Skip to main content Skip to navigation

Spring 2016 Eastern Washington Graduate List

Airway Heights

Leanna Jean Waalkens, Doctor of Pharmacy

Albion

Sara Margaret Lewis, Doctor of Veterinary Medicine; Jenifer Leigh Ness, Doctor of Veterinary Medicine

Almira

Miranda Leigh Porterfield, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude

Benton City

Michael Paul Ballard, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Justin Joseph Blake, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Chase William Edwards, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, summa cum laude; Iobani Godinez, Bachelor of Science in Mathematics; Courtney Elyse Hall-Mullen, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Diana Rodriguez, Bachelor of Science

Beverly

Arill Eric Bartrand, Bachelor of Science in Civil Engineering and Bachelor of Science in Mathematics, summa cum laude

Brewster

Emmanuel Rubio, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences

Cashmere

Michael Austin Ruether, Bachelor of Science in Construction Management

Chattaroy

Nathan Robert Conklin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Brandon Thomas Graham, Bachelor of Science in Bioengineering, summa cum laude; Melissa Ann McMaster, Bachelor of Arts in Education; Deborah Marie Orth, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude

Chelan

Misael Arechiga, Bachelor of Arts in Business Administration; Shanna Linda McGinty, Bachelor of Science in Psychology; Meisha Moro, Bachelor of Science in Zoology; Jose Juan Ramirez, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Armando Vargas, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jorge Ivan Villasenor, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences

Cheney

Nancy Jean Blake, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jessica Renee Isabelle Faunce, Bachelor of Science in Zoology; Johnathan Morgan Gingrich, Bachelor of Arts in Business Administration; Elizabeth Rose Harwood, Bachelor of Arts in Business Administration; Heather Marie Lowmaster, Doctor of Pharmacy; Jordan Marie Peterson, Bachelor of Arts in Communication; Paxton Taylor Smith, Bachelor of Science in Neuroscience, magna cum laude; ShanShan Sun, Doctor of Pharmacy; Xiaolei Wang, Bachelor of Arts in Business Administration; Kevin Edward Wiese, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Chewelah

Zackary P Schneider, Bachelor of Science in Kinesiology; Christian Tanner Spencer, Bachelor of Science in Chemistry; Cody Lee Sweat, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude

Clarkston

Payden Henry Ard, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Jasmine E Averill, Master of Business Administration; Samantha Jean Coe, Doctor of Pharmacy; Mollee Lynn Dilling, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Kelley Lauryn Forsberg, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Ashley Jean Meyers, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Rachael Lynn Nigro, Bachelor of Arts in History, cum laude; Bret Alan Sullivan, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management

Clayton

Jami Jean Cox, Bachelor of Arts in Human Development; William Lewis Scott, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science

Colbert

Sara Anne Benson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Michaela Marie Brownell, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Vasiliy F Kravtsov, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Christopher Mathew Musa, Bachelor of Science in Chemistry; Allison Renee Powell, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Makenzie Ann Reid, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, summa cum laude; Alexander Michael Stephens, Bachelor of Arts in Business Administration

Colfax

Deanna Elizabeth Aeschliman, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, magna cum laude; Kara M Bofto, Bachelor of Arts in Business Administration; Kami Elizabeth Lowe, Doctor of Pharmacy; Keaton Thomas Moore, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Richard Kevin Scholz, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Christina Elizabeth Thomas, Bachelor of Science in Zoology

College Place

Tyler David Hensley, Bachelor of Arts in Philosophy, summa cum laude; Rickey Lee Myers, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Ashley Fay Nichols, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Angella KaLyn Smith, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude

Colville

Ethan Joseph Cabbage, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Andrew James Christian, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Haley Ann Hubbard, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kinsey Marie Larsen, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Samuel Steven Sprague, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Ashli Lynn Stroyan, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude

Connell

Elida Fernandez, Bachelor of Arts in Social Sciences

Cowiche

Jessica Grace Welsh, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude

Davenport

Todd Randall Massie, Bachelor of Science in Nursing

Dayton

Colleen Mae Delp, Bachelor of Arts in History, cum laude; David Kyle Frame, Bachelor of Arts in Humanities; Dain Anthony Henderson, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems

Deer Park

Kelsey Ann Dutton, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Colton Tyler Hanson, Bachelor of Arts in Business Administration; John C Kummer, Master of Business Administration

Dryden

Josue Gonzalez, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems

East Wenatchee

Jason William Books, Bachelor of Arts in Business Administration; Catherine Marie Carino, Bachelor of Arts in Education; Cameron Michael Doneen, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kristina Lynn Harding, Bachelor of Arts in Business Administration; Devyn Elise Huylar, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Derek Michael Johnson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Deyanira Lozano-Ramos, Bachelor of Arts in Political Science; Michalla Dawn Maupin, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Linda Angelina Prado, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Christine Lynn Reed, Bachelor of Arts in English; Justin Daniel Slone, Bachelor of Science in Computer Science; Sophia Akiko Stephens, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Bradley Jason VanderVeer, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Ellensburg

Mallori Marie Allphin, Bachelor of Arts in Education; John George Ellersick, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Blake Alan Haberman, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Ashley Anne Jones, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude

Entiat

Brendali Diaz-Magana, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude

Ephrata

Taylor Kathryn Barnes, Bachelor of Arts in Business Administration; Magdalena Yvonne Hernandez, Bachelor of Arts in Social Sciences; Cody Lee Landers, Bachelor of Science in Psychology; Curtis Raymond Treiber, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Shelley Ann Wenz, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude

Grandview

April Isamar Carrillo, Bachelor of Science in Nursing; Estefania Flores, Bachelor of Arts in Education; Timothy Jordan Palacios, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Guadalupe Rangel Gutierrez, Bachelor of Arts in Business Administration; Bryan Vazquez, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies and Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures

Granger

Marcelo Martinez, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Sophia Yvette Ochoa, Bachelor of Arts in Business Administration

Greenacres

Brittany Richelle Connor, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Hailee Noelle Gordon, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Valkyrie Anne Jordan, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Samantha-Jo Agnes Pedersen, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Mario Vincent Reillo, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Harrah

Curtiss James Ickes, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Esteban Mena-Salgado, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Keller

