Skip to main content Skip to navigation

Fall 2014 Eastern Washington Graduate List

Airway Heights

Emily Elizabeth Spillar, Bachelor of Arts in Interior Design, summa cum laude.

Albion

Joshua Zachary Sands, Bachelor of Arts in History.

Chelan

Tate Jordan Collins, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jennifer Renee Dalton, Bachelor of Science in Psychology; Maria Michelle Echeverria, Bachelor of Arts in Human Development; Jaicee Elizabeth Harris, Bachelor of Arts in Criminal Justice; and Clinton L Hepper, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences.

Cheney

Tanya Marie Baker, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Dalton Patrick Harding, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Ariana Renee Huthmacher, Bachelor of Science in Nursing; and Melissa Raven Brooke Sexton, Bachelor of Arts in Social Sciences, cum laude.

Clarkston

Krista Leigh Collins, Bachelor of Science in Psychology; Ryan Michael Crane, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Jamie Marie Johnson, Bachelor of Arts in Business Administration; Riley Edward McKeehan, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Matthew Carl Small, Bachelor of Arts in Business Administration; Nicholas Anthony Van Cleave, Bachelor of Arts in Anthropology; and Katie Dawn Van Cleave, Bachelor of Science, magna cum laude.

Clayton

Jessica Lynn Duenich, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Colbert

Ashley Lynn Jones, Bachelor of Science in Civil Engineering, cum laude; and Noeljo D. Wise, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude.

Colfax

Preston Dee Moore, Bachelor of Science in Geology.

College Place

Lisa Leigh-Ann Evans-Tarbox, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Brittany Nichole Fowler, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Colville

Shannon Correy Edwards, Bachelor of Science in Animal Sciences; and Ian Christian Nelson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

Connell

Amanda Michelle Mattingly, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems.

Davenport

Susan Jaclyn Reider, Bachelor of Science in Kinesiology.

Dayton

Michelle Patrice Barker, Bachelor of Science in Nursing, cum laude

Taylor Breanne DeRuwe, Bachelor of Science in Economic Sciences; and Austin Alan Heinrich, Bachelor of Science in Mechanical Engineering.

East Wenatchee

Travis Jay Casey, Bachelor of Science in Geology; Elizabeth Ann Grinde, Bachelor of Science in Animal Sciences; Michele Lyn Love-Wells, Bachelor of Science in Nursing; Sergio Alejandro Sanchez, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; and Thomas Allen Weis, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude.

Ellensburg

Bailey Carlson, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Alex J Francis, Bachelor of Science in Civil Engineering; Benjamin John Luce, Bachelor of Science in Materials Science and Engineering; Dawn Michele Newschwander, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Amber Rose Panter, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; and Holly Thorpe, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Grand Coulee

Terijayne Owen, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Grandview

Kaylynn Skye Long, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude.

Grandview

Kylee Ann Nimietz, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jessica Cecile Schloss, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture, magna cum laude; Jessica Cecile Schloss, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; and Abigail Nicole Ziegler, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles.

Greenacres

Jaycob Walter Enzler, Bachelor of Science in Chemistry; and Ryan William Sauther, Bachelor of Science in Biology.

Hartline

Johnathan M Dingman, Bachelor of Landscape Architecture.

Kennewick

Sarah Jessica Carrascal Aniceto, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Zachary Benjamin Booth, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, magna cum laude; Joshua M Brimberry, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Khrystyna V Bystrytska, Bachelor of Arts in Business Administration; Kimberley Ann Cole Lowry, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Julie Marie Dunaway, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Carissa Renae Granata, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Lauren Marie Hamada, Bachelor of Arts in Business Administration; Tricia Lynn Hawkey, Bachelor of Science; Alyssa Kathryn Hubbard, Bachelor of Science in Mathematics. cum laude; Stephanie Lee Hunter, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Anjelica Maria Cervantes Moreno, Bachelor of Science in Biology; Jordan Ashleigh Osterhout, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Lansdon Page, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; JaVonna Chaveriat Piatek, Bachelor of Arts in English, summa cum laude; Jordyn Reimer, Bachelor of Science in Animal Sciences; Tyler Matthew Rexus, Bachelor of Science, cum laude; Jocelyn Reyes Chavez, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Lorena Salazar Rios, Bachelor of Arts in Social Sciences; Krista Marie Siemion, Bachelor of Science in Psychology; Tatiana Na Skadorwa, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Shirah Noelle Thietje, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Skylar W Tucker, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Christopher James Walters, Bachelor of Science in Computer Science; and Megan Gail Yount, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management.

