Skip to main content Skip to navigation

Fall 2015 Eastern Washington Graduate List

Benton City

Samantha Jean Brewer, Bachelor of Arts in Business Administration; and Mark Edward Yehl, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude.

Bingen

Maria Veronica Salguero, Bachelor of Arts in Business Administration.

Burbank

Samantha Marie Brown, Bachelor of Arts in Humanities; Emily Fern Noyes, Bachelor of Arts in Communication, Summa cum laude and Bachelor of Arts in English, Summa cum laude and Joshua Nathan Reardon, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude.

Cashmere

Jaime Mendoza, Bachelor of Science in Kinesiology.

Chattaroy

Molly Jean Rozelle, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Chelan

April Rosas, Bachelor of Arts in Business Administration; Kelli Brynn Taylor, Bachelor of Arts in Humanities; and Cari Jo Valdovinos, Bachelor of Arts in Education.

Cheney

Celeste Lynn Laird, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude and Christina Lynn Van Orman, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Chewelah

Ashley Anne Grubb, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude.

Clarkston

Earl Bud Gaines, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kelli Nikole Latta, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Jaclyn Summer Logsdon, Bachelor of Arts in Communication, Magna cum laude and Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, Magna cum laude; and Zach David Roberson, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Colbert

Sarah Ann Massie, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Colfax

Brady James Cornelius, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude.

Colville

Colton Hastings, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude and Elizabeth Allene McKellar, Bachelor of Science in Psychology.

Connell

Alison Sue Erickson, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude.

Davenport

Porsha Kathleen Gilman, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Dayton

Deborah Suzanne Witt, Bachelor of Arts in Human Development, Cum laude.

Deer Park

Michael Wayne Blankenship, Bachelor of Science.

East Wenatchee

Jacob Harold Cantrell, Bachelor of Science in Civil Engineering, Summa cum laude; Robert Vaughn Fisher, Bachelor of Science in Bioengineering; Lisa A Graves, Bachelor of Arts in Business Administration, Summa cum laude; Nolan Kyle Haehl, Bachelor of Arts in Social Sciences; Moria Ellen Hill, Bachelor of Arts in Social Sciences; Rebecca Ann Matylinski, Bachelor of Science in Nursing; Michelle Nicole Reid, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Rachel Mae Seabeck, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; and Michael Clint Webley, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Elk

Amanda Lee Baker, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Ellensburg

Erica Ann Clerf, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Adam William Haberman, Bachelor of Arts in Business Administration; and Justin Tyler Shiver, Bachelor of Science in Economic Sciences, Cum laude.

Elmer City

Nicole Ashley Cleveland, Bachelor of Arts in Business Administration.

Ephrata

Mattias Kristian Dilling, Bachelor of Science in Kinesiology, Summa cum laude and Bachelor of Science in Biology, Summa cum laude; Isabel Mendoza, Bachelor of Science in Geology; and Rocio Mendoza, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Grand Coulee

Cade Cooper Egbert, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Grandview

Nathan James Champion, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Cum laude and Bachelor of Arts in Computer Science, Cum laude; Mariana Guerrero, Bachelor of Science in Nursing; Carmen Hernandez, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Maria Isabel Orduno, Bachelor of Arts in History; and Jessica Maria Santos, Bachelor of Arts in Education.

Greenacres

Kelsie Ann Hogberg, Bachelor of Science in Microbiology.

Harrah

Jacob F St Hilaire, Bachelor of Science in Computer Science.

