Skip to main content Skip to navigation

Spring 2014 Western Washington Graduate List

Aberdeen

Alyssa Rae Hartman, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Jonathan Rick Odegard, Bachelor of Science in Psychology; Kyel Ronald Russell, Bachelor of Science in Construction Management; and Jane Ingrid Schermer, Bachelor of Arts in Communication.

Amboy

Cathrine Mary Black, Bachelor of Science in Biology; Tyler George Edwards, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; and Mitchel Wade Pulley, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude.

Anacortes

Avery Royce Bishop, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Science in Psychology; Erika Mine Cunningham, Bachelor of Science in Mathematics, magna cum laude; Ericka Kaylene Gress, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Judy Kay Nilsson, Bachelor of Landscape; Matthew Brian Scott, Bachelor of Science in Psychology; Aaron Joseph Waham, Bachelor of Arts in Communication; and Trevor Shane White, Bachelor of Science in Psychology.

Arlington

Katie Elizabeth Barton, Bachelor of Science in Zoology; Mandi Michelle Haller, Bachelor of Arts in Social Sciences; Larry Gene Howard, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Mitchell Paul Rorick, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew Gerald Wood, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences; and Carson Mitchell Zednick, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Auburn

Danielle Nicole Ajeto, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Alix Kay Berglund, Doctor of Veterinary Medicine; Nathan Scott Bertsch, Doctor of Pharmacy; Ariel Renee Bourbonnie, Bachelor of Arts in Business Administration; Nichio Scott Bryant, Bachelor of Arts in Communication; Aundrea Leigh Carmichael, Bachelor of Arts in Human Development; Abby Janell Conley, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Michael Thomas Deschenes, Bachelor of Arts in Social Sciences; Sean Robert Doherty, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; David Tyler Edwards, Bachelor of Arts in Business Administration; Charles Frederick Evans Jr, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Keith Kama Frank, Bachelor of Arts in Political Science; Jordon James Grangruth, Bachelor of Arts in Social Sciences; Karlie Marie Hall, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Tameka Sashauna Haughton, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Andrew Scott Hayward, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Jason Philip Heye, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Kevin Morgan Ho, Bachelor of Science in Zoology; Jason Daniel Irwin, Bachelor of Arts in Humanities; Bradey Paul Krone, Bachelor of Arts in Business Administration; Anh Hoang Le, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kristen Lunde, Bachelor of Arts in Education; Julie Minh Luong, Bachelor of Science in Psychology; Anthony Steven Noakes, Bachelor of Science in Computer Science; Michael Lynn Patterson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kyle Louis Poppe, Bachelor of Arts in Sport Management; Nicholas Garett Porter, Bachelor of Arts in Business Administration; Raelynn Elaine Pulliam, Bachelor of Arts in Communication; Kaitlyn R Restis, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Nouteng Sada, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jeneva Margaret Scherr, Bachelor of Arts in Anthropology; Kevin Leo Sheehan, Bachelor of Arts in Business Administration; Heather Marie Smith, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Stephanie Hope Smolinski, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Brian Robert Smyser, Bachelor of Arts in Business Administration; Deborah Layne Smythe, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Sarah C Smythe, Bachelor of Science in Kinesiology; Jonathan Gapasin Urmenita, Bachelor of Music, magna cum laude; Cassady Fairlane Williams, Bachelor of Arts in Anthropology; Kadi Leigh Wilson, BS in Athletic Training; and Jennifer Wroe, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude.

Bainbridge Island

Robert George Beavis, Bachelor of Arts in Philosophy; Forrest J Carlson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Chloe Nicole Dale, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Mallory Anne Farrar, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Mary Colleen Gruber, Bachelor of Arts in Business Administration; Cera Elizabeth Rodriguez, Bachelor of Arts in English; Karen Ann McCauley Watts, Bachelor of Arts in History, cum laude; and Annie Dickens Zuckerman, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude.

Battle Ground

Kevin M Alvarez, Bachelor of Arts in Social Sciences; Adam Erin Babuka, Bachelor of Arts in Business Administration; Sarah Nicole Baker, Bachelor of Arts in Communication; Kimberly Faye Burris, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Julia Carstensen, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Roxanne Charlson, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Shauna Lee Christensen, Bachelor of Science in Chemistry; Benjamin Michael Coder, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Sarah Denise Custer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Susan I Ek, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Tamicka Shanene Fellows, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Whitney Michelle Herrick, Bachelor of Science in Animal Sciences; Amanda Grace Herring, Bachelor of Arts in History and Bachelor of Science in Psychology; Zhi Cong Hu, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Frances Johansson, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Casey Duane Karlsen, Bachelor of Arts in Business Administration; Rachel Lynn Kreighbaum, Bachelor of Arts in Sociology; Lyle Thomas Lamb, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jennifer Elaine Lebaron, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Maxwell Edward Lee, Bachelor of Arts in Political Science, magna cum laude; Matthew David Lewis, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Jordan Dean Light, BS in Athletic Training, magna cum laude; Anthony Manuel Melo, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Janna Almalee Mendez, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Brian Curtis Meyer, Bachelor of Arts in Business Administration; Maleah Nicole O’Connor, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Jessica Yvonne Petersen, Bachelor of Science in Biology; Stephanie Raley, Bachelor of Arts in Business Administration; Annie Marie Ryapolov, Bachelor of Arts in Business Administration; Nina Sarkinen, Bachelor of Science in Biology; David J Sharkey Jr, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Stephanie Louise Smitherman, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Lana Mae Stolp, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Margaret Ann Sy, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Vitaliy Taranov, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Brian Scott Venturella, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Tyson Don Waliezer, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; and Shavenor Suzette Winters, Bachelor of Arts in Public Affairs.

Beaux Arts

Trevor Stevens Leider, Bachelor of Arts in Business Administration.

Belfair

Amanda Noel Johnson, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences, cum laude; Lindsey Maureen Thomas, Bachelor of Arts in Business Administration; and Sheela D Vanrees, Bachelor of Science in Microbiology.

Bellevue

Natasha Lee Agostinacci, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Leslie Stephanie Astudillo, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Jennifer Nicole Balke, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Christopher Robert Batt, Bachelor of Science in Economic Sciences, magna cum laude; Taryn Elizabeth Blache, Bachelor of Arts in Interior Design; Thomas Michael Boguch, Bachelor of Arts in Social Sciences; Joseph Botkins, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Lauren Marie Carrosino, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Chi-En Fan, Bachelor of Arts in Fine Arts; Erik Michael Fritz, Bachelor of Arts in Business Administration; Marcus Brian Gaan, Bachelor of Arts in Business Administration; Haley Theresa Grossblatt, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Julie M Harrison, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Gina Marie Head, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences; Amy Grace Holbrook, Bachelor of Arts in Business Administration; Kaitlin Patrice Holcombe, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Kaitlin Rose Hudson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Ellis Hamilton Hughes, Bachelor of Science in Bioengineering; Tyler John Hunt, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Bui Huynh, Bachelor of Science in Economic Sciences; John Louie Yap Jamora, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Scott Alistair Johnson, Bachelor of Arts in Sport Management; Ashley P Jorgensen, Bachelor of Science in Mathematics; Taylor John Jorgensen, Bachelor of Arts in Business Administration; Alyssa Michelle Kay, Bachelor of Arts in Philosophy; Alexandra Marie King, Bachelor of Arts in Social Sciences; Victor Zachariah King, Bachelor of Arts in Communication; Taylor Patrice Kowalski, Bachelor of Arts in Philosophy; Casey Clifford Krueger, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jon-Henry Joseph Kubej, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Ryan Lance Larsen, Bachelor of Arts in Humanities; Karli Anne Lindor, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Spencer Koski Matlock, Bachelor of Science in Psychology; Meghan F McDowell-McGough, Bachelor of Science in Kinesiology; Todd Kulpa Mehrkens, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Gina Marie Mori, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; John Shigenobu Naemura, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Thuy-Vy Vu Nguyen, BS in Athletic Training; Katherine Joy O’Neill, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jessica Dallas Parker, Bachelor of Arts in Business Administration; Tiberius Costin Puravet, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tetiana Pyatokha, Bachelor of Science in Biology and Bachelor of Science in Psychology; Kyle Jacob Reichenbach, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Philip Everett Sharpe III, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jian Shi, Bachelor of Science in Food Scinece; Regina Sologub, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Xiaoqing Teng, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude; Raymond Yun Long Tsway, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Karina Isabella Vegarra, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Doug Mackenzie Wallace, Bachelor of Arts in Communication and Bachelor of Science in Psychology; Annemarie Claire Willey, Bachelor of Arts in Human Development; and Alexander Waiyip Yu, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude.

Bellingham

Anatoliy Datskiy, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Hayden McKenzie Baker, Bachelor of Arts in Political Science, magna cum laude; Maxwell Alexander Burdick, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Noemi Frechette, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Cole Jeffrey Scott Freimund, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Bernabe Isai Gallardo, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Michael McCullough Hinckley, Doctor of Veterinary Medicine; Bryan Andrew Hughes, Bachelor of Science in Civil Engineering; Curtis Glenn Jensen, Bachelor of Science in Civil Engineering; Tyree Connor Johnson, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Emily Marie Larson, Bachelor of Science in Biochemistry, cum laude; Thorvald Sean Murphy, Bachelor of Arts in Communication; Max M Nelson, Bachelor of Science in Bioengineering, cum laude; Jon Thomas Potter, Bachelor of Science in Civil Engineering; Eric William Riggs, Bachelor of Science in Construction Management; Lauren Michele Thomas, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Kendra Rochelle Van Den Top, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Ian Francis Van Houten, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Josephine Nicole Vorenkamp, Bachelor of Arts in Communication; and Leah Walsh, Bachelor of Arts in Communication.

Black Diamond

Maria Lynn Bahlenhorst, Bachelor of Arts in Education; Brittany Ann Chaffeur, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Robert Elmer Finch III, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jill Marie Jamison, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; and Kelsey Leanne Wagner, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude.

Blaine

Melissa Lynne Galbraith, Doctor of Pharmacy; Camden Garret Nix, Bachelor of Science in Environmental Science; Cody Michael Richardson, Bachelor of Arts in History and Bachelor of Arts in Political Science.

Bonney Lake

Dylan Tod Broyles, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Miranda Rae Burks, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Kaylee Renee Candy, Bachelor of Arts in Communication and Bachelor of Arts in Social Sciences; Megan Elizabeth Charron, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brittney L Finck, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Amanda Joy Gomez, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Andrea Marie Grover, Bachelor of Arts in Communication; Beverly Ann Kobe, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Brianna R Lisenbee, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Dalton James Reynolds, Bachelor of Arts in History; Joel Michael Ronnfeldt, Bachelor of Arts in Communication; and Michael Shane Wheeler, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude.