Spencer William Nee, Bachelor of Arts in English

Kennewick

Faduma Jama Abdi, Bachelor of Science; Alexis J Almeida, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Lacey Marie Amparan, Bachelor of Science in Psychology; Alina Y Baranovskaya, Bachelor of Arts in Business Administration; Jared T Beauchene, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ryland John Boehnke, Bachelor of Science; Dustin Patrick Brennan, Bachelor of Arts in Communication; Katie Jean Bryson, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Romeo Rae Cantrell, Bachelor of Arts in History; Mike Chavez, Bachelor of Arts in Education and Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, cum laude; Jameson Michael Clark, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Kaelyn Mae Cole, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Megan Jean Deffenbaugh, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Kristen Aura Del Pozo, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Stephanie Ann Edmondson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Eli Porfirio Elisondo Jr, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Jessica Margaret Farias, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Ana-Karena Franklin, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Christina Louise Gabino, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jazmin D Galicia, Bachelor of Arts in Business Administration; Demi C Galindo, Bachelor of Science, magna cum laude; Silvia Garcia, Bachelor of Arts in Social Sciences; Evette Gonzalez, Bachelor of Arts in Education; Ruby Guzman, Bachelor of Arts in Business Administration; Jared Joseph Haeg, Bachelor of Arts in Political Science; Amanda Christine Helmann, Doctor of Pharmacy; Theodore Jacob Hohl, Bachelor of Science in Computer Science; Deanne R Hollenbeck, Bachelor of Arts in Education; Isabel Islas, Bachelor of Arts in Political Science; Talitha Johnson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Cynthia Danielle Kenning, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Ryan James Krieg, Bachelor of Arts in Business Administration; Earl Robert Lampton, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Charles Ibrahim Lisle, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Lorenzo Luzi, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; Katelyn Elissa Madsen, Bachelor of Science in Psychology; Kasey Ann Markland, Bachelor of Science in Chemical Engineering, cum laude; Michelle Y McGetrick, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Joshua Alan McIntosh, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kelci Erin McKenna, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Michelle Marion Meehan, Bachelor of Arts in Business Administration; Victoria Dawn Minette, Bachelor of Science in Food Science, magna cum laude; Taylor Dee Monson, Bachelor of Arts in Communication; Jessica Kate Mucha, Bachelor of Science, summa cum laude; Jason Phillip Mullen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Michael Neil Novakovich, Master of Business Administration; Chadd Hodson Ottley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Stephen Christopher Paup, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude; Stephen Christopher Paup, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Kierra Lynn Peoples, Bachelor of Science in Psychology; Jared Milton Petersen, Bachelor of Science; Nicole Maree Petersen, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kimberlie Maureen Raines, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Rachelle Anne Rehberg, Bachelor of Science in Chemistry; Ethan Alan Reynolds, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Kyle Allen Roberts, Doctor of Pharmacy; Ana Fabiola Rodriguez, Bachelor of Arts in Business Administration; Angel Romero Olivera, Bachelor of Arts in Education and Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Alexandrea Lucile Samoray, Bachelor of Science in Architectural Studies; Alisha Josephine Sanchez, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Vanessa Sanchez, Bachelor of Science; Valentina Marie Sandberg, Bachelor of Science in Psychology; Vera Pavlovna Savenkova, Bachelor of Science in Civil Engineering; Nick David Squires, Bachelor of Arts in Business Administration; Jason Arthur Stidham, Bachelor of Arts in Computer Science, magna cum laude; Bailey Christina Stiles, Bachelor of Arts in Education; Kevin Scott Sykes, Master of Business Administration; Christina Susanne Thomas, Bachelor of Arts in Business Administration; Ashley Christina Todd, Bachelor of Science in Animal Sciences; Angela Lissette Torres, Bachelor of Arts in Business Administration; Michelle Vergara, Bachelor of Arts in Business Administration; Jenna Lynn Wallace, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Jon Michael Wilson, Bachelor of Arts in Business Administration; Tanya Eileen Winkler, Bachelor of Science, cum laude; Rodney Aaron Worthington, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Shelby Melissa Zimmerman, Bachelor of Arts in Education

Kettle Falls

Melissa Rose Gamman, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude

LaCrosse

Lauren Michelle Moore, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, magna cum laude; Dirk Nathaniel Wigen, Doctor of Pharmacy

Latah

Calley Malena Janson, Bachelor of Science in Civil Engineering

Leavenworth

Gavin Norris Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Caden Quang Stockwell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ismael Vargas-Hernandez Jr., Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Stephen Oghweh Whitfield, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude

Liberty Lake

Kyle Robert Brown, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; Jenna Brooke Bryant, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Caleb A Corson, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Whitney Nicole Hubble, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Lauren Lynnette Schilb, Bachelor of Science in Mathematics, cum laude; Bradley Scott Schuldt, Doctor of Pharmacy; Homa Shaarbaf, Bachelor of Science in Microbiology, magna cum laude; Spencer Kyle Stephenson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Spencer Kyle Stephenson, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude; Chris Allen Stokesbary, Bachelor of Science in Kinesiology; Bryan Lee Weber, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude

Mabton

Alma Rosa Leon, Bachelor of Science in Psychology; Alexis Daniela Martinez, Bachelor of Arts in Anthropology; Saul Ernesto Valdez, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Malaga

Bryson Albert King, Bachelor of Science; Hannah Elizabeth Symonds, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude

Manson

Kaitlin Ann Gerber, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, cum laude; Abran Grajeda, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Natalie Martinez, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Natalie Martinez, Bachelor of Arts in Political Science; Alexis McCaela Rapozo, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude

Mattawa

Jonathan Abarca, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, summa cum laude; Daniel Herrera Ramirez, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Amanda Koala Johnson, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Gladys Martinez, Bachelor of Science in Psychology; Gladys Martinez, Bachelor of Science in Neuroscience; Antonio Martinez Tlatenchi, Bachelor of Science in Psychology

Mead

Kellen Joseph Byrne, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Danielle Elizabeth Franklin, Bachelor of Arts in Interior Design; Hayley Alyssa Hohman, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude; Alice Michele Lyon, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Terra Bond Potts, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Eric F Smith, Doctor of Pharmacy; Sydne Jo Wedde, Bachelor of Science in Animal Sciences

Medical Lake

Kimberly LaRae Rosenthal, Doctor of Pharmacy

Mesa

Heather Nichole Ault, Bachelor of Arts in Business Administration; Alejandra Urueta-Garcia, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management

Metaline Falls

Courtney McCall Holter, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, magna cum laude

Monitor

Brent Thomas Etzkorn, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Chandler Danyel Forman, Bachelor of Arts in Communication, cum laude

Moses Lake

Helen Renae Boorman, Bachelor of Science in Biochemistry, cum laude; Helen Renae Boorman, Bachelor of Science in Microbiology, cum laude; Teal Mattie Delys, Bachelor of Science in Architectural Studies; Kelsie Rae Eddie, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Nicholas Edward Haight, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Colby Anne Happer, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, cum laude; Leslie Erin Huddleston, Doctor of Veterinary Medicine; Kara Lee Kirby, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kara Lee Kirby, Bachelor of Science in Psychology; Heather Langendorff, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Harrell John Martin, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Annalise Grethe Odegaard, Bachelor of Science in Biology; Mariah Dawn Sterner, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, magna cum laude; Kalvin B Stoker, Doctor of Pharmacy; Gabriel James VanWinkle, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, magna cum laude; Robert James Warren Jr, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude

Moxee

Stephanie Ann George, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, magna cum laude; Stephanie Ann George, Bachelor of Science in Economic Sciences, magna cum laude; Gustavo Guerrero Quintero, Bachelor of Science in Psychology; Nicholas Joseph Perrault, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Mikaela Annessah Zimmer, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude

Naches

Amelia Marie Campbell, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Jose Manuel Orenday-Ortiz, Bachelor of Science in Food Science, cum laude; Stephanie Perez, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Aaron Jennings Roberts, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology

Newman Lake

Jennifer Rae Kersh, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude

Newport

Philip Thomas Behrend, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, summa cum laude; Philip Thomas Behrend, Bachelor of Science in Mathematics, summa cum laude; Ryun Georg Boyles, Bachelor of Science in Computer Science

Nine Mile Falls

Colleen Catherine Coates, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Ian James Forsyth, Bachelor of Science in Mathematics; Jaylin Rose Naccarato, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Meagan Jolene Stotts, Bachelor of Science in Animal Sciences, cum laude; Anna-Marie Karen Weed, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude

Odessa

Travis William Iksic, Doctor of Pharmacy

Okanogan

Quincee Catherine Heindselman, Bachelor of Science in Economic Sciences; Rikki Nicole Rodriguez, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, cum laude; Joseph Nathan Townsend, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems

Omak

Melissa Ann Azzano, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Ryan Christopher Price, Bachelor of Arts in Business Administration

Oroville

Trinidad De Jesus Alfaro, Bachelor of Science in Biology; Kirstin Ashley Egerton, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Naomi Lee Kessler, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude

Othello

Elizabeth Grace Allard, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Luis Manuel Cortez, Bachelor of Science in Biochemistry; Luis Manuel Cortez, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Sheila Cuellar-Zuniga, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Sheila Cuellar-Zuniga, Bachelor of Arts in Sociology; Ariel Anne Ely, Bachelor of Science; Marcus Alexander Garza, Bachelor of Science in Mathematics; Ashley Lynn Jahns, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, summa cum laude; Meaghan Corrynne Logan, Bachelor of Science in Psychology; Rex James Lyle, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Isaac Escamilla Martinez, Doctor of Pharmacy; Karina Martinez, Bachelor of Science; Esteban Miron, Bachelor of Arts in Sociology; Jesenia Esmeralda Murillo, Bachelor of Science in Nursing; Matthew Michael Ohl, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Connor Michael Olsen, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Anica Darleen Silva, Bachelor of Science in Nursing; Ana Laura Torres, Bachelor of Arts in Sociology, magna cum laude; Hector Eduardo Zurita, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude

Otis Orchards

Brian J Gable, Doctor of Pharmacy; Sean Lanphere Lanphere, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, magna cum laude; Jeno Joseph Martin, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Amanda May Skogen, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Madronna Lane Thayer, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Volodymyr Volosenko, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude

Outlook

Jacob Michael Brandvold, Doctor of Veterinary Medicine; Chandler Alexander Luther, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems

Palisades

Shelby Shae Streeter, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences

Palouse

Joshua Ireland Snook, Bachelor of Science in Computer Science; Jeremy Ryan Thompson, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, magna cum laude

Pasco

Juanita Garcia Armenta, Doctor of Pharmacy; Melody Victoria Arteaga, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Talia Ruby Avalos, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Andrea L Bamford, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Marianeth Becerril Pedraza, Bachelor of Science in Architectural Studies, magna cum laude; Caroline Olivia Berry, Bachelor of Music, summa cum laude; Manuel Bustos Ramirez, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Courtney Dawn Campbell, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Adriel Campos, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Megan Renae Carpenter, Bachelor of Science; Roxana Claro, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Khiabett Izamar Contreras, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Mayra Contreras, Bachelor of Science in Psychology; Hector I Delamora, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Miguel Anjel Delamora, Bachelor of Arts in Humanities; Sarah Rebekah Deleon, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Jorge A Diaz, Bachelor of Science in Computer Science; Benjamin Doell, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Mercedes Estella Felix-Contreras, Bachelor of Science; Alicia Joann Fogg, Bachelor of Science in Economic Sciences; Jessica Kaitlyn Gallegos, Bachelor of Arts in Business Administration; David Jacob Garcia, Bachelor of Science in Nursing; Hugo Garcia, Bachelor of Science; James Nunez Garza, Bachelor of Arts in English; Natalie P. Garza, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Justin Paul Gerg, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Brandon Taylor Hale, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Emily Hamilton, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Shad E Harp, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Clarisa Maria Herrera, Bachelor of Arts in Social Sciences; Andres Moreno Herrera Jr, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Daniel Garin Hottell, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Mauren Helena Krieck Jones, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Alejandra Lizbeth Languren, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Juan Lopez, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; Juan Lopez, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Alejandra Macias, Bachelor of Science in Psychology; Justin Edgar Mays, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Stephen Charles McKeown, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Nathan Patrick Mckever, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Joceline Mendez, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Erika Mendoza, Bachelor of Science in Psychology; Gaets Montgomery Michel, Bachelor of Arts in Business Administration; Gaets Montgomery Michel, Bachelor of Science in Economic Sciences; Christopher Rayce Miller, Bachelor of Arts in Business Administration; Summer Marie Mitchell, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Rosio Morfin, Bachelor of Arts in English; Kendra Jean Nelson, Bachelor of Arts in History; Heather L Norsworthy, Bachelor of Science, summa cum laude; Melissa Christine Olheiser, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica Jessica Quintero Quintero, Bachelor of Science in Psychology; Raul Ramirez, Bachelor of Arts in Business Administration; Raul Ramirez, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Emma Jo Rice, Bachelor of Arts in History; Crystal Denisse Rincon, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Nathaniel Craig Roberge, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Elvira Brizzeyda Romero, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Kevin V Romero, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Marco Antonio Romero, Bachelor of Science in Mathematics; Brandie Rae Murry Saint-Claire, Bachelor of Arts in Humanities; Jose Ramon Sandoval, Bachelor of Arts in Business Administration; Cheyanne Elise’Colleen Schneider, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Ethan Gage Stoddard, Bachelor of Science, summa cum laude; James Richard Sturtevant, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Daniel James Tompkins, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Jason George Toyoda, Bachelor of Science in Biology; Jason George Toyoda, Bachelor of Science in Chemistry; Katherine Michelle Tvedt, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Tayler Ann Warner, Bachelor of Arts in Business Administration; Luis Edgardo Zecena, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ruben Ernesto Zecena, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Ruben Ernesto Zecena, Bachelor of Arts in Women’s Studies, magna cum laude

Peshastin

Anne Cecelia Christie, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Jordan Jessica McGregor-Hansen, Bachelor of Science in Animal Sciences

Pomeroy

HayLee Layne Koller, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, magna cum laude

Prosser

Rachelle Ann Best, Bachelor of Arts in History; Taylor Renee Frakes, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Alexis Gonzalez, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Francisco J Guerrero, Bachelor of Arts in Business Administration; Riley Evan Haringa, Bachelor of Arts in Business Administration; Madison Lee Moore, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude; Laura Anne Rafferty, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, magna cum laude; Alexandria Riojas, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jordan Suzanne Sperl, Bachelor of Science in Economic Sciences, summa cum laude; Russell Kendrick Walsh, Bachelor of Arts in Communication