Kennewick

Steven Thomas Ahl, Bachelor of Arts in Computer Science; Scarlett Tara Atchley, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brooke Megan Benecke, Bachelor of Science in Psychology; Tina Kay Benitez, Bachelor of Science in Psychology, Magna cum laude; Ruben Antonio Bojorquez Jr, Bachelor of Arts in Business Administration; Maria Nakate Chavez, Bachelor of Science in Nursing; Marlee Renae Christianson, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude; Jessica De La Torre, Bachelor of Science in Nursing; Michael Geffen Degan, Bachelor of Science in Computer Science, Magna cum laude; Meagan Elizabeth Doyle, Bachelor of Arts in Business Administration; Taylor Nicole Esvelt, Bachelor of Science in Animal Sciences; Garrett Lee Fitzsimmons, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Amanda Rose Folk, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Breanna R Frazier, Bachelor of Science in Nursing; Sedale Jordan Garcia, Bachelor of Science in Biology; Gurkiran Kaur Gill, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Kodie Jean Ginder-Mill, Bachelor of Science; Aleya Michelle Giydan, Bachelor of Arts in Education; Chelsea Graves, Bachelor of Arts in History; Leticia Guzman Mariscal, Bachelor of Science in Nursing; Ayla Janae Ines, Bachelor of Science in Civil Engineering; Eric Zachary Jenkins, Bachelor of Arts in Business Administration; Jayne Marie Jones, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude; Mallory Elizabeth Jones, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Kathryn Eileen Klopfenstein, Bachelor of Science; Vivian Michelle Larson, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Saige Leanyna McCloud-Shover, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Spenser Alan Mearns, Bachelor of Arts in Business Administration; Tanner Francis Meier, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Kenneth Lee Reeves, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Abigail Amelita Richardson, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Kimberly Jo Schneider, Bachelor of Arts in Social Sciences; Valerie Swanger, Bachelor of Arts in Education; Teri Leigh Thompson, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Lara Elizabeth Tinsley, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Paola Karina Toledo, Bachelor of Arts in Communication; Chad Wynn Tyra, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Matthew Preston Wilhelm, Bachelor of Science in Civil Engineering; Kira Kay Woods, Bachelor of Science in Biology; and Ali A Zbib, Master of Business Administration.

Kettle Falls

Nyna Renee VanHarn, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude.

LaCrosse

Kaylee M Zimmer, Bachelor of Arts in Education, Summa cum laude.

Leavenworth

Colleen Chamberlin, Bachelor of Arts in Social Sciences; and Samuel Raymond Fields, Bachelor of Science in Computer Science.

Liberty Lake

Alina Tabia Peterson, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude.

Malaga

Amber Nicole Gale, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, Summa cum laude and Bachelor of Science in Kinesiology, Summa cum laude.

Mansfield

Jeremy George Hemmer, Bachelor of Science in Animal Sciences.

Mead

Christopher Ian Faus, Bachelor of Science in Civil Engineering; Casey Michael O’Leary, Bachelor of Science in Computer Science; and Rachel Lee Sherfey, Bachelor of Science in Nursing.

Medical Lake

Kara Grace Beseler, Bachelor of Science in Microbiology; and Jamison Carl Edwards, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Mesa

Alana Ruth Koepl, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude.

Moses Lake

Nicholas C Dodds, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, Magna cum laude; Kangni Nickodem Ekoue-totou, Bachelor of Science; Anna Sue Hirz, Master of Business Administration; Reuben Monroe Huddleston, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Melinda Mae Mantooth, Bachelor of Science in Biology, Magna cum laude; Crystal Eileen Mertes, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Roland Joel Ramirez, Bachelor of Music, Cum laude and Bianca Garcia Schwab, Bachelor of Science in Psychology.

Newman Lake

Alexandra Teresa Winters, Bachelor of Science in Microbiology.

Newport

Jared Vincent Barranco, Bachelor of Arts in Business Administration.

Nine Mile Falls

Michelle Louise Rolsma, Bachelor of Science in Psychology.

Oakesdale

Flash W L Hodges, Bachelor of Arts in Communication.

Omak

Daniel Louis Nash-Mendez, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science.

Orondo

Ashley Taylor Erickson, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude.

