Skip to main content Skip to navigation

Spring 2015 Western Washington Graduate List

Aberdeen

Kalina Marie Ebling, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Anthony Louis Therson, Bachelor of Science in Kinesiology.

Allyn

Shelly Lynn Mills, Bachelor of Arts in Business Administration.

Amboy

Michael Jeffrey Escue, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Anacortes

Madeline Shay Boyes, Bachelor of Science in Animal Sciences; Fraser Forrest Davidson, Bachelor of Arts in Fine Arts; Tyler James Hayes, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Katie Jean McCarn, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Stephani Nicole Carney Noar, Bachelor of Arts in Humanities; Megan Marie Osborne, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Brooke Amanda Sutcliffe, Bachelor of Arts in English.

Arlington

Sunpreet Kaur Bhangoo, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Alex Vincent Braulio, Bachelor of Arts in Business Administration; James D Clark, Bachelor of Arts in Communication; Summer Christine Cull, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Ann Marie Dillon, Bachelor of Science in Zoology; David Estrada-Echegaray, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mandi Michelle Haller, Bachelor of Arts in Business Administration; Kendra Leah Knepper, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Kayla Rhea Land, Bachelor of Science in Economic Sciences; Brittany Nicole Lang, Bachelor of Science in Psychology; Tesia Lynn Lingenfelter, Bachelor of Arts in Communication; Daneen Marie Natac, Bachelor of Science in Microbiology; Emilee Nicole Nowlin, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Justin Charles Surber, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude; Melissa Michaela Webb, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, magna cum laude; Jennifer Nicole Wermuth, Bachelor of Arts in Human Development; Karissa Michiko Wood, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences.

Auburn

Alla A Aldughli, Doctor of Pharmacy; Danielle Evelyn Ayers, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Steven Alexander Baldwin, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Russell Glenn Bassett, Bachelor of Science in Construction Management; Christina Marie Crow, Bachelor of Science in Bioengineering, cum laude; Brian Scott Ellsworth, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Richard John Berte Ferrer, Doctor of Pharmacy; George Clark Fricks, Bachelor of Music; Jessica Louise Garman, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Kevin Edward Jeffers, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Danny Joseph Keller, Bachelor of Arts in Business Administration; Jason Bradley Kline, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Alla N Kulik, Bachelor of Arts in Business Administration; Garrett Kenneth Light, Bachelor of Arts in History; Nicole Elizabeth McCaffrey, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Emily Jeanine Mills, Bachelor of Science in Kinesiology; Derek Trumaine Pierce, Bachelor of Arts in Communication; Bobby L Ritter Jr, Bachelor of Science in Kinesiology; Scott Edward Schafer, Bachelor of Science in Architectural Studies; Roland Louis Schafer III, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kory Thomas Scott, Bachelor of Arts in Education; Brian Michael Shaw, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michael George Small, Bachelor of Arts in Business Administration; Kelsie Paige Smith, Bachelor of Arts in Communication; Anh Quach Hoang Tang, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, summa cum laude; Alayna Rose Wagers, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Caroline Jennifer Yapp, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Caroline Jennifer Yapp, Bachelor of Arts in Business Administration.

Bainbridge Island

Isabel Rae Brofsky, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Sean Patrick Kennedy, Bachelor of Arts in Communication; Taylor Nicole Shea, Bachelor of Arts in Political Science; Miranda Helen Smith, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

Battle Ground

Zachary Dean Anderson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Valentin Mikhaylovich Avramenko Sr, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Alexis Anne Bafus, Bachelor of Arts in Social Sciences; Timofey V Barko, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Samantha Nichole Bernardy, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; William Robert Bilyeu, Bachelor of Science in Architectural Studies; Chelsea Kay Brown, Bachelor of Arts in Business Administration; Brett G Carter, Bachelor of Science in Computer Science; Kaelene Marie Cecotti, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Katelyn Elizabeth Cooper, Bachelor of Arts in Humanities; Alesa Canton Corrin, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Michael Patrick Crimmins, Bachelor of Arts in Political Science; Colby James DeFrees, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Bailey Kaye Fierling, Bachelor of Arts in English; Troy Allen Foley, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Meagan Haley Gombart, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Kathrynn Florence Gonzalez, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Reese Connor Holland, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Shamal A Karan, Bachelor of Arts in Business Administration; Keith Romane Karlsen, Bachelor of Arts in Business Administration; Derek John Kemppainen, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Taylin Antoinette Kennon, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Mikhail S Khaperskov, Bachelor of Arts in Business Administration; Parker Lee Kimbell, Bachelor of Science in Computer Science; Steven Mark Klase, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Ruslana Kopytko, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alyona Tanya Kutsar, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Jefferson Lloyd Lusk, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Kevin Albert Matson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ian Kyle McMahon, Bachelor of Arts in Anthropology; Kyle Gregory Olsen, Bachelor of Science in Biology; Tina Marie Peters, Bachelor of Arts in Social Sciences; Sarah Mae Peterson, Bachelor of Science in Psychology; Katrina Elizabeth Piesch, Bachelor of Arts in Business Administration; Daniel E F Quarto, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; McKenna Marie Rinta, Bachelor of Arts in History, cum laude; Collin Matthew Stenersen, Bachelor of Science in Computer Science; Douglas Richard Tervo, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Megan Michelle Thoman, Bachelor of Arts in Anthropology; Jessica Rose Trafton, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Nicholas Hayes Uehara, Bachelor of Science in Biology; Brandon Ulestad, Bachelor of Arts in Business Administration; Shawn Roger Walker, Bachelor of Science in Psychology; Lindsey Jean Watson, Bachelor of Arts in Education; Colton Ryan Wells, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Darrin Gregory Wilson, Bachelor of Arts in Business Administration.

Belfair

Brittany Beth Mellegard, Bachelor of Science, cum laude.

Bellevue

Brook Dawit Abraham, Bachelor of Science in Civil Engineering; Ameen Alali, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Sandra Emily Albertson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Natalie Elise Almeleh, Bachelor of Arts in Communication; Luis Enrique Astudillo, Bachelor of Arts in Communication; Sara Behrmann, Bachelor of Science in Kinesiology; Delaney Berggren, Doctor of Pharmacy; Nicole Eleni Beroukas, Bachelor of Science in Zoology; Cathleen D Blackburn, Bachelor of Arts in Social Sciences; Danielle Molly Brill, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Danielle Lee Brown, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; William Cristian Cancilla, Bachelor of Arts in Business Administration; Helen Yvonne Capron, Bachelor of Arts in Communication; Daniel Lucas Chan, Bachelor of Science in Psychology; Zakery Matthew Chillem, Bachelor of Arts in Sport Management; Bret Carlton Cloos, Bachelor of Science in Chemical Engineering, cum laude; Ryan Paul Danek, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Micaela Lorraine Dea, Bachelor of Science in Biochemistry; Abby Eileen Dillinger, Bachelor of Science in Psychology; Kendall Jill Dougherty, Bachelor of Science in Kinesiology; Monika Duong, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; JT Farmer, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Janelle Katherine Gilardo, Bachelor of Arts in Communication; Milena Nadine Go, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; John Thomas Gobeille, Bachelor of Arts in Humanities; Seth Alan Goler, Bachelor of Arts in Fine Arts; Kelle Lynn Hansman, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Courtney Elizabeth Hastings, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Devon Paine Hernandez, Bachelor of Arts in Communication; Brett Howard Hightower, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Nathan Lee Howard, Bachelor of Arts in Communication; Anastasia M Kibby, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Yini Kong, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Connor Lane, Bachelor of Arts in Business Administration; Kimmy Lau, Bachelor of Science in Kinesiology; Hayley Jean Murphy, Bachelor of Arts in Communication; Natalie Elizabeth Newman, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, summa cum laude; Madison Michelle Phillips, Bachelor of Arts in Communication; Giuliana Emma Plut, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Ellen Margaret Price, Bachelor of Arts in Communication; Kennedy Ann Richmond, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Bachelor of Arts in Political Science; Dylan Joseph Roeter, Bachelor of Arts in Business Administration; Corey Joseph Sullivan, Bachelor of Arts in Communication; Ashish Suntosh, Bachelor of Arts in Business Administration; Keith Charles Van Court, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Evan James Vinyard, Bachelor of Science in Civil Engineering; Nicholas Creighton Weinstein, Bachelor of Science in Economic Sciences; Cara Anne Whitaker, Bachelor of Arts in Business Administration; Zhihui Zhong, Bachelor of Arts in Communication.

Bellingham

Thomas Dean Abbott, Bachelor of Science in Construction Management; Cody Jacob Armstrong, Bachelor of Science in Athletic Training; Nicole Elizabeth Botzong, Bachelor of Arts in Interior Design; Garrett Allan Burnham, Bachelor of Arts in Anthropology; Colleen Elizabeth Chalmers, Bachelor of Arts in Human Development and Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Taylor Marie Clark, Bachelor of Science in Mathematics; Clarice Zoe Cohn, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Samantha Camille Cottam, Bachelor of Music; Nafin Sabrina Eyoub, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Braxton Karl Fisher, Bachelor of Science in Chemistry; Carlie Joann Gordon, Doctor of Veterinary Medicine; Madison Michelle Hart, Bachelor of Arts in Communication; Michael Wayne Hilliard, Bachelor of Science in Athletic Training, cum laude; Danielle Brooke Knight, Bachelor of Arts in English and Bachelor of Arts in Music, cum laude; Ian Alexander Kole, Bachelor of Arts in Music; Micah Joseph Mullen, Bachelor of Arts in Sport Management, cum laude; Sarah Beth Navarro, Bachelor of Science; Ann Marie Neal, Bachelor of Arts in Humanities, summa cum laude; Johnny Doan Pham, Bachelor of Arts in Business Administration; Caleb Joseph Savage, Bachelor of Arts in Business Administration; Gregory Leo Schrupp, Bachelor of Science in Kinesiology; Molly Jean Scott, Bachelor of Arts in Social Sciences; William Craig Wadkins Jr, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Benjamin David Wilson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Shane Karl Winkelbauer, Bachelor of Arts in English.

Black Diamond

Melissa Virginia Bennett, Bachelor of Science in Psychology; Caitlin Janelle Callahan, Bachelor of Science in Psychology; Benjamin John Finch, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Brennan Joseph Harper, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kendall Joelle Walker, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Blaine

Anjulie Dawn Olson, Bachelor of Science in Biology.

Bonney Lake

Lauren Ashley Bulzomi, Bachelor of Arts in Communication; Brian James Duckett, Bachelor of Arts in Sport Management; Shelby Lynn Keller, Bachelor of Science in Psychology; Dakota Nicole Klemme, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Alexander James Kulsa, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Erica Lynn LeFevers, Bachelor of Arts in Business Administration; Denzzel Lee Martin, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rachel Kirsten May, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, magna cum laude; Robert Charles McMurtray, Bachelor of Arts in Social Sciences; Chelsea Diane Merkel, Bachelor of Science in Architectural Studies; Josiah David Orth, Bachelor of Science in Kinesiology, magna cum laude; Brendon Kyle Ossman, Bachelor of Arts in Philosophy; Rachel Marie Passino, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Zahra Kastning Peterson, Bachelor of Arts in Business Administration; Alyssa Morgan Pierce, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Keely Chastain Saunders, Bachelor of Arts in Human Development; Danielle Kathleen Schwartz, Bachelor of Science in Psychology; Jaymee Lynne Sloan, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Michelle Torre, Bachelor of Science in Civil Engineering; Rebecca Noel Waller, Bachelor of Science in Nursing.

Bothell

Heather Jean Beehner, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Spencer Stirling Buescher, Bachelor of Science in Civil Engineering; William Sucre Cheshier, Bachelor of Arts in Communication; Amber Melissa Clark, Bachelor of Arts in Business Administration; Joseph Emery Dederick II, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Andrea Dupras, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; David Michael Fugiel, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Robert James Gagnon, Bachelor of Arts in Fine Arts; Jaime Nicole Goodman, Bachelor of Arts in Communication; Samuel Tyson Hering, Bachelor of Science in Economic Sciences; Sara Nicole Hoffmann, Bachelor of Arts in Business Administration; Mackenzie Kay Iverson, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Julia Maria Louise Kilts, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, summa cum laude; Danielle Julia Lungren, Bachelor of Arts in Interior Design; Molly Catherine Meehan, Bachelor of Arts in Business Administration; Allison Lee Nelson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Eric Brandon Rogers, Bachelor of Arts in Business Administration; Aria Marie Samora, Bachelor of Arts in Business Administration; Tanner Jake Sellman, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Roland C Tamnkang, Bachelor of Arts in Business Administration; Melissa L Thompson, Bachelor of Science in Animal Sciences, magna cum laude; Michelle Lynne Thorgrimson, Bachelor of Arts in Sociology; Jimmy Ben Tran, Bachelor of Science in Civil Engineering; Tanner Russell Trombley, Bachelor of Arts in Social Sciences; Dylan Scott Welch, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude; Christian Allgaier Williams, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude.