Bothell

Elizabeth Ku’Ulei Carrell, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Chris Walker Davenport, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Kendra Elizabeth Davison, Bachelor of Arts in Communication; Kirsten Jean Claire Denny, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Shaelah Lauren Easterday, Doctor of Pharmacy; Emily Evelyn Gray, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, cum laude; Thomas Paul Louis Gualtieri, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering, cum laude; Daniel Shawn Hagen, Bachelor of Fine Arts; Erin Leigh Konkle, Bachelor of Science in Kinesiology; Teresa Mary Lohr, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, cum laude; Haley Lynn McDonel, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, magna cum laude; Jessica Anne Meyer, Bachelor of Science in Psychology; Jesse Alan Miller, Bachelor of Science in Physics, magna cum laude; Blake Daniel Nakatsu, Bachelor of Arts in Fine Arts; Keith Patrick Odom, Bachelor of Arts in Sport Management; Connie Dahl O’Donnell, Bachelor of Arts in Business Administration; Stephen James Portsmouth, Bachelor of Arts in English; Tyler Anthony Provenzo, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Garrett James Radley, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Lexi Ray Rosenbach, Bachelor of Arts in Education; Jeremy Dariel Rudd, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nathan Dshawn Rudd, Bachelor of Arts in Social Sciences; Travis Cole Sayre, Bachelor of Arts in Political Science; Shelby Ann Shoemaker, Bachelor of Science in Psychology; Brenden Sherwyn Singh, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Garrett Allen Thesan, Bachelor of Science in Economic Sciences; and Kaitlyn Blair Williamson, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles.

Bow

Taylor Lashell Brock, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Haylie Jo Ingman, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Andrew Scott Terrell, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Emily Adeline Van Dyke, Bachelor of Arts in Interior Design, magna cum laude; and Sydney Ann Weitzel, Bachelor of Arts in Business Administration.

Bremerton

Andrew G Ambach, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures and Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Alyssa H Antes, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Ashley A Arnold, Bachelor of Arts in Interior Design; Sherilyn Pano Balisi, Bachelor of Arts in Human Development; Jordyn Ashley Birashk, Bachelor of Arts in Communication; Jessica Marie Carlson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Scott Warren Clark, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Ryan L Cole, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Justin Scott Craven, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jenna Mentor Eagleson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude and Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Genea Renae Flynn, Bachelor of Science in General Biological Sciences; Holly Nicole Giermann, Bachelor of Science in Architectural Studies; Heidi Anne Hegtvedt, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Philip Christopher Lightner, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Lisa Luong, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Kathrine Anne McLaughlin, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Kylee Blaine McWilliams, Bachelor of Science in Neuroscience and Bachelor of Science in Psychology; Glen Ian Milligan, Bachelor of Arts in Music and Bachelor of Science in General Biological Sciences; Cailan Delane Mosely, Bachelor of Arts in Business Administration; Susan Kassandra Roberts, Bachelor of Arts in English; Cody Thomas Rogers, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jeremiah Robert Salo, Bachelor of Arts in Humanities; Sahrah Y Sant, Doctor of Pharmacy; Joseph Anthony Spence, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Tyler Nelson Tetrault, Bachelor of Science in Chemistry; and Daniel Uebele, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude.

Brier

Aja Diane Senestraro, Doctor of Veterinary Medicine.

Brush Prairie

Kendall Joy Nielsen, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Christian Jacob Botelho, Bachelor of Arts in Business Administration; Elizabeth Brodie, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude and Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Parker David Egbert, Bachelor of Arts in Business Administration; Troy Jason Flowers, Bachelor of Science in Biology; Dmitriy S Golosinskiy, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Michelle Helena Haagen, Bachelor of Arts in Human Development; Nikki Eunmee Hanson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Andrew James Harring, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Whitney Beth Larson, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Chad Thomas Lawrence, Bachelor of Science in Civil Engineering, cum laude; Jarod Michael Lopez, Bachelor of Arts in English; Nicholas John McClellan, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Justin Allen Meengs, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Hannah Leeann Rosenkranz, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; and Bryn Elise Smick, Bachelor of Arts in Communication.

Buckley

Evan Nicholas Hicks, Bachelor of Arts in English; Kaelin Marie Paulson, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Deborah M Powers, Bachelor of Arts in Business Administration; and Katherine Elizabeth Siewert, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Burien

Angelica Vuong Callahan, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude and Bachelor of Arts in Music, cum laude; Cathleen Elizabeth Carroll, Bachelor of Arts in Fine Arts, magna cum laude; Amanda Janet Dailey, Bachelor of Science in Zoology; William Clay Delashmutt, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Jaclyn Marie Finn, Bachelor of Arts in Education; Kayleigh Louise Fulton, Bachelor of Science in Civil Engineering; Katelyn Rose Kastner, Bachelor of Arts in Business Administration; Jillian Diane Madsen, Bachelor of Science in Mathematics, magna cum laude; Thomas Arthur Malchodi, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Cristina Parsley, Bachelor of Arts in Communication; and Laurel Anne Pierce, Bachelor of Arts in Communication.

Burley

Lindsey Danielle Utter, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles.

Burlington

Matthew James Cole, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Charles James Dykstra, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Brandon Michael Ellerman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jake T Knutzen, Bachelor of Arts in Business Administration; Michelle Ann Wade, Bachelor of Science in Animal Sciences; and Daniel R Zimmerman, Bachelor of Science in General Biological Sciences.

Camano Island

Heather Marie Skeels, Bachelor of Arts in Humanities.

Camas

Matthew Paul Anderson, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Vilmantas Babarskas, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Adam Nicholas Barlas, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Jamie Lee Bevins, Bachelor of Arts in Business Administration; Erin Kay Bradstreet, Bachelor of Arts in Business Administration; Ian Anthony Brech, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; Jason Daniel Brown, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Princess V Buenaventura, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Kevin Michael Butler, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Patrick William Carlson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Paris Camille Caufman, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Gwendolyn R Curtis, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Melanie Dee Edmonson, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Chelsea Hannah Farnsworth, Doctor of Veterinary Medicine; Sean Thomas Hansen, Bachelor of Science in Biology; Kimberly Gail Hashimura, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Julie Anne Hategan, Bachelor of Arts in Public Affairs; Amanda Cathi Keller, Bachelor of Arts in Public Affairs; Gabriel Michael Kern, Bachelor of Arts in Business Administration; Alison M Logan, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Christie LeeAnn McCallum, Bachelor of Arts in Social Sciences; Joshua Thomas McCormick, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mary Kathleen Murray, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Jaime Rebecca Nelson, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Kyle Chandler Schaeffer, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Ethan G Schulze, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Hailey Michelle Sherwood, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Emily S Smith, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Sarah Frances Stone, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tabata Elisa Tveten, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; and Kevin Michael Wandro, Bachelor of Science in Bioengineering.

Carnation

Laurel Ameline Mahnke, Bachelor of Arts in Communication.

Castle Rock

Lori JoAnn Conner, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Heidi Luise Hamer, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; and Casey Ross Sessions, Bachelor of Science in General Biological Sciences.

Cathlamet

Amanda Christine Collier, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Amanda Christine Collier, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Sarah Marie Doumit, Bachelor of Science in Kinesiology; Falon Elizabeth Hoven, Bachelor of Arts in Anthropology; Amy Michelle Lomax-Hines, Bachelor of Science in Psychology; and Mike Robert McClintock, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Centralia

Cassandra Fay Conrad, Bachelor of Arts in Human Development; and Ross Michael Gleason, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, magna cum laude.

Chehalis

Matthew Joseph Bremgartner, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology, magna cum laude; Sara E Bronson, Bachelor of Arts in Business Administration; Richard James Brunoff, Bachelor of Arts in History; Monika DeTray, Bachelor of Science in Animal Sciences; Amy Lauren Goettelman Sr, Bachelor of Arts in Business Administration; Kylie Mackenzie Moore, Bachelor of Arts in Political Science; and Nicholas Steveson, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Cinebar

Scott Mikkila Wedam, Bachelor of Science in Construction Management.

Cle Elum

Jacob Baron Able, Bachelor of Arts in Sport Management; Ciara Burgess, Bachelor of Arts in Political Science; Krystal Marie Densmore, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Devin Gabriel Ergler, Bachelor of Science in Chemical Engineering; and Leigh Eisler Seligmann, Bachelor of Arts in History.

Clinton

Kevin Harrison Jones, Bachelor of Science in Architectural Studies; and Ian Patrick McCauley, Bachelor of Arts in Business Administration.

Coupeville

Christopher Joseph Neumiller, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude.

Covington

Sarah Marie Belter, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Jose Antonio Camacho Martinez, Bachelor of Arts in Humanities; Shelby Lynn Mastroianni, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Shannon Suzanne Morrison, Bachelor of Arts in Business Administration; David M Parrott, Bachelor of Science in Kinesiology; Nohelani-Mae Leano Quigtar, Bachelor of Arts in Social Sciences; Robert Jeremy Riccius-Gilbert, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; and Talitha Myleya Kaimana Shiroma, Bachelor of Arts in Communication.

Custer

Kaitlyn Christina Reeck, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; and Kelsey Irene Reeck, Bachelor of Science in Economic Sciences.

Dallesport

Hailee Olheiser, Bachelor of Science in Animal Sciences, summa cum laude.

Deming

William Henry Managan IV, Bachelor of Science in Construction Management.

Des Moines

Reginald Louimar, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Science in Economic Sciences; Leonard Vince Cruz Soriano, Bachelor of Science in Civil Engineering; and Darrel Lee Tarrant Jr, Bachelor of Arts in History.

Dupont

Elizabeth Ann Merry, Bachelor of Science in Psychology; and Timothy Joseph Summit, Bachelor of Science in Economic Sciences.

Duvall

Matthew Steven Hintzke, Bachelor of Science in Computer Science; Jacob Allen Holmes, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ryan Todd McKinlay, Bachelor of Arts in Sport Management; Tyler Ryan McKinney, Bachelor of Arts in Political Science; Heath Martin Olson, Bachelor of Arts in Business Administration; Savannah Marie Osborne, Bachelor of Arts in Business Administration; and Aarika Quinn Rasmussen, Bachelor of Arts in Fine Arts.

East Olympia

Ian Nugent, Bachelor of Arts in English.

Eatonville

Samantha Leigh Malott, Bachelor of Arts in Communication; and Natasha Moriah Weidig, Bachelor of Science in Kinesiology.

Edgewood

Brooke Renee Barrett, Bachelor of Science in Psychology; Kelli Ann Carlson, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Colt Freeman Fetters, Bachelor of Science in Construction Management; Korey Martin Holmstrom, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Lauren L Littlejohn, Bachelor of Arts in Communication; and John Rader, Bachelor of Arts in Sociology.

Edmonds

Cameron Scott Bayer, Bachelor of Arts in Communication; Kelline Alison Blake, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Rachal Ann Brown, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, cum laude; Michelle Dawn Commins, Bachelor of Science in Psychology; Joe Charles Culp, Bachelor of Arts in Business Administration; Zoe Andrea Freese, Bachelor of Science in General Physical Sciences; Elizabeth Julene Gradwohl, Bachelor of Arts in Communication; Corrine Lynn Harris, Bachelor of Science in Animal Sciences, magna cum laude; Devon Rae Harris-Taylor, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Joseph Cale Hauer, Bachelor of Arts in Communication; Nick C Kovich, Bachelor of Fine Arts; Noah Keefe Martin, Bachelor of Science in Construction Management, cum laude; McKenna Margaret McGowan, Bachelor of Arts in Communication; Daniel Joseph Peters, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Melissa E Pond, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Haley Ann Scott, Bachelor of Arts in Criminal Justice, magna cum laude; Connor Nelsen Wildey, Bachelor of Arts in History; and Alex Paul Wolf, Bachelor of Science in Biology.

Elbe

Kyleigh Frances Trott, Bachelor of Arts in English.

