Skip to main content Skip to navigation

Fall 2015 Western Washington Graduate List

Aberdeen

Jeremy Lee Baarsma, Bachelor of Science in Environmental Science; Mary Alice Felt, Bachelor of Arts in Business Administration; Mary Alice Felt, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Trista Marie Floch, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; and Alex Nicole White, Bachelor of Arts in Human Development.

Amboy

Angelica Rose DeYott, Bachelor of Arts in History, Cum laude.

Anacortes

Kevin Matthew Flannigan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; David Alexander Newsom, Bachelor of Science in Psychology; Cameron John Ruh, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude and Pritom Kumer Sen, Bachelor of Arts in Business Administration.

Arlington

Kylie B Granado, Bachelor of Arts in Human Development; Cody William Shaner, Bachelor of Arts in Business Administration, and Tiffany Elizabeth Shore, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Magna cum laude.

Auburn

Raiven Shantel Bell, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brendan John Byrne, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Amelia Louise Galeno, Bachelor of Science in Kinesiology; Miguel Angel Garcia, Bachelor of Arts in Business Administration; Madison Mae Goodwin, Bachelor of Arts in Fine Arts; Zhanna Nikolayevna Marchuk, Bachelor of Science in Civil Engineering; Mayra Alejandra Mendoza Flores, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Avis Pulou Questel, Bachelor of Arts in Social Sciences; Alexandra Rose Rodriguez, Bachelor of Science in Kinesiology; Justin Wayne Stanton, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum laude; Forrest Blake Weston, Bachelor of Science in Computer Science, and Zackery Bryan Zobrist, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences.

Bainbridge Island

Kristie Asami Bertelmann, Bachelor of Science in Nursing; Noel Marie Christiansen, Bachelor of Science in Kinesiology; Ian Thomas Clark, Bachelor of Arts in Sport Management; Caleb Joseph Walentiny, Bachelor of Arts in Business Administration, and Grace Marie Willits, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude.

Battle Ground

Jacob William Barcroft, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Magna cum laude; Charles Marion Barrows, Bachelor of Science in Biology; Alyssa Marie Becker, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Seth M Belknap, Bachelor of Science in Civil Engineering; Robert John Charles Benedict, Bachelor of Arts in Business Administration; Sandra Bordea, Bachelor of Arts in Human Development; Emily-Ann Virginia Cross, Bachelor of Arts in Sociology, Magna cum laude; Jennifer Lynn Ferguson, Bachelor of Arts in Business Administration; Lattisha Maeve Fox, Bachelor of Science in Psychology; Lauren Rae Fox, Bachelor of Arts in Social Sciences; James F Glenn II, Bachelor of Arts in Business Administration; Hannah Marie Groome, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Colton Thomas Hasart, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nathan Thomas Hidalgo, Bachelor of Arts in Social Sciences; Stephen Matthew Matson, Bachelor of Science in Biology; Heather Kanya Ou, Bachelor of Science in Biology; Nick Timothy Sarkinen, Bachelor of Science in Biology; Colton John Schwiesow, Bachelor of Arts in Business Administration; Kathleen Brenda Seligman, Bachelor of Arts in Business Administration, Summa cum laude; Joshua Marion Dean Shoup, Bachelor of Science in Computer Science, and Justin Wayne Williams, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture.

Bellevue

James D Aylward, Bachelor of Arts in Social Sciences; Manjotinder Singh Brar, Bachelor of Science in Computer Science; Sam Reilley Chapman, Bachelor of Science in Civil Engineering; Adam James Crouch, Bachelor of Arts in Business Administration; Xieqiong Ding, Bachelor of Arts in Social Sciences; Chanel Evelyn Dotson, Bachelor of Arts in Communication; Kayla Marie Fisher, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Katherine Ann Graham, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Newton Anderson Le, Bachelor of Arts in Political Science; Taekyun Lee, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael Davis McBreen, Bachelor of Science in Computer Science; Marven Nashed, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Natalie Jo Nelson, Bachelor of Science in Animal Sciences, Cum laude; Alden Jose Paguada, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, and Allison Michelle Peterson, Bachelor of Science in Kinesiology.

Bellingahm

Alexis Hazelwood, Bachelor of Science in Animal Sciences, Magna cum laude; Bryce Allen Henthorn, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Matthew Colin Husted, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Isaac James Poulson, Bachelor of Science in Kinesiology, Magna cum laude; Andrew James Reid, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna cum laude and Breck Hannah Smith, Bachelor of Arts in Communication.

Bonney Lake

Casey Robert Allen, Bachelor of Arts in Business Administration; Joshua Dean Keller, Bachelor of Arts in Sport Management; Jason Connor McClain, Bachelor of Science in Economic Sciences, and Erich Alexander Miller, Bachelor of Arts in Business Administration.

Bothell

Michael James Anderson, Master of Business Administration; Henry Joseph Baillargeon, Bachelor of Arts in Business Administration; Kira Alexandra Bottles, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, Cum laude; Coleman Hill Bryant II, Bachelor of Arts in Political Science; Addison Ryan Hartman, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Conner James Huck, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Matthew Umayam Jones, Bachelor of Science in Biochemistry; Tara Danielle Kollman, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude; Rebecca Lai, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude; Emmett C Maki, Bachelor of Arts in Business Administration; Sean Kiyoshi Mukai, Bachelor of Science in Kinesiology; Kimberly Ngoc Nguyen, Bachelor of Arts in Business Administration, Summa cum laude; Shelley R Rogers, Bachelor of Arts in Social Sciences; Blake Edward Rowe, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ferass Salameh, Bachelor of Science in Computer Engineering; Kristen K Schultz, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Trace William Sendele, Bachelor of Science in Civil Engineering; Taven Steele Shumaker, Bachelor of Science in Zoology, Cum laude; Christina Marie Street, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, Magna cum laude; Christina Marie Street, Bachelor of Science in Neuroscience, Magna cum laude; Puneet Thapar, Master of Business Administration; Garrett Matthew Vandiver, Bachelor of Arts in Communication; John Dean Wells III, Bachelor of Arts in Business Administration, and John Dean Wells III, Bachelor of Arts in Anthropology.

Bow

Hector Miranda, Bachelor of Arts in Social Sciences, and Dominic Rino Zaccardi, Bachelor of Science in Environmental Science.