Bow

Olivia Barr, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Olivia Barr, Bachelor of Science in Animal Sciences, magna cum laude; Alexa Michelle Carter, Doctor of Pharmacy; Malia K Danilson, Bachelor of Arts in Business Administration; Eric Allen Rainaud-Hinds, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude.

Bremerton

Miles Lewis Appleton, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Andrew Berry, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Savannah Jo Culley, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Melissa Susan Fabrega, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kathrine Ann Gormanous, Bachelor of Arts in Social Sciences; Erika Mae Herman, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Kendra L Huson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kristine E Johnson, Bachelor of Science in Animal Sciences; Rachel Simone Jordan, Bachelor of Science in Athletic Training; Andrew Kamel, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Samer N Kamel, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Thomas Edward Kinzel, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Colin Thomas Laird, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Denton Christopher Lynch, Bachelor of Science in Civil Engineering; Christy Lynn Matson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Sean Thomas McBrinn Jr, Bachelor of Arts in Sport Management; Jeffrey Clayton McCrea, Bachelor of Arts in Political Science; Daniel Lee Oranski, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Jennifer Marie Perret, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Serina Ann Roberts, Bachelor of Arts in Business Administration; Alicia Nicole Rothery, Bachelor of Science in Civil Engineering; Oksana Pearl Ruffin, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Josiah F Soto, Doctor of Pharmacy; Barbra Jean Topping, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Jason Charles Trost, Bachelor of Science in Computer Science; Blaine Arnold Vister, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Kristy LeeAnn Wood, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Ryan James Woods, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude.

Brier

Emily Kaylynn Anderson, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Makayla Kristine Everroad, Bachelor of Science in Psychology; Jack Ray Hyder, Bachelor of Science; Christina Marie McCormick, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Brush Prairie

Josh David Anglin, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; Joshua John Arp, Bachelor of Arts in Business Administration; Jesse D Ashcraft, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Jesse D Ashcraft, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Austin William Baxter, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kaitlyn Anne Bray, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Christopher Sean Cour, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Katherine R Gullans, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Marie Emily Irvan, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Matthew James Johnson, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kevin Michael Kalian, Bachelor of Science in Kinesiology; Daniel Sungil Kim, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Megan Anne Millard, Bachelor of Arts in Business Administration; Catherine Elizabeth Nelson, Bachelor of Arts in Communication; Sarah Rachelle Neveux, Bachelor of Science in Neuroscience, magna cum laude; David Henry Peters, Bachelor of Arts in Business Administration; Coleen Kay Pritchett, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Kailey Louise Romey, Bachelor of Arts in Business Administration; Kodiak Erin Somarakis, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Christian James Sturtevant, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Marrissa Marie Yazdani, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Celeste Marie Yazdani, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude.

Buckley

Michael Theron Burley Jr, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Dylan Martin Crocco, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Preston John Dehan, Bachelor of Science in Microbiology, cum laude; Kohl Louis Kaelin, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Anthony James Smallbeck, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Burien

Dan Howard Arvan, Bachelor of Science in Construction Management; David Joseph Baus, Bachelor of Science in Civil Engineering; Samantha Lois Depew, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Kifle Gashie Jikamo, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Lacey E Kido, Bachelor of Arts in English; Emmaline Grace Mills, Bachelor of Arts in Women’s Studies; Breanne Danielle York, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Burlington

Emily Anne Aufrecht, Bachelor of Science in Psychology; Angelique Frederica Ernstrom-Kissas, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jacob Mathew Weishaar, Bachelor of Science in Biology.

Camano Island

Brandon Richard Caldwell, Bachelor of Arts in Social Sciences; Evan Allen Olson, Bachelor of Arts in Business Administration; Brock David Reinecke, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Camas

Mahrukh Ahsan, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Jonathan David Alex, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Shay Morgan Anderson, Bachelor of Arts in Business Administration; Megan Nicole Biffle, Bachelor of Arts in Anthropology; Elizabeth Ann Boyer, Bachelor of Arts in Human Development; Wendy Lee Bradshaw, Bachelor of Science in Psychology; Justin Ky Brusasco, Bachelor of Science in Psychology; Christin Lee Button, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Calvin Matthew Campbell, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Ellina Chepelyuk, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Allison Julie Claire, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, magna cum laude; Suzana A Dzyuba, Bachelor of Science in Psychology; Kelsey Kaylynn Eason, Bachelor of Arts in Business Administration; Ashley Mirella Gonzalez, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Steve Willam Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Daria Kari, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Courtney Jean Kinsman, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, cum laude; Kyle Evan Klein, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Evan Donald Klein, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures and Bachelor of Science in Biochemistry, cum laude; Raya Nicolette Klein, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Daylen Wayne Lappe, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Daniel Christopher Miller, Bachelor of Science in Computer Science; Justen Caleb Oslund, Bachelor of Arts in Sport Management; Robert Morris Pierce II, Bachelor of Arts in Public Affairs, cum laude; Carley Lynn Reynolds, Bachelor of Arts in Human Development; Whitney Paige Russo, Bachelor of Science in Nursing; Angela Yevgeniyevna Sednev, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Douglas Slyter, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Jessica Dianne Smith, Bachelor of Arts in Sociology; Sara Ellen Summers, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Lucas John Valenter, Bachelor of Arts in History; Austin Kyle Vela, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Greg Thomas Wandro, Bachelor of Arts in Business Administration; Samantha Jean Wilkes, Bachelor of Arts in Education; Ryan Scott Wilson, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude.

Carnation

Sierra Ann Berg, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Axel Mark Ellsworth, Bachelor of Science in Athletic Training; Bailey Elyse Handlon, Bachelor of Arts in Social Sciences; Noelle Snow Johnston, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Gibson A Lisk, Bachelor of Arts in History; Rashell Marie McNulty, Bachelor of Science in Psychology; Kendra Cae Russell, Bachelor of Arts in Communication; Heather Ann Wennerlind, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Carson

Eric M Dolan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Castle Rock

Kelsey Renee Gardner, Bachelor of Science in Construction Management; Carmen Irene Libby, Bachelor of Arts in Social Sciences; Gregory William Parkison, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude.

Centralia

Marcus Edward Grove, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Brett Andrew Johnson, Bachelor of Science in Chemistry, magna cum laude; Landon Eugene Macy, Bachelor of Science in Animal Sciences; Jordan Lee Stanton, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sasha Wells, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Chehalis

Jeffery Gilbert Beck, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Mitchell James Braun, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sarah Christina Broom, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Danielle Marie Grosshans, Bachelor of Science in Biology, cum laude; John H Hofman, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Christopher Earl Huff, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Jacob Daniel Ramacher, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Wyatt Samuel Smith, Bachelor of Arts in Communication.

Chimacum

Hannah Vanessa Margaret Baird, Bachelor of Arts in Communication; Daniel Tonia Kaminski-Southard, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Trevor James Richardson, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Cle Elum

Sara Ruth Wilson, Bachelor of Science in Nursing.

Clyde Hill

Victoria Cecilie Kruse, Bachelor of Arts in Business Administration.

Concrete

Jessica Marie Deboer, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems.

Coupeville

Kyra Lynn Ilyankoff, Bachelor of Arts in Communication; Lance Kidder, Bachelor of Science in Animal Sciences, cum laude.

Covington

Curtis Matthew Ash, Bachelor of Arts in Social Sciences; Heather Nicole Eibey, Doctor of Veterinary Medicine; Joel Joseph Firman, Bachelor of Science in Economic Sciences; Jordan Thomas Jainga, Bachelor of Science in Construction Management; Kelsey Nicole Wyatt Jancola, Bachelor of Science in Architectural Studies; Rachel M Jensen, Bachelor of Arts in Business Administration; Taylor John Kempf, Bachelor of Arts in Sport Management; Conor James Moloney, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Brianna Elizabeth Riddle, Bachelor of Fine Arts, cum laude; Kaitlyn Diane Rohr, Bachelor of Arts in Communication; Tyler Clay Sesnon, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Anna I Sidor, Bachelor of Arts in Communication.

Curtis

Brayden Riley Hadaller, Bachelor of Science in Biology.

Deming

Eloise Hester Davis, Bachelor of Arts in Education.

Des Moines

Danielle Kieren Clement, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Joseph Daniel Feather, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kyle Oden Patrick Hanson, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Science in Animal Sciences; Piya Anjuli Iselin, Bachelor of Science in Architectural Studies; Caleb Robert Mangohig, Bachelor of Science in Economic Sciences; Shanae Yavontae Nicholson, Bachelor of Arts in Education; Khady Sarr, Bachelor of Science in Nursing.

Duvall

Zachary Warren Brown, Bachelor of Science in Psychology; Deena Paige Ghazanfarpour, Bachelor of Arts in Business Administration; Stephanie Ann Griffin, Bachelor of Arts in History; Emily Alexis Koch, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Dana Kelsey Mydland, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude.

Eatonville

Jordan Ashley Davis, Bachelor of Arts in Education, cum laude.

Edgewood

Alexander Sparrow Folger, Bachelor of Arts in Business Administration; Madalynn Rose Foreman, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Alexea Maree Isernio, Bachelor of Arts in Communication; Lacey Christine Morgan, Bachelor of Arts in Business Administration; Kenneth Gerald Valenta, Bachelor of Science in Food Science; Daniel John Webster, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Edmonds

Hannah Shelby Axtelle, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Kathleen Dacumos Bautista, Bachelor of Arts in Sociology, cum laude; Emina Polovina Bayomy, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Gustav Henry Carstens, Bachelor of Arts in Communication; Carly Danielle Engstrom, Bachelor of Arts in Communication; Sarah Ellison Fine, Bachelor of Science in Kinesiology; Elisabeth May Finholm, Bachelor of Arts in English; Mackenzie Cole Hutchison, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Rose Leigh James, Bachelor of Science in Psychology; Emily Anne Marriott, Bachelor of Science in Psychology; Elizabeth Nyambura, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Jessica Ashley Sanchez, Bachelor of Science in Nursing; Kelli Lynn Smith, Bachelor of Arts in Humanities; Michelle Elizabeth Steele, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Madeline Marie Steiner, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexandra Christine Vaughn, Bachelor of Science in Neuroscience, cum laude; Max Spencer Vaughn, Bachelor of Arts in Business Administration; Yun Wang, Bachelor of Arts in Social Sciences; Connor Craig Willey, Bachelor of Science in Architectural Studies.

Elma

Kevin Michael Wells, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude.

Enumclaw

Alison Mary Ballard, Bachelor of Science in Environmental Science, cum laude; Russell Edward Berryman, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Courtney Marie Centeno, Bachelor of Arts in Business Administration; Joseph Duane Glick, Bachelor of Science in Construction Management; Jaslyn Orene Harder, Bachelor of Science in Athletic Training; Taylor Nichole Harrison, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew Thomas Jirava, Bachelor of Science in Civil Engineering; Anthony Jose Molieri, Bachelor of Arts in Social Sciences; Olivia Ann Oden, Bachelor of Science in Kinesiology; Casey Lee Smith, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Everett

Thomas Frodesen Betts, Doctor of Veterinary Medicine; Nicholas John Cooper, Bachelor of Arts in Communication; Matthew Scott Cramer, Bachelor of Arts in Communication; Taylor Leighann Destito, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Melissa K Dilts, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Shawn Masato Elder, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Raymond James Estrada, Doctor of Pharmacy; Mason Hartlee Gilchrist, Bachelor of Science in Kinesiology; Jason L Haley, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; David Arseniy Henshaw, Bachelor of Science in Bioengineering; Johnathan Glenn Miller, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Madeleine Neyce Molenda, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexandria D Nielson, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Julia Maria Pasztor, Doctor of Veterinary Medicine; Josia Mbolatiana Ravelonanahary, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Neil Vincent Roberts, Bachelor of Arts in Humanities; Wade Joey Rogerson, Bachelor of Arts in Business Administration; Donald Merrick Rutledge, Bachelor of Arts in Business Administration; Nima Safaeian, Bachelor of Science in Architectural Studies; Ryan Anthony Saparto, Bachelor of Science in Kinesiology; Alexander James-Kai Schulz, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Christopher Norman Settle, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Alexandru Marian Teodorescu, Bachelor of Science in Psychology; Evan Austin Thoman, Bachelor of Science in Bioengineering; Thien Cong Tran, Bachelor of Arts in Business Administration; Gabriel Valea, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Dylan James Wetmore, Bachelor of Arts in Business Administration; Ashton Breana Zenk, Bachelor of Science in Psychology; Tyler Alan Zonneveld, Bachelor of Science.