Kittitas

Angelina Schauer, Bachelor of Science in Nursing, cum laude.

La Crosse

Stetson Hexie Steiger, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; and Kirsten Paige Stubbs, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences.

Leavenworth

Thomas Nissen Cagle, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, cum laude.

Liberty Lake

Alyssa Sarah Hemmer, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Emily Erin Hisel, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Brooklyn Lorene Leistiko, Bachelor of Science in Psychology; and Breanne Jackee Stachofsky, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude.

Malaga

Hannah Elizabeth Symonds, Bachelor of Science in Animal Sciences.

Mead

Chelsea Lynn Jones, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; and Elise Blanche Martin, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture.

Medical Lake

Krista Charette, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Bailey Alyssa Dill, Bachelor of Science in Nursing; and Ashley Ann Stroud, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Moses Lake

Mireya Garcia, Bachelor of Arts in Criminal Justice, magna cum laude; Ben Todd Rathbone, Bachelor of Science in Economic Sciences; Elijah D Shoemake, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; and Crystal Vilda Tart, Bachelor of Science in Psychology.

Naches

Taylor Nicole Ranger, Bachelor of Arts in Communication.

Newman Lake

Jon David Barter, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; and Nicholas Dean Faso, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Nine Mile Falls

Tylor Chase LaBelle, Bachelor of Arts in Sport Management; and Yelena Shevchenko, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Oroville

Andrew Gary Grillo, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Meghan Carolee Grillo, Bachelor of Arts in Education; David Lee Kessler, Bachelor of Arts in Anthropology; Rachel L Peters, Bachelor of Science in Kinesiology; and Jason Orion Sullivan, Bachelor of Science in Economic Sciences.

Othello

James Kenneth Blaze Gentry, Bachelor of Science in Zoology; and Devyn Michelle Olson, Bachelor of Arts in Political Science.

Otis Orchards

Robin M Sandall, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Pasco

Brian Keith Barton, Bachelor of Science in Nursing; Karmina Elizabeth Bowen, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Amanda R Bragg, Bachelor of Arts in Business Administration; Joshua Michael Collop, Bachelor of Arts in Business Administration, summa cum laude; Aurora Deleon, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Andres Martin Espinoza, Bachelor of Arts in Social Sciences; Bryanna Lyn Garza, Bachelor of Arts in Business Administration; Jeremy Michael Gresser, Bachelor of Arts in Social Sciences; Ulises Herrera, Bachelor of Arts in Sociology; Kari Alethe Kinmark, Bachelor of Arts in Human Development; Katy Nicole Koelzer, Bachelor of Science in Psychology; William Earl Leppert, Bachelor of Arts in Business Administration; Joseph Lee Martin, Bachelor of Arts in Business Administration; Amy Louise McKeown, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Jennifer Marie Mendez, Bachelor of Science in Computer Science, cum laude; Belin Iris Mendoza, Bachelor of Arts in Business Administration; Josh James Morris, Bachelor of Arts in Communication; Monica Marie Powers, Bachelor of Science in Nursing; Daniel Cortez Ramirez, Bachelor of Science; Amanda Nedra Ransom, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management, cum laude; Cheyenne Rochelle Rivera, Bachelor of Arts in History; Thomas Alan Sappington, Bachelor of Arts in Education; Hailey Rochelle Silvers, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Shad Michael Sorensen, Bachelor of Arts in Business Administration; Jacob Matthew Tansy, Bachelor of Arts in Criminal Justice, cum laude; Yesenia Torres, Bachelor of Arts in Business Administration; Nick Mark Vincent, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences, cum laude; Travis Loyd Wisse, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems, cum laude; and Alexander J Zachary, Bachelor of Science in Nursing, cum laude.