Bremerton

Michaela Ann Attaway, Bachelor of Arts in Social Sciences, Summa cum laude; Jonna Marie Babor, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kristina Danielle Carr, Bachelor of Arts in Social Sciences; Allyssa Barrett Fierstein, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Tanner Dalton Hull, Bachelor of Science, and Casey Thomas Jamrog, Bachelor of Science in Computer Science.

Brier

Charles Edwin Mann, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Calvin James Sorenson, Bachelor of Arts in Business Administration.

Brush Prairie

Maegan Ashlee Kantola, Bachelor of Arts in Social Sciences; Aaron Duane Karlsen, Bachelor of Science in Environmental Science; Gary Lee Nelson, Bachelor of Arts in English, Magna cum laudeand Samantha Jean Ortman, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Burien

Malone Macintosh Utley, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, and Matthew David Will, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Burlington

Anne Jewell Barnett, Bachelor of Science in Kinesiology; Timothy Derick DeRuiter, Bachelor of Science in Physics; Ryan Kirkpatrick, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laudeand Colbey James Nelson, Bachelor of Arts in Communication.

Camas

James Eugene Antonov, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Phillip Anthony Carbajal, Bachelor of Arts in Humanities; Trevor M Clarkson, Bachelor of Science in Economic Sciences, Cum laude; David Douglas Cole, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Dustin Alexander Davis, Bachelor of Arts in Humanities; Michael James Dyra, Bachelor of Science in Civil Engineering; Britteny Lynn Gilge, Bachelor of Arts in Education, Summa cum laude; Curtis Scott Hyland, Master of Business Administration; Matthew Scott Jarrett, Bachelor of Science in Civil Engineering; Nam Hee Kim, Master of Business Administration; Kenneth David Marshall II, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Casey Joel Martschinske, Bachelor of Arts in Business Administration; Ashley Marie Melton, Bachelor of Arts in Business Administration; Anthony M Montana, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Evan Roland Moodie, Bachelor of Arts in Anthropology; Justin H Natyzak, Bachelor of Arts in Social Sciences; Laura Kristine Nielsen, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Megan Rose Ott, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Dylan Christopher Stoller, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jesse Fu Wang, Bachelor of Science in Psychology; Alexander Scott Wheelon, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum laude; Daniel Mark Yakubovich, Bachelor of Arts in Business Administration; Janetta Angel Yakubovich, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laudeand Samantha Lea Anne Youngblood, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Carnation

Owen Sparman Kilfoyle, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

Castle Rock

Amy L Laufmann, Bachelor of Arts in Human Development, and Ryan Lloyd Ward, Bachelor of Arts in History.

Cathlamet

Kimberlee Herren, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Summa cum laude.

Centralia

Ashalynn Elizabeth Bilton-Smith, Bachelor of Science in Animal Sciences.

Chehalis

Joseph A Villarreal, Bachelor of Arts in Computer Science.

Cle Elum

Kodi R Jones, Bachelor of Arts in Education, and Courtney Jacklyn Levy, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Clinton

Stephen Matthew Gutzmer, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, and Jeffrey Cole Smith, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Clyde Hill

Tyler Thomas Brewer, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

Coupeville

Jedediah Pinas Fernandez, Bachelor of Arts in English.

Covington

Asia Noelani Adona, Bachelor of Arts in Communication; Dominique Marquel Doyal, Bachelor of Science in Civil Engineering; Olivia Christine Lennick, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Yingchuan Luo, Bachelor of Arts in Human Development; Kathryn Ann Stephenson, Bachelor of Arts in Human Development; Cameron Timothy Timmerman, Bachelor of Science, and Yingting Xia, Bachelor of Arts in Human Development.

Custer

Caitlyn Elizabeth Munro, Bachelor of Science.

Des Moines

Joseph Alexander Ardizzone, Bachelor of Arts in Business Administration.

Duvall

Casey Michelle Westerman, Bachelor of Arts in Business Administration.

Eastsound

Spencer Kevin Sare, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum laude.

Eatonville

Hayley Kay Hancock, Bachelor of Arts in Education, Cum laude.

Edgewood

Alina Vitalie Biriuc, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Audrey Suzanne Birklid, Bachelor of Arts in Communication; Taylor Marie Henken, Bachelor of Science in Psychology; Kalle Gene Miller, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, Cum laudeand Christina Denisse Theel, Bachelor of Arts in Communication.

Edmonds

Savannah Martha Broadlick, Bachelor of Science in Neuroscience, Cum laude; Megan Kristine Grichel, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Chase D Griffin, Bachelor of Arts in Sport Management; Anthony Donald Lathrop, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Braydon James Nealey, Bachelor of Arts in Communication; Christine Eileen Nyeholt, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Joshua Hun Park, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna cum laude; Derek Lee Redline, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, and Jordan Stephen Suver, Bachelor of Science in Kinesiology.

Enumclaw

Derek James Forza, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jordon Jeffrey Jacobson, Bachelor of Arts in History, and Sarah Ann Lurry, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Everett

Tigist Tilahun Abebe, Bachelor of Science in Psychology; Fatah Zawam Dalla Sr, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Joshua Holland, Bachelor of Arts in Business Administration; Elliot Daniel Hylton, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Lucy N Mambo, Bachelor of Science in Psychology; Kyler Robert Meek, Bachelor of Arts in Humanities; Bradley Hiroyuki Phillipps, Bachelor of Arts in Business Administration; Melissa Ann Riley, Bachelor of Arts in Communication; Anna Irene Vandermeer, Bachelor of Science in Civil Engineering, Cum laudeand Paige Dorothy Warfield, Bachelor of Science in Psychology.

Everson

Ashley Kay Swanson, Bachelor of Science in Construction Management.

Fall City

John David Kilburg, Bachelor of Arts in Business Administration; Kyle Douglas Stevens, Bachelor of Science in Civil Engineering; Kyle Douglas Stevens, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, and Chloe Pearl Domingo Villanueva, Bachelor of Arts in Humanities.

Federal Way

Daniel Tae-Young Cha, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ryan Thomas Donahoe, Bachelor of Science in Computer Engineering; Areli Enriquez, Bachelor of Arts in Communication, and Tofaagaoalii Akapetos La’a, Bachelor of Arts in Political Science.