Everson

Connor Wesley Jackson, Bachelor of Science in Computer Science; Kelby Lee Stadt, Bachelor of Science in Animal Sciences; Danielle Lee York, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude.

Fall City

Elizabeth Paige Duncan, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Courtney Michelle Proctor, Bachelor of Science in Animal Sciences.

Federal Way

Alexander A Adekoya, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Bryce Lambert Bowell, Bachelor of Arts in Business Administration; Beau Jacob Bowman, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Chanel Olivia Carlson, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Alex Young Chong, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Johnathan James Clark, Bachelor of Arts in Humanities; Chanel Marie Cole, Bachelor of Arts in Business Administration; Shelby Ann Conklin, Bachelor of Arts in Human Development; Gavin Dean Cuddie, Bachelor of Arts in Communication; Wenye Dang, Bachelor of Science in Biochemistry, magna cum laude; Danielle Leigh Fredricks, Bachelor of Science in Kinesiology, magna cum laude; Taylor James Garfield, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michael J Gerber, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Jose Hernandez, Bachelor of Arts in Business Administration; Connor James Jutilla, Bachelor of Science in Computer Engineering; Jin Ah Kim, Doctor of Pharmacy; Samantha Jane Leuthy, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Halimo Ahmed Maie, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Chevaniece Janae Marshall, Bachelor of Science in Psychology; Danielle K Martinson, Bachelor of Arts in Business Administration; Amanda M Moore, Bachelor of Arts in Interior Design; Amanda K Nguyen, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Samuel Kamau Njuguna, Bachelor of Science in Kinesiology; Deanna Renee Orr, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Odesa Owrakijat, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Taryn D Paschke, Bachelor of Science in Animal Sciences; Elizabeth R Rankos, Doctor of Pharmacy; Delilah Grace Sanabria, Bachelor of Arts in Communication; Emily Susan Sawyer, Bachelor of Science in Psychology; Debbie Saysanavongphet, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Christina Simone Sessoms, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies, cum laude; Myngoc Chung Son, Doctor of Pharmacy; Kelsie Marie Trotignon, Bachelor of Science in Psychology; Kathy Justina Wang, Bachelor of Science in Animal Sciences; Timothy Isaac White Jr, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Nichole Frances Williams, Bachelor of Science in Psychology.

Ferndale

Brittney Marie Clarke, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Konnor James Erdman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Ted Roland Genger III, Bachelor of Arts in Communication; Fenton Rhodes Rybka, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Osaze Winston Takamatsu, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Marinn Elizabeth Young, Bachelor of Arts in Business Administration.

Fife

Meghan Marie O’Brien, Bachelor of Arts in Communication; Jacob Michael Peavler, Bachelor of Science in Construction Management; Alicia Nicole Pham, Bachelor of Science.

Fircrest

Jennifer Megan Ferguson, Bachelor of Science in Nursing.

Fox Island

Jonathan Robert Conroy, Bachelor of Science in Neuroscience, cum laude; Hannah Morgan Fisher, Bachelor of Arts in Business Administration; Duward William Frame IV, Bachelor of Arts in Business Administration; Baxter Allen Reimer, Bachelor of Arts in Business Administration; Amy-Rose Victoria Scanlon, Bachelor of Science in Nursing.

Freeland

Bayley Jane Heggenes, Bachelor of Arts in Fine Arts, cum laude.

Friday Harbor

Graham Day Ellis, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences.

Gig Harbor

Jenna Marie Beckel, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Melanie Kapua Bruey, Bachelor of Arts in Human Development; Samuel Steven Byrd, Bachelor of Science in Bioengineering; Ryan Christian Carli, Bachelor of Arts in English; Leo Jeffrey Clerc, Bachelor of Arts in Business Administration; Aubrey Ella Codute, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Bayley Brynne Depaul, Bachelor of Science in Athletic Training, magna cum laude; Kelsey Lynn Dodds, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ashley Lynn Fisher, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Hali Belle French, Bachelor of Arts in Education; Amber Nichole Hawkins, Bachelor of Science in Biochemistry, cum laude; Casey E Kalbrener, Bachelor of Science in Construction Management; Nicholas Wiley Lanier, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Anna Rhae Martin, Bachelor of Science in Civil Engineering; Anna Christine Myers, Bachelor of Arts in Communication; Carleen Susan Othman, Bachelor of Arts in Communication; Kristen Elise Rue, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Michael Joseph Sly, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Lindsey Marie Stuart, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Joshua Wayne Taylor, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Francesca Marie Thompson, Bachelor of Arts in Communication; Callie Elizabeth Tobiason, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Kenna Marie Uddenberg, Bachelor of Science in Psychology, cum laude.

Gold Bar

Michelle L Webb, Bachelor of Science in Biology.

Goldendale

Gabriel Roy Allen Mosbrucker, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Rebecca Kay Stucki, Bachelor of Science in Zoology; Shelby Paige Taylor, Bachelor of Science in Physics; Asia Dawn Vanhorn, Bachelor of Science in Psychology.

Graham

Marissa Mary Ballard, Bachelor of Science in Psychology; Coy Chris Clark, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Jessica Anabel DelCarmen, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, magna cum laude; Jacob Clayton Kiekenapp, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; James Michael McIntosh, Bachelor of Science in Economic Sciences; Colman Simeon Miller, Bachelor of Arts in Communication; Kelly Kathleen Phillips, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude.

Greenbank

Laura Marie Chan, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude.

Hansville

Nicholas Benjamin Siler, Bachelor of Arts in Political Science.

Issaquah

Benjamin Bixler Allen, Bachelor of Arts in Business Administration; Mackenzie Leigh Bauer, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kyle Gordon Beatty, Bachelor of Arts in Business Administration; Miles Edward Bruck, Bachelor of Arts in Communication; Kristin Nicole Bryant, Bachelor of Science in Bioengineering; Nicholas Jun-Yeop Cho, Bachelor of Arts in Business Administration; Davis Bryan Cook, Bachelor of Science in Computer Engineering; Molly Rae Culwell, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Ali Marie Dematteo, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Marc Alexander Egland, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Michael Giorgio Erickson, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew Thomas Filer, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Anthony Michael Helms, Bachelor of Arts in Business Administration; Ally Lynn Hochanadel, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Justin Hsu, Bachelor of Arts in Communication; Cory Theodore Jenneskens, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Miranda Catherine Jones, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Alexander Paul Kaser, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, magna cum laude; Brooks Reed Kindle, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Harrison Dean Kliegl, Bachelor of Science in Civil Engineering; Matthew Thomas Lambdin, Bachelor of Science in Computer Engineering; Kevin West Lemond, Bachelor of Arts in Communication; Brian Alexander Martinez, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Michael Steven Murphy, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Nicole Deborah Roush, Bachelor of Arts in Business Administration; Hayley Nicole Swanson, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Jacob Maxwell Van Buskirk, Bachelor of Arts in Business Administration; Mackenzie Michael Weber, Bachelor of Arts in Philosophy, cum laude; Abigayle Williams, Bachelor of Arts in Interior Design; Jingxian Xie, Bachelor of Science in Architectural Studies.

Kalama

Billy Roy Arn, Bachelor of Science in Mathematics; Jeni Lyn O’Neil, Bachelor of Arts in Social Sciences; Chaline Pellham, Bachelor of Science in Psychology.

Kelso

Nicole Joy Dahlke, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Maryanne Elizabeth Hirning, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; McKenzie Sue McDaniel, Bachelor of Arts in Political Science; Nathan Shane McTamaney, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Lindsey C Peonio, Bachelor of Arts in Social Sciences; Gracie Anastasia Tarabochia, Bachelor of Science in Psychology; Stephenie Ann Trafelet, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Alyssa Dawn Ware, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude.

Kenmore

Erin Allen, Bachelor of Science; Nicholas John Carey, Bachelor of Arts in Communication; Ian James Cox, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Richard Anthony Gombotz, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Sean James Howard, Bachelor of Arts in Business Administration; Monica Enriquez Olivas, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Tyler Charles-Kainoa Saunders, Bachelor of Arts in Business Administration; Julia Lael Strathy, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Andrew Graham Wicklund, Doctor of Veterinary Medicine; Robert Charles Willoughby, Bachelor of Arts in Sport Management, cum laude.

Kent

Gabriel McKinley Abram, Bachelor of Arts in Business Administration; Candice Lee Adsero, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Jordan Lee Baskins, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Edward P Benedictus II, Bachelor of Arts in Social Sciences; Samuel Allen Brooks, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Zhi-yan Chen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; William Austin Christopher, Bachelor of Science in Psychology; Katie Leeann Coughlin, Bachelor of Science in Zoology; Jenna Kristian Crain, Bachelor of Arts in History; Kenneth Jess Curtis, Bachelor of Science, cum laude; Sara Dakota Davison, Bachelor of Arts in Anthropology, summa cum laude; Zane Alexander Duke, Bachelor of Science in Bioengineering, summa cum laude; Maninder Singh Dulai, Bachelor of Arts in Social Sciences; Adam Paul Felcyn, Bachelor of Arts in Political Science; Alexander Ray Figgins, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Cory Thomas Frashefski, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Cecily Elizabeth Gray, Bachelor of Arts in Communication; Kelly Galene Heagerty, Bachelor of Science in Microbiology, cum laude; McKenna Jae Hitchcock, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Haily Elizabeth Holt, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Bruce E Jones, Bachelor of Arts in Business Administration; Sukhdeep Kaur, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Collin Robert Lavachek, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Patrick James Leckington, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Nicholas Alan Lee, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Natasha Manzee Li, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Melissa Cora Liu, Bachelor of Science in Animal Sciences and Bachelor of Science; Ben Chandler Markley, Bachelor of Science in Bioengineering; Kelsey Leanne Meyer, Bachelor of Science in Architectural Studies; Michael Curtis Minor, Bachelor of Science in Civil Engineering; Myles Frederick Muehlbauer, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Ashley Ngoc Nguyen, Bachelor of Science in Civil Engineering; Angela Patricia Nguyen, Bachelor of Arts in Communication; Emilee Marie Olson, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Christian Cervas Piedad, Bachelor of Science in Civil Engineering; Nichelle Anne Price, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Brittany Allyn Proehl, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Sara Nicole Richardson, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems and Bachelor of Science in Economic Sciences; Sarah Anne Robbins, Bachelor of Science in Kinesiology, summa cum laude; Alicia Renea Rodriguez, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; James Edwin Root, Bachelor of Science in Kinesiology; Cassandra Song, Doctor of Pharmacy; Colleen Lynne Stuckey, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Tanna Kay Tingstad, Bachelor of Arts in Education; Cindy Vo, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Zachary T Whitver, Bachelor of Science in Electrical Engineering; James Patrick Wolfrom, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Erika Nicole Wood, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude.

Kingston

Taylor Elise Foster, Bachelor of Science in Biology, cum laude; James Charles Slosson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Dylan Alan Stensland, Bachelor of Arts in Fine Arts; Heidi Rockett Talbott, Doctor of Veterinary Medicine.

Kirkland

Jacqueline Christine Baker, Bachelor of Science in Psychology; Michael Joseph Bell, Bachelor of Arts in Business Administration; An Quoc Bui, Bachelor of Science in Nursing; Collin Howard Caudill, Bachelor of Science in Construction Management; Morgan Jennifer Conklin, Bachelor of Arts in Business Administration; David Joseph Cullen, Bachelor of Arts in Business Administration; Nicole Elizabeth Fausset, Bachelor of Arts in Communication; Anthony Augusta Fiano, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Cherry Joy Fletcher, Bachelor of Science in Neuroscience; Sina M Ganjavi, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Sam Perron Gilliss, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Olivia Grace Hadreas, Bachelor of Arts in Communication; Kylie Kristine Hassel, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Sean Michael Hayes, Bachelor of Arts in Sport Management; Kelen Gabriel Lewis, Bachelor of Arts in Political Science; Jeffrey James Mickelson, Bachelor of Arts in Business Administration; Christine Marie Nordlie, Bachelor of Arts in Business Administration; Audrey Elizabeth Nordness, Bachelor of Science in Microbiology, magna cum laude; Wesley Michael Russell, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher Michael Ryan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kathryn Elizabeth Snyder, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Savannah Rachelle Stevens, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; John Barrett Tupper, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Science in Construction Management, cum laude.

La Center

Eric Michael Acker, Bachelor of Science in Biology; Nathan Allyn Choules, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Cameron Joshua Gedenberg, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Danielle Marie Griffin, Bachelor of Arts in Human Development; Matthew James Thomas, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Chanel Helene Uskoski, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, magna cum laude; Joel C Uyesugi, Bachelor of Science in Computer Science; Alexander Raymond Van Dinter, Bachelor of Arts in Public Affairs, cum laude; Valerie Rose Vega, Bachelor of Arts in Business Administration; Rebecca Joelin Westby, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alia Mae Wilcoxen, Bachelor of Arts in Human Development; Adrienne Rachelle Wilen, Bachelor of Science in Biochemistry; Adrienne Rachelle Wilen, Bachelor of Science in Microbiology; Sara Wilkerson, Bachelor of Science in Nursing.