Elma

Emily H Goeres, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Enumclaw

Paul Rainier Butler, Bachelor of Arts in Social Sciences; Robin Meredith Hanson, Bachelor of Arts in Communication; Ashtyn Alexa Packer, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Patrice Marie Shinabarger, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michael Scott Taylor, Bachelor of Science in Electrical Engineering; and Ryan W Tritten, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Everett

Andrew Coryell Black, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Sergey A Fomin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Joseph Jeffrey Green, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kaitlyn Christine Kelly, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Anna D Krasinskaya, Bachelor of Science in Architectural Studies; Lisandro B Mercado, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; William Boles Miedema, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Megan Marie Monahan, Bachelor of Arts in Communication; Jacob Brandon Nanfito, Bachelor of Arts in Humanities; Emily Irene Nesting, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Nathaniel Keliiahanui Oppie, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Szabolcs Balazs Pasztor, Bachelor of Science in Civil Engineering; Stephanie M Tu, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Donald Jared Wells, Bachelor of Arts in Business Administration; Paul Douglas Womack, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Adrian D Woods, Bachelor of Arts in Business Administration; Li Zhang, Bachelor of Science in Electrical Engineering; and Meleah Lanae Zuvela, Bachelor of Science in Psychology.

Fall City

Lucas Robert Zupan, Bachelor of Arts in Business Administration.

Federal Way

Brooke Brittanie Browman, Bachelor of Arts in Business Administration; Allison Marie Christopher, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Matthew John Crahan, BS in Athletic Training; Edward Bricen Crawford, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Lydia Lenay Galvan, Bachelor of Arts in Communication; Nicholas Paul Kallis, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Elise Nicole Marshall, Bachelor of Arts in Education; Andrew Charles Officer, Bachelor of Fine Arts; Donald Charles Palumbo, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Alesia Janelle Slack, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rachel Thatcher, Bachelor of Science in Psychology; and Yijia Wang, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Ferndale

Jaswinder Singh Gill, Bachelor of Science in Biology; Haley Elizabeth Grunhurd, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Joel Jackson Lawrence, Bachelor of Arts in Business Administration; and Monica Christine Morrow, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Fife

Eleanor Grace Campbell, Bachelor of Arts in Social Sciences; Chelae Lynn McCarthy, Bachelor of Arts in Social Sciences; and Jennifer Nelaine McCarthy, Bachelor of Arts in Fine Arts.

Fircrest

Abigail Lynne Felt, Bachelor of Arts in Humanities.

Forks

Denise Catherine Gibbs, Bachelor of Arts in Communication; and Robert Edward Wheeler, Bachelor of Arts in Sport Management.

Friday Harbor

Alexander William Michael, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

Gig Harbor

Jace Leonard Anderson, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Cortney Briana Echternach, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Christopher Joel Greydanus, Bachelor of Science in Zoology; Anna Christine Griffith, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Taylor Michelle Indahl, Bachelor of Science in Kinesiology; Hayley Joy Lawrence, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Michelle Kyong Pringle, Bachelor of Science in Psychology; Elena Christine Sawyer, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Victor Paul Small, Bachelor of Science in Bioengineering, magna cum laude; Sidney Marie Smith, Bachelor of Arts in Sociology; Cristan Conselman Sutton, Bachelor of Arts in Social Sciences; and Scott Thayer Ugelstad, Bachelor of Arts in Philosophy.

Gold Bar

Stephen Charles Robinson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Bachelor of Science in Psychology.

Goldendale

Jasper Mason Chambers, Bachelor of Science in Animal Sciences; and Ron Edward Lindhe, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Graham

Jeremy Alex Ackerman, Bachelor of Science in Construction Management, cum laude; Rachael Elizabeth Buckner, Bachelor of Science in Psychology; Andrew Donald Haverluk, Bachelor of Science in Construction Management; Travis Ostbye, Bachelor of Science in Biochemistry; and Michele Leah Susee, Bachelor of Science in General Biological Sciences.

Granite Falls

Jaci Ann Barbano, Bachelor of Arts in Sport Management; Ashley Lauren Millican, Bachelor of Science in Psychology; and Sarah Marie Turner, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude.

Grapeview

Skyler N Jensen, Bachelor of Arts in Philosophy, cum laude; and Nolan Cain O’Brien, Bachelor of Science in Chemistry.

Hoquiam

Joseph Allen Deets, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Indianola

Derek James Watson, Bachelor of Arts in Communication.

Issaquah

Derek James Blohowiak, Bachelor of Arts in Computer Science; Shawna Marie Brennan, Bachelor of Science in Environmental Science; Robert James Chavez, Bachelor of Arts in Communication; Kathryn Cunningham, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Morgan Elizabeth Danner, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Ryan Michael Dickinson, Bachelor of Arts in Political Science, summa cum laude; John Joseph Duffy, Bachelor of Science in Construction Management; Sean Michael Elliott, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Christina Noel Enyeart, Bachelor of Science in Kinesiology; Jacob Robert Farris, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Lindsay Maree Fracas, Bachelor of Science in Civil Engineering; Christopher Richard Galbraith, Bachelor of Arts in Sport Management; Nicholas Roy Galbraith, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kayla Leigh Giles, Bachelor of Fine Arts; Kenneth Scott Hitchings, Bachelor of Arts in Communication; Christopher Neil Hogan, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kristina Hornland, Bachelor of Arts in Business Administration; Kalia Marie Jandoc, Bachelor of Arts in Philosophy; Eunice Kwon, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Kelsey Nicole Larson, Bachelor of Arts in Business Administration; Elana Rose Levy, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Mony Loeum, Bachelor of Science in Psychology; Thomas Mathai, Bachelor of Arts in Humanities; Ryan Michael McDonald, Bachelor of Arts in Business Administration; Theodore Robert Moore, Bachelor of Science in Construction Management; Ryan Erick Nelson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Bachelor of Science in Psychology; Christian Alexander Osgood, Bachelor of Arts in Business Administration; Abigail Gillan Reinertsen, Bachelor of Arts in Business Administration; Carly Anne Ross, Bachelor of Science in Psychology; Michael Craig Sanders, Bachelor of Arts in Business Administration; Justin Donald Scherting, Bachelor of Arts in Business Administration; Jason Scott Scholl, Bachelor of Arts in Business Administration; Kyle Thomas Skavaril, Bachelor of Arts in Sociology; Marc Jonathon Smith, Bachelor of Science in Construction Management; Alex Clark Stevens, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Nicholas Stanley Tochko, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Katherine Elizabeth Vlahovich, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Michelle Catherine Voetberg, Bachelor of Science in Psychology; Alexandra Rae Wilson, Bachelor of Arts in Communication; and Will John Zajac, Bachelor of Arts in Business Administration.

Kalama

Brady L Guttu, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Michele C Lozier, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Lucinda Darlene Porter, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tami Nicole Strutz, Bachelor of Arts in Social Sciences; Vanessa Ann Vantrease, Bachelor of Arts in Human Development; and Jordan Jean Vossen, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude.

Kelso

Justin Chance Allen, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Ashlee Ann Bonahoom, Bachelor of Science in Kinesiology; Ashley Blanch Dalgarno, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Martha Ellen Howaida, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brian Jerome Idle, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Beryl Jean Jackson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Brooke Elizabeth Lindsey, Bachelor of Science in Psychology; Benjamin Richard Longbons, Bachelor of Science in Computer Science; Lorla Lee Victoriano, Bachelor of Arts in Sociology; and Emily Grace Williams, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude.

Kenmore

Amy Jorine Christensen, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Lauren Marie Elliott, Bachelor of Arts in Communication; Morgan Patricia Muller, Bachelor of Science in Nursing; Anthony Richard Simmons, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; and Carlie Janice Smith, Bachelor of Arts in Communication.

Kent

Jasmine Lee Albertson, Bachelor of Arts in Communication; Kendra Janaye Alexson, Bachelor of Arts in Fine Arts, cum laude; Jesse Alonzo, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences; Ryan Douglas Bibko, Bachelor of Arts in Sport Management; Rachael Maye Brooks, Bachelor of Arts in Sociology; Brian Jeffrey Brown, Bachelor of Arts in Business Administration; Vinh Chouaychath, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Celina Renee Degroot, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Dominic Denby, Bachelor of Arts in Business Administration; Robin Zachary Dich, Bachelor of Arts in Communication; Aaron Andrew Dost, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Karl Dubeau, Bachelor of Arts in Business Administration; Tenika D Eddings, Bachelor of Arts in English; Elena Katherine Frostad, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Hunter Ray Gabriele, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Eleanor Cathleen Gibson, Bachelor of Science in Animal Sciences and Bachelor of Science in Psychology; Mackenzie Brooks Greene, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Sam Jared Hong, Bachelor of Arts in Business Administration; Blake Lewis Jackson, Bachelor of Science in Psychology; Bundu Umar Koroma, Bachelor of Science in Psychology; Jonathan Christopher Lee, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Stacey Michelle Lenes, Bachelor of Arts in English, cum laude; Alexander Bemnet Mengistu, Bachelor of Science in Civil Engineering; Janell Marie Middleton, Bachelor of Science in Environmental Science, cum laude; Blake Yoshio Miyazaki, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ryan Keone Kazuya Moniz, Bachelor of Science in Computer Engineering; Rachel Marie Noel, Bachelor of Arts in Communication and Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Omar Gustavo Nunez, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Taylor Garrett Olson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Patrick Daniel Outlaw, Bachelor of Science in Bioengineering; Megan Christine Pedersen, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Alyssa N Rumann, Bachelor of Science in Kinesiology; Christine Michelle Rushton, Bachelor of Arts in Communication, summa cum laude; Christine Michelle Rushton, Bachelor of Music, summa cum laude; Brent Alan Sterling, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jessica Michele Taylor, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, cum laude; Andrew Edward Tripp, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher Antony Varghese, Bachelor of Science in Biochemistry; Susan Yoon, Doctor of Pharmacy; and Brittlyn Dore Zeller, Bachelor of Science in Construction Management.

Keyport

Alex Breitmayer, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude.

Kingston

Tanya Nicole Hirsch, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael K Johnson, Bachelor of Science in Kinesiology; and Carson Marie Smallbeck, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, cum laude.

Kirkland

Anna Katherine Brown, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Charles Brons Cannon, Bachelor of Arts in Business Administration; Karen Ka-Kei Chan, Doctor of Veterinary Medicine; Diana Minji Chun, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Jordan William Douglas Guild, Bachelor of Arts in Anthropology; Hannah Grace Hanson, Bachelor of Arts in Political Science; Alexander David Helsel, Bachelor of Arts in Political Science; Janessa Marie Johnson, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Taylor Evan Jones, Bachelor of Arts in Communication; Adam Samuel Loewy, Bachelor of Arts in Communication; Timothy S Nelson, Bachelor of Science in Construction Management; Kenneth Hal Packard, Bachelor of Science in Civil Engineering, cum laude; Tristan Nicholas Randall, Bachelor of Arts in Communication; William David Rosen, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Bachelor of Science in Psychology; Lindsay Erin Shea, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kellie Nicole Shinstrom, Bachelor of Arts in Business Administration; Brianne Jolynn Watkins, Bachelor of Science in Nursing; and Ryan Julie Zumwalt, Bachelor of Science in Psychology, cum laude.

La Center

Lawrence Miles Brocha, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jesus Diaz, Bachelor of Arts in Business Administration; Edwin Donald Johnson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Gunner Pete Johnston, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Amanda Cari King, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jesse Steven Kysar, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering and Bachelor of Science in Physics; and Mandi M McIsaac, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude.

La Conner

Jay Barth Deyo, Bachelor of Science in Construction Management.