Ferndale

Tanya Andrushenko, Bachelor of Arts in Business Administration; Laurel Ann Erdman, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Joseph Clarke Sperry, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, and Samuel Thomas Wasley, Bachelor of Arts in Communication.

Fife

Tarekegn Gemeda Ayansa, Bachelor of Science in Nursing; Kyla Ann Nakamura, Bachelor of Science in Kinesiology, and Christian G Oliva, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Fircrest

Brent Lewis Tollefson, Bachelor of Arts in Philosophy, and Zachary Skyler Boughton Wilson, Bachelor of Arts in Business Administration.

Fox Island Malamatenia Lynn Apostle, Bachelor of Arts in Fine Arts; Julie Cassity Bronson, Bachelor of Science in Nursing, and Spencer Manning Manjarrez, Bachelor of Arts in Business Administration.

Freeland Alissa S Coupe, Bachelor of Science in Civil Engineering, Magna cum laudeand Evan David Mattens, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Gig Harbor

Tess Olivia Anderson, Bachelor of Science in Biology, Cum laude; Andrew M Armour, Bachelor of Science in Civil Engineering, Cum laude; Allison Rose Bridgewater, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Nick J Dahl, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Matthew Raymond Elkins, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Courtney Paige Fulton, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Rachel Kana Ginsberg, Bachelor of Science in Psychology; Daniel Joseph Hendrickson, Bachelor of Science in Civil Engineering; Boaz Alexander Kealy, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude; David Matthew Kennedy, Bachelor of Arts in Business Administration; Nikola Thomas Laketa, Bachelor of Science in Civil Engineering, Cum laude; Kirk Charles McClain, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Austin D McShane, Bachelor of Science in Computer Science, Cum laude; Dylan Michael Perry, Bachelor of Arts in Anthropology; Brandon James Rich, Bachelor of Science in Civil Engineering; Nicolette Mishal Richards, Bachelor of Arts in Social Sciences; Seth Christian Sommers, Bachelor of Science in Civil Engineering; Evan Patrick Tremblay, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Nicolai Thomas Tweten, Bachelor of Science in Biology, and Colin Michael Walters, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, Magna cum laude.

Graham

Erin Lynn Rounds, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Hoodsport

Diana Renee Divens, Bachelor of Arts in Business Administration, Summa cum laude.

Hoquiam

Jordan Kay Cummings, Bachelor of Arts in Education, Cum laudeand Rees Perry Sturm, Bachelor of Science in Animal Sciences.

Issaquah

Mitch Paul Askins, Bachelor of Arts in Social Sciences; Krysta Nicole Dawson, Bachelor of Science in Zoology, Cum laude; Michael James DiJulio, Bachelor of Arts in Social Sciences; John James Feiler IV, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Rachel Ann Galasso, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Luxi Jiang, Bachelor of Arts in Humanities; Marc Alain Lambert, Bachelor of Arts in Sociology; Tyler James Larson, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Timothy James Leybold, Master of Business Administration; Tala Mohajer Soleymani, Bachelor of Science in Nursing; Laura Grace Perry, Bachelor of Arts in Business Administration; Rahim Rehmat, Bachelor of Arts in Business Administration; Breanne Kathryn Williamson, Bachelor of Science in Nursing, and Emily Anne Zajac, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Kalama

Alexandria Nicole Aschoff, Bachelor of Arts in Human Development; Samantha Christine Boatman, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Taryn Elise Harmon, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Nicholas Lee Miller, Bachelor of Science in Environmental Science, and Casey JoAnn Richard, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude.

Kelso

Nicole RaeAnn Kerr, Bachelor of Arts in Sociology.

Kenmore

Chantele D Boileau, Bachelor of Arts in Humanities; Rex Michael Carlin, Bachelor of Arts in Communication; Lauren Elizabeth Elliott, Bachelor of Science in Civil Engineering; Emily Elizabeth Kuijper, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Zach Dorian Levy, Bachelor of Arts in Communication, and Megan Danielle Murray, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Kent

Leah E Baird, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Magna cum laude; Vitou Chea, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum laude; Janelle Villanueva Cortez, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Trent James Davis, Bachelor of Arts in Business Administration; Trent James Davis, Bachelor of Science in Economic Sciences; Karl Sigurdsson Finnsson, Bachelor of Science in Computer Science; Pulkit Gaur, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Adam Martin Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Harleen Kaur, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Nelya Kunitsa, Bachelor of Science in Nursing; Khadijah Ahzjunai Ladd, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrew Cody Lytle, Bachelor of Science in Computer Engineering; Vanessa Marroquin, Bachelor of Arts in Human Development, Cum laude; Nicole Marie McDermott, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Craighton Joel Miller, Bachelor of Arts in Humanities; Sukhjiwan Singh Pannu, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Clinton Abellanosa Parrilla, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nicholas Kanoa Peterson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Lauren Renee Stephan, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, and Adrian W Wong, Bachelor of Arts in Sociology.

Kingston

Jordan Dillon Holman, Bachelor of Science in Psychology, and Garrick David Horton, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude.

Kirkland Brittany Jean Brickzin, Bachelor of Arts in Social Sciences; Marjorie Valdoz Cortel, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexa Rachel Lubin, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Anna Rachel Ludvigsen, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Zachary David Lundin, Bachelor of Science in Kinesiology; Racharlle Anne Mendoza, Bachelor of Arts in Communication; Amanda Noel Merkatz, Bachelor of Arts in Business Administration; Keana Mae Miller, Bachelor of Arts in Business Administration; Hussam Karim Mustafa, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Makenzie Margaret Sliva, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude; Alivia Jane Stoddard, Bachelor of Science in Biochemistry; Hanae Leslie Straub, Bachelor of Music, and Meiko Jane Suwa, Bachelor of Arts in Business Administration.

La Center

Sierra Ashlee Gentleman, Bachelor of Arts in English, and Feliks Anatoliy Polyakov, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Lacey

Meghan Joanne Reed, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Katharine M Shell, Bachelor of Arts in Political Science; Donna Lashonn Stockard, Bachelor of Arts in Business Administration, and Julie Anne Twiggs, Bachelor of Arts in Humanities.

Lake Forest Park

Justin Seong Joon Kim, Bachelor of Science in Biology; Zachary David Robinson, Bachelor of Science in Kinesiology, and Ryan Powers Strom, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences.