La Conner

Sten Marcellus Mejlaender, Bachelor of Arts in Social Sciences; Molly MaryAnn Zimmerman, Bachelor of Science in Nursing, cum laude.

Lacey

Cynetha Ann Blacketer, Bachelor of Science in Psychology; Kelsey Anne Christensen, Bachelor of Arts in Communication; Ciara Nicole Dahm, Bachelor of Landscape Architecture; Corinne Leigh Fisher, Bachelor of Arts in Social Sciences; Joshua Michael Rood, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Christy Marie Saevivat, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Kelsey Reiko Young, Bachelor of Science in Biology.

Lake Forest Park

Quinn Nicole Sullivan, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, summa cum laude.

Lake Stevens

Sharon Louise Allegre, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Katherine Cargnino, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Parker B Christiansen, Bachelor of Arts in Fine Arts; Rhonda Shannon Ellerton, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Nicholas Constantine Frisk, Bachelor of Arts in Sport Management, cum laude; Kelsey L Knauss, Bachelor of Science in Microbiology, cum laude; Cory James Morton, Bachelor of Science in Civil Engineering; Joseph Michael Pulitano, Bachelor of Science in Kinesiology; Amber Urrae Sands, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Josh Oliver Steele, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Kenneth Donald Stull, Bachelor of Science in Kinesiology.

Lake Tapps

Gerik Henry Dobes, Bachelor of Science in Architectural Studies; Jason Laine Hamlin, Bachelor of Arts in Business Administration; Taylor Leigh Howick, Bachelor of Science in Athletic Training, cum laude; Jordan Marie Misocky, Bachelor of Science in Kinesiology; Mariah Mayann Olson, Bachelor of Arts in Education; Jordan Eric Profitt, Bachelor of Science in Athletic Training; Andrew Phillip Russell, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Andrew Michael Sears, Bachelor of Arts in Communication.

Lakewood

Jordan Joseph Bakken, Bachelor of Arts in Humanities; Melissa Nicole Brown, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Michelle Yvonne Burns, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; Aaron Ho Cheng, Bachelor of Science in Kinesiology; Samantha Rose Dowling, Bachelor of Science in Athletic Training; Marlayna Jacqleen Lockwood, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Tucker Douglas McDowell, Bachelor of Science in Computer Engineering; Abdullah Rauf, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Joshua Akio Sakagawa, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Patrick R Taylor, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

Long Beach

Kelly Michelle Freese, Doctor of Veterinary Medicine; Laura Elizabeth Noe, Doctor of Veterinary Medicine.

Longview

Amber Nicole Bach, Bachelor of Arts in Human Development; Robert C. Barker, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Shane Berridge, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Devin Arthur Byman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Matthew James Campbell, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude; Megan Marie Foster, Doctor of Pharmacy; Eric Robert Hamblin, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; Breoni Janay Harkleroad, Bachelor of Arts in Humanities; Keith Arthur Hixson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kimberly Michelle Hort, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Amanda R Hubbard, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Danielle C Hutton, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Christie Lynn Isenhart, Bachelor of Arts in Social Sciences; William Ralph Johnson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kyleen Nicole Koenig, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Carmen D McClain, Bachelor of Arts in Human Development; Carissa Jasmine McCoy, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Kerri Dawn McDonald, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Kale Lee Niemiec, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Serah Wambui Njau, Bachelor of Science in Chemical Engineering, cum laude; Ariel C Pooley, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Madeline Brown Randolph, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Dara Ann Reynolds, Bachelor of Science in Biology; Kyler Lynn Roden, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Daniel P Saverchenko, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Brady Allen Seroshek, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Sean Keith Stanwood, Bachelor of Arts in Business Administration; Shaelyn M Sudar, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude; Trevor D Wolff, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude.

Lyle

Alex Loren Dankers, Bachelor of Arts in English and Bachelor of Arts in Women’s Studies, magna cum laude.

Lynden

Lukas Jay Schweigert, Bachelor of Science in Civil Engineering; Emily Louise Shumway, Bachelor of Arts in Philosophy, magna cum laude; Kimberly S Wyatt, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

Lynnwood

Caitlin Rose Beers, Bachelor of Arts in History; Mylan Thuiy Evenson, Bachelor of Arts in Communication; Aaron Michael Feldhaus, Bachelor of Arts in Business Administration; Trevor S Gunderson, Bachelor of Science in Architectural Studies; Ingi Cortney Huswick, Bachelor of Arts in Social Sciences; Stephanie Paige McGrath, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Patrick Merkle, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Thanh-Hien Thi Ngo, Doctor of Pharmacy; Michaela E O’Neill, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Gena Marlene Ragsdale, Bachelor of Arts in Communication; Stephanie Alexandra Webb, Bachelor of Science in Animal Sciences, magna cum laude; Alexis Renee Williams, Bachelor of Arts in Communication.

Maple Falls

Brady S Penn, Bachelor of Arts in Political Science.

Maple Valley

Logan Heath Bowman, Bachelor of Arts in Business Administration; Lauren Ruthe Clawson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Anthony Joseph Dal Santo, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Emily Anne Dreke, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Cody Christopher Ellison, Bachelor of Arts in Business Administration; Joseph Armante Flynn, Bachelor of Science in Construction Management; Kathleen Elizabeth Galloway, Bachelor of Science in Kinesiology; Ryan Anthony Goodman, Bachelor of Arts in Sport Management; Hannah Jasmine Heintz, Bachelor of Science in Zoology; Josiah David Nelson, Bachelor of Science in Psychology; Brady Shawn Reichert, Bachelor of Arts in English; Morgan Andria Stanek, Bachelor of Arts in Social Sciences; Mark Andrew Stevens, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude.

Marysville

Taylor Anthony Alu, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jessica Lynn Carey, Bachelor of Arts in Communication; Lyndsay Marie Craig, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Anna Melissa Farlow, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Stephanie Marie Friesen, Bachelor of Arts in English; Kimberly Linn Hiegel, Bachelor of Arts in Communication; Jennifer Ane Johnson Hernandez, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Alex Edward Joyner, Bachelor of Science in Kinesiology; Yoshie Matsui Kitchens, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Nicholas Adam Maras, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Chase Alder Miller, Bachelor of Arts in Humanities; Brad Mills, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Andrea Jo Oas, Doctor of Veterinary Medicine; Daniel Roth Pascoe, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Nicholas Joseph Paylor, Bachelor of Arts in Business Administration; Amy Lynn Renslo, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Brody James Sabin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Haley Rae Summers, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Lucas James Verge, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude.

McKenna

Merrhea Christina Teixeira, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude.

Medina

Hannah Louise Sidel, Bachelor of Arts in Education, cum laude.

Mercer Island

Kelly Riley Crandall, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Marion Ellison Fischer, Doctor of Veterinary Medicine; Erin Louise McKiernan, Bachelor of Arts in Communication; Jonathan David Ross, Bachelor of Science in Psychology; Robert Lamar Sanders, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Alexander Lee Smith, Bachelor of Arts in Business Administration.

Mill Creek

Hunter Arthur Fitzgerald, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nathan Harold Gay, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Jadey June Gentry, Bachelor of Science in Psychology; Alison Leigh Harder, Bachelor of Science in Nursing; Nicole Marie Hessner, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Alec James McDade, Bachelor of Science in Construction Management; Christina Marie Totorica, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Terry Tran, Bachelor of Science, cum laude; Nicholas Robert Zuzula, Bachelor of Arts in Business Administration.

Milton

Courtney Sue Larson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Jacob Curtis Rummel, Bachelor of Arts in Communication, summa cum laude.

Monroe

Cheryle J Clawson, Bachelor of Arts in Business Administration; Hannah Megan Davis, Bachelor of Arts in Communication; Shelby Nicholl Fungone, Bachelor of Arts in Education; Britney Lea Hedin, Bachelor of Arts in Communication; Kara Elizabeth Kozemzak, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Rilee Deborah Larsen, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Tracey Ann Neumann, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Benjamin Parker Vermillion, Bachelor of Arts in Business Administration.

Montesano

John Lucas Cavanah IV, Bachelor of Arts in Business Administration; Mackenzie Rae Sanders, Bachelor of Arts in Sociology; Joshua Steven Douglas Tyler, Bachelor of Arts in Sport Management; Emily Lewanne Wright, Bachelor of Science in Nursing, cum laude.

Mount Vernon

Jillian Violet Beldin, Bachelor of Arts in Interior Design; Margaret Rachael Benetti, Bachelor of Science in Nursing; Heather Marie Fiore, Bachelor of Arts in Business Administration; Emma Victoria Holmberg, Bachelor of Arts in English; James Dean Holt, Bachelor of Arts in Business Administration; Katherine Marilyn Jensen, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Julia Dean Monroe, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Kevin James Morse, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica Lauren Noste, Bachelor of Arts in Business Administration; Tanner Louis Reijm, Bachelor of Science in Civil Engineering, summa cum laude; Anna Lynn Swanson, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures and Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Andrew Parker Whitman, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude.

Mountlake Terrace

Yasir Shams Mangrio, Bachelor of Arts in Business Administration; Gabriella Hetherington Spano, Bachelor of Science in Kinesiology, magna cum laude; Jiayu Zhao, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, cum laude.

Mukilteo

Zachary Mark Faller, Bachelor of Arts in Business Administration; Tana Marie Foster, Bachelor of Arts in Communication; Brandon William Hall, Bachelor of Arts in Business Administration; David Jerome Harris, Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Thomas Patrick Healy, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Thomas Martin Hodges, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Bo Min Kim, Doctor of Pharmacy; Elijah ElijahLaCaze LaCaze, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Michelle Christine Pedersen, Bachelor of Arts in Humanities; Andrew Barret Rocco, Doctor of Veterinary Medicine; Renn Stieg Smith-Eriksson, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew Gene Townsend, Bachelor of Science in Athletic Training; Sarah Rae Vincent, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Coty Dong Won Yi, Bachelor of Arts in Business Administration; Samantha Kristine Young, Bachelor of Science in Food Science.

Newcastle

Alexis Lee Garvin, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Chelsea Marie Gillies, Bachelor of Arts in Communication; Shannon Dorothy Heric, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Ocean Russell Skyrud, Doctor of Veterinary Medicine; Nicole Marguerite Smith, Doctor of Veterinary Medicine; Scott Richard Turner, Bachelor of Arts in Business Administration.

Nooksack

Kelly Ann Lucille Brune, Bachelor of Science in Nursing.

North Bend

Kyle Micheal-Levi Braun, Bachelor of Landscape Architecture; Wendy Lyn Conaway, Doctor of Veterinary Medicine; Taylor Fay Davis, Bachelor of Science in Psychology; Alec Matthew Deichman, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Donny Micheal Hendrickson, Bachelor of Science in Civil Engineering; Bryce Campbell McMichael, Bachelor of Arts in Political Science; Logan Tyler Sutton, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jacob Lee Tweten, Bachelor of Arts in Criminal Justice, magna cum laude; Alexander Douglas White, Bachelor of Science in Civil Engineering; Taylor Diane Winslow, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude.

North Bonneville

Brooke Marie Brashers, Bachelor of Science in Nursing.

Oak Harbor

Terah A Biggs, Bachelor of Arts in Humanities, summa cum laude; Haley N Brabant, Doctor of Veterinary Medicine; Ashley Taylor Burnette, Bachelor of Science in Psychology.

Ocean Park

Melinda J Allan, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude.

Olalla

Arianna Marie Schiffner, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Jakob Wells, Bachelor of Science in Mathematics.

Olympia

Kristina E Ablson, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Karissa N Benjamin, Bachelor of Arts in Sport Management; Nathan Wyatt Calkins, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Mark Anthony Campeau, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kellen Damon Camus, Bachelor of Arts in Humanities; Hannah Marie Crane, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brittney Anne Dawson, Doctor of Veterinary Medicine; Nathan William Dehaas, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sydnee Bysshe Dieckman, Bachelor of Science in Civil Engineering, summa cum laude; Joshua Clay Drinkard, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Alex William Dunsmoor, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Sarunas Povilas Farler, Bachelor of Science in Civil Engineering; David E Fletcher, Bachelor of Science in Computer Science; Kyle Jacob Florek, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Zaharah Jeph Hakim, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Kylee Nicole Harper, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Savanna Danae Hill, Bachelor of Arts in Sociology; Tyler Edward Japhet, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Keegan Spencer Justis, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Joseph Robert Kabel, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering, magna cum laude; Jordan Joseph Kain, Bachelor of Science in Civil Engineering; Roger Minkyu Kim, Bachelor of Science in Bioengineering; Roger Minkyu Kim, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Emily Christine Lawrence, Bachelor of Arts in Communication; Rachael Diane Lencioni, Doctor of Veterinary Medicine; James Lester, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Lindsey Nicole Malkames, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Marisa Kathleen Ortiz-Robbins, Bachelor of Science in Kinesiology; Dylan William Parker, Bachelor of Arts in Communication; Katelyn Elizabeth Repine, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Kelsea Colleen Rothaus, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, summa cum laude; Jessica Marie Sears, Bachelor of Science in Animal Sciences; Kae Sekimoto, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Kelsey Marie Selstead, Bachelor of Arts in Communication; Elizabeth Patricia Vanier, Bachelor of Arts in Philosophy, cum laude; Cole Thomas Voorhees, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Olivia Ann White, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Micah Wilcox, Doctor of Pharmacy.