Lacey

David Anthony Barajas, Bachelor of Science in Computer Science; Conor Lee Beale, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Shandra Nicole Clark, Bachelor of Arts in English; Juli Ann Curtiss, Bachelor of Science in Food Scinece and Human Nutrition; Margeaux Marie Goodale, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, cum laude; Gabrielle Renee Hampson, Bachelor of Arts in Education; Benjamin Michael Lathrop, Doctor of Veterinary Medicine; Tiffany Rose Lies, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jordan M Reisher, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Kashia Dashon Smith, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kevin Nguyen Tran, Bachelor of Science in Biology; Tamara Colleen Upton, Bachelor of Arts in Interior Design; Lalomoana Fa’Ata’eloto Vaeao, Bachelor of Arts in Political Science; Amanda L Wilhelm, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Raymond Rene Wilson, Bachelor of Arts in Humanities; Ashley Anne Yates, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; and Sooyeon Yu, Bachelor of Arts in Communication.

Lake Forest Park

Kelsey Ann Carrao, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Ashley Janelle Hagood, Bachelor of Science in Kinesiology; Carly Page Johnson, Bachelor of Science in Kinesiology; Brenna Jean Lofquist, Bachelor of Arts in Business Administration; and Megan Marie Riley, Bachelor of Arts in English.

Lake Stevens

Joseph Robert Bray, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Michael Tyler Cailotto, Bachelor of Arts in Business Administration; Ashton Christine Danitschek, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jerodan Timothy Dodge, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Sydney Jayne Frederick, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences; Derek Jordan-Steele Hahn, Bachelor of Science in Mathematics; David Edward Knoll, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; James Darius Laurine, Bachelor of Arts in Sport Management; Gregory Douglas Maechler, Bachelor of Arts in History; Amanda Joan McGuire, Bachelor of Science in Nursing; Brian Alan Munn, Bachelor of Arts in Business Administration; Britney Marie Running, Bachelor of Science in Kinesiology; Ashley Rae Weyerts, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Bachelor of Arts in Sociology.

Lake Tapps

Nicole June Harlor, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Sarah Elizabeth Johnston, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Cody Patrick Jones, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Arika Lynn Kircher, Bachelor of Arts in Communication; Andrew Joseph Tyrrell, Doctor of Pharmacy; and Jennifer Catherine Williams, Bachelor of Arts in Education.

Lakewood

Kimber Marie Barrett, Bachelor of Science in Biology.

Long Beach

Rachel Elizabeth Webb, Bachelor of Science in Psychology.

Longview

Deborah Lynne Adams, Bachelor of Arts in Human Development; Jeff Christian Bauman, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Julianna Kristine Blackmon, Bachelor of Arts in Human Development; Taylor Steven Brewer, Bachelor of Science in Biology; Lauren Rae Brotherton, Bachelor of Arts in Business Administration; Erica Buckhalter, Bachelor of Science in Psychology; Rosie Ann Carter, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Liza K Domingo, Bachelor of Arts in Human Development; Samantha Michelle Ellis, Bachelor of Arts in Social Sciences; Desiree M Gamble, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Julie Jo-An Howerton, Bachelor of Arts in Human Development; Jordan Briann King, Bachelor of Science in Psychology; Isaac Gabriel Klander, Bachelor of Music; Eric Bryan Klinginsmith, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Johnna Joyce Knapp, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, magna cum laude; Tracy Lea Larson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Hoa Le, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Lauren Brooke Lee, Bachelor of Arts in Social Sciences; Julia Leigh Micheli, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Shelby Alyn Monroe, Bachelor of Arts in Business Administration; Ivy Jean Prince, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Glenda Leigh Rothfus, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Matthew Christopher Sharp, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Jeffery Lee Shellenbarger, Bachelor of Arts in English; Francesca Bella Siragusa, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Tyler William Stockton, Bachelor of Arts in Humanities; Katherine Fay Sully, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Chelsea L Trefren, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; and Amira Yaem Trevino, Bachelor of Science in Psychology, cum laude.

Lummi Island

Clarissa Louise Lacefield, Bachelor of Arts in Humanities; and Phillip Edward Lacefield Jr, Bachelor of Arts in Humanities.

Lynden

Rick Alan Heerspink, Bachelor of Arts in Business Administration; and Marisa Ann Vanderpol, Bachelor of Science in Zoology.

Lynnwood

Allison Nicole Alexander, Bachelor of Arts in Social Sciences; Misty Burton-Burke, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Josiah Cole Frye, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Carolina Garces Zapico, Bachelor of Arts in Communication; Daniel Ionescu, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Milen Krasimirov Kosev, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Brianna June Little, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Spencer Michael Lowe, Bachelor of Music, cum laude; Molly Jo Maddock, Bachelor of Science in Zoology; Kari Ann Mahjoubian, Bachelor of Arts in Business Administration; Lauren Kaye Neuhaus, Doctor of Veterinary Medicine; Caitlin Mairead O’Neill, BS in Athletic Training; Trevor Chase Russell, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Alex Michael Scofield, Bachelor of Science in Architectural Studies; Nathan Alan Shaw, Bachelor of Science in Computer Science; Rebecca Suzanne Thieme, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Dai E Dor Dor Vang, Doctor of Veterinary Medicine; and Allen Michael Wahlman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude.

Maple Valley

Jami Mae Anderson, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Bryan Thomas Binder, Bachelor of Science in Construction Management; Brittany Elise Ferguson, Bachelor of Arts in Anthropology, summa cum laude; Lisa Michelle Garza, Doctor of Pharmacy; David Robert Kerslake, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Diane Elizabeth Marines, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Alex Neil McSheridan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Mitch Allen Modin, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kyle James Murphy, Bachelor of Science in Economic Sciences, magna cum laude; Jordan David Rehwaldt, Bachelor of Science in Bioengineering, summa cum laude; Evan Louis Schneider, Bachelor of Science in Civil Engineering; Carolyn Elizabeth Stevens, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Alicia Anne Taisey, Bachelor of Arts in Communication; Adam Marshall Seungshik Thompson, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; and Vernon Alan Zander, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences.

Marysville

Julissa Anguianoperez, Bachelor of Science in Psychology; Thomas Gerald Arnold Jr, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Brittney Morgan Atterbury, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Aldo Mario Barletta, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Chelsea Tamarack Brannock, Bachelor of Arts in English; Sean Michael Clark, Bachelor of Science in Biology; Daniel Michael Degiorgi, Bachelor of Arts in Criminal Justice; David Antonio Gomez, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Scott David Harnden, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Rhianna June Hickey, Bachelor of Arts in Social Sciences; Cailean Allen Lord, Bachelor of Arts in English, cum laude; Svetlana Melnik, Doctor of Pharmacy; Kassiopeia Ann Smith, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; James William Swartz, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Madison Lexus Tate, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Shannon K Waggoner, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kyle Marie Wohlers, Bachelor of Arts in Social Sciences; and Jordan Rae Wyrick, Bachelor of Arts in Communication.

McCleary

Brandi Nicole Thomas, Bachelor of Science in Kinesiology.

McKenna

Deborah Filipetti, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Medina

Anne Darcy Bennett, Bachelor of Arts in Political Science; William Mulhurn Bennett, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Jake Alexander Hiller, Bachelor of Arts in Political Science; Marielle Jeanne Maxwell, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; and Katherine Elizabeth Nelson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude.

Mercer Island

Kennan Ivan Adams, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kyle Steven Agnew, Bachelor of Science in Construction Management; Mackenzie Brianne Baird, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Matthew Alexander Bardon, Bachelor of Science in Architectural Studies; Wesley Paul Barton, Bachelor of Science in Economic Sciences; Celina Rose Cafarelli, Bachelor of Arts in Business Administration; Elizabeth Laird Felker, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Valerie Minako Gage, Bachelor of Arts in Business Administration; Brittanie Ann Larson, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Stephanie Lau, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Zachary R. McKiernan, Bachelor of Arts in Social Sciences; Matthew Robert Sedlacek, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Yani Shen, Bachelor of Arts in Business Administration; Austin Valentine Smith, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Steffen Robert Vinding Nyden, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Alexandra Irene Weaver, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Meghan Leah Weisfield, Bachelor of Science in Psychology; and Hannah Yoon, Doctor of Pharmacy.

Mill Creek

Ryan Charles Russell Barr, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Sean Michael Conway, Bachelor of Science in Computer Science; Shila Davarpanah, Bachelor of Arts in Business Administration; Jacob Phillip Dineen, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; and Kelsie Marie Viloria, Bachelor of Science in Zoology.

Milton

Tyler M Bakke, Bachelor of Arts in Computer Science, cum laude; Tanya Elaine Stephenson, Bachelor of Arts in Social Sciences; and Courtney Ann Watson, Bachelor of Science in Psychology.

Monroe

Brian Scott Furrer, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Eric Kenneth Merriman, Bachelor of Arts in Business Administration; Lillian Trinidad Mojica, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Science in Economic Sciences; Joshua John Neumann, Bachelor of Science in Architectural Studies; and Lauren Ruth Bevers Topp, Bachelor of Science in Zoology.

Montesano

Alyssa Iona Lafreniere, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kyle Jacob Toyra, Bachelor of Arts in History, magna cum laude and Bachelor of Arts in Social Studies, magna cum laude.

Mount Vernon

Janelle Joy Deveau, Bachelor of Science in Psychology; Andrew F Furney, Bachelor of Arts in Business Administration; John Stanley Janicki, Bachelor of Science in Civil Engineering; Cassidy Terese Liebergen, Bachelor of Science in Animal Sciences; Dayle Dominique Hope Lunz, Bachelor of Arts in Social Sciences; and Melissa Serena Mahala, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Mountlake Terrace

Elisa Anne Biladeau, Bachelor of Arts in Humanities; Kaitlyn Michelle Boseck, Bachelor of Science in Psychology; and David Jeong, Bachelor of Arts in Political Science.

Mukilteo

Zackary Dixon Breitenstein, BA in Computer Science; Alexa Rae Harrison, Doctor of Pharmacy; Benjamin Tarun Hazari, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Christopher Glen Reynolds, Bachelor of Science in Civil Engineering; Vita M Sayenko, Bachelor of Arts in Communication; and Alysha Lynn Vota, Bachelor of Science in Zoology.

Newcastle

Adam David Dootson, Bachelor of Arts in Business Administration; Reuben Michael Factor III, Bachelor of Arts in Business Administration; Kelsey Lane Fletcher, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Henry Hamilton Kohm, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Ryan Joseph Pendleton, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Science in Economic Sciences.

Normandy Park

Emily Elizabeth Fenster, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Christopher Hugh McClean, Bachelor of Science in Bioengineering; and Jordan Elizabeth Newman, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

North Bend

Jamie E Brett, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; Anasaria Alena Cuevas, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Shawn William Duncan, Bachelor of Arts in Sport Management; Hannah Victoria Exner, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Patrick Albert Gavin, Bachelor of Science in Electrical Engineering, summa cum laude; Patrick James McEldowney, Bachelor of Arts in Business Administration; Skye Alexandra Middaugh, Bachelor of Arts in Business Administration; Zander Joseph Nelson, Bachelor of Arts in Sport Management; Matthew John Olson, Bachelor of Science in Economic Sciences; Matthew Evan Paauw, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; and Melissa Storm Thomson, Bachelor of Arts in Sociology, cum laude.