Pullman

Matthew James Adamson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Daniel Arnold Agrimson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Linda Agyen, Bachelor of Science in Chemistry; Talal Alammar, Bachelor of Arts in Business Administration; Adel Abdulaziz Ahmed Al-Bishari, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Saeed Abdullah S Aldossary, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Tamara Fahad F Alfie, Bachelor of Arts in Philosophy; Benjamin Alfrejd, Doctor of Veterinary Medicine; Yousef Ali, Bachelor of Arts in Communication; Khalid Waleed Aljalal, Bachelor of Arts in Business Administration; Jeremiah Matthew Allison, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Saud Bandar Almuhawwis, Bachelor of Arts in Business Administration; Faisal Faraj A Alzahrani, Bachelor of Science in Psychology; Melissa Amaro, Bachelor of Arts in Social Sciences; Diana Catalina Amortegui, Bachelor of Arts in Political Science; Michael Edwin Anderson, Bachelor of Science in Computer Engineering; Ana Alejandra Andrade Lara, Bachelor of Arts in Humanities; Gabriel Eugene Andre, Bachelor of Science in Construction Management; Jasmin Nicole Andrews, Bachelor of Arts in Sociology; Steven Edward Avitabile-Rosa, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Breanna Marie Baasch, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Mounira Youma Badini, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, cum laude; Fletcher Christopher Bailey, Bachelor of Arts in Communication; Benjamin Baird, Doctor of Veterinary Medicine; Tisha R Barnes, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Patrick Alexander Barth, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Russell Grant Behrmann, Bachelor of Arts in Communication; Brian Ashton Bell, Bachelor of Arts in Communication; Adrienne Leigh Berthot, Doctor of Veterinary Medicine; Kennedy Victoria Bieniasz, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Hannah Marie Bigelow, Doctor of Veterinary Medicine; Teklehimanot Molla Bishaw, Bachelor of Arts in Business Administration; Jennifer Lynn Blood, Bachelor of Science in Civil Engineering; Nathan William Brandhorst, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Auszuman Sinquay Brazil, Bachelor of Science in Animal Sciences; Logan Skye Brokaw, Bachelor of Arts in Sport Management; Seth Handsel Bynum, Doctor of Veterinary Medicine; Maritza Camacho, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Sarah Jean Campbell, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Sarah Liliana Cardenas, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Richard Partido Carlos, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; William Franklin Carr III, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Belen Carriedo, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Belen Carriedo, Bachelor of Arts in Sociology, cum laude; Harmony Grace Casey, Bachelor of Science in Psychology; Brendan Reed Cassleman, Bachelor of Science, cum laude; Holly Othelia Robinson Castro, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Vlanka Catalan, Bachelor of Science in Architectural Studies, magna cum laude; Matthew Allen Cato, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Jason Edward Chaffey, Bachelor of Arts in Sociology; Vikram Chandra, Bachelor of Science in Bioengineering, magna cum laude; Piljin Choi, Bachelor of Arts in Business Administration; Tyler Louis Cochran, Bachelor of Arts in Social Sciences; Megan Nicole Cook, Bachelor of Arts in Political Science; Stacee Craig, Doctor of Veterinary Medicine; Kolby David Crossley, Bachelor of Arts in Communication; Cody James Damman, Bachelor of Science; Biswaranjan Das, Bachelor of Science in Computer Science; Alexandra G Davis, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Alexandra G Davis, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, magna cum laude; Cetara E. Davis, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Vince Edward De Los Santos, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Holly Lyne Dehart, Bachelor of Arts in Human Development; William Riley Devine, Bachelor of Science, magna cum laude; Jordan Lee Duke, Bachelor of Science in Construction Management; Riley Faith Dupris, Bachelor of Arts in English; Jesse Max Durrant, Bachelor of Arts in Business Administration; Lacey Lenelle Dyckhoff, Doctor of Veterinary Medicine; Hannah Dykes, Bachelor of Arts in Business Administration; Cassandra Breann Eakins, Doctor of Veterinary Medicine; David E Eargle, Bachelor of Arts in Social Sciences; Emily Sue Eastlack, Bachelor of Arts in Communication; Tyler Hunewill Elliott, Doctor of Veterinary Medicine; Jordan Troy Ensey, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Joseph David Evans, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Makeda Meresa Eyasu, Bachelor of Arts in Business Administration; Aaron Michael Fisher, Bachelor of Arts in Business Administration; Brett Charles Fisher, Bachelor of Arts in History; Carolynn Leslie Fitterer, Doctor of Veterinary Medicine; Thomas E Fleming Jr, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jason Ray Fontaine, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Megan Marie Francies, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology, cum laude; Matt David Galloway, Master of Business Administration; Ariana Lucia Garcia, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Ariana Lucia Garcia, Bachelor of Arts in Sociology, cum laude; Alexandria Lee Garno, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Kyle William Geiger, Bachelor of Science in Neuroscience, cum laude; Daniella Marice Gonzalez, Bachelor of Arts in Humanities; Francisco Gonzalez Tapia, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, magna cum laude; Brittany Skye Graham, Bachelor of Science in Psychology; Leslee N Graves, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Jorden Wesley Haas, Doctor of Pharmacy; Seth Hackenberg, Bachelor of Arts in Philosophy; Jonathan Richard Handy, Bachelor of Arts in Business Administration; Kyle Raleigh Hansen, Bachelor of Arts in Philosophy, summa cum laude; Stacy Leigh Hanson, Bachelor of Arts in Political Science; Dylan Clyde Hayes, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Samantha Isabeau Hege, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Luke Lawson Hembree, Bachelor of Science in Mathematics, magna cum laude; Amanda Gayle Henderson, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Debora Michelle Heston, Bachelor of Science, magna cum laude; Amanda Ashley Higginson, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Kerri Marie Hill, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude; Elizabeth Suzanne Hiner, Bachelor of Science in Animal Sciences; Raymond Joseph Hohnholz, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Brandon David Holloway, Bachelor of Arts in Communication; Garrett S Holmes, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude; Riley Thomas Howard, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexander Harrison Howell, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Weitang Hu, Bachelor of Arts in Business Administration; Alicia Corrine Hughes, Bachelor of Science in Neuroscience, summa cum laude; Natesha Catherine Hutchison, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Michael Arthur Incorvaia, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica Michelle Jackson, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Lindsay Ann Jilg, Bachelor of Science in Psychology; Benjamin Bassano Johnson, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Bryan D. Johnson, Doctor of Veterinary Medicine; Jason David Johnson, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Travis Andrew Johnson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Elizabeth Reser Jones, Bachelor of Science in Food Science; Nathaniel John Harrison Jones, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Kyle Perry Kamerrer, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; Dominique Sharise Keel, Bachelor of Arts in Sociology, summa cum laude; Hannah Kerr, Bachelor of Science in Psychology; Jana K Kitelinger, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Stephanie Marie Klinger, Bachelor of Arts in Social Sciences; Abigail Bianca Knott, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Milissa Knox, Doctor of Veterinary Medicine; Maxine Harumi Koyanagi, Doctor of Veterinary Medicine; Grant G Kramer, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Ka’imi Leland Kuenzli, Bachelor of Science in Biology; Emily Marie LaFrance, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Josh Thomas Lappano, Bachelor of Arts in Humanities; Alexander Frederick Larsen, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude; Walker Stanton Larson, Bachelor of Arts in Business Administration; Erika Lynn