Orcas

Janna Marie Carter, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude.

Orting

Steven Carl Brown Jr, Bachelor of Arts in Political Science; Ryan Joseph Dooley, Bachelor of Arts in Political Science; Lauren Taylor Leaver, Bachelor of Arts in Human Development; Stephanie Janneice Lincoln-Baines, Bachelor of Science in Psychology; Jacob Alan Patton, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Pacific

Carly Nicole Whitney, Bachelor of Arts in Education, cum laude.

Pe Ell

Joseph Carl Vetter, Bachelor of Arts in Business Administration.

Port Angeles

Emmett Daniel Bowman, Bachelor of Arts in Political Science, magna cum laude; Keli M Haffner, Bachelor of Arts in Interior Design; Michael Charles Jahns, Bachelor of Science in Biology; Hayley Nicole Pearce, Bachelor of Arts in Communication; Matthew Earl Schuchardt, Bachelor of Science in Architectural Studies; Brian Lewis Senf, Bachelor of Science in Bioengineering; Brianna Lea Webb, Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Shanee Marie Wimberly, Bachelor of Science in Psychology.

Port Orchard

Bryan Austin Dorsey, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Haley Leanne Agnew, Bachelor of Arts in Interior Design; Eric Norman Anderson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Robert Joseph Bonjukian, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Richard Nathaniel Burko, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Thomas Tomohiko Camacho, Bachelor of Science in Biology; Marshall Lee Crenshaw, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Karrisa Nadine Cruz, Bachelor of Arts in Communication; Hanna K Ferguson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Rochelle Ranae Hardin, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kathy Hartwell, Bachelor of Arts in Business Administration; Jay C Henson II, Bachelor of Science in Architectural Studies; Lucas John Hill, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Taewon Kim, Bachelor of Arts in Business Administration; Joshua David Klatman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Michael Thomas Lacey, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Travis James Matthews, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Colin Royce McDaniel, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Herman Robert Meier, Bachelor of Arts in Communication; Emily Allison Wheeler Nadeau, Bachelor of Science in Biology; Cole Robert Nelson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Emylee Michelle Parkinson, Bachelor of Science in Biology; Nathaniel Edward Pervinich, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Megan Leigh Peterson, Bachelor of Arts in Fine Arts; Chantel Elizabeth Robinson, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Kyra Cheyanne Stokes, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Jessica Marie Winden, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude.

Port Townsend

Brenden James Knauss, Bachelor of Science in Computer Science; Lorraine Limardi, Bachelor of Arts in Social Sciences; Clayton John Rennie, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Melissa Cailin Steinmetz, Doctor of Veterinary Medicine.

Poulsbo

Austin Michael Bogard, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Bryce Perry Cox, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Kendra Adair Hansen, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Abigail Lisbeth Hughes, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Laura Ann Kelley, Bachelor of Science, magna cum laude; Christina Louise Lee, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Ryan John Manglona, Bachelor of Science in Microbiology; Ramona Morshead Morshead, Bachelor of Science in Kinesiology; Justin James Rice, Bachelor of Arts in Communication; Sarah Michelle Shannon, Bachelor of Arts in Communication; Kelly Michael Smith, Doctor of Pharmacy; Crystal Sunlight, Doctor of Veterinary Medicine; Matthew Ryan Turley, Bachelor of Science in Microbiology.

Puyallup

Bryan Scott Allen, Bachelor of Arts in Political Science; Julianne Christine Baggett, Bachelor of Fine Arts, summa cum laude; Beau Anthony Baily, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Christopher Marvin Bevier, Bachelor of Science in Economic Sciences; Amy Michelle Cannon, Bachelor of Science in Psychology; Katrina Lynn Chomik, Bachelor of Arts in Humanities; Nicholas Isaiah Clemens, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Ashley Kaleen Davis, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Zachary Anson Diekmann, Bachelor of Science; Daniel James Dobbins, Bachelor of Science in Zoology; Jonathon Carl Doyen, Bachelor of Science in Psychology; Kyle Steven Fox, Bachelor of Arts in Business Administration; Yavonne Marie Gilbert, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Lindsay Higham Gonzales, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Brittney Nicole Gorman, Bachelor of Arts in Human Development; Kaitlyn Michelle Grosse, Bachelor of Arts in Communication; Melissa Kate Hallenbeck, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Chelsey G Haskey, Bachelor of Arts in Communication; Trevor James Havard, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Daneeka LeAnn Jennings, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jessie Marie Johnson, Bachelor of Science in Psychology; Jesse Michael Jorgensen, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ryan Bradley Keehnel, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Linnea Sylvia Lundahl, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Joseph Martin McKenna, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alec M McNamara, Bachelor of Science in Psychology; Kyleigh Rae-Anne Montgomery, Bachelor of Arts in Communication; Arianna M Ortega, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Charleen Agudrun Pleasance, Bachelor of Arts in Criminal Justice; David Bryan Pollock, Bachelor of Science in Animal Sciences; Carlene Marie Ray, Bachelor of Arts in Communication; Kourtney Rae Scudder, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Tyler Kenneth Sliva, Bachelor of Science in Construction Management; Kjellsea Marie Steffen, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Loren Sullivan, Bachelor of Arts in Business Administration; Kenji Leon Thompson, Bachelor of Science in Biology; Jeffrey Lee Tungsvik, Bachelor of Arts in Criminal Justice; James Lewis Webber, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Erin Gail Weis, Bachelor of Arts in Social Sciences; Caleb Wolfe, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Karissa Michelle Wolfson, Bachelor of Science in Psychology; Nicholas John Wood, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mary Margaret Yoest, Bachelor of Science in Psychology; Ashton Marie Zeth, Bachelor of Arts in Communication.

Ravensdale

Karlie Nicole Jacobs-Pfluger, Bachelor of Arts in Communication.

Redmond

Morgan Presley Dion Cole, Bachelor of Arts in Communication; Matthew Russell Drish, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Melissa Fleuret, Bachelor of Arts in Communication; Nichole Kayle Frei, Doctor of Veterinary Medicine; Samantha Marie Ghosn, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Carolyn Rene Gonia, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Krysten Cheryl Graham, Bachelor of Science in Zoology; Peyton Nicole Halstead, Bachelor of Arts in Interior Design; Erin McIntosh Handschin, Bachelor of Science in Psychology; Nick Eston Hayward, Bachelor of Science in Computer Science; Dana Maria Lieu, Doctor of Veterinary Medicine; Kelby Lloyd McCorkle, Bachelor of Science in Construction Management; Erfan Mehdibeik, Bachelor of Science in Architectural Studies; Daniel James Mobley, Bachelor of Science in Biochemistry, magna cum laude; John Tyler Newton, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Marcel Francis Nolder, Bachelor of Arts in History; Jennifer Karin Riley, Bachelor of Science in Biology; Hailey Nicole Schur, Bachelor of Arts in Communication; Dana Ricki Simmons, Bachelor of Arts in Communication; Emily Christine Sullivan, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Katherine Elizabeth Lynnel Walsh, Bachelor of Arts in Business Administration; Noel Wang, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Benjamin Robert Whitaker, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Renton

Powell Eugene Bagdon, Bachelor of Science in Chemistry; Stephen M Barnett, Bachelor of Science in Construction Management; Lauren Nicole Bay, Bachelor of Arts in Communication; Kelsey Emiko Beer, Bachelor of Arts in Communication; Miranda Justine Belcher, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brieana Romulo Beltran, Bachelor of Arts in Business Administration; Lareesa Marquette Blakely, Bachelor of Arts in Sociology; Kelley Angelica Chaves, Bachelor of Arts in English; Nathan Alexander Corin, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Alyssa Marie Del Palacio, Doctor of Pharmacy; Caleb Quinn Frary, Bachelor of Arts in Sport Management; James Henry Giesman, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Garret William Gileno, Bachelor of Arts in Social Sciences; Adrien L Goucher, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; David Andrew Green, Bachelor of Arts in Business Administration; Amie Huynh, Bachelor of Science in Kinesiology; McKenzie Shannon Johnson, Bachelor of Arts in Communication; Jami Marie Kouba, Bachelor of Science in Psychology; Bryan Ka Lam, Bachelor of Science in Microbiology; Ashley Renee Lecoq, Doctor of Veterinary Medicine; Nicole Louise Lecoq, Bachelor of Science in Nursing; Kyle Christopher Lofftus, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kelsie Mae McGraw, Bachelor of Arts in Communication; Julia Else Melvin, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Thomas Lee Mirante, Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Amanda Breann Moody, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Jennifer Muse, Bachelor of Arts in Social Sciences; Azuka C Nwude, Doctor of Pharmacy; Christopher Keith Oland, Bachelor of Arts in Business Administration; Timothy Allen Ota, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Zachary Louis Overhauser, Bachelor of Science in Mathematics, cum laude; Joeann Park, Bachelor of Arts in Business Administration; Gina Chantel Piehl, Bachelor of Arts in Anthropology; Aaron James Quadros, Bachelor of Arts in Business Administration; Miguel Angel Reyna II, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Mark David Romero, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jasmine Rosemarie Rucker, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Joshua Paul Simmons, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Emily Christine Smith, Doctor of Veterinary Medicine; Benjamin James Stuart, Bachelor of Science in Construction Management; Colin Benjamin Sweany, Bachelor of Science in Civil Engineering; Ashley Lynn Vigen, Bachelor of Science in Architectural Studies; Krista Jean Waffle, Bachelor of Science in Microbiology; Marina Kathleen Wilber, Bachelor of Science in Psychology; Reece Regehr Wonio, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Nick Andrew Zenka, Bachelor of Arts in Business Administration.

Ridgefield

Zachary James Anderson, Bachelor of Science in Chemistry; Stephen James Bradshaw, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; Benjamin G Chechelnitskiy, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Leeah Saleen Crawford, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Sarah Jane DeVincenzi, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Sara Ellen Goodwin, Bachelor of Science in Biology; Amber Deann Graviet, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Andrew Henson Johnson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jennifer Barbara Langevin, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, magna cum laude; Brittany Michelle Lewis, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jana Nicole Scott, Bachelor of Arts in Business Administration; Teresa Grace Straub, Bachelor of Science in Neuroscience, summa cum laude; Tonya N Swyers, Bachelor of Science in Psychology; Ashley Dawn Vetter, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Kayla L Voigt, Bachelor of Arts in Social Sciences; Mariah Jane Williams, Bachelor of Arts in Education; Amanda Lynn Zyph, Bachelor of Arts in Interior Design.

Rochester

Travis Ray Kinney, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude.

Sammamish

Grace Catherine Allodi, Bachelor of Science in Animal Sciences, cum laude; Cameron Juneyt Avcu, Bachelor of Science in Kinesiology, magna cum laude; John Sayles Barry, Bachelor of Arts in Social Sciences; Torey Cameron Bearly, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Anne Elizabeth Borges, Bachelor of Arts in Interior Design; Kathryn Anne Brinton, Bachelor of Arts in Communication; Brandy Belle Bryant, Bachelor of Arts in Communication; Jackson Robert Carlson, Bachelor of Science in Biology; James Ray Carnes III, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jordan Elizabeth Charpentier, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Annemarie Sylvia Chidiac, Bachelor of Arts in Business Administration; Jonathan Cook, Bachelor of Arts in Sport Management, cum laude; Elizabeth Elaina Dance, Bachelor of Arts in Communication; Alex James Den Bleyker, Bachelor of Arts in Business Administration; Elyse Marie Deshaw, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles and Bachelor of Arts in Business Administration; Alan Philip Deweirdt, Bachelor of Arts in Communication; Kara Leslie Edwards, Bachelor of Arts in Communication; Tyler Paul Elderkin, Bachelor of Science in Psychology; Christina Marie Finley, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Natasha Follett, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jennifer Nicole Gledhill, Bachelor of Science in Kinesiology; Jonathan Douglas Hayes, Bachelor of Arts in Business Administration; Brittany Jean Hogan, Bachelor of Science in Kinesiology, summa cum laude; Nicholas Patrick Howard, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology, magna cum laude; Chase Andrew Huber, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher William Kelly, Bachelor of Science in Psychology; Russell Henry Large, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Diana Rachel McGrail, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Michelle Lynn McGuire, Bachelor of Arts in Business Administration; Julie Christine Michelsen, Bachelor of Science in Psychology; Steven Joseph Pankiewicz, Bachelor of Arts in Criminal Justice, magna cum laude; Anastasia Ayla Raymond, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Chandra Reynolds, Bachelor of Arts in Communication; Heather Marie Rife, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Francis Lauren Robinson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Travis Jon Snider, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Christopher Sabastion Son, Bachelor of Science; Theodora Maria Staikos, Bachelor of Arts in Business Administration; Abigail Dawn Student, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Matthew Robert Thompson, Bachelor of Science in Biochemistry, cum laude; Matthew Robert Thompson, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology, cum laude; Sadhvi Verma, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Lauryn Elizabeth Watkins, Bachelor of Science in Biology; Matthew Lee Wenzinger, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alex Willis, Bachelor of Arts in Communication; Brandon Yen, Bachelor of Science in Psychology.

