Natalia Minton, Bachelor of Science in Biochemistry, magna cum laude; Natasha Rae Moffitt, Bachelor of Science in Animal Sciences; Alexandra Elizabeth Molver, Bachelor of Arts in Communication; Kyle Edward Morgan, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Madeleine Michelle Nadeau, Bachelor of Arts in Political Science, magna cum laude; Tarek Leon Nelson, Bachelor of Science in Psychology; Amanda Carol Owens, Bachelor of Science; Caelyn Rachelle Pietila, Bachelor of Arts in Education; Rebekah Kim Prater, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Elizabeth Erin Racher, Doctor of Veterinary Medicine; Melissa Thia Reynolds, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Samantha Lynn Robinson, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Jason William Rogers, Bachelor of Arts in Business Administration; Kaytlyn Schultz, Doctor of Veterinary Medicine; Emily Victoria Sherwood, Bachelor of Arts in Communication; Jamel Preet Sohal, Bachelor of Arts in Business Administration; Lauren Elizabeth Steenbeeke, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles, magna cum laude; Skylar Sterling Vieselmeyer, Bachelor of Science in Kinesiology; Angela Marie Walker, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Emily Lynne Watsek, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Brandon M Wiese, Bachelor of Science in Economic Sciences

Rainier

Tiara Nia Jane Webb, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude

Raymond

Sarah Maria Bottoms, Bachelor of Arts in Social Sciences; Zachariah Eli Taylor, Bachelor of Science in Computer Science

Redmond

Hannah Michelle Anderson, Bachelor of Arts in History; Nathan John Bishop, Master of Business Administration; Lucas Catunda, Bachelor of Arts in Communication; Melissa Renee Ehigh, Bachelor of Arts in Business Administration; Braden Anthony Gregor, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mark Marvin Hensel, Bachelor of Science in Construction Management; Ruth Anne Hensel, Bachelor of Arts in Human Development; Christopher Ryan Holding, Bachelor of Arts in Business Administration; Megan Blair Hudson, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Sherman David Hutcherson, Bachelor of Arts in History; Kastlie Michelle Joseph, Bachelor of Arts in Business Administration; Nicole Ann Kollar, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew James LaLande, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Alyssa Danielle Meachum, Bachelor of Science in Psychology; Holly Elizabeth Metzger, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Jay Dallas Pittenger, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Alex Richard Rodriguez, Bachelor of Arts in Political Science; Adrian Ioan Rus, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, magna cum laude; Aida Bolotjanovna Sharshenbieva, Bachelor of Science in Psychology; Jason Patrick Virgl, Bachelor of Arts in Business Administration; Justin Andrew Virgl, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kelsey Curran Whelan, Bachelor of Arts in Business Administration

Renton

Jalen Thomas Barnes, Bachelor of Science in Kinesiology; Hanna Mae Bayne, Bachelor of Science in Psychology; Jordan Fujioka Beck, Bachelor of Arts in Business Administration; Kirsten Alyse Clemans, Bachelor of Arts in Business Administration; Brittney Alisa Cochran, Bachelor of Arts in Anthropology; Owen Jordan Day, Bachelor of Arts in Communication; Thomas James Dempsey, Bachelor of Arts in Political Science; Amanda Camille Earls-Beltran, Bachelor of Arts in Communication; Evan Fiore, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Kevin Patrick Fisher, Bachelor of Arts in Communication; Mitchell Masao Go, Bachelor of Science in Biochemistry; Nathan William Haley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Alica June Hargis, Bachelor of Science in Nursing; Jennifer Laurel Harmon, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Presley Morgan James, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Adam John Jorgensen, Bachelor of Science in Construction Management; Ian James Kessack, Bachelor of Science in Biology; Chloe Banafsheh Kimiai, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Aaron Daniel Koch, Bachelor of Science in Construction Management; Hannah P Korsgaard, Bachelor of Science in Nursing; Courtney Blair Littleton, Bachelor of Arts in Communication; Brett Daniel Love, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alexander Michael Malesis, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Rochelle Andrea Mascey, Bachelor of Arts in English, cum laude; Alexis MacKenzie McGinnis, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Kendall Jan Marie Michaud, Bachelor of Arts in Communication; Vinh Hoang Nguyen, Doctor of Pharmacy; Hanhla Thi Phan, Doctor of Pharmacy; Katelynn Michelle Piazza, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Kyle John Pierotti, Bachelor of Science in Construction Management; Jesse Sierra Ridenour, Bachelor of Science in Architectural Studies; Jessica Emilia Salle, Bachelor of Arts in Communication; Lovely Unique Shoecraft, Bachelor of Arts in Social Sciences; Emma Katherine Soley, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Kristen Ann Sparkman, Bachelor of Science in Food Science,cum laude; Shane Dean Thompson, Bachelor of Arts in History; Nguyen-Trinh Binh Tran, Doctor of Pharmacy; Ashley Lynn Vigen, Bachelor of Science in Construction Management; Taylor Nicole Vigilia, Bachelor of Arts in Interior Design; David Phillip Ward, Bachelor of Science in Bioengineering; Roslyn Althea Watson, Bachelor of Arts in Political Science; Hailey Anne Wiest, Bachelor of Science in Athletic Training,cum laude