Oak Harbor

Karen Sue Barrett, Bachelor of Arts in Humanities, summa cum laude; Carlo M. Dimaculangan, Bachelor of Science in Kinesiology; Johnny Encinas, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ashley M Johnson, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Stacie Moran, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Kimberly Nohelani Mowbray, Bachelor of Science in Kinesiology; Ebonie Apollonia Ryant, Bachelor of Arts in Social Sciences; Anthony Michael Snyder, Bachelor of Science in Nursing; and Shantae Rechelle Young, Bachelor of Arts in Communication.

Ocean Park

Mi-Na Harambe Shay, Bachelor of Arts in Humanities.

Olympia

Julia Grace Balaban, Bachelor of Science in Kinesiology; Jennifer Leigh Bouland, Bachelor of Science in Animal Sciences; Danika Lynn Brenna, Bachelor of Arts in Fine Arts; Kaylee Brenna, Bachelor of Science in Psychology; Sarah Elizabeth Brewer, Bachelor of Science in Biochemistry, magna cum laude and Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, magna cum laude; Dana Kathleen Byles, Bachelor of Arts in Social Sciences; Natasha Georgina Clayborn, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Ronna Sue Graham, Bachelor of Science in Psychology; Brandon Kelly Grant, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Aaron Joshua Hall, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Cody Doyle Hartsoch, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Gunnar Allen Hoff, Bachelor of Science in Chemical Engineering, summa cum laude; Amy Lou Keough, Bachelor of Arts in Communication; Nakeea Danielle Kliem, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Brittany Marie Linn, Bachelor of Arts in Interior Design; Leah Midori McGlothern, Bachelor of Arts in Humanities; David Andrew McRae, Bachelor of Arts in Humanities; Jeffrey Warren Mitchell, Doctor of Veterinary Medicine; Caitlin Olson Neidhardt, Bachelor of Arts in Sociology, cum laude; Joel Thomas Palmer, Bachelor of Science in Construction Management, magna cum laude; Anna Elizabeth Pickett, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology, magna cum laude; Sarah Ann Richards, Bachelor of Arts in Business Administration; Benjamin Isaac Ritter, Bachelor of Science in Nursing; Eric Allen Robertson, Bachelor of Arts in Business Administration; Brent Douglas Romeo, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Angela Marie Salvador, BS in Athletic Training; Jordan Taylor Schlatter, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Jayme Lynn Shoun, Bachelor of Arts in Public Affairs; Gabrielle Elise Szwajkowska, Doctor of Veterinary Medicine; Michelle Shannon Taylor, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Angelo John Tullo, Bachelor of Arts in Sport Management; Sara Elizabeth Tuomey, Bachelor of Arts in Women s Studies; Michael Joseph Underhill, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Lucas Lawrence Vannice, Bachelor of Landscape, magna cum laude; Alycia Denee Warbington, Doctor of Veterinary Medicine; Danica Courtney Wolfe, Bachelor of Science in Zoology; and Jessica Zuehl-Miller, Bachelor of Arts in Women s Studies, summa cum laude.

Point Roberts

Alison Raine, Bachelor of Science in Microbiology.

Port Angeles

Craig Arthur Hoffman, Bachelor of Science in Architectural Studies; Rebecca Elizabeth Jones, Bachelor of Science in Psychology; Michael Nathan Judd Steim, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences, magna cum laude; Jonathon Waldrip, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Amanda Dawn Wasnock, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; and Amy Catherine Winsor, Bachelor of Arts in Business Administration.

Port Orchard

Jasmyn Charlene Bolar, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Cheyenne Sierra Combelic, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Melissa Helwig, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Garrett Mark Heng, Bachelor of Arts in Business Administration; Amber Louise Holloway, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Elizabeth Kalani Horne, Bachelor of Science in Mathematics, magna cum laude; Nicole Marie Padmos, Bachelor of Science in Kinesiology; Michael Patrick Stojack, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Melanie Ann Thomas, Bachelor of Arts in Human Development; Taylor Brittany Waggoner, Bachelor of Arts in Political Science; Taylor Grant Waszkiewicz, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; and Andrea Larayne Wessel, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Port Townsend

Tyler Roth Buckham, Bachelor of Arts in History; and Rosie Marina Harris, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude.

Poulsbo

Christopher Joseph Allbee, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Jaecen Robert Avery, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Jennifer Louise Booth, Bachelor of Arts in Business Administration; James Philip Clark, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Caitlyn Grace Frazier, Bachelor of Arts in Social Sciences; William Anthony Gieri, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Madisen Brooks Kellogg, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Jason Howard McDougall, Bachelor of Music, cum laude; Holly Eleanor Nelson, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Thomas C O’Brien, Bachelor of Science in Mathematics; Katie Ann Smeland, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Nicole Lynn Taplin, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Patricia Thompson, Bachelor of Arts in Education, cum laude; and Katherine Rachel Weiner, Bachelor of Arts in Communication.

Puyallup

Courtney Marie Angeline, Bachelor of Arts in Communication; Alison Rae Beal, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jessica Lynn Boyce, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Stephanie Elise Clark, Bachelor of Science in Biochemistry, cum laude; Christopher Paul Clemens, Bachelor of Science in Kinesiology; Spencer James Croom, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kipp William Dierckins, Bachelor of Arts in Business Administration; Melanie Dooley, Bachelor of Arts in Business Administration; Bill Eugene Easley, Bachelor of Arts in Social Sciences; Emily Lauren Golden, Bachelor of Science in Kinesiology; Whitney Grace Hobbs, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Zachary Allan Krein, Bachelor of Science in Civil Engineering; Karie Ann Leighton, Bachelor of Arts in Social Sciences; Miles Yuichi Leighton, Bachelor of Arts in Asian Studies; Mikaela Ann Mattes, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Samuel Paul O’Leary, BS in Athletic Training, magna cum laude; Rob Joseph Phibbs, Bachelor of Science in Bioengineering and Bachelor of Science in Neuroscience; Andrew Merritt Picha, Bachelor of Arts in Humanities; Caitlin Anne Quesenberry, Bachelor of Science in Animal Sciences; Angela Ruley, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Paige Dominique Sandberg, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kyle Michael Saxe, Bachelor of Science in Microbiology; Samantha Lynn Stanfield, Bachelor of Science in Architectural Studies; Nicole Tara Summers, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Matthew Christian Taillon, Bachelor of Arts in Business Administration; and Maximilian Corbin Worhatch, Bachelor of Science in Chemical Engineering.

Ravensdale

Jennifer Lynn Harris, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; and Bailey Wilkens, Bachelor of Science in Zoology.

Raymond

Derek Alexander Huber, Bachelor of Arts in Communication; and Sarah Leeann Montgomery, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Redmond

Whitney S Anderson, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Olivia Yuk Sim Borges, Bachelor of Music; Melissa Rae Boyer, Bachelor of Science in Animal Sciences, summa cum laude; Holly Anne Chapman, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Anastacia M Davis, Doctor of Veterinary Medicine; Jessica Elizabeth Eames, Bachelor of Arts in Business Administration; Cameron Scott Friedland, Bachelor of Arts in Business Administration; Stephen Douglas Gentzkow, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Karisa Irene Jinneman, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Garrett Thomas Johnson, Bachelor of Arts in Sport Management; Janelle Margaret Johnson, Bachelor of Arts in Sport Management, cum laude; Shelly K Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Shawna Eileen Kelly, Bachelor of Arts in Interior Design; Sarah Mabel Lane, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures and Bachelor of Science in Biology; Spencer Robertson Lee, Bachelor of Arts in Social Sciences; Yuh-Hau Howard Ling, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexander Colin Loper, Bachelor of Science in Computer Engineering; Gena Marie McKahan, Bachelor of Science in Food Scinece; Joel Thomas Pittenger, Bachelor of Arts in Business Administration; Sean Regmi, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrew Whisler Rohrbach, Bachelor of Arts in Business Administration; Cassandra Carol Stuart, Bachelor of Arts in Communication; Travis McCoy Teegarden, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Alexa Grace Whelchel, Bachelor of Arts in Communication; Arthur Jacob Whitten, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Douglas Ryan Woods, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Tsai-Ying Yang, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Arts in Human Development.

Renton

Ted William Arnold Jr, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tamie Lynn Boydston, Bachelor of Arts in Political Science; Derek Thomas Buchanan, Bachelor of Science in Construction Management; Lindsey Kaye Buckner, Bachelor of Arts in Humanities, summa cum laude; Leo Offril Castillo, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jeffrey Donald Collier, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Tyler Macdonald Conn, Bachelor of Arts in Business Administration; Paige Jennifer Crowley, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, magna cum laude; Laniel Joy Alvaro Cua, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Tiana Elizabeth Ellison, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Clayton Douglas Fetzer, Bachelor of Science in Mathematics; Ionut Florescu, Bachelor of Arts in Business Administration; Amy Christine Foss, Bachelor of Science in Psychology; Sophie Linlu Gao, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; William Sinclair Holoday, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Bryan Thomas Inglin, Bachelor of Landscape; Kendra Lorraine Janikula, Bachelor of Science in Architectural Studies; Emily Claire Kassebaum, Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Chris James Kilcup, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jack Li, Bachelor of Arts in Communication; Rebecca Gale Marcoe, Bachelor of Arts in Communication; Alysia Alexandria Morgan, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Kathryn Ngo, Doctor of Pharmacy; Nguyet My Ngo, Bachelor of Science in General Physical Sciences; Jaclyn Rose Onosko, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences; Michaela Kathleen Padilla, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Ramona Christine Pekelo, Bachelor of Arts in Humanities, summa cum laude; Thao Hong Phan, Bachelor of Arts in Philosophy; Nathan Carl Platz, Bachelor of Science in General Physical Sciences; Amanda Smiley, Bachelor of Arts in English; Addison Tatman, Bachelor of Science in Nursing; Breanna C Trimble, Bachelor of Arts in Business Administration; and Alexander John Wright, Bachelor of Science in Biology, cum laude.

Ridgefield

Troy Davis Beall, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Lexi Alanna Becker, Bachelor of Arts in Social Sciences; Andreana Louise Bird, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Justin Scott Collell, Bachelor of Science in Biology; Natalie Renee Crippen, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Alexander Paul Demyanik, Bachelor of Science in Computer Science; Alma Eminic, Bachelor of Science in Biology; Tyler Matthew Estes, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Jeremy Joseph Jans, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Raymond Jefferies, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Vaughn J Knoeppel, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jillian Rose Logsdon, Bachelor of Science in Psychology; Nick Joel Maudlin, Bachelor of Science in Psychology; Haley Lane Maul-Newby, Bachelor of Arts in Political Science; Clare M E Meiners, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Kyle Henry Mumford, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Benjamin Scott Murray, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Rebecca Ann Neville, Bachelor of Science in Biology; Tin Trung Nguyen, Bachelor of Science in Biology; Neal Jitendra Patel, Bachelor of Science in Psychology; Christine Margaret Rice, Bachelor of Fine Arts; Chenae Arielle Ryder, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Alexis Christine Scott, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Andrea Rochelle Stortz, Bachelor of Arts in Business Administration; Daniel Markham Thompson, Bachelor of Arts in Sport Management; Michelle Kelli Thompson, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Rachel Lynn Thompson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Walter D Warren, Bachelor of Arts in Business Administration; and Caleb Carmon Benson, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Rochester

Twyla Marie Blanksma, Bachelor of Science in Biology; and Kristin Shaw, Bachelor of Science in Biology.