Seabeck

Michael Scott Gaffke, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Theodora Ann Kasper, Bachelor of Science in Psychology; Garrett Kitchel, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude.

SeaTac

Zamzam Said Abdulgani, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Samantha S Schwartz, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, magna cum laude; Zachary Keoni Young, Bachelor of Arts in Political Science; Mitiku Mamo Zerfu, Bachelor of Science in Nursing.

Seattle

Surafail M Ambaye, Bachelor of Arts in English; Alex G Bahm, Bachelor of Arts in Computer Science, magna cum laude; Krystal Bautista, Bachelor of Science in Psychology; Charles Christiaan Beaudoin, Bachelor of Science in Computer Science; Isaac Findlay Becker, Bachelor of Science in Civil Engineering; Samantha Hope Betts, Bachelor of Arts in Social Sciences; Elizabeth Burton, Bachelor of Arts in Communication; Julius Neal Bush, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, cum laude; Amy Hinh Chao, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kelsey Chui, Doctor of Pharmacy; Leo Tae Clifton, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Sarah Cohen, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Troy William Coleman, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Valerie Denise Cook, Bachelor of Arts in Business Administration; Leah Sandra Crews, Bachelor of Science in Psychology; Hannah Demetra Cross-Karras, Bachelor of Arts in Communication; Bedelu Alemu Dender Sr, Bachelor of Science in Computer Engineering; Conor King Devitt, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Margo Llewellyn Fiona D’Hondt-Taylor, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Leslie Fernanda Diaz, Bachelor of Arts in Sociology; Jordan Celeste Dinneen, Bachelor of Arts in Social Sciences; Katarina Fontanilla Donovan, Bachelor of Arts in Political Science; Kimberly Kay Dreis, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Shaquelle Monae Duncan, Bachelor of Arts in Philosophy; Sara Jane Enlow, Bachelor of Science in Psychology; Mandi Lee Feddersen, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Michael D Fields, Bachelor of Arts in Social Sciences; Marjani Malika Finch, Bachelor of Arts in Fine Arts; Ryan J Foley, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Sean Christopher Gallagher, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Bethlehem Mekonen Gebre, Bachelor of Science in Nursing; Rebecca Michelle Ginn, Bachelor of Arts in Social Sciences; Saul Joshua Greene, Bachelor of Arts in Political Science; Godfrey Ronald Gresenguet, Bachelor of Science in Mathematics; Enqi Guo, Bachelor of Science in Psychology; Henok Hailemeskel, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Melissa Maridel Halley, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Max Cuauhtemoc Hasse, Bachelor of Science in Architectural Studies; Nathaniel Alexander Hegerberg, Bachelor of Arts in Fine Arts; Amanda Marie Helenberg, Bachelor of Arts in Business Administration; Kyle Joseph Helle, Bachelor of Science in Computer Engineering; Colin Patrick Hickey, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Kaitlin Elizabeth Hoover, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Lauren Inness, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Jason Benish Jakubiak, Bachelor of Arts in Business Administration; Casey Thomas Jeszeck, Bachelor of Science in Civil Engineering; Karyn D Johnson, Bachelor of Arts in Communication; Andre Jared Jordan, Bachelor of Arts in Sport Management; Alexandria Rashel Korobkin, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Bonnie Lam, Doctor of Pharmacy; Yajing Lan, Bachelor of Arts in Sociology and Bachelor of Science in Psychology, cum laude; James Vincent Ledesma, Bachelor of Arts in Communication; Tanner Lynn Lemen, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Olivia Marina Levis, Bachelor of Arts in Communication; Kristofor Charles Ludvigson, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, summa cum laude; Rebecca H Ly, Bachelor of Arts in Business Administration; Oliver Gerard McGarey, Bachelor of Arts in Business Administration; Meaghan Marie McGlynn, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Christopher James Leroy McKinney, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; Emily Ann Mitchell, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Maureen Victoria Montiel, Bachelor of Science in Bioengineering; Alexandra Neili Morris, Bachelor of Science in Kinesiology; David Thanh Nguyen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Omar Ortiz, Bachelor of Science in Construction Management; Sovannary Srey Ouk, Bachelor of Arts in Communication; Asa George Kent Palagi, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Corsica Anne Parker, Bachelor of Arts in Sport Management; Julianne Elizabeth Patten, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexander Arthur Patton, Bachelor of Arts in Political Science; Daniel Kee Frank Perrine, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Haley Lynn Peterson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Conor Michael Pollom, Bachelor of Arts in Social Sciences; Juan Alejandro Ponce, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Morgan Victoria Porter, Bachelor of Arts in Business Administration; Elliott Michael Price, Bachelor of Arts in Humanities; Jennine Mary Purrington, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Laura Nicole Quan, Doctor of Veterinary Medicine; Erin Sierra Richardson, Bachelor of Arts in Business Administration; Jake Ryan Riddell, Bachelor of Arts in Business Administration; Amelia Moire Robertson, Bachelor of Science in Zoology; Kimberly Barbara Rogers, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude; Raju Noah Roleru, Bachelor of Science in Architectural Studies; Mica Allison Thorpe Rood, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Joshua Phillip Secker, Bachelor of Arts in Human Development; Semir Romodan Shifa, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Garrett Lee Smith, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Franco Louis Spadoni, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Jessica R Spaulding, Bachelor of Science in Zoology; Danielle Kathleen Sposari, Bachelor of Arts in Communication; Alexandria Rae Stariha, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Rebecca Elise Stern, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Jason Michael Stevens, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Mataeo Craig Strothers Jr, Bachelor of Arts in Business Administration; Stephanie Rose Sundsten, Bachelor of Arts in Business Administration; Maxfield Burns Supler, Bachelor of Arts in English; Anna Maria Ramos Swan, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jennifer Elyn Tabiando, Bachelor of Arts in Human Development; Kelly Reid Tannhauser, Bachelor of Arts in Education; Jacob Brian Thrasher, Doctor of Veterinary Medicine; Maria Sophia Tsagalakis, Bachelor of Science in Psychology; Angela Catherine Wanderer, Bachelor of Science in Nursing; Xiaotong Wang, Bachelor of Arts in Business Administration; Katie Ka Yan Wat, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, summa cum laude; Joseph Harrison White, Bachelor of Science in Computer Science; John Stewart Williams, Bachelor of Science in Construction Management, cum laude; Adrianna Marie Williams, Bachelor of Arts in Human Development; Jamie Lee Wilson, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Wing-Chung Wong, Doctor of Pharmacy; Shas Yassin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Zishen Ye, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Xiaoling Zhao, Bachelor of Arts in Business Administration.

Sedro Woolley

Whitney Donna Fairbanks, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Teresa Marie Bragg, Bachelor of Arts in Human Development; Natalie Marie Carlson, Bachelor of Science in Mathematics; Katelyn Elizabeth VanderVeen, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences.

Sequim

Jack Levi Clark, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Ashleigh Lorraine Clark, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Cody Alan Jones, Bachelor of Science in Architectural Studies; Stephen Paul Pilch, Bachelor of Arts in Business Administration.

Shelton

Morgan Alyse Earsley, Bachelor of Arts in Social Sciences; McKenzie Violet Fosberg, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Juli Marie Gidlund, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Christopher Scott Greenfield, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Kathryn Lynn Myers, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Ziara Lynn Rae Rever, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica Marie Scovell, Bachelor of Science in Psychology; Britne Lynn Wakem, Doctor of Pharmacy.

Shoreline

Ryan Christopher Black, Doctor of Veterinary Medicine; Adonay Negasi Gebrehiwot, Bachelor of Science in Psychology; Reilly O’Brien Goldberg, Bachelor of Arts in Communication; Blair Judith Heckel, Bachelor of Arts in Business Administration; Cayley Rebecca Jones, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Trent Michael Linson, Bachelor of Science in Mathematics; Mallory Lynn McDonald, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Ruxandra Katerina Mindru, Bachelor of Arts in Business Administration; Nikolaijs Jekaps Rudzitis, Bachelor of Arts in Business Administration; David Clinton Schoch, Bachelor of Arts in History, cum laude; Eric Samuel Schriefer, Bachelor of Arts in Business Administration; Nicholas J Wishaar, Bachelor of Landscape Architecture; Skyler Keith Woodfield, Bachelor of Arts in Business Administration.

Silverdale

Matthew D Bryan, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Paolo Rodrigo De Guzman, Bachelor of Science in Kinesiology; Wendy Ellison, Bachelor of Science in Zoology; Mark Robert Keen, Bachelor of Science in Computer Science; Angus Ryan Kiehle, Bachelor of Arts in Social Sciences; Matthew John Leslie, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Rachel Diane Lindgren, Bachelor of Science, summa cum laude; Julie Szewczyk, Bachelor of Arts in Business Administration; Jenna Tomeo, Bachelor of Arts in Business Administration; Jason M Umali, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Aaron Bruce Wasson, Bachelor of Arts in Political Science; Alyson Elizabeth Williams, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Valerie Michelle Woldberg, Bachelor of Science in Kinesiology.

Snohmish

Madison Anne Robertson, Bachelor of Arts in Human Development; Katelyn Jean Barrett, Bachelor of Arts in Social Sciences; Megan Makenna Blyzka, Bachelor of Science in Animal Sciences; Allison E Breaker, Bachelor of Science in Zoology; Amy Renae Cheek, Bachelor of Arts in Business Administration; Christian Jon Dinsmore, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Madeline Arline Fouts, Bachelor of Science in Psychology; William Thomas Harris, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher James Hawley, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Jaime Nathaniel Henle, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Trenton L Hollimon, Bachelor of Arts in Sociology; Whitney Rae Johnson, Bachelor of Science in Kinesiology; Shaylah Michelle Kugler, Bachelor of Arts in Communication; David Chandler Marshbank Jr, Bachelor of Science in Construction Management; Sarah Christine Metzger, Bachelor of Science in Biology; Amy Turee Nelson, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Alexander Nicholas Niemi, Bachelor of Science in Construction Management; Dominic Antonio Niolu, Bachelor of Arts in Business Administration; Ethan James Olesen, Bachelor of Arts in Sociology and Bachelor of Science in Psychology; Calen Hardin Olesen, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Bachelor of Arts in Sociology, summa cum laude; Blaire Morgan Paiso, Bachelor of Arts in Sociology; Kristina Marie Pratt, Bachelor of Science in Animal Sciences, cum laude; Michael William Retallick, Bachelor of Arts in Business Administration; Connor Michael Rodewald, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Shelby Janelle Short, Bachelor of Science in Psychology; Jake Barrett Steed, Bachelor of Arts in Business Administration; Sarah Anne Tompkins, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Kevin Thomas Waldron, Bachelor of Arts in History.

Snoqualmie

Alisha Louise Barr, Doctor of Pharmacy; Thomas Lynn Kappenman, Bachelor of Science in Computer Engineering, cum laude; Callie Anne Lee, Bachelor of Arts in Humanities; Kassidy Lauren Maddux, Bachelor of Arts in Business Administration; Matt Adam Van Nyhuis, Bachelor of Science in Psychology.

South Bend

Taylor A Cox, Bachelor of Science in Civil Engineering.

South Colby

Jeffrey Jameson Kelley, Bachelor of Arts in Asian Studies.

Spanaway

Emily Charmaine Cartwright, Bachelor of Science in Nursing; Matthew McQuarrie Harrison, Bachelor of Arts in Business Administration; Erin Marie Kemp, Bachelor of Science in Biology; Ashley Marie Kiel, Doctor of Pharmacy; Megan Nicole McMullin, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Elva Jm Munz, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Cassandra Chinyere Opara, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Shawn Vincent Santomassimo, Bachelor of Arts in Political Science.