Ridgefield

Austin M Aske, Bachelor of Science in Computer Science,cum laude; Erin Backus, Bachelor of Science in Psychology,cum laude; Miranda Elizabeth Bean, Bachelor of Science in Biology; Eloisa Lisa Bella, Bachelor of Arts in Business Administration; Caitlin Akemi Calsbeek, Bachelor of Arts in Anthropology; Caitlin Akemi Calsbeek, Bachelor of Science in Psychology; Jonas John Calsbeek, Bachelor of Science in Neuroscience,magna cum laude; Jonas John Calsbeek, Bachelor of Science in Psychology,magna cum laude; Adam Baldwin Fahnestock, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Jacob WilliamSamual Giffoni, Bachelor of Science in Biology; Logan Taylor Greenfield, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Ryan Griffith, Bachelor of Arts in Sociology; Craig Matthew Horne, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Craig Matthew Horne, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alyssa Nichole Karnes, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture,magna cum laude; Nichole L Kates, Bachelor of Science in Architectural Studies; Katrina Helen Long, Bachelor of Arts in History; Tony Nguyen, Bachelor of Science in Biology; Haley Marie Primley, Bachelor of Science in Biology,cum laude; Justin William Rinta, Bachelor of Science in Psychology; Lorile Ellen Roper, Bachelor of Arts in Human Development; Theresa ShirleyLorraine Stewart, Bachelor of Science in Psychology; Olivia Claire Swenson, Bachelor of Arts in Education,magna cum laude; Hannah Katherine Swift, Bachelor of Arts in Business Administration,cum laude; Joel David Tandberg, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Alexandrea Sarah Thiel, Bachelor of Science in Biology,magna cum laude; Ann Marie Walkins, Bachelor of Arts in Human Development; Roland James Walkins III, Bachelor of Arts in Human Development; Connor Eugene Webb, Bachelor of Arts in Business Administration; Dorothea Helen Webb, Bachelor of Arts in English; Dalton Joseph Wells, Bachelor of Arts in Business Administration; Jackson T Zeiner, Bachelor of Arts in English; Gianna Jantz Damiano, Bachelor of Science in Civil Engineering,magna cum laude

Rochester

Tiffany Dawn Dix, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology

Rock Island

Clint Russell Keane, Bachelor of Science in Animal Sciences,magna cum laude

Roy

Jessica Ray Porter, Bachelor of Science in Psychology

Sammamish

John William Armour, Bachelor of Science in Civil Engineering,cum laude; Julia Ann Brokaw, Bachelor of Arts in Philosophy; Jihum Cho, Bachelor of Science in Economic Sciences; Carlee Jean Crane, Bachelor of Arts in Communication; Austin Crow, Bachelor of Science in Bioengineering; Allegra Del Matto, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Madeleine Kama Fielden, Bachelor of Arts in Communication,cum laude; Lauren Yvonne Files, Bachelor of Arts in Business Administration,summa cum laude; Genevieve Lohr Franklin, Bachelor of Science in Economic Sciences; Lisa Anne Gaviglio, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture,magna cum laude; Nick Peter Grasst, Bachelor of Arts in Business Administration; Olivia Krueger, Bachelor of Arts in Communication; Cole Stewart Lawson, Bachelor of Arts in Business Administration; Kayla Renee-Hope Lowe, Bachelor of Arts in Communication; Monica Yoko Masaki, Bachelor of Arts in Human Development; Courtney Lou Mathy, Bachelor of Arts in Political Science; Cage Marshall McKinsey, Bachelor of Arts in Business Administration; Patrick Michael McSweeney, Bachelor of Science in Computer Science; Ryan Keawe Naluai, Bachelor of Science in Civil Engineering; Connor Tracy Pearl, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Barrett Alexis Porter, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences,summa cum laude; Ethan James Potter, Bachelor of Arts in History; Alixandria Michelle Puthoff, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Morgan Leigh Ramey-Dixon, Bachelor of Science in Psychology; Morgan Leigh Ramey-Dixon, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Kelly Victoria Senegor, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Antoine Louis Signoretty, Bachelor of Science in Civil Engineering; Leda Victoria Solaimani, Bachelor of Science in Nursing,magna cum laude

Seabeck

Chase James Huntley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Annie Danielle Lever, Bachelor of Arts in Business Administration; Jared Byron Sell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Seatac

Sinard Sok Chao, Doctor of Pharmacy; Robin Lynn Stokes Jr, Bachelor of Science in Biology; Taurean Dason Washington, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology

Seattle

Jashauna Lavoia Adams, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies,cum laude; Bret Michael Adkins, Bachelor of Arts in Social Sciences,magna cum laude; Michael Adusah, Bachelor of Arts in Political Science; Maxwell Alexander Anderson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Dana Rae Atkinson, Bachelor of Arts in Business Administration; Evan Jon Baron, Bachelor of Arts in Communication; Micah Beard, Master of Business Administration; Sarah Van Brocklin Beaudry, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Michael Orlando Benning, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Danica Arlene Benson, Master of Business Administration; Luke Michael Beutjer, Bachelor of Arts in Business Administration,cum laude; Carrie A Birmingham, Bachelor of Arts in Business Administration,magna cum laude; John Henry Hall Boone, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; Danielle Marie Bowman, Bachelor of Arts in Business Administration; Alden Morris Bradford, Bachelor of Science in Mathematics,magna cum laude; Alden Morris Bradford, Bachelor of Science in Physics,magna cum laude; Leah Danielle Brinson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alicia Versailles Brown, Bachelor of Arts in Social Sciences; Zachary Ali Brown, Bachelor of Arts in Sociology; Michael John Bush II, Bachelor of Arts in Social Sciences; Corbin Kurt Callahan, Bachelor of Science in Zoology; Carl Edwin Kurt Carlson, Bachelor of Arts in Humanities; Diana Madeline Chavez, Bachelor of Science in Neuroscience,cum laude; Austin Evan Christensen, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Martha Lillian Curry, Bachelor of Arts in Anthropology; Zach Francis Disalvo, Bachelor of Arts in Business Administration; Huong Thi Dieu Doan, Bachelor of Science in Computer Science; Stefan Thomas Fagerholm, Bachelor of Arts in Social Sciences,cum laude; Stephen Perry Fields, Bachelor of Science; Ryan Anthony Fish, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Monica Lucia Foley, Bachelor of Science in Zoology; Natalie Anne Forslund, Bachelor of Arts in Communication; Brian Michael Gemme, Bachelor of Science in Construction Management; Quinn Daniel Graham, Bachelor of Science in Psychology; Parker John Gross, Bachelor of Arts in Business Administration; Alberto H Vazquez, Bachelor of Arts in Communication; Jacob Lucas Hall, Bachelor of Science in Bioengineering,magna cum laude; Brenna Lin Hendrickson, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences,magna cum laude; Joshua James Hengesteg, Bachelor of Science in Psychology; Kathryn Kelly Hinds, Bachelor of Arts in Business Administration; Brian Phan Hoang, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Iaan Stuart Hughes, Bachelor of Arts in Humanities; Bilal Ibrahim, Bachelor of Science in Computer Engineering; Alexandre Fortin Johnson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Julia Anne Johnson, Master of Business Administration; Hana Kazunas, Doctor of Veterinary Medicine; Delaney Rose Keller, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; McKenna Elise Keng, Bachelor of Science in Psychology,magna cum laude; Christopher Anthony Kidd, Bachelor of Arts in Communication; Anne Elizabeth Kiersky, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles,cum laude; Stacy D Kim, Bachelor of Arts in Communication; Erin Jennifer Kleiss-Acres, Bachelor of Arts in Humanities; Alyssa Nicole Kodama, Bachelor of Science in Psychology,cum laude; Grazielle Adrienne Costales Landicho, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kimberly Marie Lawrence, Bachelor of Arts in Interior Design; Christopher Gen-Hong Lee, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; James Brewer Leonard, Doctor of Pharmacy; Jamie Lockwood, Bachelor of Arts in Business Administration,cum laude; Isaac Daniel Luton, Bachelor of Science in Kinesiology; Nina Muanda Luzolo, Bachelor of Arts in Social Sciences; Griffin James MacConnell, Bachelor of Arts in Business Administration; Katherin Diane Madche, Bachelor of Arts in Communication; Anastasia L Masters, Bachelor of Science in Psychology,magna cum laude; Daniel Mark Matthews, Bachelor of Arts in Business Administration; Connor Robert McCarthy, Bachelor of Arts in Communication; Tessa Anne McEvoy, Bachelor of Science in Athletic Training,cum laude; Taylor Robert McGrew, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kevin Lee Moseley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; Alexandra Lee Mulanax, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Nicholas John Murphy, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew E Nasrallah, Bachelor of Science in Biology; Bao D Nguyen, Bachelor of Science in Computer Science,magna cum laude; Hannah Hong Nguyen, Doctor of Pharmacy; Minh Nguyen, Doctor of Pharmacy; Vinh Tuong Nguyen, Doctor of Pharmacy; Ryan P Nottingham, Doctor of Pharmacy; Sean C Nutter, Bachelor of Arts in Business Administration; Samantha Rae Nye, Bachelor of Science in Psychology; Emily Mason O’Neil, Bachelor of Arts in Social Sciences,cum laude; Arlene Joy Alfonso Orbino, Bachelor of Science in Biology; Marc Karl Pecnik, Bachelor of Science in Economic Sciences; Elizabeth Morgan Rathburn, Master of Business Administration; Asia Renata Renee Reed, Bachelor of Arts in Women’s Studies; Eric Paul Reiman, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Jack Doyle Robinson Jr, Bachelor of Arts in Political Science,summa cum laude; Anna Marie Rockey, Bachelor of Arts in Humanities; Harry George Rodin III, Bachelor of Science in Civil Engineering; Margaret Emily Ruhl, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Brittany Anne Rumpf, Bachelor of Arts in Business Administration; Madeline Meri Rumpf, Bachelor of Science in Civil Engineering; Nicholas Paul Rush, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Puao Tolu Savusa, Bachelor of Science in Psychology; Nicole Taylor Seven, Bachelor of Arts in Communication; Sandi Silverio Hurtado, Bachelor of Arts in Business Administration; Dino Williams Sinnema, Bachelor of Arts in Business Administration; Samantha Darby Skidmore, Bachelor of Arts in Human Development; Michelle Renee Spoelhof, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences,cum laude; Jackson Blair Taylor, Bachelor of Arts in Social Sciences,summa cum laude; Miranda Sophia Taylor, Bachelor of Science in Psychology; Sarah Jace Taylor, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Cara Eileen Tomlinson, Bachelor of Arts in Communication; Richard Tung, Bachelor of Science in Architectural Studies; Jake Henry Turley, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Willem Harald Van Brederode, Bachelor of Science in Kinesiology; Malia Marie Vassar, Bachelor of Arts in Social Sciences; Natasha S Volkova, Bachelor of Arts in Business Administration; Brady Hitoshi Wakayama, Bachelor of Arts in Communication; Jacob Lawrence Walsh, Bachelor of Arts in Communication; Jeremy S Webb, Bachelor of Science in Construction Management,magna cum laude; Nicholas Blackman Wilgis, Bachelor of Arts in Communication; Jeffrey Michael Williams, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Emily Alexandra Winter, Bachelor of Arts in Communication; Alena Wong, Bachelor of Arts in Business Administration; Zhenyuan Wu, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexandria Elizabeth Wyandt, Bachelor of Science in Food Science; Jianing Zhuo, Bachelor of Science in Chemical Engineering

Sedro Woolley

Jennifer Grace Burke, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Sindie Allene Howland, Bachelor of Arts in Business Administration,magna cum laude; Amy Teresa O’Reilly, Bachelor of Arts in Social Sciences,magna cum laude; Russell Long Moser, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,summa cum laude; Kiah Elizabeth Rose, Bachelor of Science in Mathematics,magna cum laude; Ming Judith Wagoner, Bachelor of Arts in Communication

Sequim

Megan Sarah Bekkevar, Bachelor of Science in Animal Sciences; Kent Joseph Bell, Doctor of Pharmacy; Evan Jack Hill, Bachelor of Science in Architectural Studies,magna cum laude; Hong-loan Thi Nguyen, Doctor of Pharmacy; Casey Michael Torres, Bachelor of Science in Civil Engineering,magna cum laude; Abraham Mark Weiss, Bachelor of Science in Biology,magna cum laude