Lake Stevens

Jordan Brian Anderson, Bachelor of Science in Computer Engineering; Natalie Jeanette Evangelisti, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Kelsey Lynae Loth, Bachelor of Science in Psychology, and Joanie Jean Maher, Bachelor of Arts in Human Development.

Lake Tapps

Brendon Thomas Enlow, Bachelor of Arts in Business Administration.

Lakewood

Alexis Rachelle Davenport, Bachelor of Arts in Communication; Patricia Sumire Duell, Bachelor of Arts in Communication, Magna cum laude; Amber Nicole Echols, Bachelor of Arts in Business Administration; Brian Lee Haywood Jr, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jacey Layne Lucas, Bachelor of Arts in Communication; Justin K Mburugu Jr, Bachelor of Arts in Business Administration; Jeffrey Robert Munsey, Bachelor of Arts in Political Science, and Jonathan Scott Pritchard, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Longbranch

Daniel L Saywers, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Longveiw

Tyler Wray Williams, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Cum laude; Ashley Ann Kaufman Becker, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude; Danielle Kathleen Blumhardt, Bachelor of Arts in English, Cum laude; Kyle Aaron Bradley, Bachelor of Science in Biology; Susan Lynn Dahl, Bachelor of Science in Civil Engineering, Magna cum laude; Ashley Kaye Erickson, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude; Eric Lyle Gerdlund, Bachelor of Science in Mathematics; Nicole Lynn Graybill, Bachelor of Arts in History; Cassandra Helen Halleck, Bachelor of Arts in English; Robert Lane Hubbard, Bachelor of Arts in Anthropology, Magna cum laude; Kaytlin Brooke Ingman, Bachelor of Science in Zoology, Cum laude; Keith Jay Johnson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Rebecca Rae Lewis, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Amanda Lea Littlefield, Bachelor of Science in Psychology; Jalyssa Elisabeth McMillan, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Brittni Jo Olsen, Bachelor of Arts in Social Sciences; Lindsey Rachel Richards, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Natasha Ann Sharer, Bachelor of Arts in Business Administration, and Melody Nicole Walden, Bachelor of Science in Biology.

Lynden

Stephen Fermin Guenther, Bachelor of Arts in Business Administration; Simon Pieter Vlas, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems.

Lynnwood

Hanna Tammire Abaata, Bachelor of Arts in Human Development; Austin Daniel Askew, Bachelor of Arts in Communication, Cum laude; Clinton James Quicksall, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Haoran Su, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jingyi Tie, Bachelor of Arts in Business Administration, and Vanessa Romdoul Tuy, Bachelor of Science in Biochemistry.

Maple Valley

Brandon James Clem, Bachelor of Science in Biology, Magna cum laude; Joseph Steven DeGroot, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Samantha Josephine DeLeon, Bachelor of Science in Zoology; Michael Shawn Kaser, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Hamilton Nelson, Bachelor of Arts in Business Administration; Ashley Olson, Bachelor of Arts in Sport Management, Cum laude; Tyler Roger Scacco, Bachelor of Science in Civil Engineering; Katheryn Maya Tufts, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, and Brandon Scott Werner, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Marysville

Tanner L Bengen, Bachelor of Arts in History; Jillian Lorraine Berg, Bachelor of Arts in Political Science; Alicia April Brown, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Kristin Michelle Falenski, Bachelor of Arts in Education; Kevin Paul Harnden, Bachelor of Arts in Business Administration; Michael James Imboden, Bachelor of Science in Mathematics, Summa cum laude; Kaitlyn Elizabeth Jacobs, Bachelor of Arts in Human Development; Sanjey Bobby Noriega, Master of Business Administration; Kevin Joseph Spiva, Bachelor of Science in Economic Sciences; Kyle Martin Strand, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, and John Curtis Zehnder, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna cum laude.

Mckenna

Spencer Good, Bachelor of Science in Economic Sciences.

Mercer Island Emma Jane Nelson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Mill Creek

Andrew William Bray, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan Jeffrey Jensen, Bachelor of Arts in Business Administration; Jacob Nicholas Oster, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, and Brierra Monet Winfrey, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

Milton

Kristina Marie Harger, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Teneah Kelsie McDaniel, Bachelor of Science in Psychology, and Stasia Lyn Schneider, Bachelor of Science in Nursing.

Monitor

Bryce Tracy King, Bachelor of Arts in Business Administration.

Monroe

Emily Iola Beebe, Bachelor of Science in Animal Sciences; Kelsey M Prokop, Bachelor of Science in Nursing, Cum laudeand Melissa Reyling, Bachelor of Arts in Human Development.

Montesano

Kathleen Marie Brix, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Kambria Nicole Dumesnil, Bachelor of Arts in Social Sciences, and Jason Harold Patterson, Bachelor of Science in Mathematics.

Mount Vernon

Thomas Dynes Breckenridge, Bachelor of Arts in History; Danica Brooke Denham, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laudeand Riley Martin Seeger, Bachelor of Science in Economic Sciences, Magna cum laude.

Mountlake Terrace

Eric Martinez Cervantes, Bachelor of Arts in Communication; Hannah Hanley, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Mohibullah Mohammad Syed, Bachelor of Arts in Business Administration, and Ingrid Ivette Thompson, Bachelor of Science in Psychology.

Mukilteo

Trisha Berg, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Jiyoung Heo, Bachelor of Arts in Social Sciences; Desirae Christine Holdt, Bachelor of Science in Animal Sciences, and Karah Esta Webb, Bachelor of Arts in Education.

Newcastle

Ryan Joseph Maio, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Magna cum laude; Scott Kenneth Zerda, Bachelor of Arts in Communication.

North Bend

Riley James Dasch, Bachelor of Science in Computer Science; Thomas A Dunklee, Bachelor of Science in Economic Sciences; Jordan Ann Gillette, Bachelor of Science in Zoology; Cody Jay Lane, Bachelor of Science in Civil Engineering, and Olivia Diane Thomas, Bachelor of Arts in Communication.

Oak Harbor

Emily MacRae Hunt, Bachelor of Arts in Political Science; Gregory Lawrence Martin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, and Michael Joe Martinez, Bachelor of Science in Physics.