Stanwood

Jeffrey William Epperson, Bachelor of Science in Chemical Engineering, summa cum laude; Spencer James Helfrich, Bachelor of Science in Construction Management; Erin Elizabeth Manhardt, Bachelor of Science in Kinesiology; Adriane Ann McLaughlin, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Brandon Lee Nickels, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; Bethany Lianne Rockstad, Bachelor of Science in Zoology; Sara Mae Schlicker, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Graham Patrick Smith, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Alyssa Mae Thompson, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Julie Ann Vanleemput, Bachelor of Science in Animal Sciences.

Sumas

Courtney Quin Edwards, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Nicholas John Westergreen, Bachelor of Science in Biology.

Sumner

Alex Douglas Sallander, Bachelor of Arts in History; Britny Eileen Velliquette, Bachelor of Arts in Communication.

Tacoma

Ali I Abu-Alya, Bachelor of Science in Microbiology; Christopher Steven Adams, Bachelor of Science in Computer Science; Taylor Hana Aoki, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Eric David Arnold, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Dakota Noel Basher, Bachelor of Science in Athletic Training, magna cum laude; Jacqilynn Francis Castleton, Bachelor of Arts in Education; Amber Noelle Catron, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Michelle Ellen Collison, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Jordan Stephen Davidson, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Bryan Casey Ditzler, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Keenan Kai Dolan, Bachelor of Arts in Business Administration; Eric Michael Dusoleil, Bachelor of Arts in Business Administration; Steven Ray Fredrickson, Bachelor of Science in Environmental Science; Liana Marie Grever, Bachelor of Arts in Social Sciences; David Michael Gullett, Bachelor of Arts in Business Administration; Melanie Carolyn Gumm, Bachelor of Science in Psychology; Janita Harris, Bachelor of Arts in Communication and Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; Cody M Hawkins, Bachelor of Arts in Social Sciences; Marissa Levon Hice, Bachelor of Arts in History; Aaron Quan Hoang, Doctor of Pharmacy; Steven Roy Hobson Jr, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Robert Lee Hopkins III, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Terez Ferrante Hubble-Brownfield, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Cole Richard Jackson, Bachelor of Science in Psychology; Taha Kabbaj, Bachelor of Science in Civil Engineering; Andrea Leimomi Kaeka, Bachelor of Science in Kinesiology; Katherine Averi Knutson, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Ashley Lauren Kopetzky, Bachelor of Science in Architectural Studies; Jonathan Daniel Macejunas, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michaelle Anne Machuca, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Cristina Anna-Maria Martija-Harris, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude and Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Kathryn Elaine McCauley, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Haley M Meier, Bachelor of Science in Animal Sciences; Chad Travis Pearson, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Paisley Ann Peterson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Vichar Phonkumnerdsub, Bachelor of Science in Kinesiology; Eloise Margaret Pimentel, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Alexandra Marie Putnam, Bachelor of Science in Mathematics; Adam Spencer Roberts, Bachelor of Arts in Criminal Justice, magna cum laude; Jennifer Adrian Sarda, Bachelor of Arts in Business Administration; Ana Charlotte Schmidt, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Hayley M Smalls, Bachelor of Science in Neuroscience, magna cum laude; Camber Ann Steveson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Josie Ariel Tarr, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Josie Ariel Tarr, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; David James Thuneman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Chelsae Alexandra Titus, Bachelor of Science in Psychology; Gabrielle Amie Tousignant, Bachelor of Arts in Communication; Signe Marie Wallerich-Neils, Bachelor of Science in Psychology; Bucoda William Warren, Bachelor of Arts in Social Sciences; Keely Shine Wells, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Brian Welton Wesley, Bachelor of Arts in Music; Jordan Paige Wicks, Bachelor of Arts in Criminal Justice, summa cum laude; Brandon Michael Wilkins, Bachelor of Science in Biology; Corey Javar Williams, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Abigail Rose Wojtanowicz, Bachelor of Science in Athletic Training, cum laude; Yang Yang, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude.

Tenino

Randi Rae Beardslee, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude.

Toutle

Amy Therese Nusbaum, Bachelor of Science in Psychology, cum laude.

Tukwila

Damber B Adhikari, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Erik Ekberg, Bachelor of Science in Psychology and Bachelor of Science in Mathematics; Carmen Ninoska Garcia, Bachelor of Arts in Sociology; Megh N Subedi, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Shane Worden, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Tulalip

Zach Alexander Lawrence, Bachelor of Science.

Tumwater

Brian Edward Beldo, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Katie Elizabeth Ramstad, Bachelor of Arts in Business Administration.

University Place

Andrea Lynn Alonso, Bachelor of Arts in History, cum laude; Zachary John Raliegh Baker, Bachelor of Science in Construction Management; Lauren Jean Christianson, Bachelor of Science in Athletic Training, summa cum laude; Jordan Re’Vaughn Copeland, Bachelor of Arts in Business Administration; Sheri Leigh Cregger, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Keldrin Maresa Ford, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Chelsea Ann Gavranich, Bachelor of Arts in Communication; Don L Gesch Jr, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Max Garrison Hersey, Bachelor of Arts in Social Sciences; Cory Robert Monaghan, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Angela Rexroad, Bachelor of Arts in Human Development; Leslie Ann Ronish, Bachelor of Science in Biochemistry; Tyler J Roth, Bachelor of Arts in Political Science; Katelyn Marie Thompson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Aaron Robert Warshaw, Bachelor of Arts in Sport Management, cum laude; Tasha Lawren Williams, Bachelor of Arts in Fine Arts; Darren Patrick Zemanek, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures.