Shelton

Patrick Tyler Enslow, Bachelor of Science in Chemical Engineering,magna cum laude; Lauren Marie Rhoades, Bachelor of Science in Psychology; Aaron Paul Tormanen, Bachelor of Science in Biology

Shoreline

Andreas McCain Gobel, Bachelor of Arts in Communication; Travis Alan Hjort, Bachelor of Arts in Social Sciences; Zachariah Henrik Lind, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; Charlee Alyssa Linton, Bachelor of Science in Psychology; Ryan David Maul, Bachelor of Arts in Business Administration,cum laude; John Blaine Nixon, Bachelor of Science in Psychology; Megan M Rice, Bachelor of Arts in Humanities; Seri Ann Christina Shaw, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kristen Louise Strand, Bachelor of Science in Nursing,summa cum laude; Melissa Lee Wadman, Bachelor of Arts in Business Administration; Cynthia Ann Woolery, Bachelor of Arts in Social Sciences,summa cum laude

Silver Creek

Bobbi Jean Murphy, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,magna cum laude

Silverdale

Simrandeep Kaur Aujla, Bachelor of Science in Psychology; Benjamin Tzongtang Cheung, Bachelor of Science in Computer Science,cum laude; Ed Joseph Bondoc Deocampo, Bachelor of Science in Architectural Studies; Ashley Erin Field, Bachelor of Arts in Education; Johanna Mae Pantig, Bachelor of Science in Biology; Taryn Chelsea Powers, Bachelor of Arts in Communication; Rebecca Sue Schletzbaum, Bachelor of Arts in Human Development; Luke Francis Vybiral, Bachelor of Science in Electrical Engineering

Snohomish

Matthew Grant Benzin, Bachelor of Arts in Sport Management; Blake Edward Elliott, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Allie Taylor Estes, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Holly Jean Garman, Bachelor of Arts in Business Administration,cum laude; Jennifer Groenewegen, Bachelor of Science in Nursing,magna cum laude; Kayla Michele Heim, Bachelor of Arts in Business Administration,summa cum laude; Hailey Brianna Jarvis, Bachelor of Arts in Communication; Taylor Michelle Latimore, Bachelor of Science in Biology,cum laude; Warren Elliot Marshall, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jessica Rose Moore, Bachelor of Science in Civil Engineering,cum laude; Darby Mae Nichol, Bachelor of Arts in Social Sciences; Mark Anthony Rangel, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; Joseph Daniel Reese, Bachelor of Arts in Business Administration,summa cum laude; Michael Anthony Reyna, Bachelor of Science in Psychology; Whitney Ellen Rosenquist, Bachelor of Arts in Business Administration; Audrey Renee Schuman, Bachelor of Arts in Education; Mackenzie Lynn Sherrer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Dakota Bradley Sparks, Bachelor of Science in Economic Sciences; Paula Nicole Stevenson, Bachelor of Fine Arts; Sam Christian Stolmeier, Bachelor of Science in Civil Engineering; Tanner Wesley Strobel, Bachelor of Arts in Business Administration; Amanda Nicole Teter, Bachelor of Arts in English; Brandon Matthew Todd, Bachelor of Science in Kinesiology,magna cum laude

Snoqualmie

Tyra Ann Barden, Bachelor of Arts in Sport Management; Merinda Clayton, Bachelor of Arts in Business Administration; Eric Wade DiTommaso, Bachelor of Arts in Social Sciences,magna cum laude; Laura Elizabeth Macfarlane, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Megan Leann Rice, Bachelor of Arts in Education,magna cum laude

Snoqualmie Pass

Robin Ivan Hartshorn, Bachelor of Science in Computer Science

South Bend

Brett William Rose, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems

South Colby

Robert Christopher Beckham II, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology

Spanaway

Shakira Aquielle Cosme, Bachelor of Arts in Anthropology; AndreaCamille Factor Fernandez, Doctor of Pharmacy; Austin John Hoffer, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Lyndsy J Honeycutt, Bachelor of Science in Psychology,cum laude; Jenny Le, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Kayla Marissa Potts, Bachelor of Arts in Women’s Studies; Dalton Ford Russell, Bachelor of Arts in Business Administration; Taylor Jordan Smith, Bachelor of Science in Psychology; Ember Lea Steen, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles,magna cum laude; Branden Ashton Emanuel Thorpe, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Joanne L Tompkins, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nicole Waters, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science

Stanwood

Erin Kiley Bateman, Bachelor of Science in Psychology; Jonathan William Bell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; Kirsty Louise Cosgrove, Bachelor of Science in Animal Sciences; Morgan Marie Gacke, Bachelor of Arts in Business Administration; Brittany Leanne Keller, Bachelor of Science in Animal Sciences; Charlotte Anne Mack, Bachelor of Science; Michael David Madle, Bachelor of Science in Construction Management; Alexa Marie McNeal, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; April-Danielle Sambahon Sayson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Madison Blair Soth, Bachelor of Science in Chemistry; Brianna Lynn Taylor, Bachelor of Arts in Business Administration,cum laude; Gavin S Voelckers, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems

Steilacoom

Jennifer Callanan, Bachelor of Science in Animal Sciences,summa cum laude; Dalton Charles Lewis, Bachelor of Arts in Social Sciences

Sumner

Samantha Lynn Anderson, Bachelor of Science in Psychology

Suquamish

Elizabeth Ann Rockett, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Shery Lynn Werbelo, Bachelor of Arts in Human Development,magna cum laude