Olympia

Shareq M Amin, Bachelor of Arts in Political Science; Rhianna Danielle Anderson, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexander David Clarke, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Caleb Andrew Grant, Bachelor of Science in Geology; Mark Allen Gray, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Vaughn Kohsei Hack, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Jalaya Capri Hart, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexis Corinne Porte Hytry, Bachelor of Science in Zoology; Katie Martin, Bachelor of Science in Biology; Orion McCabe-Gould, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rachel Christine Olson, Bachelor of Science in Psychology; Rachel Christine Olson, Bachelor of Science in Zoology; Kristy Lynn Penner, Bachelor of Science in Psychology; Colton Lee Pruitt, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Aaron Frederick David Rinn, Bachelor of Science in Computer Engineering; Lauren M Roach, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Jonathan Andrew Shoffner, Bachelor of Arts in Philosophy, Cum laude; Ashley Marie Stalder, Bachelor of Arts in Social Sciences, and Alexandria Katherine Tribe, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, Magna cum laude.

Pe Ell

Daniel Marvin Duncan, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Point Roberts

Hanna Victoria Grace Raine, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Port Angeles

Robin Michael Dezellem, Bachelor of Arts in Social Sciences; Corina Joy Welcker, Bachelor of Arts in English, Cum laudeand Thomas Frederick Williams, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum laude.

Port Ludlow

Philip Benjamin Pitts, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, Summa cum laude; Philip Benjamin Pitts, Bachelor of Science in Computer Science, Summa cum laude.

Port Orchard

Christine Lyon Abubo, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Aaron Maurice Chester, Bachelor of Arts in Business Administration; Brian Nelson Chester, Bachelor of Arts in Business Administration; Keenan A Fontaine, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Nicole Eileen Hinely, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Megan Claycomb Little, Bachelor of Science in Nursing, and Debra K Walker, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude.

Port Townsend

Matthew Alexander Juran, Bachelor of Arts in Business Administration.

Poulsbo

Jennifer Marie Berry, Bachelor of Arts in Education; Andrew John Doornink, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum laude; Trevor Alan Hall, Master of Business Administration, and Athena Kostrubala Lemon, Bachelor of Science in Microbiology, Cum laude.

Puyallup

Eric Charles Beier, Bachelor of Science in Physics; Melissa Rose Borja Bernardo, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Wesley Carl Bledsoe, Bachelor of Arts in Business Administration; Victoria Mei Kay Boon, Bachelor of Science in Mathematics, Summa cum laude; Andrew Christopher Efronson, Bachelor of Arts in Business Administration; Ryan William Gonce-McAlpine, Bachelor of Arts in Communication; Mikail Heidecker, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Anthony Alexander Houston, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; Lauren Christine Hudson, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Jill Mitchelle Ihlen, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Teresa Ivon Lopez, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude; Joshua William Morman, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Shannon Leigh Normandin, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Katelyn Michelle Orum, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Lauren Rae Picha, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Jacob Ethan Rubert, Bachelor of Arts in Business Administration; Jacob Ethan Rubert, Bachelor of Science in Construction Management; Tamra Lynn Swisher, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Marcus Worth Vassey, Bachelor of Science in Civil Engineering, Cum laude; Breann Michelle Wadel, Bachelor of Science in Microbiology; Robert James Wright, Bachelor of Science, and Julianna K Ruisla, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Raymond

Lisa Arlene Ariss, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Magna cum laude; Bryan Lane Clute, Bachelor of Arts in Business Administration, Summa cum laude; Elizabeth Marie Arnold, Bachelor of Arts in Humanities; Sophia Katherine Beyer, Bachelor of Science in Chemistry, Magna cum laude; Joseph Michael Costello, Bachelor of Arts in Business Administration; Mira Mei-Wei Ng, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Xiaoke Wang, Bachelor of Arts in Humanities; Samantha Hayley Wilson, Bachelor of Arts in Education, and Evan Tyler Young, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

Renton

Angesom Selemon Berhane, Bachelor of Arts in Business Administration; Marinda Celise Blakely, Bachelor of Arts in Sociology; Annalise Carlson, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Hiwot Habte Daniel, Bachelor of Arts in Sociology; Savannah Jayne Hilt, Bachelor of Arts in Business Administration; Aaron W Hubbard, Bachelor of Science in Computer Engineering; Kelsey Elise Johnson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Brionna Renee Junell, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, Cum laude; Jordyn Jean Konopaski, Bachelor of Arts in Political Science; Somer Rache Martinson, Bachelor of Arts in Human Development; Sarah Jo McCormick, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Cum laude; Andrew Thomas Mead, Bachelor of Arts in Sport Management; Kathleen Frances Moran, Bachelor of Arts in Communication; Evelyn Dorcas Ojwang, Bachelor of Arts in Communication; Nicolas Giuseppe Orsillo, Bachelor of Arts in Business Administration; David Garison Palmer, Bachelor of Arts in Communication; Aaron Daniel Potoshnik, Bachelor of Science in Kinesiology; Nicholas Lee Rivera, Bachelor of Science in Food Science; Evan Christopher Schimpf, Bachelor of Science in Computer Science; Jeremy Robert Valdez, Bachelor of Science in Civil Engineering; Joseph Blair Varnadore, Bachelor of Arts in Communication, and Katelyn Rose Weber, Bachelor of Science in Kinesiology.

Ridgefield

Richard Anthony Becker III, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Cum laude; Attar Singh Bhangal, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Brandon Denny Frazier, Bachelor of Arts in Business Administration, Summa cum laude; Jordan Casey Gonzales, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Glen Paul-Eugene Jones, Bachelor of Arts in Public Affairs; Michael Kenneth Kvalvik, Bachelor of Arts in Business Administration; Heidi Marie Lancaster-Rice, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Shelley R McBeath, Bachelor of Arts in Social Sciences; Samantha Moua, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kaitlyn Marie Nelson, Bachelor of Science in Psychology; Inger Lisa Nordahl, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Michael James Ross, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Joseph Eugene Sanches, Bachelor of Arts in Political Science, and Jennifer Ashley Turkington, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude.

Rochester

Thomas Jamie Carey, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, and Brittney Jean Orkney, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude.

Roy

Chaddwic Alexander Foley, Bachelor of Arts in Sport Management, and Kristen Katharine Nichole Larkin-Wolfe, Bachelor of Arts in Communication, Cum laude.