Othello

Aubrietta Wihansa Firth, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Kimberly Anai Gallardo, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Aracely Gomez, Bachelor of Arts in Education, Summa cum laude; Katelyn Michelle Jahns, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Jared Thomas Kummer, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Derek Michael Lopez, Bachelor of Science in Nursing; and Jamie Suzanne Skorick, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Pasco

Katie Lee Bair, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude; Glenn Charles Bethmann, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Magna cum laude; Eduardo Camacho, Bachelor of Arts in Human Development; Christine Carr, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Maria Guadalupe Carrillo, Bachelor of Arts in English; Sarah Diane Cashman, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Christian Daniel Castillo, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Beren Bjorn Christiansen, Bachelor of Science in Environmental Science, Summa cum laude; Cecilia Alejandra Davis, Bachelor of Arts in Education, Cum laude; Jacob Mathew DeLeon, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Jose J Garcia, Bachelor of Science in Mathematics; Manuel Alejandro Garcia, Master of Business Administration; Patricia Gonzalez, Bachelor of Science in Zoology; Donna Nouny Haydon, Bachelor of Science, Cum laude; Kristen Aileen Hunt, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Rodrigo G Juarez, Bachelor of Arts in Education; Melissa Kay Kenton, Bachelor of Science in Psychology, Magna cum laude; Katie Lynn Kirsch, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Adam Christopher Kornbau, Master of Business Administration; Nicholas Joel Mackay, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, Magna cum laude; Alma Luz Medina, Bachelor of Science in Psychology; Jose Saldana Mejia, Bachelor of Science in Biology, Cum laude; Sergio Eduardo Merino, Bachelor of Science in Nursing; McKenzie Renee Munn, Bachelor of Arts in Education, Cum laude; Jazlyn Robertson, Bachelor of Science; Cody Lee Alan Rush, Bachelor of Arts in Business Administration; Sarah Ean Saenz, Bachelor of Science in Psychology; Karson Michelle Taylor, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Karson Michelle Taylor, Bachelor of Science in Economic Sciences; Josefina Velasquez, Bachelor of Science in Nursing; Cesar Ramon Vera-Rodriguez, Bachelor of Arts in Education, Summa cum laude; Angelica Jessica Yzaguirre, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude and Oscar Adolfo Zazueta, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Prescott

Cesar Ricardo Munguia, Bachelor of Arts in Sociology.

Prosser

Briseida Chavez, Bachelor of Arts in Social Sciences; and Paloma Jimenez, Bachelor of Arts in Human Development.