Tacoma

Peter Isaac Anderson, Bachelor of Science in Kinesiology,cum laude; Mohammed Aziz, Bachelor of Arts in Business Administration; Jasmine Monique Blackwell, Bachelor of Arts in Education; Maxwell Sturges Carson, Bachelor of Science in Electrical Engineering,cum laude; Sky Hanul Choi, Bachelor of Science in Architectural Studies; Jacob Scott Click, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Xavier Gregory Cooper, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Courtney Kay Dirks, Bachelor of Science in Psychology; Davis Montana Divers, Bachelor of Arts in Communication; Cody John James Doiron, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; Melissa Ann Essig, Bachelor of Arts in Humanities; Garrett Nicholas Everest, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Nicholas Anthony Gaxiola, Bachelor of Arts in Social Sciences; Timothy Richard Goheen, Bachelor of Science in Architectural Studies,cum laude; Paige Corinne Grossman, Bachelor of Science in Biology; Olivea Jonelle Higley, Bachelor of Science in Zoology,summa cum laude; Michael Allen Hines, Bachelor of Science in Psychology; Shaun Robert Jones, Bachelor of Science in Biology; Moira Amina Kapeen, Bachelor of Science in Nursing,summa cum laude; Clara Baker Kerrone, Bachelor of Arts in Business Administration; Phillip Todd Ketron, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Chelsea Anitra Keyes, Bachelor of Arts in Communication; Hana Kim, Bachelor of Science in Zoology,cum laude; Thong Minh Le, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alexa Victoria Lenning, Bachelor of Science in Psychology; Aliya Charisse Lewis, Bachelor of Arts in Communication; Megan Elizabeth Loutsis, Bachelor of Arts in Communication; Toan Van Luu, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,magna cum laude; Marissa Ann Mararac, Bachelor of Arts in Communication; Ethan Maynard McConkey, Bachelor of Arts in Sport Management; Melvin Alexander Milton III, Bachelor of Arts in Business Administration; Rachel Arielle Mulgrew, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences,magna cum laude; Kendall Jordan Nagy, Bachelor of Arts in Business Administration; Carlos Miguel Olivares Acosta, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Carlos Miguel Olivares Acosta, Bachelor of Science in Bioengineering; Courtney Jean Price, Bachelor of Arts in Interior Design; Brittney Quionna Richards, Bachelor of Science in Psychology,cum laude; Annalise Lynlee Rutt, Bachelor of Science in Nursing,magna cum laude; Tyler Jordan Saathoff, Bachelor of Arts in Business Administration; Adam Fadel Saleh, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Min Shim, Doctor of Pharmacy; Neil Patrick Stubbs, Bachelor of Arts in Political Science; Megan S Sullivan, Bachelor of Arts in Social Sciences; Gabrielle G Sweet, Bachelor of Arts in Humanities; Shelby Rae Swofford, Bachelor of Arts in Business Administration; Graham Andrew Tash III, Bachelor of Arts in Social Sciences; Christine Hong Tran, Doctor of Pharmacy; Kim-Anh Thi Tran, Bachelor of Science; Eduardo Vega, Bachelor of Science in Economic Sciences; Kyla Lauren Welty, Bachelor of Science in Chemical Engineering,cum laude; Matthew John Weydert, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kari Evans Whitney, Bachelor of Arts in Humanities,summa cum laude; Arijanna Dorothea S Zimmer, Bachelor of Science in Kinesiology; Zachary Joseph Zora, Master of Business Administration

Tenino

Kathryn Akeah, Master of Business Administration; Julie Anne Heading, Bachelor of Science in Nursing,magna cum laude

Toledo

Kirsten Suzanne Reynolds, Bachelor of Science in Biology

Tukwila

Travis Tipton Hayes, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kathryn Elizabeth Macfarlane, Bachelor of Science in Nursing,magna cum laude

Tulalip

Kevin Marroquin Reyes, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,magna cum laude

Tumwater

Joshua Kinkaid Hames, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Hannah Nicole Harpel, Bachelor of Science in Psychology; Naseem Omar Mehyar, Bachelor of Arts in History; Ashley Nicole Ostrand, Bachelor of Arts in Business Administration

University Place

Katherine Lauren Black, Bachelor of Science in Kinesiology; Austin Mason Bordeaux, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher William Caddey, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; Caitlyn Marie Gavranich, Bachelor of Science in Psychology; Sarah Kim, Bachelor of Science in Bioengineering; Grace Katherine Reed, Bachelor of Arts in English,summa cum laude; Thomas Saul Wiles, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures

Vancouver

Paula Marie Achter, Bachelor of Arts in Human Development; Anna Maria Adamko, Bachelor of Science in Psychology; Rileigh McAuliffe Aguilar, Bachelor of Science in Psychology; Emira H Ajanovic, Bachelor of Arts in Human Development; Alexis Michelle Allen, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Michael Rafael Allen-Bond, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Richard M Alvarez, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; April Michelle Anderson, Bachelor of Arts in Humanities; Nikolay N Arabadzhi, Bachelor of Science in Computer Science; Alina V Aseyev, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Brandon Brazier Atwell, Bachelor of Arts in Social Sciences; Arnikan Baleswaran, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Isabella Sara Barag, Bachelor of Arts in Social Sciences; Hayley Michelle Barnette, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Marion Elizabeth Bateman, Bachelor of Arts in Business Administration; Tiffany Nichole Bates, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Kyle C Beard, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, summa cum laude; Spenser Charlton Beck, Bachelor of Arts in Business Administration; Kristina M Becker, Bachelor of Arts in Social Sciences; Gabrielle Leah Bender, Bachelor of Science in Biology; Ryan Emery Benko, Master of Business Administration; Kelly Bermudez, Bachelor of Arts in Human Development; Daniel Kirk Berry, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Marina Biley, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Jeff Donald Bingold, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Keely Suzanne Bitton, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Michael John Blake Jr, Bachelor of Arts in History; Svetlana P Bondar, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Raul Alberto Bravo-Medina, Bachelor of Science in Biology; Hannah Kalei Brenner, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Katie Jomai Brilz, Bachelor of Science in Psychology; Amber R Bristow, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jason Andrew Buchanan, Bachelor of Science in Computer Science; Christopher Lee Card, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Emily Rose Card, Bachelor of Science in Biology; Daniel Robert Carlson, Bachelor of Science in Electrical Engineering,summa cum laude; Jenny Marie Carner, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Robert Ray Cayce, Bachelor of Arts in Business Administration; Victor Cazacu, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Chi C Chan, Bachelor of Arts in Business Administration; Jennifer Josie Chand, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Kristina Cheptea, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Hayley Alexia Clark, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Sheila Marie Clemons, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alcie Aloyce Cole, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Amanda Louann Cole, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Peter Arlen Collier, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Michelle Dawn Collins, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Jeffrey Thomas Colson, Bachelor of Science in Chemical Engineering, cum laude; Nickolas Conner, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Joseph Benjamin Cook, Bachelor of Science in Environmental Science; Stephanie Jean Corona, Bachelor of Arts in Social Sciences; Cara Eagon Cottingham, Bachelor of Arts in Humanities; Trisha Lynn Crawford, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Jessica Marie Croft, Bachelor of Arts in Social Sciences; Adam Michael Curtin, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Rachel Dawn Daily, Bachelor of Arts in Business Administration; Arek Daniyelyan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Amanda J Davis, Bachelor of Science in Biology,cum laude; Annamaria Davis, Bachelor of Science in Biology; Chad Alan Davis, Bachelor of Arts in Social Sciences; David Allen Davis, Bachelor of Arts in Human Development; Skylar Ray Davis, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Dionicia De Jesus Castaneda, Bachelor of Arts in Business Administration; Kathran Marie Dean, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Adrianna Nicole Dettling, Bachelor of Science in Psychology; Fatoumata Diabate, Bachelor of Arts in Business Administration; Richard N Dinsdale, Bachelor of Arts in Business Administration; Sarah Louise Dorsch, Bachelor of Arts in Anthropology; Lise Ann Driggers, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Carolyn D Dudko, Bachelor of Science in Neuroscience; Brett Hamilton Ellibee, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Clare Elizabeth Ellis, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Stephen Alexander Emrick, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Ryan L Engelbart, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Suhaily Erkkila, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Nathaniel Exum, Bachelor of Arts in Business Administration; Neita Jayne Faris, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Rachel Noelle Faulkner, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Christopher James Felts, Bachelor of Arts in Humanities; Ke Feng, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Zachary Keith Ferderer, Bachelor of Arts in English; Monica Renee Filan, Bachelor of Arts in Human Development; Teresa Mae Fine Whittingon, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Kourtney R Foley, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Lisa Lena Foote, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Antonio Franco, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; BrookLynn Alexandra Friesen, Bachelor of Science in Biology; Taylor Elizabeth Fulwider, Bachelor of Arts in History; Alexis Sage Gabbard-Norvell, Bachelor of Arts in Humanities; Gayle Lynn Gabbert, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Vlayna Yevgenivna Gershun, Bachelor of Arts in Social Sciences; Abigail Gheorghies, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Morgan Rianne Giger-Fleming, Bachelor of Arts in Business Administration; Richard Mark Golosinskiy Sr, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Nico Alexander Gonzalez, Bachelor of Science in Psychology; Michelle Gorham, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Brooke Louise Grimes, Bachelor of Arts in Sociology; Jonathan Daniel Grozav, Bachelor of Science in Biology; Ligia Suzzane Grozav, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Sidonia Christine Grozav, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Breanna Marie Gutierrez, Bachelor of Arts in Human Development; Thinh Q Ha, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrew Mitchell Hackney, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Lilia Halimuddin, Bachelor of Arts in Business Administration; Mary Jade Hammond, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Sara Kathleen Hannon, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, cum laude; Samantha Jo Harding, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Brandon Allen Harrison, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Thomas William Hatfield, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jonathan Hans Haukaas, Bachelor of Arts in English; Jaimie Lee Helus, Bachelor of Arts in Human Development; Rebecca Sue Hilberg, Bachelor of Science in Environmental Science, summa cum laude; Amanda Raeh Hobbs, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Elise Michelle Hoekstra, Bachelor of Arts in English; Jordan Diane Hoogendijk, Bachelor of Science in Biology; Mercedes Everdine Hooper, Bachelor of Arts in Business Administration,summa cum laude; Teresa N Hoyt, Bachelor of Arts in Social Sciences; David Michael Hurt, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Vanessa Joy Hutton, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Anh Bao Huynh, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; William Yukio Igawa, Bachelor of Arts in Business Administration; Sariah Lynne Islam, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kaitlyn Paige Jacobs, Bachelor of Science in Zoology; Jillian Leigh James, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Michael Daniel Jasso, Bachelor of Arts in Anthropology; Benjamin David Jenkinson, Bachelor of Arts in Business Administration; Justin Charles Jenks, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Chelsea Marie Jensen, Bachelor of Arts in Human Development; Eric Allen Jergensen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Bradley Louis Johnston, Bachelor of Science in Kinesiology; Joshua Jones, Bachelor of Science in Biology; Xever Ben Juagdan, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Selali K Kalevor, Bachelor of Arts in Business Administration; Tiffany Kaufman, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Justin Patrick Kelly, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexandra Elizabeth Kemp, Bachelor of Science in Psychology; Delaney Elise Keser, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Eric Keto, Bachelor of Science in Biology; Samantha Gabriele Kieling, Bachelor of Arts in Political Science; Grace DeeAnn Klodt, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Cody Joseph Kotrlik, Bachelor of Science in Architectural Studies; Allegra LeEllen Koupal, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Albina V Kovalenko, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Bryn M Kristi, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Virginia Nichole Kuhlman, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Lev S Kurilenko, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; Angela Christine Landchild, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Tyler Jarret Larson, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Jubilee Belle Lawhead, Bachelor of Arts in Public Affairs, cum laude; Bojidar Roumenov Lazov, Bachelor of Arts in Social Sciences; Song Lee, Bachelor of Arts in Business Administration; Stephanie Nicole Leeper, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kunga Legkyong, Bachelor of Science in Psychology; Marie C Lietz, Bachelor of Arts in Anthropology; Jessica Marie Lindsey, Bachelor of Arts in Education; Jessica Mae Lippl, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Derick Russell Lock, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; KueiJih Lu, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Daniel J Lucero, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Vyacheslav T Lukiyanchuk, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Robert