Sammamish

Blaire Allen Brady, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; John Thomas Castle, Bachelor of Arts in Communication, Magna cum laude; Douglas Owen Dietzel, Bachelor of Science in Physics; Denton Joseph Donahou, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Robert Dexter Dornon, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Natasha Madison Epstein, Master of Business Administration; Jared Ray Files, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Kenzie Scotia Fleischman, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Sarah Elizabeth Gardner, Bachelor of Science in Psychology; Jessica Rae Hawkinson, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology; Emily Christine Hayes, Bachelor of Arts in Communication; Felix X Humay, Bachelor of Arts in Business Administration; Conner Federico Iraola, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher James Johnson, Bachelor of Science in Civil Engineering; Daniel Steven Kelly, Bachelor of Science in Geology; Megan Jacquiline Kerswill, Bachelor of Arts in Business Administration; Kyle Matthew Lappano, Bachelor of Arts in Humanities; Konrads Timothy Leitis, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jonathan Lee Phillips, Bachelor of Science in Biology; Amelia Diane Student, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, and Nicholas Francis Zaremba, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Sea Tac

Cole J Mackay, Bachelor of Arts in Social Sciences; Absira Eshetu Tadesse, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Giovanni Eduardo Torres, Bachelor of Arts in Communication, and Tralonda Olivia Walker, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Seabeck

Nicholas Skottowe Miller, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Seattle

Bekalu G Abebe, Bachelor of Arts in Business Administration; Benjamin Niehl Adams, Bachelor of Arts in Social Sciences; Trina Elise Amundson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michael Christopher Baer, Bachelor of Science in Economic Sciences; Connor Scott Black, Bachelor of Arts in Business Administration; Ashley Anne Bossi, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Magna cum laude; Calvin Anthony Bright, Bachelor of Arts in Communication; Jessica Kay Bryan, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Kyra Lynn Calnan, Bachelor of Arts in Education, Cum laude; Lindsey Rae Clark, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Magna cum laude; Nicolas James Conti, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Drew Parker Daley, Bachelor of Science in Neuroscience, Cum laude; Phoebe Harriet Denning, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Danielle Christina Ducharme, Bachelor of Arts in Education; Josiah Samuel Fecher, Bachelor of Arts in Political Science; Doug Keith Fransham, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Cum laude; Hannah Gaynor, Bachelor of Arts in Communication; Alexander Zerabruk Gebremeskel, Bachelor of Science in Civil Engineering; Tesfaye Gebreyohannes, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Merhawi Menghistu Ghilamichael, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Alex B Hadera, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Weiyao He, Bachelor of Science in Nursing; Taylor Renee Hegerberg, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, Cum laude; Ellyn Leigh Howard, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Serena Joy Irving, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Ashley Marie Keller, Bachelor of Arts in Business Administration; Rebecca Ann Kestner, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rebecca Hoa Khiet La, Bachelor of Science in Psychology; Rebecca Hoa Khiet La, Bachelor of Science in Biology; Caitryn Alarilla Lim, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Kyle Scott Lindsley, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Ying Luo, Bachelor of Arts in Business Administration; Griffin Robert McGibbon, Bachelor of Arts in Business Administration; Nicholas John Menday, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Paul Gabriel Menendez, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Erick Jordan Miller, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Heather Elizabeth Miller, Bachelor of Arts in Business Administration; James Evangelista Mirante III, Bachelor of Arts in Business Administration; Cody William Moncur, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude; Briana Nicole Nelson, Bachelor of Arts in Education; Anne Minnie Patnode, Bachelor of Arts in Communication; Ejam Afeworki Paulos, Bachelor of Arts in Business Administration; Kasey Christine Randall, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude; Anthony Edward Say, Bachelor of Arts in Communication; Spencer Servizi, Bachelor of Science in Bioengineering; Alicia Smiley, Bachelor of Arts in Social Sciences; Hannah Elizabeth Smith, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Megan Amalia Smith, Master of Business Administration; Mathieu Andrew Stark, Master of Business Administration; Jeanne Kae Stinebrickner, Bachelor of Science in Nursing; Stephanie Lynn Stringer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Thien-Phuc Tran, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kelsey Ann Twitchell, Bachelor of Arts in Communication; Helen Ann Vogel, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, S; Blythe Nicole Wesley, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Signe Rachel Wesley, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Cum laude; Jennifer Lynne West, Bachelor of Arts in Humanities; Hayden Wayne Whaley, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrew John Willing, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laudeand Lucas John Wilson, Bachelor of Arts in Business Administration.

Sedro Woolley

Edgar Ludim Corado, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, and Rebecca M White, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Sequim

Kenneth Carl Oien, Bachelor of Arts in Business Administration.

Shelton

James Frederick Dalelio, Bachelor of Science in Biology, and Kathryn Enslow, Bachelor of Arts in Business Administration.

Shoreline

John Hagstrom, Bachelor of Arts in Social Sciences; Robyn Kathleen Savage, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laudeand Emily Schmautz, Bachelor of Science in Animal Sciences.

Silverdale

Katie Kerbell Decker-Fisk, Bachelor of Science in Psychology, Magna cum laudeand Xuan Gan, Bachelor of Arts in Business Administration.

Snohomish

Ashley Kae Anderson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Leanna Jean Hanika, Bachelor of Arts in English, Magna cum laude; Geena Nicole Laflam, Bachelor of Science in Psychology; John David Martinsen, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Cum laude; Karley Michelle Penoyer, Bachelor of Arts in Communication; Kyndra Noel Peterson, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Rashaad Siddick, Bachelor of Arts in Communication; Ryan Lyle Strong, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Magna cum laude; Christine Morgan Suominen, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Kendra Lynn Vuori, Bachelor of Arts in Social Studies, and Tyler John Zissel, Bachelor of Science in Economic Sciences.

Snoqualmie

David William Sroufe, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Spanaway

Miranda Kaye Gibson, Bachelor of Science in Kinesiology; Cory Ernest Johnson, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Daniel Lawrence Mock, Bachelor of Science in Civil Engineering; Sara Rene Netter, Bachelor of Science in Psychology, and Jesse R Novak, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Stanwood

Nicholas William Morgenstern, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science.

Stevenson

Sarah Michelle Metz, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude.

Suquamish

Janet Mae Simonson, Bachelor of Arts in Human Development, Summa cum laude.