Pullman

Abdulaziz Alali Buzaid, Bachelor of Arts in Political Science; Mohammed Abdulwahid, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Melissa Marie Aeschliman, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Abdulla Al Mazrouei, Bachelor of Arts in Business Administration; Ahmed Al-Ghazali, Bachelor of Science in Economic Sciences; Omar Ali Souley, Bachelor of Arts in Business Administration; Abdullah Alsadon, Bachelor of Arts in Business Administration; Martin Alvarez Jr, Bachelor of Arts in Business Administration, Magna cum laude; Derek Allan Warner Askham, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Chenchao Bai, Bachelor of Arts in Business Administration; Adam Gregory Bakken, Bachelor of Arts in Education, Cum laude and Bachelor of Arts in Humanities, Cum laude; Loren Carter Bates, Bachelor of Science in Civil Engineering; Tasha Marie Bell, Bachelor of Arts in Human Development; Julian Cassiel Bennett Ponsford, Bachelor of Science in Biology, Cum laude; Taylor Joseph Blanc, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Angela E Bonner, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, Summa cum laude; James Q Bonner III, Bachelor of Science in Biochemistry and Bachelor of Science in Microbiology; Tik Yee Tiffany Chan, Bachelor of Arts in Business Administration; Timothy Clark Chatburn, Bachelor of Arts in Political Science, Magna cum laude; Damion Alexander James Clark, Bachelor of Arts in English; Sara Jacinta Contreras, Bachelor of Arts in Business Administration; Anna Karina Crookston, Bachelor of Arts in Business Administration; Wenqiong Cui, Bachelor of Arts in Communication; Kelsey Reanne Cunningham, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, Cum laude; Joseph Henry Dahl, Bachelor of Arts in Business Administration; Kristin Daniels, Bachelor of Science in Animal Sciences; Thomas Lee Elhart, Master of Business Administration; Kent Andrew Evans, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Matthew Earl Fluster, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Magna cum laude; Dylan Stephen Fondren, Bachelor of Science in Physics; Chengjie Fu, Bachelor of Arts in Business Administration; Kevin Sean Gavin, Bachelor of Science, Cum laude; Jake T Gray, Bachelor of Science in Chemical Engineering, Summa cum laude and Bachelor of Science in Chemistry, Summa cum laude; Laurel Frances Gray, Bachelor of Arts in English; Alicia Nicole Guenthner, Bachelor of Science in Animal Sciences; Nicholas Robert Hansen, Bachelor of Arts in Business Administration; Keeley Kameaalani Hay, Bachelor of Arts in Sport Management; Ben James Hein, Bachelor of Arts in Business Administration; Alexandra Karen Hemphill, Bachelor of Science in Psychology; Patrick J Henry, Bachelor of Fine Arts; Yi Hong, Bachelor of Arts in Business Administration; Tricia Nicole Hoover, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, Cum laude; Tierra Irene Hunter, Bachelor of Science in Genetics and Cell Biology, Magna cum laude; Wanda Hvezda, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Katherine Elaine Inderhees, Bachelor of Science in Kinesiology; Yining Jiang, Bachelor of Arts in Business Administration; Jeromy Matthew Johnson, Bachelor of Science in Computer Science, Cum laude; Jacqueline Danice Jones, Bachelor of Science in Animal Sciences; Therese Santos Jose, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Katharine May Krahn, Bachelor of Arts in Communication; John Henry Krienen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Summa cum laude; Han Beet Kwak, Bachelor of Arts in Human Development; Samantha Lagge, Bachelor of Arts in Anthropology; Melonie K Lam, Bachelor of Science; Zane William Larsen, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Arts in Social Sciences; Autumn Marie Larson, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Kevin Michael Laudenbach, Bachelor of Arts in Social Sciences; Minae Lee, Bachelor of Arts in Business Administration, Summa cum laude; Katherine Ann Lundi, Bachelor of Arts in Communication; David Earl Lystad, Bachelor of Arts in Computer Science; Joshua Main-Smith, Bachelor of Science in Psychology; Kaitlin Ruth Mattson Wilander, Bachelor of Arts in Human Development; DeVonte Marquice McClain, Bachelor of Arts in Social Sciences; Ivan Paul McLennan, Bachelor of Arts in Humanities; Eustace Muriithi Murage, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Alexandria Racheal Murphy, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Daniel Albert Needham, Bachelor of Science in Civil Engineering; Donavon Lee Novotny, Bachelor of Arts in History; Heather Calaunan Nunez, Bachelor of Arts in Humanities; Calvin Robert Odell, Bachelor of Science in Computer Engineering, Cum laude; Sung Jin Park, Bachelor of Arts in Business Administration; Jesse Hummel Pearson, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Scean Pickering, Bachelor of Arts in Sport Management; Gregory James Power, Bachelor of Music; Lauren Michelle Previs, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Erin May Rice, Bachelor of Science in Psychology; Drew Elliott Rickerson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Yuliya Mykhaylivna Rogozhkina, Bachelor of Arts in Communication, Cum laude; Lisa Danielle Roseburg, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Alex Richard Ruzicka, Bachelor of Science in Economic Sciences; Muad Saleh, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering, Summa cum laude; Alexander Elias Sanchez, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Jerhime David Sanders, Bachelor of Arts in Humanities; Spencer Madhav Sharma, Bachelor of Science in Civil Engineering, Magna cum laude; Lydia Naasisho Shompole, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Nicholas Spencer Stevens, Bachelor of Arts in Sport Management; Jason Joel Suarez, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Haley Belle Thayer, Bachelor of Science in Animal Sciences; Edward Lazelle Thomas, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Alexandra Irene Tikerpuu, Bachelor of Science in Psychology; David Matthew Tobin, Bachelor of Science in Chemical Engineering; John Joseph Valdez, Bachelor of Science in Mathematics; Luny-Renee Waite, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Zeping Wang, Bachelor of Arts in Computer Science, Summa cum laude; Mark Anthony Watt, Bachelor of Arts in Business Administration; Kasey Michael Way, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Slater Haden Weinstock, Bachelor of Science in Chemistry; Brent Roland Weisse, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Dominique Carlton Williams, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Sarah Ann Wines, Bachelor of Science in Psychology; Joshua Lindsay Woldstad, Bachelor of Science in Computer Science; Michael Jacob Woods, Bachelor of Arts in Business Administration; Guanyao Xu, Bachelor of Arts in Business Administration; Bo Yang, Bachelor of Arts in Business Administration; Tyas Scott Young, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ying Zhang, Bachelor of Arts in Business Administration; and Yinan Zhou, Bachelor of Arts in Humanities.