Larsonberg, Doctor of Veterinary Medicine; Jessica Lynn Lawrence, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Tri Si Minh Le, Bachelor of Science in Civil Engineering; Cary Austin Leeth, Bachelor of Arts in Business Administration; Sabrina Janae Lester, Bachelor of Arts in Anthropology; Sabrina Janae Lester, Bachelor of Science in Psychology; Drew R Loftus, Bachelor of Science in Construction Management; Chunzi Lu, Bachelor of Science in Economic Sciences; Kristen Marie Lucibello, Doctor of Veterinary Medicine; Manik Malla, Bachelor of Science in Microbiology; Mary Ellen Josephine Mangiameli, Bachelor of Science in Neuroscience; Paul Bennett Manka, Bachelor of Arts in Social Sciences; Cymone Monique Martin, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Meredith Taylor Masch, Bachelor of Science in Animal Sciences; Ryan Elias Mather-Haaland, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Jonathan Matteson, Bachelor of Fine Arts, summa cum laude; Isak James Mattson, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jessica Raschelle May, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tanner Sean McAuliffe, Bachelor of Science in Kinesiology; Electra McCabe, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Adam James McClelland, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Adrienne Landry McCullough, Bachelor of Arts in Communication; Jennafer L McCutchen, Bachelor of Arts in Philosophy, cum laude; Christopher John McDowell, Bachelor of Arts in Sport Management, cum laude; Tiffany Ann-Louise McElroy, Bachelor of Science in Zoology; Ariana Medrano, Bachelor of Arts in Communication; Ariana Medrano, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Shane Christian Michard, Bachelor of Arts in Communication; Christopher Jason Miller, Bachelor of Science in Chemistry; Jared Douglas Milne, Bachelor of Science in Architectural Studies, magna cum laude; Jin Young Mok, Bachelor of Arts in Human Development; Cody Allen Molner, Bachelor of Arts in Sport Management; Alex Ray Morgan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Johnathon Miles Murphy, Bachelor of Arts in Business Administration; Andy Lou Nguyen, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Meleah Joy Nordquist, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Caitlin Mary Noyes, Bachelor of Science in Animal Sciences; Jeffrey A Nye, Doctor of Pharmacy; Chelsey Marie O’Dell, Bachelor of Arts in Communication; Courtney Rae Ollmann, Bachelor of Science in Zoology; Maja Taylor Olson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Ryan Marshall Palmer, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Sree Saroj Sainath Panchagnula, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Jun Seok Park, Bachelor of Arts in Business Administration; Peter Park, Bachelor of Science in Biology; Laurel Alexis Pauling, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Taylor Marie Penny, Bachelor of Science in Psychology; Kelli Elizabeth Perkins-Rust, Bachelor of Arts in Humanities; Immanuel I Perry, Bachelor of Arts in Business Administration; Cassandra Deeann Petersen, Bachelor of Science in Construction Management; Abigail Ann Peterson, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Bryan Nelson Pettit, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jon Pierre Peyron, Bachelor of Science in Computer Engineering; Timothy Allan Pizzino, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Jeffrey Ryan Pontious, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nicole Joanna Pupich, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, cum laude; Brianna Nicole Purdy, Bachelor of Arts in Social Sciences; Daniel Scott Purkeypyle, Bachelor of Arts in Political Science, magna cum laude; Armin Rahimi, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Cassondra Lauren Rants, Bachelor of Science in Civil Engineering, cum laude; Rachelle Renee Riggers, Bachelor of Science in Bioengineering; Rachelle Renee Riggers, Bachelor of Science in Neuroscience; Karla Adriana Rios, Bachelor of Arts in Political Science; Sarah Kristina Robbins, Bachelor of Science in Civil Engineering; Matthew T Rodgers, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher John Rodriguez, Bachelor of Science in Mathematics; Victor Roman, Bachelor of Science in Construction Management; Ross Joseph Rowinski, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jordan Aaron Sakaino, Bachelor of Science in Zoology; Austin James Sattler, Bachelor of Science in Bioengineering; Rebecca Christine Saunders, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Rebecca Christine Saunders, Bachelor of Science in Biology; Rebecca Joy Savino, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Matthew Murphy Sawyer, Bachelor of Science in Mathematics; Samuel Richard Schardt, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Brandon Taylor Scheetz, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Carson E Schlect, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Victor Michael Schlonga, Bachelor of Science in Civil Engineering, summa cum laude; Sydney Lorraine Schneider, Bachelor of Science in Zoology; Jonathan Edward Schuh, Bachelor of Arts in History; Cory Michael Schulz, Bachelor of Arts in Education; Richard Clendenen Schumaker, Bachelor of Science in Bioengineering, summa cum laude; Jacob Mark Scourey, Bachelor of Science in Economic Sciences; Wesley Devin Seipel, Doctor of Veterinary Medicine; Jillian Marie Sellard, Bachelor of Arts in Communication; Forrest Jay Shaffer, Bachelor of Science in Neuroscience, cum laude; Neil Sherwin, Bachelor of Arts in Business Administration; Cassandra Fay Shipp, Doctor of Veterinary Medicine; Emily Jane Shonka, Bachelor of Arts in Business Administration; Jacob William Siebe, Bachelor of Science in Physics; Regan Heather Siglin, Bachelor of Music, summa cum laude; Brittany C Smathers, Bachelor of Arts in Human Development; Curtis James Smith, Bachelor of Science in Neuroscience; Luv Gene St Andre, Bachelor of Science in Kinesiology; Jarret John Koali’i Stone, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Marie Strode, Bachelor of Arts in Political Science, magna cum laude; Jean-Paul Strozewski, Bachelor of Science in Kinesiology; Putu Bagus Indra David Suardana, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Crystal Icaleena Swanson, Bachelor of Science in Economic Sciences, magna cum laude; Crystal Icaleena Swanson, Bachelor of Science in Mathematics, magna cum laude; Shannon Elizabeth Tattershall, Bachelor of Arts in Human Development; Scott Nathan Taylor, Bachelor of Arts in Communication; Wyat Livingston Taylor, Bachelor of Science in Architectural Studies; John T Thompson, Bachelor of Science in Civil Engineering; Leanna Jean Thompson, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Nina Kuroshita Thompson, Bachelor of Arts in Communication; Kaitlin Joyce Thomson, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Nathan E Tims, Bachelor of Science in Psychology; Kayla Fogasina Titialii, Bachelor of Science in Zoology; Oliver Richard Topp, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Hansell A Torres Rios, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Danessa R Townsend, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Sarah Marie Townsend, Bachelor of Science in Psychology; Daniel Wayne Townsend Jr, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, cum laude; Diana Lu Tran, Bachelor of Science in Biology; Chayle Kristin Turner, Bachelor of Science in Neuroscience, cum laude; Matthew David Van Winkle, Doctor of Veterinary Medicine; Sulev Rein Vercamer, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ashley Anh Vu, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Emily Brooke Wallace, Doctor of Pharmacy; Chuanxu Wang, Bachelor of Arts in Business Administration; Chuanxu Wang, Bachelor of Arts in Philosophy; Jonathan Scott Ward, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Alexander Joseph Waroff, Doctor of Veterinary Medicine; Dillon James Waybright, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Sonia M Weatherly, Bachelor of Science in Biology; Sonja Katja Werth, Bachelor of Science in Zoology; Shelby Lynn Westmoreland, Bachelor of Science in Animal Sciences; Casey William Wilander, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Bernadette Mary Williams, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Angie Cuevas Winkle, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; Waihei Wong, Bachelor of Arts in Business Administration; Connor Wright, Bachelor of Arts in Communication; Zhen Yan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kevin Allen Yang, Bachelor of Arts in Business Administration; Shuaidong Yang, Bachelor of Arts in Communication; T’Ien-T’Ai Zemelka, Bachelor of Arts in Social Sciences; Daniel Philip Zmuda, Bachelor of Science in Economic Sciences