Samammish

Alex Michael Boyce, Bachelor of Arts in History; Thomas Alexander Aarts, Bachelor of Science in Biology; Kelsea Rae Asher, Bachelor of Arts in Communication; Dean Michael Benveniste, Bachelor of Arts in Business Administration; Kyle David Bernard, Bachelor of Arts in Business Administration; Mary Elena Bosseler, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kenzie Ellen Carlson, Bachelor of Arts in Communication; Taylor Marie Corrin, Bachelor of Arts in History; Kevin Gerald Coslett, Bachelor of Science in Economic Sciences; Travis Steven Cox, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Jane Catherine Dwyer, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Heidi Dobbins Fielden, Bachelor of Arts in English, cum laude; Julia Francesca Figone, Bachelor of Arts in Business Administration; Samantha Joanne Gottschalk, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Riley Theodore Hill, Bachelor of Arts in Business Administration; Chelsea Rebecca Horton, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Hayley E Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Kaitlin Joy Kaiser, Bachelor of Arts in Communication; Steven Reese King, Bachelor of Arts in History; Turner Lawrence Lee, Bachelor of Arts in Business Administration; Madeline Turner March, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Brianna Michelle Martensen, Bachelor of Arts in Interior Design; Craig Austin Moscaret, Bachelor of Arts in Communication; Tara Marie Northey, Bachelor of Arts in History, cum laude; Dillon Jake Pericin, Bachelor of Arts in Communication; Kacie Lorraine Peterson, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Benjamin Thomas Ressler, Bachelor of Science in Civil Engineering; Daniel Adam Seil, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Kelsey Claire Smith, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Michael Richey Smith, Bachelor of Arts in Business Administration; Lowell Milton Troyer, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Jessica Lynn Walsh, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Casey James Whitcomb, Bachelor of Arts in Business Administration; Tyler Steven Wilbert, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Bachelor of Science in Psychology; and Dana Beth Wilson, Bachelor of Arts in Business Administration.

Seabeck

John Phillips Cox, Bachelor of Science in Computer Science; Sarah Elisabeth Friedman, Bachelor of Arts in Sociology; and Jacob Michael Mahaffay, Bachelor of Arts in Business Administration.

Seatac

Jairo Leonardo Flores, Bachelor of Science in General Biological Sciences.

Seattle

Chelsea Jean Alexander, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences; Christian Anderson Arbogast, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Bailey Nicole Badger, Bachelor of Arts in English; Gwenhyfar Joy Beaudry, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Sarah Jude BennerKenagy, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Tahnee Sadie Bockas, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tierney Charlotte Boyer, Bachelor of Science in Psychology; Jordan Lynn Bristol, Bachelor of Arts in Communication; Landon E Buford, Bachelor of Arts in Social Sciences; Zachary Patrick Burden, Bachelor of Science in Neuroscience; Chelsea Rose Burroughs, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Ryan Mackenzie Burt, Bachelor of Science in Construction Management; Natasha Cortez Butranon, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Comiller Byrd-Nisby, Bachelor of Arts in Human Development; Lauren Keisha Byrne, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Grace Elizabeth Campbell, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, cum laude; Richard Cardone, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Caitlin Reid Corboy, Bachelor of Science in Psychology; Peter Michael Cramer, Bachelor of Arts in Computer Science; Hannah Cui, Doctor of Pharmacy; Xanthe Lu Dimas, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude; Kitri Janine Doepker, Doctor of Veterinary Medicine; Caitlin Elizabeth Dooley, Doctor of Veterinary Medicine; Michael-Shawn Charlie Dugar, Bachelor of Arts in Communication; Allison Mary Dulin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Brianna Dunn, Bachelor of Science in Food Scinece; Rosemarie Janean Earl, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Katie D Erickson, Bachelor of Science in Psychology; Ted Emerson Gerhard, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Chelsea Marie Gilpin, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude; Marcelina Klaudia Glab, Bachelor of Science in Kinesiology; Taylor Irene Green, Bachelor of Arts in Communication; Judith May Haley, Bachelor of Arts in Social Sciences; Mairi Hay Hartsock, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Diana Leilani Hermansen, Bachelor of Science in Kinesiology; Nguyen Van Ho, Bachelor of Arts in Social Sciences; Fianna Gabrielle Hopkins, Bachelor of Science in Nursing; Melanie Catherine Hughes, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Minh Huynh, Doctor of Pharmacy; Kristin Marie Jackson, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Hannah E Jacobs, Bachelor of Science in Kinesiology; Dylan James Johnson, Bachelor of Arts in History, cum laude; Jaden Rojean Johnson, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Mary Suzanne Johnson, Bachelor of Science in Psychology; Jonathan Richard Jonson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Shakura Shawai Kanye, Bachelor of Science in Psychology; Amare Melak Kassahun, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kerri Miki Kobara, Bachelor of Arts in Communication; Anthony Joseph Ledesma, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Sari Noelle Levernier, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Isa Lim, Doctor of Pharmacy; Andrew Jon Lupalovsky, Bachelor of Arts in Business Administration; Patrick Gavin Lynch, Bachelor of Arts in Philosophy; Natalie Elizabeth Merrill, Bachelor of Science in Psychology; Madelyn Marshall Metcalf, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Madison Sara Moberg, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Kayvon James Mohammadian, Bachelor of Arts in Anthropology; Qadro A Mohamud, Bachelor of Science in Psychology; Megan Elizabeth Ann Mondoro, Bachelor of Arts in Political Science; Chelsea Marie Morgan, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Kay Xiaoli Nelson, Bachelor of Arts in Anthropology, cum laude; Vu T Nguyen, Bachelor of Science in Computer Science; Jared Eugene Oboy, Bachelor of Arts in Business Administration; Callison Marie Ott, Bachelor of Arts in Education; Audrey Parks, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Dante Anthony Patriarca, Bachelor of Science in Kinesiology; Erin Catie Phelan, Bachelor of Arts in Communication; Haley Michelle Pinch, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Marit Rose Pinkoske, Bachelor of Arts in Interior Design, magna cum laude; Saleemeh Razaghzadeh, Bachelor of Arts in Human Development; Javin Antony Reid, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Morgan Phoenix Schlichting, Doctor of Veterinary Medicine; Brian James Slegel, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Rebecca Taylor Smith, Bachelor of Arts in Business Administration; Rebecca Taylor Smith, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Marina Nicole Smouse, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Alex Ryan Snow, Bachelor of Arts in Social Sciences; Richard Edward Stafford Jr, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Christine Elizabeth Sweet, Bachelor of Arts in English; Nazrawie Haileselassie Tesfay, Bachelor of Science in Nursing; Whitney Verhoff, Bachelor of Science in Psychology; Zack Christian Von Schneidau, Bachelor of Arts in Business Administration; Valerie Y Waite, Bachelor of Arts in Social Sciences; Stephanie Anne Washburn, Bachelor of Science in Animal Sciences, cum laude; Paige Wehmeyer, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Samantha Jo Wennerlind, Bachelor of Science in Mathematics; Hayden Charles Wieck, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Devon Helen Wood, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Eric Steven Wood, Bachelor of Arts in Business Administration; Samir Disougi Yassin, Bachelor of Science in Biology, cum laude; and Samuel Yossef, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Sedro Woolley

David Andrew Lemme, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Hayden Michael Grimbly, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Amanda Lynn Ostman, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Chyna Lee Wagoner, Bachelor of Science in Animal Sciences; and Chelsea R Wilhelm, Bachelor of Science in Nursing, cum laude.

Sequim

Victoria Christine Cantelow, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Xisa Michelle Dove, Bachelor of Arts in Education, cum laude; and Marvin Kyle McKenzie, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Shelton

Jonathan Russell Baker, Doctor of Veterinary Medicine; Alisa Nicole Brossoit, Doctor of Veterinary Medicine; Corrie Jade Fontaine, Bachelor of Arts in Communication; Mary Ann Fosberg, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jessica Lynn Foster, Bachelor of Science in Animal Sciences; Amy J. Korba, Bachelor of Arts in Humanities, summa cum laude; and Hollis Kathleen Riley, Bachelor of Science in Kinesiology.

Shoreline

Fidel Getu Abebe, Bachelor of Science in Economic Sciences; Awet Mehari Berhe, Bachelor of Science in Nursing; Trevor Lawrence Brown, Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Hope Renee Farmer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michelle Anne Fieser, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; John Francis Freitag, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Matthew Francis Kovich, Bachelor of Science in Kinesiology; Nicholas Laymon, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Natasha Elizabeth McCrackin, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Mitchell James Parks, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Molly K Shearer, Bachelor of Arts in Speech and Hearing Sciences, cum laude; Jessica Irene Wilson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; and Beilul Belai Ogbazghi, Bachelor of Arts in Human Development.

Silverdale

Michael Andrew Crowley, Bachelor of Science in Biochemistry; Nathaniel Domingo De Guzman, Bachelor of Arts in Sport Management; Crisanto Farinas DeGuzman, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kevin Christopher Hassett, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Stephen Kenneally, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences; Brooke Anne Phinney, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Shannon Nicole Re, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Brigitte Adelheid Sager, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Nadya Adria Scott, Bachelor of Arts in Communication, cum laude; Ross Jason Stewart, Bachelor of Science in Biology; Alexander Su, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; and Stephen James Wilson, Bachelor of Science in Kinesiology.

Snohomish

Danielle L Barr, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Sean Richard Cysewski, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Amy Christine Fretz, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Aaron Lee Graves, Bachelor of Science in Zoology; Patrick Magee Hinwood, Bachelor of Science in Economic Sciences; Kelly Christine Hollister, Doctor of Veterinary Medicine; Katrina Elizabeth Huskie, Doctor of Veterinary Medicine; Alice Dana Lee, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Tanner James May, Bachelor of Arts in Business Administration; Madison Grace Lang McKenzie, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ryan Matthew Mifflin, Bachelor of Science in Kinesiology; Jordan Nicollette Nelson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Melodie Aimee Peterson, Doctor of Veterinary Medicine; Kaylee Morgan Phelps, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Jacob Donald Thomas, Bachelor of Arts in Business Administration; Anders Jeffrey Thoreson, Doctor of Veterinary Medicine; Kelly Celine Tueffers, Bachelor of Arts in Communication; and Kristin Marie Wenta, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude.

Snoqualmie

Taylor Richard Yotz, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude.

South Bend

Kimberly May Cox, Bachelor of Arts in Interior Design.

Spanaway

Marlene Jasmine Hernandez, Bachelor of Arts in Political Science; Ryan Andrew Jeska, Bachelor of Arts in Criminal Justice; April Elizabeth Long, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kaitlin Win McRae, Bachelor of Arts in Asian Studies; Jay John Joseph Seerley, Bachelor of Arts in Sport Management; and James Anthony Woolwine, Bachelor of Arts in Business Administration.

Stanwood

Lynese C Cramer, Bachelor of Science in Nursing; Sean McKinley Lipinski, Bachelor of Arts in Business Administration; Jonathan D Osman, Bachelor of Science in Construction Management, cum laude; Erik-John Joseph Salazar, Bachelor of Arts in Business Administration; and Jacob Andrew Zuanich, Bachelor of Science in Construction Management.

Stevenson

Natalie Callahan, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Sumner

Tristan McGregor Hanon, Bachelor of Science in Economic Sciences, magna cum laude; Kevin Eilef Moe, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; and Caitlin Leigh Wininger, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences.