Quincy

Allie Joanna Kiehn, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems.

Richland
Tiffany Ashbaker
, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Katherine A Banks, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Samantha Christine Behrens, Bachelor of Arts in Business Administration; Kathleen Elizabeth Byrnes, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Jeneane E Conway, Bachelor of Arts in Social Sciences; Raphael Couture Grondin, Bachelor of Science in Economic Sciences; Yuliya Farris, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Brynne Raven Gambill, Bachelor of Arts in Social Sciences; Forough Golriz, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Christian Gonzalez, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude; Brenton Allan Griffin, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, Magna cum laude and Bachelor of Science in Civil Engineering, Magna cum laude; Yelena Sergeyevna Gritsan Sr, Bachelor of Science in Psychology; Andrey Gulchuk, Bachelor of Science in Nursing; Trevor Michael Hay, Bachelor of Arts in Social Sciences; Michael Allen Hopp, Bachelor of Arts in History; Tara Lisa Hoyem, Bachelor of Arts in Social Sciences, Cum laude; Hannah Dawn Kimball, Bachelor of Science in Biology; Ashley Jean Lango, Bachelor of Science in Earth and Environmental Science; Christopher Scot Lee, Bachelor of Arts in Business Administration; Monica Jill Mix, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Daniel Andrade Naranjo, Bachelor of Science in Civil Engineering; Melanie Margaret Nelson, Bachelor of Science in Nursing; Nathan Scott Perez, Bachelor of Arts in Business Administration; Jacob Andrew Peterson, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Heather Pina, Bachelor of Science in Civil Engineering, Cum laude; Joan Alexander Qafoku, Bachelor of Arts in Business Administration; Caleb Joshua Reynolds, Bachelor of Science in Psychology, Summa cum laude; Annette Nicole Ruane, Bachelor of Arts in Education, Cum laude; Martha Elizabeth Sanford, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Paul Spencer Christian Schuler II, Bachelor of Science in Computer Engineering, Cum laude; Jingxin Shi, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Zachary Peter Sonnichsen, Bachelor of Arts in Business Administration; Thomas Everett Spotteck, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Benjamin Scott Whiting, Bachelor of Arts in Computer Science; Abigail Joy Wynne, Bachelor of Science in Nursing; and Robert Francis Zaragoza, Bachelor of Arts in Sociology.

Ritzville

Jarod William Marecz, Bachelor of Arts in Humanities.

Royal City

Dylan Michael DeLay, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Cum laude.

Selah

Angela Marie Mae Campos, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude.

Spangle

Tori Montana Fredericks, Bachelor of Arts in Communication.

Spokane

Simon Ghebremariam Abraham, Bachelor of Science in Nursing; Brandon Barber, Bachelor of Science in Civil Engineering, Cum laude; Amelia Lynette Barhanovich, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, Cum laude; Sara Rebecca Barnes, Bachelor of Arts in Anthropology; Megan Meadene Binsfield, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Nadezhda V Borisov, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Cassia Ann Brennan, Bachelor of Arts in Human Development; Scott Michael Brewster, Bachelor of Arts in Communication; Joseph William Britt, Bachelor of Science in Animal Sciences; Robert Eiichi Butler III, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, Cum laude; Char-Lee Haze Cassel, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Aden Alan Coleman, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Olivia Marie Crowell, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Kendall Nicole Deremer, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Sidney Kamalei Dimmel, Bachelor of Science in Computer Science; Alyssa Nicole Egland, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Kristi Jo Entrop, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Jordan Riley Etten, Bachelor of Arts in Business Administration; Davina Iwalani Everett, Bachelor of Arts in Social Sciences; Darian Marie Faraca, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Tanner Hamilton Gerety, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Abigail Gilmore, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Ashley Taylor Good, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Vanessa Lorraine Gutierrez, Bachelor of Science; Parker John Hahn, Bachelor of Science in Kinesiology; Evan Scott Haines, Bachelor of Arts in Political Science; Andrea Nicole Heeter, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Jessica Margaret Humphrey, Bachelor of Science in Nursing; Jonathan Charles Janssen, Bachelor of Arts in Social Sciences; Gabriel Channing Jensen, Bachelor of Science in Computer Science; Matthew Nels Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration, Summa cum laude; Chandler Reid Keller, Bachelor of Science in Biochemistry; Eric Nicholas Lee, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Ryan David Lemery, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Geddie K Lojas, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Cristina Maria Louk, Bachelor of Science in Psychology; Chad Wesley Love, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Yuliya Alekseyevna Lyakhov, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Hanna Emily Lynch, Bachelor of Arts in Communication; Jessica Ann Maas, Bachelor of Arts in Business Administration; Anna V Mantsevich, Bachelor of Science in Nursing; Raeanne Jewell Marks, Bachelor of Science in Computer Science, Summa cum laude; Vickie Rae Mauer, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Samantha Elizabeth McMillan, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Miranda Mae Norton, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Suzanne Kristen Patterson, Bachelor of Science in Nursing; Devon Lee Plewman, Bachelor of Science in Neuroscience, Cum laude; Madison Powell, Bachelor of Arts in English; Catie Elizabeth Propp, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Matthew Ryan Queral, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Lauren Mikele Ramsey, Bachelor of Arts in Business Administration; Joanna Marie Redmon, Bachelor of Science, Summa cum laude; Emilia Ruiz Ferreyra, Bachelor of Arts in Sociology; Jessica Margaret Saxton, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Matthew David Schmick, Bachelor of Science in Civil Engineering; Hailey Sara-Eileen Schorr, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Hannah Marie Schweiter, Bachelor of Arts in Education; Anne Laura Sell, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Taylor Jewel Shillam, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Jessica Elizabeth Swift, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jennifer Marie Tobin, Master of Business Administration; Valeriy Sergeyevich Tsuz, Bachelor of Science in Nursing; Joseph John Via, Bachelor of Arts in Social Sciences; James Michael Volz, Bachelor of Science in Microbiology, Cum laude; Geoffrey James Waller, Bachelor of Arts in Social Sciences; Brett J Ward, Bachelor of Arts in English; Ashlyn Ann Waters, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Andrea Michele Watson, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Nikolas Marit Wethington, Bachelor of Arts in Business Administration; Andy Scott Wetzel, Bachelor of Arts in Business Administration; Patrick James Williams, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Heather Christine Wyatt, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Amy Dawn Wycoff, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; and John Winkle Youngren, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Spokane Valley

Kimberly Dawn Arambul, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Kamila Begzhanova, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Jennifer Lee Downard, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Jade Lorene Faraca, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude; Ruth Golubenko, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Amanda Mae Headlee, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Vicki J Morrison, Bachelor of Science in Nursing; MeCennah Rae Parsons, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; Anastasia Irene Plell, Bachelor of Science in Psychology, Cum laude; Daniel Richard Poppe, Bachelor of Science in Geology; Rodney Isiah Prioleau, Bachelor of Arts in Business Administration; Klarissa Andrea Schneider, Bachelor of Arts in Education; Robyn Marie Supnet, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude and Katy Ann Tveit, Bachelor of Arts in Social Sciences, Summa cum laude.