Quincy

Maira Vanessa Hernandez, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jackelyn Hidalgo-Mendez, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Jarrod Timothy Lindell, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Mallela Magana, Doctor of Veterinary Medicine; Julia Micheal Weaver, Bachelor of Arts in Business Administration

Republic

Christina Joy Beckwith, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology, cum laude; Alexandra Marie Lust, Bachelor of Arts in Social Sciences; Anna Karin Pearson, Bachelor of Arts in Social Sciences

Richland

Martin Leo Ahmann Jr, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Mostafa Haider Azad, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Emily R Babbitt, Bachelor of Arts in Education; Keshava Bhamidipaty, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Brian Thomas Blowe, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kimberly Dianne Boone, Bachelor of Science; Kylie Shae Bosch, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kenton Dennis Brunson, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Ashley Kaitlin Butz, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew Gerald Campos, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alejandra Cardoso, Bachelor of Science in Psychology; Justin Timothy Church, Bachelor of Arts in Business Administration; Laura H Clymer, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Seanna Marie Coleman, Bachelor of Science in Psychology; Brittney RaeLynn Conner, Bachelor of Science in Psychology; Justin Lee Downing, Bachelor of Science in Civil Engineering; Alison Durand, Doctor of Veterinary Medicine; Heather Corinne Eadie, Bachelor of Arts in Business Administration; Jaclynn Michelle Ellis, Bachelor of Science in Psychology; Caleb R Engler, Bachelor of Science in Nursing; Connor Patrick Fleming, Bachelor of Arts in Computer Science; Jenna Ann Florence, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Justin Michael Floyd, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Elizabeth A Gage, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Whitney Laura Garcia, Bachelor of Science; Michael Tucker Gettis, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Gabrielle Kayla Green, Bachelor of Arts in Interior Design; Tyler J Harlington, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Haille Noelle Heid, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, summa cum laude; Tess Elizabeth Hudson, Doctor of Pharmacy; Kimberly Keiko Katalenich, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Suzanne Kaye, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, cum laude; Dylan Sean Kelzer, Bachelor of Arts in Business Administration; James Dalgleish Kernan, Bachelor of Arts in History, cum laude; Stephanie Evelyn King, Bachelor of Science; Madison Brooke Korenkiewicz, Bachelor of Science in Psychology; Madison Brooke Korenkiewicz, Bachelor of Science; Scott Christian Lehrman, Bachelor of Science in Psychology; Tallia Patricia Lewis, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Travis Paul Lewis, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Christina Ann Louie, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Kaleb D Mapstead, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Francisco Martinez, Bachelor of Science in Civil Engineering; Elyse Manolopoulos McKinny, Bachelor of Arts in Business Administration; Rafael Schuly Mendoza, Bachelor of Arts in Business Administration; Paul Thomas Mettille, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Amos Onsomu Morara, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Patsyanna Amanda Morgan, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Hanadie Danielle Morrison, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Hanadie Danielle Morrison, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Alex David Noble, Bachelor of Arts in English; Adam Yusuf Ali Noorani, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Kenny Nunez-Ortega, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Murphey Dains Osmundson, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Robert James Parr, Bachelor of Arts in Social Sciences; Aniket Pattanayak, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Hollie Aliene Patterson, Bachelor of Arts in Communication; Kyle Robert Pavlovsky, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Kori Alicia Pyle, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Jacqueline Kay Salter, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexander Randolph Schwarz, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Matthew Allen Shoaf, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Christopher Dylan Smith, Bachelor of Science, magna cum laude; Camille Marie Snell, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Katherine Christine Taylor, Bachelor of Science in Biochemistry, magna cum laude; Ana Tolic, Doctor of Pharmacy; Joseph Julian Traverso, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Arden Michael Weiher, Bachelor of Arts in Business Administration; Kelly Randolph Welsch, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Jason Wong, Bachelor of Science in Computer Science; Jessica Lynn Zering, Doctor of Pharmacy

Ritzville

Jake William Dewald, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Palmer Robert Phillips, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Jacob Steven Schofstoll, Bachelor of Science in Mathematics; Shelby Karene Smith, Bachelor of Arts in Business Administration

Rosalia

Mark Christoper Billings, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, cum laude; Curtis Lee Calhoun, Bachelor of Arts in Communication; Matthew Randall Floyd, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Kristin Ann Paulson, Bachelor of Arts in Business Administration

Royal City

Shaylene Andersen, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude

Saint John

Kaitlyn Marie Bass, Bachelor of Arts in Business Administration; Erin Renee Schuster, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures and Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude

Selah

Maira Birrueta, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures  and Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Joshua Paul Burwell, Doctor of Pharmacy; Connor Ryan Henning, Bachelor of Science in Computer Engineering; Katherin Amber Irigoin, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Courtney Lee Johnson, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; David Jackson Leeper, Bachelor of Science in Computer Engineering; John T Rodgers, Bachelor of Science in Chemistry; Eva Torres, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Bailey Ann Turner, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude

Seven Bays

Jennifer Clare Bell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering

Spangle

Samantha BreAnn Beckner, Bachelor of Arts in Business Administration

Spokane

Erica Morgan Agrella, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Courtney Lee Altfilish, Bachelor of Science in Nursing; Heather Elizabeth Anderson, Bachelor of Arts in Interior Design; Madison Ashley Andrews, Bachelor of Arts in Human Development; Madison Rose Babb, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Zachary Michael Bailey, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude; Kelsie Lynn Ball, Bachelor of Science in Nursing; Travis James Beagles, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Lauren Elise Berglind, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Jasmine Nicole Birch, Bachelor of Science in Neuroscience; Jacob Daniel Blaylock, Bachelor of Science in Food Science; Brett Robert Boese, Bachelor of Arts in Business Administration; Abby Elizabeth Bushman, Bachelor of Arts in Business Administration; Sydney Marie Bushnell, Bachelor of Arts in English; Kristina Nikkole Cavender-Dymond, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Aleksandr I Chaplygin, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Bonnie Fawn Chih, Doctor of Pharmacy; Alexandra Rose Christensen, Bachelor of Arts in Communication; Moira Eileen Culkin, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrew Reese Dunham, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nicole Marie Dunham, Bachelor of Arts in Business Administration; Carly Catherine Ellingsen, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Katerine Jasmin Elvir, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Cassandra Dee Eng, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Andrea Nicole Espinoza, Bachelor of Science in Psychology; Bryce William Fager, Bachelor of Science in Nursing; Anna C Foreman, Bachelor of Science in Nursing; Jacqueline Q Garza, Doctor of Pharmacy; Sara Grace Goulart, Bachelor of Science in Zoology; Thomas Jace Goulart, Bachelor of Science in Biology; Evan Clark Gray, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Mikael Grigoryan, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Christy Kay Grorud, Doctor of Pharmacy; Ryan Adam Hagel, Bachelor of Arts in Sport Management; Heidi Christine Harris, Bachelor of Arts in Communication; Nicolette Rose Harvey, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Britany Lynn Heaton, Bachelor of Science in Kinesiology; Mark Alan Hempel, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Melissa Ann Henry, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Hannah Elizabeth Hiscox, Bachelor of Science in Geology; Natalie Alleana Hobbs, Bachelor of Arts in Communication; Kelly Marie Howard, Bachelor of Arts in Communication; Briauna Marie Inglis, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, cum laude; Stephanie Lynn Inouye, Doctor of Pharmacy; Cassie Marie Jensen, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Jessica Lee Johnson, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Kayla L Johnson, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Tanner Ryan Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Whitney Alyssa Jones, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Mikayla Ann Kennaugh, Bachelor of Arts in English; Angie Marie Kimmerly, Bachelor of Arts in Human Development; Ryan William Kirkpatrick, Bachelor of Science in Construction Management; Lisa Ann Kissinger, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Taylor Jayne Krieg, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Christopher James Lanphear, Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Melinda Sue Lauber, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Tyler Chase Lavoie, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Ray Enray Lee, Doctor of Pharmacy; Yuriy Lisovenko, Doctor of Pharmacy; Hannah Desiree Mackin, Bachelor of Arts in Interior Design; Christopher Gregory Mangassarian, Doctor of Pharmacy; Evan Mikell Matthews, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Matthew Joseph Mauro, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Andrew James McCanna, Doctor of Pharmacy; Julie Anna-leigh McCullough, Doctor of Pharmacy; Ashley Scott Morse, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, magna cum laude; Ross Julian Muelheim, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Alina Jean Murcar, Bachelor of Arts in Communication; Robyn Akie Nakamoto, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Zachary Ray Nelson, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Seth Gabriel Nichols, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Kathleen Anne Nusbaum, Doctor of Pharmacy; Katlin Mary Nystrom, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Emilia Elizabeth Ovstedal, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jennifer Lynne Owens, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, summa cum laude; Jill Kathryn Paras, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, magna cum laude; Allison Elaine Perrine, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Victoria Kathleen Phillips, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Kason Joshua Pifer, Bachelor of Arts in Political Science; Michelle Elizabeth Poppe, Bachelor of Arts in Anthropology; Ashley Rose Purdy, Bachelor of Science in Nursing; David Joseph Reynolds, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Brynden Kennedy Riggan, Bachelor of Science in Chemistry, magna cum laude; David Matthew Rinehart, Doctor of Pharmacy; Nathan Michael Roberts, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; Anne Kimberly Rowley, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Marshall Vincent Ruehl, Bachelor of Science in Construction Management, magna cum laude; Renee Wilson Saxon, Doctor of Pharmacy; Teresa C Schwebs, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Lily M Seyoum, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Tim Alan Shelton, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Chancelor James Skillingstad, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Blake Anthony Smith, Bachelor of Science in Construction Management; Kelsey Rene’ Smith, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Michael Ross Smith, Bachelor of Science in Construction Management; Misti D Smith, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Alexander Thomas Soderquist, Bachelor of Arts in Social Sciences; Chad Austin Sokol, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Kaylee Rose Spangenberg, Bachelor of Science in Psychology; Austin Bret Stanton, Bachelor of Science in Bioengineering; Stephen Harvey Sterk, Bachelor of Arts in Business Administration; Sudharsan R Sukumar, Bachelor of Science in Bioengineering, summa cum laude; Mary Katherine Temple, Bachelor of Arts in Humanities; Katherine Virginia Termath, Doctor of Pharmacy; Danielle Ashley Thoma, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Cherish Mae Thomas, Bachelor of Arts in Communication; Sarah JoAnne Tiffany, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Davin Lucas Valenti, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Christian Roger Varns, Bachelor of Science in Physics; Minela Vrbanjac, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Don Canh Vu, Doctor of Pharmacy; Savannah Grace Ward, Bachelor of Arts in Business Administration; Whitney Renae Ward, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Edward KyungChun Warner, Doctor of Pharmacy; Girard Stephen Watson, Bachelor of Science in Neuroscience, cum laude; Ashley Rae Wilhelm, Bachelor of Arts in Education; Eric James Wilson, Doctor of Pharmacy; Richelle Deyna Wilson, Bachelor of Science in Psychology, cum laude

Spokane Valley

Kevin Abercrombie, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Shana Christine Adkins, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Zaynah Kamilah Ali, Doctor of Pharmacy; Tiana Chante Elizabeth Bennett, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, cum laude; Travis Andrew Bryant, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Justin Buehner, Doctor of Pharmacy; David Allan Butler, Doctor of Pharmacy; Rachael E Charbonneau, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nicholas William Clark, Bachelor of Arts in Business Administration; Mollie Renae Erickson, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Paul Anthony Flerchinger, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kyle Frazier, Doctor of Pharmacy; Brandon Michael Fuellas, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Madison Smith Goodwin, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Samantha Hainline, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jonathan Ryan Helm, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Patricia Marie Howard, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Brett Thomas Johnson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Patricia Alyce Karle, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Kieran James Kennerson, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Garrett Mitsuo Kobayashi, Doctor of Pharmacy; Emily Nicole Korotish, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Alexis Anne LoCicero, Bachelor of Arts in Communication; Lindsey Marie Maedl, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Irina Ivanovna Marshalkin, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Katarina Jeanne Meinzinger, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Alex Judith Phillipson, Bachelor of Science in Animal Sciences; Christine Ashley Quinlivan, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Katie Ann Salmon, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Natasha Saric, Bachelor of Science, magna cum laude; Brandon Allen Stover, Bachelor of Science in Architectural Studies, magna cum laude; Austin L Taylor, Doctor of Pharmacy; Celena Rae Ward, Bachelor of Science in Biology

Stehekin

Roger Laurence Barnhart, Doctor of Pharmacy

Sunnyside

Juan C Barajas Jr, Bachelor of Science in Computer Science; Ruben Cortez III, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Abear Nadir Nassar, Bachelor of Science; Victor Manuel Nunez, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Victor Hugo Sanchez, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Gabriela Valladares Torres, Bachelor of Arts in Social Sciences; Lihua Wu, Bachelor of Arts in Human Development

Tekoa

Myrannda Corin Neill, Bachelor of Arts in Business Administration

Tieton

Ruby Escamilla Escamilla, Bachelor of Arts in Sport Management; Miguel I Sotelo, Bachelor of Science in Biology, cum laude