Tacoma

Caleb Alexander Armstrong, Bachelor of Arts in Communication; Gavin Douglas Babbitt, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Bosshardt, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Harry Moises Bowman, Bachelor of Arts in Business Administration; Troy James Brocker, Bachelor of Arts in Business Administration; Mirae Lee Brooks, Bachelor of Arts in Human Development; Nathan David Bruun, Bachelor of Arts in English; Gwendolyn Eileen Crabtree, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Alison Lynn Croley, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Ryan A Duff, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Shaun Alexander Federighi, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Elizabeth Faye Fulmer, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Science in Psychology; Paula Yoon-hee Gulick, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Kathleen Renee Hartung, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Kecia L Hayes, Bachelor of Arts in Social Sciences; John Heffernan, Bachelor of Science in Construction Management; Tony Hoang, Doctor of Pharmacy; Bryan Christopher Johnson, Bachelor of Science in Psychology; Alexander Lee, Bachelor of Arts in Business Administration; Rachel Lynn Leitner, Bachelor of Science in Psychology; Jacob Cruz Leon, Bachelor of Arts in English; Kelsey Ann Lewicki, Bachelor of Arts in Business Administration; Meagan Renee Miller, Bachelor of Arts in English; Richard James Miller, Bachelor of Arts in Business Administration; Tra My Thi Nguyen, Doctor of Pharmacy; Lisa Marie Piontek, Bachelor of Science in Food Scinece; Aron Jon Prenovost, Bachelor of Arts in Communication; Grace Shim, Bachelor of Sciences in Basic Medical Sciences; Irvin Eugene Smith II, Bachelor of Arts in History; Liliana Elizabeth Spence, Bachelor of Arts in Humanities; Afuthal Ndugwa Ssemakula, Bachelor of Arts in Social Sciences; Asymin Nalweyiso Ssemakula, Bachelor of Science in Nursing; Jim E Stephens, Bachelor of Arts in Social Sciences; Benjamin Andrew Stewart, Bachelor of Science in Psychology; Jonathan Daniel Super, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jonathan Andrew Swallow, Bachelor of Science in Biology; Shawna Leigh Wedde, Doctor of Veterinary Medicine; Mary Elizabeth Welty, Bachelor of Science in Architectural Studies, cum laude; and Yixuan Wu, Bachelor of Arts in Communication.

Tenino

Thomas Hackett, Bachelor of Science in Construction Management.

Toledo

Taylor Glenn Hancuff, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Trout Lake

Mikael Caleb Dick, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Tukwila

Lila P Katel, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Tulalip

Dustin Taylor Morris Walker, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude.

Tumwater

Kirsten Marie Baxter, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Kristi Kay Bromley, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Todd Dixon, Bachelor of Arts in Human Development; Becky Jean Fitzgerald, Bachelor of Arts in Social Sciences; Carmen Marie Jenkins, Bachelor of Arts in Criminal Justice; and Justin Taylor Pattison, Bachelor of Science in Psychology.

Underwood

Ericka Carole Ziegler, Bachelor of Arts in Business Administration.

University Place

Michael Patrick Birlenbach, Bachelor of Arts in History and Bachelor of Arts in Political Science; Lily B Galagan, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, cum laude; Hannah June Hadland, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Eric Michael Madison, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jordan Taylor Martin, Bachelor of Science in Civil Engineering; Karli Marie Murphy, Bachelor of Arts in Communication; Ashley Joanna Nelson, Bachelor of Science in Psychology; Kalli Cozette Swofford, Bachelor of Science in Kinesiology; Joshua Paul Wentz, Bachelor of Science in Zoology; and Ian Ikaikapono Yoshikawa, Bachelor of Arts in Asian Studies.

Vancouver

Shelley Lynn Adao, Bachelor of Arts in Humanities; Kamon Valizadeh Afshari, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Matt Amash, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Maxwell Stein Amundson, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexander Anisimov, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Boris Aracic, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Olena A Babiy, Bachelor of Arts in Business Administration; Elizabeth Kathleen Bailey, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Firas Mashary Balghonaim, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Vladimir Baraban, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Ann Malone Barlow, Bachelor of Science in Psychology; Emily Marie Batten, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Paul Robert Battson, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude and Bachelor of Arts in Philosophy, cum laude; Elena Louise Bauer, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Johnny Daniel Baumstarck, Bachelor of Science in Psychology; Erica Nicole Beauchamp, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Vitaliy Samoilovich Bejan, Doctor of Pharmacy; Nathaniel William Bennett, Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Sarah Christine Berahmand, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Logan Beth Binder, Bachelor of Arts in Human Development; Steven Bjornstad, Bachelor of Arts in Social Studies; Sarah Michelle Bobbe, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Courtney Marie Bogart, Bachelor of Arts in Sociology, summa cum laude; Viktoriya Aleksandrovna Bogdanova, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Gail Christine Bogus, Bachelor of Arts in Social Sciences; Richard Alan Bonifant, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Kimber-Lee Borja, Bachelor of Arts in Human Development; Jessica Janell Bowman, Bachelor of Arts in Human Development; Alyson Faith Boyse, Bachelor of Arts in Social Sciences; Shane Michael Brennan, Bachelor of Arts in Business Administration; John Taylor Brenteson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Katelyn Ann Bright, Bachelor of Arts in Communication; Melissa Jane Brown, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Sonja Janelle Brown, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Cathy Ann Buffum, Bachelor of Arts in Human Development; Azur Buljubasic, Bachelor of Arts in Business Administration; Chamae Marie Caldwell, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Jennifer Rebecca Campbell, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Kyle Nicholas Campion, Bachelor of Science in Neuroscience; William Christopher Carmichael, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Taylor Bryce Cave, Bachelor of Arts in Public Affairs; Katelan Mackenzie Cerdena, Bachelor of Science in Psychology; Alexandrea Rae Chaudoin, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Jacalyn Michell Chew-Dorsey, Bachelor of Arts in Human Development; Jeffrey James Chiang, Bachelor of Science in Biology; Tenzin Tsering Choephel, Bachelor of Arts in Communication; Lashawna Marie Clasey, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Wendy Joy Cleveland, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Samantha Megan Codi, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Carah Cherie Concienne, Bachelor of Science in Biology; Tanesia Nicole Conley, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jenay Christine Conner, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Antonio Cotero-Martinez, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Alicia Desiree Craig, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Kimberlee Ryan Cunningham, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Sarah Michele Cusanelli, Bachelor of Science in Environmental Science, magna cum laude; Janelle C Dacus, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Dzu Phuoc Dang, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Torin Wesley Daniels, Bachelor of Arts in Communication; Petros Daniyelyan, Bachelor of Arts in Human Development; Robyn Davis, Bachelor of Arts in Business Administration; Jessica M DeFrees, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Blake Maxwell Demars, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kory Ronee Dollar, Bachelor of Arts in Human Development; Benjamin Thomas Doss, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Dorotheea Dragomir, Bachelor of Arts in Human Development; Anna Drokin, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Nicholas Ian Duback, Bachelor of Science in Kinesiology; Sarah Elizabeth Dunn, Bachelor of Arts in Social Sciences; Marcus Eric Dupont, Bachelor of Arts in Business Administration; Melissa Rose Durrent, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Marzee Janae Dyer, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, summa cum laude; Cheyenne Eady, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; Tami Michelle Eldridge, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Lindsey Jo Elhart, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Jonathon Brian Elias, Bachelor of Arts in Business Administration; Alyssa Lauren Emery, Bachelor of Arts in Sociology; Emily Rebecca Farness, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Krystina Marie Faulk, Bachelor of Science in Psychology; Alexis Suzanne Ferguson, Bachelor of Arts in Anthropology; Melissa Lee Ferreira, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Katherine Naomi Fisher, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Evan Flanagan, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Lori Elaine Flanagan, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Karina Saray Floyd, Bachelor of Science in Biology; Michelle Lynn Folger, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Ashley Elizabeth Folkers, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Michael Lee Ford, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude and Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Stephanie Marie Forman, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Troy E Fowler, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Rebecca Rose Fuhrer, Bachelor of Arts in Sport Management; Blake A Gagner, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Maria Garcia, Bachelor of Arts in Social Sciences; Esmeralda Garcia-Quiroz, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Nicole Rene Gardner, Bachelor of Arts in Communication; Michael Allen Gay, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude and Bachelor of Arts in History, magna cum laude; Mariya Gelever, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Kayla Marie Gilcrease, Bachelor of Arts in Business Administration; Michelle Gilliam, Bachelor of Arts in Business Administration; Jordan David Goodspeed, Bachelor of Science in Psychology; Abigail Goodwin, Bachelor of Arts in Human Development; Brandon John Graser, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Janae Michelle Green, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Alisa Greenwood, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Samuel Kelly Grider, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Emily Dionne Gruenberg, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Steven Dale Hack, Bachelor of Science in Biology; Scott Daniel Hadenfeld, Bachelor of Science in Psychology; Eric Louis Hammett, Bachelor of Arts in Business Administration; Michelle Lee Hannah, Bachelor of Arts in Business Administration; Blair Damon Hansen, Bachelor of Science in Psychology; Martin Mitchell Hansen, Bachelor of Arts in Sociology, cum laude; Graham Huston Haphey, Bachelor of Science in Computer Engineering, cum laude; Kristina Marie Hardash, Bachelor of Arts in Business Administration; Kimberly Dawn Harless, Bachelor of Science in Environmental Science; Makinzie Kristen Haroldson, Bachelor of Science in Psychology; Chris Lee Harper, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Erin R Hauber, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Patrick Andrew Hendley, Bachelor of Arts in Public Affairs; Kathryn Electa Hile, Bachelor of Science in Psychology; Jon David Himes, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Phung Thi Hoang, Bachelor of Arts in Business Administration; Aaron James Hodges, Bachelor of Arts in Social Sciences; Lindsay Nicole Hoek, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Brianna May Hoff, Bachelor of Arts in English, cum laude; Matthew Steven Hotchkiss, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Robert Edward Housley III, Bachelor of Arts in Business Administration; Abel Adam Hoxeng, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Jeremy Lee Humphries Sr, Bachelor of Science in Psychology; Jason Hutt, Bachelor of Arts in Business Administration; Sara AthenaMarie Irons, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Tiara Samone Islam, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jason Lee Jacobson, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Celeste Lynn Jenisch, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Angela Marie Johnson, Bachelor of Science in Psychology; Rachel Renee Johnson, Bachelor of Arts in English; Robert Joy, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kate Jacquelin Kellogg, Bachelor of Arts in Communication; Narges Khademisaysan, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Povsokpisak Khuon, Bachelor of Arts in Business Administration; James William Kice, Bachelor of Arts in History; Steven Kinlock, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Austin Neal Kittelson Sr, Bachelor of Arts in Philosophy and Bachelor of Science in Economic Sciences; Matthew Phillip Klein, Doctor of Pharmacy; Benjamin Theodore Knuth, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Marina Pavel Kobylnik, Bachelor of Science in Psychology; Rasa Kobylnik, Bachelor of Arts in Social Sciences; Margarita Kolomiytsev, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Vannak Kong, Bachelor of Science in Psychology; Darya Y Kornyushin, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Julia Stephanie Kostin, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Vadim A Kovalev, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jillian Dee Kramer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Andrey Olegovich Kukin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Rachel Elizabeth Kummer, Bachelor of Science in Psychology; Caitlyn LaChaine, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Ashley Rose Laing, Bachelor of Arts in Anthropology; Debra Lay-Donnelly, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Victoria Rose Lazo, Bachelor of Science in Animal Sciences; Thao-Vi Tran Le, Bachelor of Science in Biology; Hyu Seung Lee, Bachelor of Arts in Business Administration; Adrienne Lee-Kernell, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Erin Sterling Leverman, Bachelor of Arts in History, cum laude; James Joseph Lillis, Bachelor of Arts in History; Sean Lim, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Tracy Lynn Little, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Eduard Lomanov, Bachelor of Arts in Business Administration; Marcus Kenneth Love, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Helena Kristina Lucia, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Anjelica Zoya Ludwig, Bachelor of Science in Microbiology, cum laude; Christopher Scott MacLearn, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jacob Royce Mahan, Bachelor of Arts in Business Administration; Gregory George Makar, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Sandra Lynn Malixi, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Desiree Noel Mansour, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Harmony Crystal Maxwell, Bachelor of Arts in Business Administration; Jevgenija McCallum, Bachelor of Arts in Business Administration; Shannon Nicole McCarthy, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Terri Marie McReynolds, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Sossna Mekbib, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Dilshan Shameera Mendis, Bachelor of Arts in Business Administration; Juan Andres Mendoza, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Bianca Maria Meza, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Ryan Kell Michael, Bachelor of Arts in Social Sciences; Bethany Michelle Miles, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Amanda Miller, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Brad Lee Miller, Bachelor of Arts in Sociology; Christina Miller, Bachelor of Science in Zoology, summa cum laude; Kevin Carl Miller, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Eric David Mjelde, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jayred Lavern Modin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Jessica Marie Mohr, Bachelor of Arts in Public Affairs, magna cum laude; Kristin Anne Monnes, Bachelor of Arts in Social Sciences; Victor A Morales, Bachelor of Arts in Business Administration; Christofer McCollough Morgan, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Brandon Lee Morris, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Bryan James Moxley, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Jennifer Esther Neitling, Bachelor of Arts in Social Sciences; Amanda Marie Newton, Bachelor of Arts in Human Development; Dana Thuy Nguyen, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Elvis Duy Nguyen, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kim Ngan Ha Nguyen, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Aleksandra D Nowak, Bachelor of Science in Biology; Cody Noyes, Bachelor of Arts in Business Administration; Kyle James Obbink, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Craig Oborn, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Craig Oborn, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Alicia Maria Sachiko Ocasio, Bachelor of Science in Microbiology; Keith Robert O’Hara, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Joel Andrew Ohrt, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Julianne Marie O’Leary, Bachelor of Science in Psychology; Shyla Renee Oliver, Bachelor of Science in Psychology; Rhea Ortiz, Bachelor of Arts in Social Sciences; Erik Robert Ostrander, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kaylen Nichole Ostrom, Bachelor of Arts in English; Linda Grace Otton, Bachelor of Arts in Business Administration; Chelsea Renee Parkhurst, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Mellissa Hernandez Parrillas, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Chevelle Jerome Patterson, Bachelor of Arts in Human Development; Chad Lawrence Pegg, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Joseph Perales, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Ryan Kurtis Perdue, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Dylan Britton Perry, Bachelor of Arts in History, cum laude; Jenny Kay Pessa, Bachelor of Science in Computer Science; Matthew Steven Pessa, Bachelor of Science in Computer Science; Karrie Lee Petersen, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Rachael A Pickett, Bachelor of Science in Psychology; Jesse Scott Pitel, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Steven Warren Pooler, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Lindsay Dishaw Prager, Bachelor of Arts in Social Sciences, magna cum laude; Eunice Khonesavanh Pravisay, Bachelor of Arts in Social Sciences; Susan Marie Privette, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Anzhelika S Protopopova, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jerrica Suzenna Pulido, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Erica Nicole Rabitoy, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jonathan Michael Rader, Bachelor of Science in Environmental Science; Lawrence James Ramirez Jr, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sara Kristine Rauch, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Shyanna Marie Reyes, Bachelor of Arts in Business Administration; Trevor Scott Rhine, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kazushi Nathan Rickert, Bachelor of Science in Mathematics; Katie Marie Riley, Bachelor of Arts in Human Development; Corianne Rittierodt, Bachelor of Arts in Human Development; Cindy Roxana Rivas, Bachelor of Arts in Human Development; Natascha Lee Robinson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Nicholas Alexander Rolig, Bachelor of Science in Neuroscience; Gabriela Rosas, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Vanessa Jane Rose, Bachelor of Science in Environmental Science, summa cum laude; Erin Elizabeth Runyan, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexa A Saling, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Roy Tiglao Salonga, Bachelor of Arts in Social Sciences; Sebastian Sanchez, Bachelor of Science in Computer Science, magna cum laude; Josh Lee Sand, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Lizette Santiago, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Neha Bishandevi Sawal, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Rebecca Lynn Schroeder, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Jordan Orlo Sherman, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Jennifer Lynne Shinn, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, cum laude; Jennifer Marie Shoff, Bachelor of Arts in Communication; Molly Renae Shotwell, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Luke Anthony Simcoe, Bachelor of Arts in Business Administration; Michelle Simmons, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Michael Patrick Simons, Bachelor of Arts in Business Administration; Taylor Robert Simpson, Bachelor of Science in Biology; Elowyn Nadine Smith, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; John Morgan Smith, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude; Kyra Lynn Smith, Bachelor of Arts in Business Administration; Ruby Anne Bautista Snaer, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Vadim Borisovich Sofiyskiy, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Michelle Margaret Sohm, Bachelor of Arts in Business Administration; Kelsey Somppi, Bachelor of Science in Psychology; Emily Johanna Spannring, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Julia Leota Spaude, Bachelor of Arts in Social Sciences and Bachelor of Science in Psychology; Kayla Danielle Sperry, Bachelor of Arts in Human Development; Martin Claude Stevens, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Joshua M Stohr, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Jordan Craig Strickland, Bachelor of Science in Biology; Kumarasegaran Subramaniyam, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Danielle Nicole Sullivan, Bachelor of Science in Psychology; Daniel Matthew Swenson, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Michael Swiger, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Anna Maria Sylvester, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Breanne Michelle Tanner, Bachelor of Arts in Human Development; Arthur Valerevich Tapanov, Bachelor of Arts in Business Administration; Brandon Alan Taylor, Bachelor of Arts in Social Sciences; Katy C Taylor, Bachelor of Arts in Social Sciences; Dane Earl Teegardin, Bachelor of Science in Architectural Studies; Nikolay N Titarenko, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Ilya A Tkachev, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Radoslav I Toloev, Bachelor of Arts in Business Administration; Margarita Topal, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Jenny Huyen Tran, Bachelor of Arts in Social Sciences; Quan Minh Tran, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Roman B Tsytsyn, Bachelor of Science in Psychology; Clarissa Louisa Twing, Bachelor of Science in Computer Science; Tamara Elise Uldall, Bachelor of Arts in Anthropology; Julius Urbanavicius, Bachelor of Science in Biology; Laura Louise Velarde, Bachelor of Arts in Humanities; Brian Kenneth Verdecchia, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kristopher Allen Vinson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Matthew E Wadzita, Bachelor of Science in Psychology; David Lawrence Walker, Bachelor of Science in Environmental Science; Nicholas Charles Walker, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Sara J Walker, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Megan Elizabeth Wallin, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Chanel Pauline Wamberg, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Hali Jessica Lavelle Wanger, Bachelor of Science in Biology, cum laude; Isaac Keith Warren, Bachelor of Arts in Business Administration; Jeremiah James Waugh, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Dionne Rechalle Welch, Bachelor of Arts in Public Affairs; Richard Anthony Welch, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Ryan Douglas Welch, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Clint Wells, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Rebecca Lynn Wescom, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Emilie Frances Wevers, Bachelor of Science in Biology; Sarah Margurite Williams, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Cody Neil Wilson, Bachelor of Arts in Communication; Hans-Erik Wittig, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Deborah Jean Wood, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude; Jessica Michelle Wood, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexandria M Woods, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Alicia Wright, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Daniel Richard Wuori, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Katherine Noelle Wyrick, Bachelor of Arts in Humanities, cum laude; Mark Taylor Yang, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Karen Yu, Bachelor of Arts in Business Administration; Aleksey Pavlovich Zabarenko, Bachelor of Science in Electrical Engineering; and Erica Gayle Zutz, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Vashon

Daniel Wayne Lund, Bachelor of Science in Construction Management.

Vaughn

Mary Elizabeth Miller, Bachelor of Science in Psychology.

Washougal

Robert Christopher Barnes, Bachelor of Arts in English; Rachel Alina Boneski, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude; Alexander James Brown, Bachelor of Science in Biology, summa cum laude; Alyssa Nicole Elgort, Bachelor of Arts in Social Sciences; Sharon Marie Farra, Bachelor of Arts in Human Development, cum laude; Jeremy M Goodwald, Bachelor of Science in Psychology; Brandon Keith Hensler, Bachelor of Science in Computer Science; Melina Teresa Jesser, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Aaron Michael Johnson, Bachelor of Arts in Computer Science; Anna V Lopatin, Bachelor of Arts in Business Administration; Cady Rebecca Merriman, Bachelor of Science in Psychology; Ryan Quackenbush, Bachelor of Science in Computer Science; and Dan Minh Truong, Bachelor of Science in Biology.

White Salmon

Alejandra Ochoa Rivas, Bachelor of Arts in Fine Arts.

Wilkeson

Amanda Rene Alvord, Bachelor of Science in Kinesiology.

Winthrop

Anne Marie Blodgett, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; and Alea Colleen Hoffman, Doctor of Veterinary Medicine.

Woodinville

Ian Robert Billing, Bachelor of Arts in Business Administration; Austin Jeffrey Carter, Bachelor of Arts in Business Administration; Anna Christine Feucht, Bachelor of Science in Psychology; Jessica Ann Feyko, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Jarrett Brian Foote, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Christian Lee Gudmundsson, Bachelor of Arts in History; Sarah Katherine Hiskey, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kevin Ian Holzknecht, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kara Michelle Johnstone, Bachelor of Arts in Communication; Michelle Nicole Lambert, Bachelor of Science in Kinesiology; James Earl Larson, Bachelor of Science in Neuroscience; Kera Lauren Lill, Bachelor of Arts in Communication; Erin Nicole McDonald, Bachelor of Science in Civil Engineering, cum laude; Chase Hamilton Nordhoy, Bachelor of Science in Architectural Studies; Christopher Andrew Price, Bachelor of Arts in Business Administration; Stacey A Sas, Doctor of Veterinary Medicine; Matthew Aaron Stone, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan William Strandin, Bachelor of Arts in Business Administration; Dusty Douglas Talbott, Bachelor of Arts in Social Sciences; Trevor Steven Thompson, Bachelor of Arts in Business Administration; Kaylee Joanne Trocano, BS in Athletic Training; Kelly Christine Voth, Bachelor of Arts in Business Administration; Amanda Lynn Walker, Bachelor of Arts in Communication; and Gretchen Anne Worley, Bachelor of Arts in Business Administration.

Woodland

Whitney R Anderson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, summa cum laude; Jocelyn Danielle Glessing, Bachelor of Arts in Human Development, summa cum laude and Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Daniel Chris Koistinen, Bachelor of Science in Civil Engineering; Michelle Elise Kooiman, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Amanda Mary Kysar, Bachelor of Arts in Business Administration; and Andrea M Studt, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude.

Yacolt

Gabriel Hilliard Dunham, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Brett Austin Hoyt, Bachelor of Arts in Public Affairs; Jameson Reed Pillsbury, Bachelor of Science in Psychology; and Nicole Elizabeth Smith, Bachelor of Science in Biology.

Yelm

Rhonda Denise Beardsley, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude; Kindra Jean Burke, Bachelor of Arts in Communication.