Tacoma

Jay Daniel Balmer, Bachelor of Arts in Sport Management; Ashleigh Noel Berry, Bachelor of Arts in Social Sciences; Charles Anthony Booth Jr, Bachelor of Science in Microbiology; Taylor Steven Dean, Bachelor of Arts in Business Administration; McKenna Marie Filler, Bachelor of Science in Psychology; Ashley R Gardipe, Bachelor of Science in Animal Sciences; Daniel Jeffrey Henehan, Bachelor of Arts in Business Administration; Samuel James Heyd, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Brianna Ray Hoefer, Bachelor of Arts in Communication; Brianna Ray Hoefer, Bachelor of Arts in Fine Arts; Cory Deshaun Hudson Jr, Bachelor of Arts in Business Administration; Garet Samuel Hupp, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum laude; Danielle Briana Huse, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Garrett Douglas Johnston, Bachelor of Science in Civil Engineering; Ava Frances King, Bachelor of Science in Environmental Science; Kayla Marie Kramer, Bachelor of Science in Kinesiology; Ryan James Lensegrav, Bachelor of Arts in Business Administration; Chris Lorne Loucks, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Brittany Michelle Marion, Bachelor of Arts in Social Sciences, Summa cum laude; Sarah Elisabeth O’Neal, Bachelor of Science in Psychology; Jaimie Parks, Bachelor of Arts in Humanities; Kim-Tien Quoc Pham, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Darius Levoy Porter, Bachelor of Science in Kinesiology; Shelby Marie Prussen, Bachelor of Science in Nursing; Genevieve Jaree Pullum, Bachelor of Arts in Human Development; Daniel Collin Rice, Bachelor of Science in Animal Sciences; Kylee Deann Runyan, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, Magna cum laude; Taylor Brynn Saunders, Bachelor of Arts in Anthropology; Megan Lucia Thompson, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles, and Maegan Rose Tracy, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Toutle

Brandon Mark McClellan, Bachelor of Arts in English, Summa cum laude.

Tukwila

Richard A Hoberecht, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Tulalip

Courtney Blair Burdett, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology.

University Place

Tanner J Lemke, Bachelor of Arts in Political Science, Cum laude; Barbara Mbabazi Mwesigwa, Bachelor of Arts in Social Sciences; Isabel Marina Neyman, Bachelor of Science in Kinesiology, Cum laude; Hayley Jennifer Nichols, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Reid Michael Shrewsbury, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology, and Darren Patrick Zemanek, Bachelor of Arts in Sport Management.