Vancouver

Katrina Marie Adams, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Rebecca Sue Adams, Bachelor of Arts in Public Affairs; Samantha Nichole Anderson, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Steven Patrick Andrews, Bachelor of Science in Mathematics, summa cum laude; Nathan Ashley, Bachelor of Arts in Business Administration; Brooke Ellyn Askey, Bachelor of Arts in English and Bachelor of Science in Biology; Benjamin Ty Bachelder, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Bryan Richard Baird, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nicholas Bare, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Haley Lyn Beatty, Bachelor of Arts in Political Science; Alisha Marie Beehler, Bachelor of Science in Psychology; Kyle Phillip Bender, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Adam Matthew Bennett, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Ryan Jeffrey Bergquist, Bachelor of Science in Computer Science; Karran Betterton, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Ryan Jeremiah Bice, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kyle John Bittner, Bachelor of Science; Megan Anne Boatright, Bachelor of Arts in Humanities; Emily Rose Bobbe, Bachelor of Arts in Communication; Hannah Marie Bochsler, Bachelor of Science in Economic Sciences and Bachelor of Science in Mathematics; Monica Dahlali Bomber, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Jasmine Victoria Boothroyd, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Arielle Shaniece Bradford, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, cum laude; Christopher Allen Bradley, Bachelor of Arts in Social Sciences; Thomas Brempong, Bachelor of Arts in Political Science; Chelsae Elizabeth Brown, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Sarah Jane Brown, Bachelor of Arts in Social Sciences; Danielle Nicole Brown, Bachelor of Science in Psychology; Ashley Taelor Bubnick, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alicia Marie Bull, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Ryan Justin Burck, Bachelor of Science in Nursing; Jennifer Lynn Burleson, Bachelor of Arts in Business Administration; Lacey Marie Butler, Bachelor of Science in Biology; Zachary Tod Byrd, Bachelor of Arts in Business Administration; Zachary David Campbell, Bachelor of Science in Psychology; Kelsey Rae Pangelinan Carlson, Bachelor of Arts in Business Administration; Jeffrey D Carmody, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Troy M Carpenter, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude; Ashley Marie Castino, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Darrell Garrett Chamberlain, Bachelor of Arts in Business Administration; Aiko Kristan Chappell, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Tia Marie Chen, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Ruvim Alexandru Cheptea, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Sinath Chhin, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Samantha Marie Chio, Bachelor of Science in Biology; Brittany Ann Christ, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Casey Jo Christal, Bachelor of Arts in Business Administration; Paul David Cicrich, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Dallen Thomas Clark, Bachelor of Arts in Humanities, summa cum laude; Jennifer Elizabeth Clark, Bachelor of Science in Computer Science; Brian D Cole, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Nan Cong, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Steven Cool, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Rachel Breanne Corbin, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Dena Corby, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Tiffany Anne Couturier, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Eileen Cowen, Bachelor of Arts in History, summa cum laude; Steven David Crouse, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sharon Kaye Culver, Bachelor of Arts in Human Development; Brandon Raymond Cummings, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ethan Reed Curtis, Bachelor of Arts in Humanities; Michael Anthony Dach Jr, Bachelor of Arts in Humanities; Nathan Eugene Dahlstrom, Bachelor of Arts in Business Administration; McKenzie Lee Davis, Bachelor of Science in Psychology; Sara DeFina, Bachelor of Science in Psychology; Stephanie Carra Den Hartigh, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Adam Mark Denny, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, summa cum laude; Noelle Marie Diciglio, Bachelor of Science in Food Science; Fatiya Kadir Dire, Bachelor of Arts in Human Development; Rachel Brook Dollar, Bachelor of Arts in Social Sciences; Hunter Blane Dow, Bachelor of Science in Civil Engineering; Dierdre Kathleen Drew, Bachelor of Science in Psychology; Catherine Lee Duback, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Sefora Valentina Duma, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Brenda Cathleen Edington, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Micah S Elliott, Bachelor of Arts in Business Administration; Jordan Christopher Erdman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Andrew James Erickson, Doctor of Pharmacy; Sean Evans, Bachelor of Arts in Humanities; Natalie Rose Ferraro, Bachelor of Science in Environmental Science; Nicholas Joe Ferraro, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Ellie Jean Ficco, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Doran Eugene Figart II, Bachelor of Science in Biology; Tatum Renee Fink, Bachelor of Arts in Communication; Matthew Louis Fiorentino, Bachelor of Science in Psychology; Kristina V Fisher, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Mary Teresa Florendo, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brittany Lynn Flowers, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Mark Adam Fong, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Adam Richard Fox, Bachelor of Arts in Anthropology; Zachary Sebastian Imperial Fox, Bachelor of Science in Economic Sciences; Eli Foster Frazier, Bachelor of Arts in Business Administration; Audrey May Frazier, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Shawn Douglas Galivan, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jeffrey Joseph Garbarino, Bachelor of Arts in Business Administration; Thomas Mayen Garcia, Bachelor of Science in Biology; Vitaliy Gavrilov, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Vitaliy V Gavrilyuk, Bachelor of Arts in Business Administration; Noel Christopher Giamello Jr, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Skyler Gene Gibson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Casey Gilray, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Kelsey Jean Gingerich, Bachelor of Arts in Public Affairs; Alisha Ann Gipe, Bachelor of Arts in Human Development; Angelique Rosella Glade, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Ariel S Goldsworth, Bachelor of Arts in Education; Jordan Gomez, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Austin Arthur Gonzales, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Calvin Farrell Gorman, Bachelor of Music, summa cum laude; Cassandra Mae Grier, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Kyle Lee Grissom, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher John Grove, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Ryan Ryan Grover Grover, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jessica Anne Guillard, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Jerod Tyler Gunnell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Amil Milad Haddad, Bachelor of Arts in Humanities; Nicholas James Haggerty, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Christina M Hamilton, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Erik Jan Hansen, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Dianne Ellen Hanson, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Jessica Raylene Hanson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Amanda Renee Hatton, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Gordon Robert Hays, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Tamasen Fern Hayward, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Amber Marie Hemann, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Clifford Hibbs, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Courtney Ann Himes, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Grace Lynn Hoinowski, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Kalin Ross Hollingbery, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Christopher Daniel Holmquist, Bachelor of Arts in Social Sciences; Scott A Holt, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Malessa Priscilla Hubbard, Bachelor of Science in Economic Sciences; Choong Choong Huh Huh, Bachelor of Science in Computer Science; Heidi A Hull, Bachelor of Arts in Business Administration; Benjamin Jacob Hunziker, Bachelor of Science in Environmental Science; Dung P Huynh, Doctor of Pharmacy; Shaelyn Aileen Jacobson, Bachelor of Science in Biology; Dwan Jeray James, Bachelor of Arts in Business Administration; Suzanna Rose Jamison, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Nathan Joseph Jenisch, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Clara Marie Johnson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Adin Taylor Johnson, Bachelor of Arts in History; Benjamin Richard Joner, Bachelor of Science in Biology and Bachelor of Science in Environmental Science, cum laude; Amber Marie Jones, Bachelor of Arts in Social Sciences; Randall Allen Kadow, Bachelor of Arts in Business Administration; Dorianna Tabitha Kaharov, Bachelor of Arts in Human Development; Alla A Karp, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Brian James Kelly, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; William Victor Kent, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Amber Nicole Kent, Bachelor of Science in Biology; Yuliya V Kernozhytskaya, Bachelor of Arts in Business Administration; Vladimir Elmir Khabibulin, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Shelley L Kincaid, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Michael Brian Kinkaid, Bachelor of Arts in Business Administration; Julian Michael Kinonen, Bachelor of Arts in Business Administration; Vitaliy Kirichenko, Bachelor of Arts in Business Administration; Staneslav Ivan Kisilitsa, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kristina Klimenova, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Madison Kimberly Knowles, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Alina V Kondratovets, Bachelor of Arts in Business Administration; Patricia Jean Konzek, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; John Austin Kramer, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Matthew Joseph Kuhl, Bachelor of Arts in Business Administration; Ngoc Dung Thi Lam, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Teresa Ruth Hillman Lane, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Brenden David Larson, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Elena LaVaughn Leavitt, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Jason Michael Lee, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Hyu Cho Lee, Bachelor of Science in Psychology; Lyudmila Nikolayevna Leksunkin, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Alexa Jade Lepisto, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Janet J Li, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Kevin Patrick Lillis, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Jared B Livingston, Bachelor of Science in Environmental Science; Daylen Ronald Lokey, Bachelor of Arts in Social Sciences; Carly Anne Lowder, Bachelor of Arts in Social Sciences; Anthony D Lynch, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Bogdan V Lysenko, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kelsey Ann Macpherson, Bachelor of Arts in Communication; C.Tabi Chivaugne Madamba, Bachelor of Arts in Humanities; Ashley Renee Mallory, Bachelor of Science in Psychology; Stefani Kay Mammenga, Bachelor of Arts in Anthropology, summa cum laude; Stefani Kay Mammenga, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Alison Michelle Mand, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Heather Marie Mason, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Kyle L Maurice, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kaitlyn Meredith McClain, Bachelor of Science in Biology; Ryan Patrick McDermott, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Veronika Mcgrone, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Marysa Rose McKay, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Patrick W Mehigan, Bachelor of Arts in Political Science; Cameron James Mehl, Bachelor of Science in Computer Engineering, cum laude; Elaine Susan Meis, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Michael Ryan Meyer, Bachelor of Science in Computer Science; Philip Keith Miller, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Peter Wayne Miller, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Jeff Alan Miller, Bachelor of Arts in Business Administration; Jeffrey Alexander Milner, Bachelor of Science in Computer Science; Kelli Dawn Mischke, Bachelor of Arts in Education; Aaron Trevor Mohr, Bachelor of Science in Biology; Cesar Mayo Moreno, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Evan Jordan Moriwaki, Bachelor of Arts in Social Sciences; Abigail Marie Mounce, Bachelor of Arts in Business Administration; Michelle Nicole Murphy, Bachelor of Science in Psychology; Jallanie Valorie Negussie, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Delaney Raine Nelsen, Bachelor of Arts in Sociology; Tyler Richard Nelson, Bachelor of Arts in Business Administration; Zachary Clarke Nelson, Bachelor of Science in Kinesiology, magna cum laude; Kacnika Nen, Bachelor of Arts in Social Sciences; Elizabeth Ness, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Gregory William Neudorfer, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alexander Allingham Nevue, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; ThanhThuy Dinah Nguyen, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Rebeca Maria Nimz, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Caleb John Mark Nymeyer, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Chelsea Ann O’Cell, Bachelor of Arts in Human Development; Erin Elizabeth O’Hara, Bachelor of Arts in Business Administration; Melissa Diane Olsen, Bachelor of Arts in Social Sciences; Benjamin Arthur Padgett, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Veniamin Y Paliyev, Bachelor of Arts in Social Sciences; David Michael Parrott, Bachelor of Science in Computer Science; Julie Marie Parsons, Bachelor of Arts in Business Administration; Jason Patterson, Bachelor of Science in Psychology; Natalia Y Pavlik, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rebekah A Peterman, Bachelor of Arts in Sociology; Tod C Peterson, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Bethany Ann Peterson, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Nathan Glenn Piekstra, Bachelor of Arts in Business Administration; Manae Pisano, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Brieanna Rene Polette, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Daniil Popov, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Vladislav Y Poselskiy, Bachelor of Arts in Business Administration; Jared Kersey Powell, Bachelor of Arts in Philosophy; Jared Kersey Powell, Bachelor of Arts in Political Science; Heath Allen Powell, Bachelor of Arts in Human Development; Ryan W Preuninger, Bachelor of Arts in Business Administration; Taylor Anne Price, Bachelor of Arts in Business Administration; Daniel Abraham Radcliffe, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude; Kasandra Renee Ramey, Bachelor of Arts in Social Sciences; Taylor-Nicole Reed, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Wendy Wendy Richards Richards, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Travis William Roby, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Adam Fernandez Rodriguez Jr, Bachelor of Arts in Business Administration; Tina R. Roper, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Christina Diana Rosca, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Leanna Christine Rudolph, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Tyler Christopher Rundle, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Darius Michael Saadat-Moghaddam, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ashlyn Janelle Salzman, Bachelor of Arts in Public Affairs; Josephine M Sanders, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Shahna Marie Sanders, Bachelor of Science in Psychology; Mallory Justine Santic, Bachelor of Arts in Communication; Heather Ann Sargent, Bachelor of Arts in English; Dmitriy Sayenko, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; Addison John Schahfer, Bachelor of Arts in Sociology; Christy Lauren Schalk, Bachelor of Science in Psychology; John Arthur Schlichting, Bachelor of Arts in Social Sciences; Paul A Scofield, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Michael Seifert, Doctor of Veterinary Medicine; Lindi Darlene Seifert, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Julia Rose Seifert, Bachelor of Science in Psychology; Cambri Lyn Shanahan, Bachelor of Arts in Human Development; Rachel Ann Shepherd, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Breanna Renee Shores, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Jessica Nichole Shuell, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Julia Anina Skow, Bachelor of Arts in History, cum laude; Abraham Slifer, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jessica Sylvia Slusarz, Bachelor of Science in Biology; Michelle Ann Smith, Bachelor of Arts in Sociology, magna cum laude; Nicole Kalani Smith, Bachelor of Science in Neuroscience; Marilee Joy Snyder, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Prabhjot Kaur Sohi, Bachelor of Arts in Business Administration; Danil Solovey, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kendall Elizabeth Soto, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Laurel Alexis Sowder, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jessica Lynn Spinney, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michael Knox Sprenger, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brandon C Stauch, Bachelor of Arts in Humanities; Benjamin Lee Steele, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Brett Matthew Steffens, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Christopher J Stickney, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Nicole O Stohr, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Brigitte Elizabeth Stratton, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Madison Thayer Stumpf, Bachelor of Science in Athletic Training; Brandon Sueoka, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Holly Y Swofford, Bachelor of Arts in Social Sciences; David Lee Taub, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Willow S Taylor, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brooke Nicole Terry, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Mathew Kent Thompson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Ri Elizabeth Thornburg, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Jacob Ryan Tingey, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Elina Tolmacheva, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Blair Faith Torppa, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Natasha Trachsel, Bachelor of Science in Psychology; Ezechel Trifan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Mariya M Tsikhonska, Bachelor of Arts in Public Affairs, cum laude; Larisa Tuchina, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Johnathan M Turley, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Stephanie Marie Tynan, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Jamie O’Neil Usselman, Bachelor of Arts in Business Administration; David Joseph Vainikka, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Chad Richard Van Dyke, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jonathan James VanGelder, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Yana R Vasilchuk, Bachelor of Arts in Public Affairs, cum laude; Ramona Moana Vercher, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Elsie Alice Viste, Bachelor of Arts in Communication; Andrey N Vorobets, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Matthew Edward Voter, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Vadim Voznyuk, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Anthony Leon Vu, Bachelor of Science in Biology; Daniel Wachsnicht, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Justin Ryan Waldron, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Little Dove Hope Ashley Warren, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Shannon Mae Warren, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Madison Cierra Weaver, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Evan Gareth Weber, Bachelor of Arts in Anthropology; Tasi-Felicia Taitano Weibling, Bachelor of Science in Biology; Cathy Marie Wells, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Michal Lynn Whitman, Bachelor of Arts in Business Administration; Kiana Ki’ilani Wilson, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; John Alexander Wilson IV, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Lucas Xavier Wiseman, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Micah Anders Wolfe, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Brianne BriWood Wood, Bachelor of Arts in History; Alexandra Margaret Aileen Woodroffe, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Deshoun Devonte Woodson, Bachelor of Science in Kinesiology; Forrest Donald Wray IV, Bachelor of Science in Psychology; Sarah Lauren Wu, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Erin Rene Yelverton, Bachelor of Science in Biology; Antonina A Zaytseva, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude.

Vashon

Peter H Johnson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Scott C Smith, Bachelor of Science in Kinesiology; Kyle Louis York, Bachelor of Science in Construction Management.

Vaughn

Kelsey Elene Butchcoe, Bachelor of Arts in Communication.

Washogual

Erika Balodis, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Marie Junette Allen, Bachelor of Science in Biology; Jarom D Barela, Bachelor of Arts in Business Administration; Charissa Nicole Bausch, Bachelor of Science in Psychology and Bachelor of Science; Miguelangel T Calvo, Bachelor of Arts in Social Sciences; Emily Mae Carroll, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Kyle Andrew Chinn, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Noah Michael Collins, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Jenna Nicole Connolly, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Aaron Christopher Couture, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Francis Skirving Dunn IV IV, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Daniel Duane Grant, Bachelor of Science in Psychology; Andrew Dane Kealoha, Bachelor of Arts in Business Administration; Danielle Elizabeth Larson, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Karalynn Christine Macrae-Smith, Bachelor of Arts in Public Affairs; Chris Ryan Miller, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Joshua B Mullin, Bachelor of Arts in Social Sciences; Corrine Ulloa Murphy, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Jaime Rene Neal, Bachelor of Arts in Human Development; Taylor Ryan Neu, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Patrick Lee Scheel, Bachelor of Science in Nursing; Mariah Lynn Schenck, Bachelor of Arts in Social Sciences; Emily Christine Schmid, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Madeline Ashton Schulte, Bachelor of Arts in Communication; Erin Elizabeth Seekins, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Shauntel Eileen Steele, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Casey Alan Stevens, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Taylor Lee Thorsen, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Nicholas Allen Trudeau, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Wauna

Cameron Heaton Dreyer, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude.

Westport

Kaylan Michael Forbis, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

White Salmon

Andrew Mark Pate, Bachelor of Arts in Sport Management.

Winlock

Zabrinna Nicole Wickert, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Woodinville

Ryan Taylor Beck, Bachelor of Science in Architectural Studies; Olivia Grace Irene Besel, Bachelor of Arts in History; Brad Joseph Burn, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Rita Houston Date, Bachelor of Arts in Education; Leslee Dianne Fall, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Amanda Yuenshung Fu, Bachelor of Science in Neuroscience; Emily Kristine Furnish, Bachelor of Science in Nursing; Julia Rose Grasso, Bachelor of Arts in Communication; Calley Nicole Hair, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Austin Taylor James, Bachelor of Arts in Business Administration; Kaitlyn Marie Lebakken, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Miles Hamilton Linde, Bachelor of Arts in Philosophy and Bachelor of Science in Biochemistry, summa cum laude; Zach Klein Lipana, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Eric Dennis Martin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Benjamin Gordon McDonald, Bachelor of Science in Computer Science and Bachelor of Science in Physics; Scott Richard Mitchell, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Maya K Naidu, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Roger Ali Nozari, Bachelor of Science in Biology; Cameron Polli Overturf, Bachelor of Arts in Fine Arts; Christopher Thomas Pavlos, Bachelor of Arts in Social Sciences; Staton Dennis Rohde, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Keegan Marie Sullens, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Christian F Webber, Bachelor of Science in Computer Science; Jeffrey Charles Willie, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Jonathan Steven White, Bachelor of Arts in Business Administration.

Woodland

Chrystal Rose Anderson, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Morgan Scott Divine, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; MaryKate Elisabeth Hughes, Bachelor of Arts in Business Administration; Brittany Marie Hunter, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Mark Anthony Ikerd, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Heidi Abell McMurry, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Jessica Caroline Murray, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management and Murray, Bachelor of Science in Food Science; Dillon Easlan Martin Tully, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Arriel Alexsandra Van Cleef, Bachelor of Science in Biology.

Woodway

Kaley Nichole Kenyon, Bachelor of Arts in Communication; Wyatt Scoles Murphy, Bachelor of Arts in Business Administration.

Yacolt

Rebecca Marie Glose, Bachelor of Science in Psychology; Kenneth L Hall, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Emma Ruth Ostermeyer, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Kathryn Lynn Walters, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude.

Yelm

Jonathon W Arthur, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Austin Wayne Baker, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, magna cum laude; Alysha Nichole Brown, Bachelor of Science in Psychology; Carissa Marie Corrigan, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; Matt Logan Sanborn, Bachelor of Science in Psychology.