Sunnyside

Juana Lilia Garibay, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude; Gracen Alba Gonzalez, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Alejandra Mendoza, Bachelor of Arts in Education; Steven Adam Romero, Bachelor of Arts in Business Administration; and Emanuel Tejeda, Bachelor of Arts in English.

Tieton

Nancy Z Sotelo, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Toppenish

Damaris Azucena Perez, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude and Venesity Tenel Sepulveda, Bachelor of Science in Neuroscience.

Veradale

Austin Montgomery Brekke, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Suzanne Renee Burk, Bachelor of Science in Nursing, Summa cum laude and Elise Michelle Dominey, Bachelor of Science in Psychology.

Waitsburg

Ashley Lynn Brogdon, Bachelor of Arts in Communication, Cum laude.

Walla Walla

Anne M Buchan, Bachelor of Science in Psychology; Mario A Eguia, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jason Malcolm Hallowell, Bachelor of Science in Electrical Engineering, Cum laude; Mary S Jennings, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Anthony Jacob Olivos, Bachelor of Science in Mathematics; and Monica I Torres, Bachelor of Arts in Social Sciences, Magna cum laude.

Wapato

Hailey Marie Wertenberger, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Warden

Carter Ann Marks, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Waterville

Chloe Rae Pietrandrea, Bachelor of Arts in Communication.

Wenatchee

John Michael Grubb, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Sammi Rylan Helton, Bachelor of Arts in Political Science; Esperanza Melendrez-Tovar, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Melissa Anna Sanchez, Bachelor of Arts in Business Administration; Elise Michelle Shae, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising; and Textiles; Ellen Michael Walker, Bachelor of Arts in Criminal Justice and Criminology; and Claire Nicole Welch, Bachelor of Arts in English.

West Richl and Kimberly Louise Hough, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude; Lisa Ann Kessler, Bachelor of Science, Summa cum laude; Derek S Lombardo, Bachelor of Arts in Communication; Katherine Elizabeth Palmus, Bachelor of Science in Nursing; Nicholas Todd Rader, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kaitlin Marie Rehwalt, Bachelor of Arts in Education, Magna cum laude and Rosalinda Torres, Bachelor of Arts in Education, Cum laude.

Yakima

Daniel Dino Paganelli, Bachelor of Arts in Business Administration, Cum laude; Jose Manuel Aguilar Jr, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kindalem Tesfa Asres, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Osvaldo Jacob Benitez Alcantara, Bachelor of Arts in Business Administration and Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Pak Yu Patrick Chow, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Cecilia Cuevas, Bachelor of Arts in Education; Efrain A Dominguez, Bachelor of Arts in Business Administration; Parker James Fannin, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Rodrigo Franco-Lara, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Kristina Lea Freisz, Bachelor of Science in Biology; Claudia Alexandra Greenwald, Master of Business Administration; Meghan Kay Ison, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Semel Muniz, Bachelor of Arts in Social Sciences; Anna-Petrine Vistisen Smith, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Seth William Stoothoff, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Jennifer Nichole Sumner, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Woinshet Hailu Tessema II, Bachelor of Science in Nursing, Cum laude; Blake David Thomas, Bachelor of Science in Civil Engineering; and Cecilia Venegas, Bachelor of Science in Nursing, Magna cum laude.

Zillah

Kaylee Louise Vantrease, Bachelor of Science in Nursing.