Tonasket

Jayden Nicole Hawkins, Bachelor of Science in Kinesiology

Toppenish

Jose De Jesus Avila, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering, magna cum laude; Maria Eugenia Navarro, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Maria Eugenia Navarro, Bachelor of Science in Economic Sciences, magna cum laude; Lauren Michele Nichols, Doctor of Veterinary Medicine

Tumtum

Nicole Marie Presho, Bachelor of Science in Nursing, cum laude

Union Gap

Ashleigh Christina Reis, Doctor of Veterinary Medicine

Valleyford

Samuel Joseph Diedesch, Bachelor of Science in Chemical Engineering

Veradale

Megan Katherine Bridge, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Nicole Lee Eberhart, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Kelly Marie Froehlich, Bachelor of Science in Psychology; Brendan Thomas Quinn, Bachelor of Arts in Business Administration

Waitsburg

Zachariah Alexander Beasley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alyssa Shay Hafen, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude

Walla Walla

Uchechukwu Nwamaka Azikiwe, Doctor of Pharmacy; Kalee Ann Cody, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Itsel Corona, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Candace Michelle Davis, Doctor of Veterinary Medicine; Kathy Marie Davis, Bachelor of Arts in Social Sciences; Christina Noel Easton, Doctor of Veterinary Medicine; Robert James Endsley Jr, Bachelor of Science in Civil Engineering; Alexis Enriquez, Bachelor of Arts in Social Sciences; Morgan LiliAnna Filan, Bachelor of Arts in Social Sciences; Sergio Ivan Galvan, Bachelor of Science in Mathematics; Ryan James Heighes, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Drew Theodore Jepsen, Bachelor of Science in Architectural Studies, summa cum laude; Brooke Josephine Kimball, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Bethany Alysha Konen, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Carson Kai Linklater, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Mariela Lopez, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Elizabeth Maria Maib, Bachelor of Arts in Social Sciences; Beau Alan Marshall, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Karen Ivonne Martinez, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Pat Sandoval Morales, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Jazz R Patzer, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Jeanelle Renee Pestes, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Matthew Jonathon Rothstrom, Bachelor of Science in Bioengineering, summa cum laude; Jorge Luis Velez, Bachelor of Science in Psychology

Wapato

Chuck Figueras Baluca, Doctor of Pharmacy; Darlene Mae Figueras Baluca, Bachelor of Science in Nursing; Michael Floresca, Bachelor of Arts in Social Sciences; Manuel L Lopez, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Daniela Solano Hernandez, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies, cum laude; Daniela Solano Hernandez, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, cum laude; Ryan Christopher Voelker, Bachelor of Science in Neuroscience

Warden

Angel Gonzales, Bachelor of Arts in Humanities; Jesus Madrigales, Bachelor of Science in Chemical Engineering

Wenatchee

Nicole Lynette Aitken, Bachelor of Science in Civil Engineering; Adrian Amezcua, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Rachel Elaine Bagley, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Cari Ann-Marie Barragan, Bachelor of Science in Microbiology; Hayley Mande Brown, Bachelor of Arts in Business Administration; Alonso Castro, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Brian Marek Cieslak, Bachelor of Arts in History; Jared Allan Dean, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology, magna cum laude; Michaela Danielle George, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Madeline Mercedes Heywood, Bachelor of Science in Psychology; Lauren Kelley Lee, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Steven Thomas McCutcheon, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Steven Thomas McCutcheon, Bachelor of Science in Bioengineering, magna cum laude; Alyson Sonja Mitchel, Doctor of Veterinary Medicine; Jillian Claire Mullene, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Ashley Marie Oeck, Bachelor of Science in Biochemistry, magna cum laude; Amy Rhea Porter, Bachelor of Arts in Political Science; Carson Oliver Ruud, Bachelor of Arts in English; Carolina Salazar, Bachelor of Arts in English; Paige Dacia Schoengarth, Bachelor of Arts in Communication; Mackenzie Leanne Schoessler, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Adam Still Tidd, Bachelor of Science in Neuroscience; Celine Alizarin Vargas, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Katelyn Crystal Yesiki, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Travis Jordan Yesiki, Doctor of Pharmacy; Michael G Zacher, Doctor of Pharmacy; Jessica Lee Zimmerman, Doctor of Veterinary Medicine

West Richland

David Balsz, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Dylan C DeRosa, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kayla Leanne French, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Danelle R Herr, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Sabina Jahjefendic, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Pearl Lu Kleppin, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Rachel Catherine Lechelt, Bachelor of Arts in Humanities; Elena Michelle Marshall, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Ondrea Maretta Miller-Kelly, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Nichole Alexandrea Rodriguez, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Rebecca Burke Sharpe, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Karolina Mikhaylovna Shvets, Bachelor of Science in Nursing; Riley Alan Stringer, Bachelor of Arts in Business Administration; Jade Alyse Walter, Bachelor of Science in Zoology; Zachary Lynn Widhalm, Master of Business Administration

Wilbur

Kelsey L Beaver, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Hailey Ann Sandmann, Bachelor of Arts in Communication

Yakima

Johnny Lee Adams, Bachelor of Science in Physics, magna cum laude; Holly Lianne Anderson, Bachelor of Science in Psychology; Jose Mendoza Barajas, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Bradlee Alan Bartley, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Khalil Nasser Basmeh, Doctor of Pharmacy; Derek Christopher Byrne, Bachelor of Science in Zoology; Ryan David Clark, Bachelor of Arts in Business Administration; Courtney Ann Cobane, Bachelor of Science in Kinesiology; Terel F Cuevas, Bachelor of Science in Nursing; Jennifer Elizabeth Curfman, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Dallas Kay Delp, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Emma Maria Donovan, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Erik Lance Forsee, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Derick Garcia, Bachelor of Arts in Business Administration; Nathan Michael Geffre, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Hirut Gebremedhin Godu, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Floricel Gonzalez, Bachelor of Arts in English; Floricel Gonzalez, Bachelor of Science in Microbiology; Estefania Gonzalez-Lopez, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, magna cum laude; Craig Ian Heflick, Bachelor of Science in Biology; Daniel Quinn Holland, Doctor of Pharmacy; Moro Kim, Doctor of Pharmacy; Victoria Del Rocio Larios, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Jessica Ann Lucas, Bachelor of Arts in Business Administration; Karen Gunhus Luten, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Flor De Maria Maldonado, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Tracy Lawren Martin, Bachelor of Science in Kinesiology; Trevor Lewis Novobielski, Bachelor of Science in Kinesiology; Alexa Christine Palomarez, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Micaela Lee Parkins, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Makinzie Taylor Patnode, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alexandria Catherine Patrick, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Blaire Alison Roberts, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Mkiela Jazmine Rosales, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Araceli I Saldivar, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alicia Lee Sellsted, Bachelor of Science in Computer Science; Jordan Arthur Shaffer, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Ryan David Shuel, Bachelor of Arts in English; Ryan David Shuel, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kelly Jean Snyder, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Darion Matthew Taylor, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Iulia Raluca Vartolomei, Doctor of Pharmacy; Aubrie Jean Widhalm, Doctor of Pharmacy

Zillah

Barbara Justine Brune, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Haley Paige Quantrell, Bachelor of Science in Nursing