Vancouver

Cady Lee Achenbach, Bachelor of Science in Psychology, Magna cum laude; Jake Andrew Alcorn, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Abdullah Moh’dA.WahedAli Alhamadi, Bachelor of Arts in Business Administration; Chelsey Taylor Anderson, Bachelor of Science in Psychology, Magna cum laude; Nicole Leah Antonacci, Bachelor of Arts in English, Cum laude; Daniel Robert Asbridge, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Magna cum laude; Emily Marie Bahus, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science, Cum laude; Brianna Lynn Baugher, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Arnold J Beaver, Bachelor of Arts in Business Administration; Cole Raymond Benak, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Alyssa A Benson, Bachelor of Arts in English, Cum laude; Jason Shane Berry, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Magna cum laude; Traci Christine Bigelow, Bachelor of Arts in Humanities, Summa cum laude; Alley Rae Blom, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tyler Scott Blomdahl, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Cum laude; Caitlin Kennedy Bockmier, Bachelor of Arts in Communication; Viktoriya S Bogdanov, Bachelor of Arts in Human Development, Magna cum laude; Viktoriya S Bogdanov, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Kaili Marie Nohealani Bonn, Bachelor of Arts in Social Sciences; Ashley Irene Boris, Bachelor of Arts in Education; Keith Borja Brub, Bachelor of Arts in Business Administration; Julianne Rose Bucklin, Bachelor of Arts in Business Administration; Amber Nichole Bushaw, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; William Trung Co, Bachelor of Arts in Social Sciences; Greg Russell Cobb, Bachelor of Arts in Social Sciences; Natalie Ellen Conrad, Bachelor of Arts in Business Administration; Robin Michelle Conroy, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Riley Gerald Cooper, Bachelor of Arts in Humanities; Antonio Cotero-Martinez, Master of Business Administration; Elyse Cottle, Bachelor of Arts in Humanities; Dalton Christopher Coy, Bachelor of Science in Civil Engineering; Heather Nicole Cretsinger, Bachelor of Arts in Anthropology; Sandy Thi Dang, Bachelor of Science in Biology; Nicholas Dawson, Bachelor of Science in Biology, Magna cum laude; Holly Michelle Day, Bachelor of Science in Psychology; Ryan M Dean, Bachelor of Science in Computer Science; Robert Karl Ditty, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Joshua Dane Dixon, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Baylee Melcine Dunkel, Bachelor of Arts in English; Katelynn Marie Edwards, Bachelor of Science in Biology; Tiffany Erica Elvrum, Bachelor of Arts in Business Administration; Josh Thomas Engel, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Esmeralda Farias-Govea, Bachelor of Arts in Human Development; Sam Bryce Ferenchak, Bachelor of Arts in Sport Management; Freddy Flores, Bachelor of Arts in Business Administration; Elizabeth Marie Forbis, Bachelor of Arts in Business Administration; Kendall Marie Forden, Bachelor of Arts in Social Sciences; Daniel Kenneniah Gillock, Bachelor of Science in Biology, Cum laude; Brooke Jewel Goodpaster, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tia Danae Goodspeed, Bachelor of Science in Chemistry, Cum laude; Andrew Clarry-Koch Graham, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna cum laude; David Thomas Green, Bachelor of Arts in Social Sciences, Summa cum laude; Judy M Green, Bachelor of Arts in Public Affairs, Cum laude; Oleg L Grinchenko, Bachelor of Science in Biology; Kelsey Walelia Rae Haynes, Bachelor of Arts in Social Sciences; Meagan Healy, Bachelor of Arts in Human Development, Magna cum laude; Amanda Nadia Heilmann, Bachelor of Arts in Social Sciences; Grace Louise Hill, Bachelor of Arts in Social Sciences; Eli Jacob Hornsby, Bachelor of Arts in Business Administration; Dzana Hrustic, Bachelor of Science in Biology; Leah Naomi Huntington, Bachelor of Science in Psychology; Erin Hutchinson, Bachelor of Arts in Human Development, Summa cum laude; Trevor Thomas Hutchinson-Flaming, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Melissa Marie Hyatt, Bachelor of Arts in Social Sciences; Stuart Michael James, Bachelor of Arts in Public Affairs; Debra Ann Jankord, Bachelor of Arts in Social Sciences; Christine Michele Johnson, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Nicole Alicia Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Forrest Allen Knapp, Bachelor of Science in Biology; Alyssa Korinke, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude; Steve Sang-Hoon Kwak, Bachelor of Science in Psychology; Joanna Ky, Bachelor of Arts in Business Administration; Karissa Lynn Kysar, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Margaret Elise Lale, Bachelor of Arts in Humanities; Phala Elly Le, Bachelor of Arts in Social Sciences; Bryson Tyler Lemire, Bachelor of Arts in Social Sciences; Addi Marie Lies, Bachelor of Arts in Social Sciences; Lydia Roberta Linke, Bachelor of Science in Biology, Cum laude; Roxanne Nicole Logan, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; John Colton Loveridge, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude; Alexander Ernesto Martinez, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jeremy Craig Martinez, Bachelor of Science in Computer Science; James Stewart McNeal, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Chryssa N Meeker, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Breanna Ambie Miller, Bachelor of Science in Biology, Magna cum laude; Julie Kay Montgomery, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Todd Dale Murchison, Bachelor of Arts in Anthropology; Zean S. Musa, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Maggie Nicole Nolan, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude; Stephanie Elizabeth Pace, Bachelor of Science in Mathematics, Cum laude; Suejean Joann Park, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Joshua Joseph Parker, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kamrin Kaylee Peterson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Chloe Ilona Pongracz-Bartha, Bachelor of Arts in Business Administration; Shannon Lee Potter, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Sharlene Price, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Kassandra Alexis Rebello, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Ashley Josephine Reese, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude; Zachary Davis Reynolds, Bachelor of Arts in Business Administration; Sean Vincent Adam Richardson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jack Charles Rickey Jr, Master of Business Administration; Joshua Ronald Rieman, Bachelor of Arts in Social Sciences; Courtney Erin Riler, Bachelor of Science in Biology; Cassie Leanne Rocha, Bachelor of Arts in Human Development; Mikhail Rusnak, Bachelor of Arts in Business Administration; Christopher Thomas Ryan, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Caitlyn Iolana Sams, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Amy Jo Sanchez, Bachelor of Arts in Business Administration; Josh Aaron Sandaker, Bachelor of Science in Psychology, Magna cum laude; Shane Lee Sanders, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Summa cum laude; Vishal S Sanghera, Bachelor of Arts in Business Administration; Anthony Raymond Santorufo, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrew James Schenk, Bachelor of Arts in Anthropology; Elizabeth Kysa Sedivy, Bachelor of Arts in Education; Sarah Shipman, Bachelor of Arts in English, Magna cum laude; Chris Arron Simpson, Bachelor of Arts in Business Administration; Amanda Chelsea Smith, Bachelor of Arts in Business Administration; Stephen Wayne Smolin, Bachelor of Arts in History; Jessica Kay Speiss, Bachelor of Arts in Social Sciences; Andrew Paul Spicer, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Everett Steele, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Victoria Suhotin, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Katie Alyssa Sundberg, Bachelor of Arts in Social Sciences, Summa cum laude; Stefan Michael Thyron, Bachelor of Science in Kinesiology, Cum laude; Kayla Renee Truman, Bachelor of Arts in Business Administration; Joshua David Turner, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude; Maryann Utterback, Bachelor of Arts in English, Summa cum laude; Megan Marie Waser, Bachelor of Arts in Business Administration; Danielle Amanda Webb, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Stephanie Ann Weldy, Bachelor of Arts in Social Sciences; Derrik William White, Bachelor of Science in Psychology; Crystal Ann Whitlock, Bachelor of Arts in Human Development; Little Eagle Nathan Vincent Whittington, Bachelor of Science in Psychology; Maksim Yefimov, Bachelor of Science in Biology, and Belma Zelkanovic, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Vashon

Patrick J Byrne, Bachelor of Arts in Business Administration.

Washougal

Alex Dane Anderson, Bachelor of Arts in Business Administration; Larisa Julia Antonov, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Kendra Christensen, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Heather Rose Eldridge, Bachelor of Arts in Business Administration; Douglas Jonathan Field, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Talia Kareen Goughnour, Bachelor of Arts in Humanities, Summa cum laude; Jonathen Carter Kocker, Master of Business Administration; Tiffany Lynne Ladage, Bachelor of Arts in Business Administration; Maureen U Murphy, Bachelor of Science, and Austin Taylor Pfeifer, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Winlock

Brittany Rose Salice, Bachelor of Science in Psychology.

Woodinville

Andelyn Leigh Bindon, Bachelor of Science in Psychology, Magna cum laude; Sara Kristina Boyle, Bachelor of Arts in Business Administration; Mitch Thomas Brazier, Bachelor of Arts in Business Administration; Andrew Eliot Chambers, Bachelor of Arts in Business Administration; Max Etemadi, Bachelor of Science; Kelly Anne Grindley, Bachelor of Arts in Education; Corbin Choi Larson, Bachelor of Arts in Business Administration; Brett Lawrence Larzalere, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Bryan Timothy Mickelson, Bachelor of Arts in Business Administration; Christine Leona Price, Bachelor of Arts in Business Administration; Matthew John Stefansson, Bachelor of Science in Civil Engineering; Makayla Anne Walker, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, and Kristen Lee Whitney, Bachelor of Science in Psychology.

Woodland Kimberly Paige Batson, Bachelor of Arts in English, Magna cum laude; Teresea JoAnn Carson, Bachelor of Science in Psychology; Nicholas Christian Engerran, Bachelor of Arts in Business Administration; La Donna Robey, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; David Nicholas Seaman, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Magna cum laudeand Kerri Suzanne Six, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Yacolt

Jesse Paul Matson, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude.

Yelm

Brittany Jacquline Lunsford, Bachelor of Science in Nursing, and Dustin Clark Stephan, Bachelor of Arts in Social Sciences.