Ciardi Lundergan, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Aleksey L Lyashchina, Bachelor of Science in Biology; Matthew Wayne Lyons, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Kristina S Lysikov, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Shannon Marie MacKenzie, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, cum laude; Luke Gerard Manion, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jacob Ryan Mar, Bachelor of Arts in Public Affairs; Daniil Sergeyevich Martyn, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Shingai Tatenda Moses Masike, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Papu Matau, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Katlyn Michelle Mathewson, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Kieren Leonard Matson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Jing L Maughan, Bachelor of Arts in Business Administration; Jonathan Dwight McClanahan, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Mariah Rochelle Mccleskey, Bachelor of Arts in Human Development; Joseph M McGill II, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Joseph M McGill II, Bachelor of Science in Environmental Science, cum laude; Alan Joseph McGinnis, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, summa cum laude; Sara Kathryn McGroarty, Bachelor of Science in Psychology; Malloree VictoriaAnne McInroy, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Melissa Joell McLachlan, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Anthony Ismael Melo, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles, magna cum laude; Scott William Mettlen, Bachelor of Science in Electrical Engineering; James Michael Meushaw, Bachelor of Arts in Business Administration; Paulina Asia Mielczarek, Bachelor of Science in Kinesiology; Allison Justine Miller, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Isaiah Charles Miller, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Leslie Marie Minton, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Irina V Mishuk, Bachelor of Arts in Human Development; Courtney Michelle Miskell, Bachelor of Science in Neuroscience; Anastasia Modin, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Sarvenaz Mohtashami, Doctor of Pharmacy; Dean Dewayne Montgomery, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Suzette Marie Moon, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica Renee Morton, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Nikolay Georgiyevich Mosh, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Tatyana Georgiyevna Mosh, Bachelor of Arts in Business Administration; Bennett Faufano Muasau Sr, Bachelor of Arts in Human Development; Ismael Andrew Naranjo Jr, Bachelor of Arts in Social Sciences; Christopher Wayne Nelson, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Quang Le Nguyen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Valerie Grace Noble, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Joseph Carroll O’Banion, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Joseph Carroll O’Banion, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Valorie Darling Oldfield, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Candis Lee Oliver, Bachelor of Arts in Public Affairs, cum laude; Kelsey Alyse O’Neill, Bachelor of Science in Neuroscience, magna cum laude; Ashley Nicole Orjiako, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Justin Ray Orndorff, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kenneth Anthony Ortega, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Christopher Vicente Pacanins, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; David Charles Painter, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Timothy A Pavliuk, Bachelor of Arts in Business Administration; Anna Marie Qiue Pearson, Bachelor of Science in Neuroscience, summa cum laude; Tanner Thomas Perkins, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kyla Perrin, Bachelor of Science in Psychology; Deborah Ann Petrie, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Sean Michael Philbrook, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Sarah Rochelle Phillips, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Tyson Phung, Bachelor of Science in Biology; Courtney Fay Pierce, Bachelor of Science in Animal Sciences, magna cum laude; Carly Rae Piller, Bachelor of Science in Food Science; Sunny Pisano, Bachelor of Arts in English; Stephanie Darlene Pisarek, Bachelor of Science in Biology; Tiffany Mae Plous, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Joseph David Polizzi Jr, Bachelor of Arts in Education; Jesse Conrad Pomerenk, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Maria Nina Potter, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Catherine Vathasin Pravisay, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Tyler Robert Procive, Bachelor of Arts in Business Administration; Tyler Michael Pyles, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Amira Rebihic, Bachelor of Science in Psychology; Rachel Marann Reed, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Billy Ray Reeves II, Bachelor of Arts in Humanities; Cassidy Renee Reid, Bachelor of Arts in Communication; Kyrie-Anne Elizabeth Reyes, Bachelor of Science in Biology; Jasmine Richardson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Erol Rochelle Rieman, Bachelor of Arts in Social Sciences; Erol Rochelle Rieman, Bachelor of Science in Psychology; Morgan Hailey Ritter, Bachelor of Arts in Apparel; Merchandising; and Textiles; Don Michael Roberts, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Melanie June Robinette, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Jason Zebedee Rogers, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Meredith Margaret Ronayne, Master of Business Administration; Alejandra Rosas, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; James Morgan Rupp, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Francesca Giselle Russum, Bachelor of Science in Computer Science; Cortney Lee Rutherford, Bachelor of Science in Psychology; Joel Michael Samaduroff, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude; Guiselle Santacruz, Bachelor of Science in Psychology; John Andrew Scheidt, Bachelor of Arts in Business Administration; Evan Sander Schlang, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Steven Schoellkopf, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Robert Matthew Schroeder, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Jessica Lee Schulz, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; David George Schutt, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jennifer Lauren Schwartz, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Christina Marie Seibold, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Taylor William Seidel, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Brealyn Summer Sheets, Bachelor of Arts in Humanities; Alina Shkuratkov, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Zacharias Pike Shufflebarger, Bachelor of Science in Computer Science; Sladana Simic, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Amanda Slocum, Doctor of Veterinary Medicine; Jared Daniel Smith, Bachelor of Arts in Human Development; Dana Kylene Snyder, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Connor James Sochacki, Bachelor of Science in Biology; Viktoria V Sokolova, Bachelor of Science in Biology,,magna cum laude; Lisa Elizabeth Stephens, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Anna Lee Stice, Bachelor of Science in Biology; Sarah Allison Stoess, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Brandon Michael Streater, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sharma R Sullivan, Bachelor of Arts in Business Administration; Anzhela S Svirzhevskiy, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Dorothy Tarnawski, Bachelor of Science in Psychology; Andrew Atticus Tatum, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Chelsea Lauren Taylor, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jessica Vianna Tellegen, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Orasa Thajai, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Elaine Marie Thatcher, Bachelor of Arts in Anthropology; Spencer Patrick Thomas, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Billie Jo Thompson, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Stacie Nicole Pamela Townsend, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Alexander TuanDuy Tran, Bachelor of Science in Neuroscience, magna cum laude; Joshua Adam Trembley, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Kathleen Marie Trimble, Bachelor of Arts in Business Administration; Mark S Turkov, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Forrest Brandon Underwood, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Angela Maria Valenzuela, Bachelor of Arts in Humanities; Mark Bradford Vantassel, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Jessica Edit Villasenor, Bachelor of Science in Psychology; Andrei Nicolae Vintu, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Gregory Kent Walker, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Scott Richard Wallace, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jacob Cain Walton, Bachelor of Arts in History; Jessica Ann Waltz, Bachelor of Science in Computer Engineering; Ryan M Wanasida, Bachelor of Arts in Business Administration; Jason Matthew Wendland, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Raymond Alexander West, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Francesca Lisa Wignes, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Taylore Lynne Williams, Bachelor of Arts in Human Development; Ashley S Willis, Bachelor of Arts in Social Sciences; Richard L Wilson, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Andrew Davis Wiswall, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Tabitha Lynn Wojciechowski, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Amanda Jane Wolcott, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, summa cum laude; Lucy Wolfe, Bachelor of Arts in Business Administration; Shain Liegh Wright, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Shain Liegh Wright, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Lyudmila S Yakhontov, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Timofey Alex Yelchaninov, Bachelor of Arts in Public Affairs; Kyle Laichi Yeung, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Tasha Ann Yip, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Jon David Youngs, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude

Vashon

Brianna Caitlin Stanley, Bachelor of Science in Biochemistry,magna cum laude

Washougal

Emily Schynelle Alder-Storm, Bachelor of Science in Psychology,cum laude; Kasha Hannah Banks, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brian R Barnhart, Bachelor of Arts in Business Administration,cum laude; Casey James Campbell, Bachelor of Arts in Social Sciences; David D Choi, Bachelor of Science in Biology summa cum laude; Erik M Clay, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,cum laude; Ebony Veronica Copeland, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jessica Marie Ghiglieri, Bachelor of Arts in Sociology; Heather A Kobilan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,summa cum laude; Yiwen Lu, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,magna cum laude; Jack Barnes Martin IV, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,summa cum laude; Susanna Francina Elisabeth Perenboom, Doctor of Veterinary Medicine; Calvin DeHart Swenson Jr Jr, Bachelor of Science in Computer Science; Timothy C White, Bachelor of Arts in Business Administration; Carey Lee Williams, Bachelor of Arts in Human Development

White Salmon

Joshua Charles Bell, Bachelor of Science in Civil Engineering

Winlock

Clayton Paul Cline, Bachelor of Science in Civil Engineering; Casey Brooke Johnson, Doctor of Veterinary Medicine

Winthrop

Beau Dillon Lundgren, Doctor of Veterinary Medicine; Natalie Louise Rodriguez, Bachelor of Science in Biology

Woodinville

Bryan Greyson Barrows, Bachelor of Science in Computer Science,magna cum laude; Karli Dawn Bodine, Bachelor of Science in Nursing,cum laude; Katherine Elizabeth Brandenstein, Bachelor of Science in Bioengineering; Shannon Alycia Carberry, Bachelor of Arts in Humanities,cum laude; Chase Cassandra Covington, Bachelor of Science in Psychology,magna cum laude; Kelsey L Donlan, Bachelor of Arts in Business Administration; Shea M K Donlin, Bachelor of Arts in Political Science; Emily Blanche Estabrook, Bachelor of Science in Athletic Training,magna cum laude; Sydney Rose Falk, Bachelor of Arts in Human Development; William C Harris, Bachelor of Arts in Social Sciences; Hayden Daniel Howell, Bachelor of Science in Construction Management; Jonathan Craig Hummer Jr, Bachelor of Arts in Business Administration; Shelby Lynn Karraker, Bachelor of Science in Psychology; Robert Carey Leonard, Bachelor of Science in Mechanical Engineering,magna cum laude; Olivia Noelle Lyons, Bachelor of Science in Microbiology; Margo Anne Martin, Bachelor of Arts in Education,cum laude; Anthony Thomas Montano, Bachelor of Arts in Sport Management; Charles Henry Mroz, Bachelor of Science in Construction Management; Erin Marie Osgood, Bachelor of Arts in Communication,magna cum laude; Aaron Christian Meider Rust, Bachelor of Arts in Political Science; Austin Lane Sodorff, Bachelor of Arts in Business Administration; Mackenzie Morris Thomsen, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology,cum laude; Beau Crawford Vintertun, Bachelor of Arts in Business Administration; Savannah Briare Voorheis, Bachelor of Science in Psychology,cum laude; Kimberly A Ward, Bachelor of Arts in Social Sciences,summa cum laude; Madeleine Rose Wilson, Bachelor of Arts in Communication; Benjamin Samuel Wineman, Bachelor of Arts in Communication,cum laude

Woodland

Leah Mae Aiman, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rebecca Marie Corey, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Alicia Tammy Dingivan, Bachelor of Arts in Social Sciences; Randy Paul Hanson, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Tymothee Ryan Phillips, Bachelor of Arts in Public Affairs; Shannon Kristen Reid, Bachelor of Arts in Public Affairs,cum laude; Evan Allen Rowe, Bachelor of Arts in Business Administration; Mathew Douglas Tyler, Bachelor of Science in Chemical Engineering

Woodway

Peter James Economou, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Shannon Mary Thacker, Bachelor of Arts in Communication

Yacolt

Laurie Ruth Mitchell, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Joslynne Rodriguez Reynosa, Bachelor of Arts in Human Development; Kate Marie Rhoades, Bachelor of Arts in Education,  summa cum laude; Desiree Mary Rudisill, Bachelor of Science in Psychology

Yelm

Tyler P Caskin, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude; Anthony Christopher Devies, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Sarah Katherine Foote, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Sarah Marie Moore, Bachelor of Arts in Communication; Jessica Naomi Nebre, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Adam Jay Nelson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude