Skip to main content Skip to navigation

Summer 2014 Eastern Washington Graduate List

Addy

Gregory Brandon Collinge, Bachelor of Science in Chemical Engineering, magna cum laude; Bethany Kaye Slate, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude.

Chattaroy

Rebekah Katherine Bennett, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology.

Chelan

Hayley Mackenzie McGinty, Bachelor of Arts in Human Development.

Clarkston

Kristina Loirrane Coe, Bachelor of Arts in Anthropology; Gavin Daniel Lejameyer, Bachelor of Arts in Sport Management, cum laude; Benjamin Fred Servatius, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude.

Clayton

Tynan David Schreibman, Bachelor of Science, summa cum laude.

Colbert

Meghan Lee Spears, Bachelor of Arts in Human Development; Todd Wakefield, Bachelor of Science in Kinesiology.

Colton

Dorothy R Thomas, Bachelor of Arts in Business Administration.

Colville

Liselotte Doggen, Bachelor of Arts in Business Administration.

Connell

Juan Carlos Bailon-Schubert, Bachelor of Science in Kinesiology; Patricia Lynn Cisneros, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Cowiche

Ryan Steve Martin, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

Dayton

Eric Charles Gilbertson, Bachelor of Arts in History.

Deer Park

Stephanie Lyn Ruygrok, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, summa cum laude.

East Wenatchee

Kendra Lee Johnson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Ellensburg

Joshua Benjamin Duncan, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Jordan Taylor Williams, Bachelor of Arts in Communication.

Ephrata

Yelena E Novik, Bachelor of Science in Biochemistry, cum laude.

Farmington

Alexander Joseph Mueller, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Ferndale

Kyler Frank Crow, Bachelor of Science in Geology; Sara Haveman, Bachelor of Arts in Business Administration; Shelby Devin Nerison, Bachelor of Science in Chemical Engineering.

Fircrest

Wyatt Fengler Nunn, Bachelor of Arts in Humanities.

Ford

Margaret Eleacia Walser, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology.

Garfield

Erik G Johnson, Bachelor of Science in Kinesiology.

Granger

Paula M Jimenez, Bachelor of Science.

Kennewick

Brent Dale Anderson, Bachelor of Science in Kinesiology; Cody Jason Brown, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Mark Henry Degoede, Bachelor of Arts in Business Administration; Jace Austin Fox, Bachelor of Science in Psychology; Jenna Ione Hockett, Bachelor of Arts in Anthropology; Janelle Marie Kovacs, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Danny McAloon, Bachelor of Arts in Business Administration; Holly Milewski, Bachelor of Science; Sergio Rafael Oceguera, Bachelor of Arts in Political Science; Kenya Olivera, Bachelor of Arts in Human Development; Megan Lee Pylican, Bachelor of Arts in Business Administration; Benjamin Nathaniel Swita, Bachelor of Science in Environmental Science; Hanh Hong To, Bachelor of Science; Amissa Brianne Voss, Bachelor of Arts in Business Administration; Lucas Neal Walter, Bachelor of Science in Computer Science.

Kettle Falls

Denna Marie Balcom, Bachelor of Arts in Human Development; Bridget Elizabeth Barry, Bachelor of Science in Animal Sciences, magna cum laude.

Leavenworth

Stefanie Quinn Bennett, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology, cum laude.

Liberty Lake

Cj Marie James, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude.

Malaga

Neil T Waldbjorn, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Metaline Falls

Paula Walker Dunbar, Bachelor of Arts in Humanities, magna cum laude.

Moses Lake

Dylan Tyler Moberg, Bachelor of Arts in History, magna cum laude.

Moxee

Oscar DeLeon Jr, Bachelor of Science in Chemical Engineering.

Newman Lake

Jonathan Alec Casebier, Bachelor of Science in Biology, magna cum laude.

Nine Mile Falls

Koby Christopher Boley, Bachelor of Arts in Communication; Mallory Rose Wordell, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Othello

Michael William Rattray, Bachelor of Science in Economic Sciences, cum laude.

Otis Orchrds

John E Gordon III, Bachelor of Arts in Fine Arts.

Pasco

Jon Churchill, Bachelor of Science in Computer Science; Yu-Kin Leung, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Isaac Donel Myhrum, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Sheena Nicole Olivera, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Josue A Perez-Silva, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Ruslan B Stetskiy, Bachelor of Arts in Business Administration; McKenzie Lenee Thompson, Bachelor of Arts in Business Administration; Carrie Wohlwend, Bachelor of Science in Psychology.

Prosser

Christine Marie Bryan, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nicole R Grove, Bachelor of Science in Psychology.

Pullman

Meghan Melinda Antoni, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Marissa Ann Appleton, Bachelor of Arts in Anthropology, magna cum laude; Benjamin James Bohnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Emily Catherine Boquet, Bachelor of Arts in English; Kiranjot Brar, Bachelor of Science; Timothy Brubaker, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Matthew Dean Burlingame, Bachelor of Arts in Social Sciences; Ashleigh L Cheslek, Bachelor of Arts in Human Development and Bachelor of Science in Psychology; Kimberly Clark, Bachelor of Arts in Human Development; Samantha Ocean Davis, Bachelor of Arts in Communication; Gage Paul Digiovanni, Bachelor of Arts in English; Caitlyn Lindsay Dimock, Bachelor of Arts in Business Administration; Casey Takuya Emery, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sarah Elizabeth Fajardo, Bachelor of Arts in Communication; Eric James Fox, Bachelor of Arts in Business Administration; Jason C Froelich, Bachelor of Science in Civil Engineering; John Gjendem, Bachelor of Science in Civil Engineering; Janet Amanda Goehner, Bachelor of Science; Laurel Elisabeth Graves, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Arianna Jaclyn Rae Hajnal, Bachelor of Arts in Social Sciences; Louis Aaron Harris, Bachelor of Arts in Sociology; Keri Nicole Hinkle, Bachelor of Arts in English; Shi Hu, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Chun Leung Hui, Bachelor of Arts in Business Administration; Dominique Bernice Hyatt-Oates, Bachelor of Science in Athletic Training, magna cum laude; Kyu Ho Jeong, Bachelor of Science in Biology; Yumeng Jiang, Bachelor of Arts in Humanities; David Jacob Kenny, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Victoria Anna Kolbel, Bachelor of Arts in Social Sciences; Matthew Alexander Laggart, Bachelor of Science in Kinesiology, cum laude; Angela Leilani Leach, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Carley Faye Lemonds, Bachelor of Arts in Human Development; Carolin Olivia Luppens, Bachelor of Arts in Social Sciences; Abhilasha Manjunatha, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Jonathan Charles McBride, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Abdelrhman Mohamed, Bachelor of Science in Bioengineering, summa cum laude; Mateo Benjamin Navarro, Bachelor of Science in Geology; Tobin Elijah Purcell, Bachelor of Arts in Social Sciences; Cassandra Adelle Ricci, Bachelor of Arts in Communication, magna cum laude; Arthur Scully, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, magna cum laude; Anthony Hayon Shin, Bachelor of Arts in Social Sciences; Zachary Scott Shulkin, Bachelor of Arts in Business Administration; Nicole Katherine Signer, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, magna cum laude; Devin Michael Stone, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Trace Christian Tam Sing, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rachael Elizabeth Trost, Bachelor of Arts in Communication; Jaymie Lynne Vandagriff, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; Ian Augustus Vensel, Bachelor of Arts in Communication; Keith Siulun Wong, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Xijun Wu, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Mingwei Xu, Bachelor of Arts in History; Jiao Zhang, Bachelor of Arts in Human Development; Yiqiu Zhang, Bachelor of Arts in Business Administration.

Richland

Cassandra Lee Clark, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Zachary Hilliard, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, summa cum laude; Bisera Tubic, Bachelor of Science in Kinesiology.

Selah

Chris Ensign, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Sophia N Ferguson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Stephanie Rae Patterson, Bachelor of Arts in Business Administration; Callie Segraves, Bachelor of Arts in Criminal Justice, magna cum laude; Kimberly Alice Shipley, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Spokane

Lindsey Lea Alade, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Christian Albert Alfaro, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nova Diane Baker, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Emma Christine Barrington, Bachelor of Science in Kinesiology; Frances Benitez, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Jennifer L Bilbrey, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Bennett Ryan Carrothers, Bachelor of Arts in Humanities; Ryan Scott Crone, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Christian David Decicio, Bachelor of Science, cum laude; Janae DeJanovich, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Jessica Jean Haskins, Bachelor of Arts in Human Development; Skyler Nettleton Hensz, Bachelor of Arts in Fine Arts; Lauren Elizabeth Jerde, Bachelor of Arts in English; Devin Michael Jones, Bachelor of Arts in Sport Management; Mick A Juarez, Bachelor of Science; Madeleine Kaye Kerley, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Andrea Virgie Ketner, Bachelor of Science in Nursing; Amy Lynn Leonard, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Kyle Andrew Morris, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Michelle Nelson, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology, cum laude; Mitchell Peterson, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Kyle Christopher Sherman, Bachelor of Arts in Communication; Amanda Thomson, Bachelor of Arts in Sociology, magna cum laude; Olivia Lauren Wesser, Bachelor of Arts in Human Development; Sean Michael Whaley, Bachelor of Science in Kinesiology.

Spokane Valley

Priya Bhatia, Bachelor of Science in Psychology; Rhett Estrick, Bachelor of Science; Rebecca Diane Granberg, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, cum laude; Daniel Michael Kroetch, Bachelor of Arts in Social Sciences; Anthony Stevenmitchel Nestor, Bachelor of Science in Mathematics; Lauren Margaret Puhek, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology.

Sunnyside

Guillermo Correa, Bachelor of Science in Psychology; Gabriela Navarro, Bachelor of Arts in Human Development; Chelsea Meagan Steele, Bachelor of Science in Zoology.

Walla Walla

Monica Renee HernandezRamirez, Bachelor of Arts in Communication.

Wenatchee

Brittney Anne Stapleton, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Patrick Joseph Feldman, Bachelor of Arts in Sport Management; Scott Benjamin Hershey, Bachelor of Arts in Political Science, cum laude; Juan Daniel Lopez, Bachelor of Arts in Communication; Andrew Scott Petersen, Bachelor of Arts in Sport Management; Courtney Nicole Reister, Bachelor of Arts in Social Sciences; Shelby Leigh Welch, Bachelor of Science in Kinesiology; Kellen Thomas Wiggum, Bachelor of Arts in Political Science; Jake Edward Womack, Bachelor of Science in Environmental Science.

West Richland

John-Paul Joseph Blair, Bachelor of Arts in Business Administration; Blake Andrew Chapman, Bachelor of Arts in Business Administration; Laurren Christiana Nirider, Bachelor of Arts in Social Sciences; Benjamin Michael Travis, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude.

Yakima

Amy M Coats, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Laurann Louise Heath, Bachelor of Science in Biology; Jesus Mario Mora Zambrano, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures and Bachelor of Arts in Political Science; Jennifer Aide Rodriguez, Bachelor of Science in Microbiology.

Zillah

Paige Lynn Brady, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Luis Alberto Cuevas, Bachelor of Arts in Communication.