Pomeroy

Sean Mitchell Beale, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences.

Prosser

Armando Diaz, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Joshua D Falce, Bachelor of Arts in History; Eric Douglas Fassler, Bachelor of Arts in Sport Management; Rodrigo Guerrero, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Gregory King, Bachelor of Science in Computer Science; and Nicole Christine Ledesma, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude.

Pullman

Kowsar Mohamed Abshir, Bachelor of Arts in English; Kathryn Yvonne Alexander, Bachelor of Science in Psychology; Abdullah Aljuwayhir, Bachelor of Arts in Business Administration; Arianne Katarina Askham, Bachelor of Arts in Social Studies, cum laude; Taylor Barrett, Bachelor of Arts in Business Administration; Samuel Dean Bloomfield, Bachelor of Arts in Humanities; Tannis Elizabeth Bogart, Bachelor of Arts in Communication; Jenna Louise Bracken, Bachelor of Science in Environmental Science; Gracelia Ysabel Braganza, Bachelor of Arts in Fine Arts; Preston James Bringhurst, Bachelor of Arts in Business Administration; Thomas Nolan Burdick, Bachelor of Arts in Business Administration; Zachary Dale Castle, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Qianqian Chen, Bachelor of Science in Civil Engineering; Daniel Robert Chester, Bachelor of Arts in Business Administration; Eun Cho, Bachelor of Arts in Social Sciences; Jennifer L Coleman, Bachelor of Arts in English; Thomas J Cooke, Bachelor of Arts in Communication; Christopher John Corboy, Bachelor of Science in Neuroscience; Yuchen Cui, Bachelor of Arts in Communication; Melissa Lynn Davis, Bachelor of Arts in English; Sebastian Wilhelmus De Bont, Bachelor of Arts in Anthropology; Alayne Katherine Donnelly, Bachelor of Science in Geology; Ran Duan, Bachelor of Arts in Business Administration; Kelsey Renee Dunmire, Bachelor of Science in Animal Sciences; Elena Eloisa Estrada-Zurita, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Elena Eloisa Estrada-Zurita, Bachelor of Science in Kinesiology; Ron J Evans, Bachelor of Arts in Social Sciences, summa cum laude; Emily Jane Everett, Bachelor of Science in Psychology, cum laude; Shelby Ann Everitt, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Clayton Jeffrey Farrow, Bachelor of Science in Kinesiology; Gabrielle Jane Fiano, Bachelor of Science in Kinesiology; Kacie Leigh Fincher, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Ann L Freeman, Bachelor of Science in Biochemistry; Kortney Linnea Fritz, Bachelor of Science in Zoology; Robert Burns Gage IV, Bachelor of Arts in Social Sciences; Gaston Richard Garberg, Bachelor of Arts in Humanities; Molly Erin Garner, Bachelor of Science in Kinesiology; Christopher James Gilden, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Rachael Sarah Gorrie, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; James William Grabowski, Bachelor of Science in Computer Science; Liuting Han, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Aaron John Haugen, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Nolan Andrew Hoey, Bachelor of Science in Psychology; Thomas Matthew Horak, Bachelor of Arts in History; Brandon Thomas Hovde, Bachelor of Arts in Business Administration; Dylan Wayne Hudspeth, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Iver Thorin Hull, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences, magna cum laude; Kyle James Hurt, Bachelor of Arts in Sport Management; Christopher James Hutchinson, Bachelor of Arts in Criminal Justice; James Douglas Jarvis, Bachelor of Science in Civil Engineering, magna cum laude; Austin Rainier Jasienski, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences; Lance M Keithley, Bachelor of Science in Chemistry; Tovah B Kerr, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Chelsy Rebecca Kessler, Bachelor of Arts in History; Joyce Joseph Khoury, Bachelor of Science in Civil Engineering; Chin Hwi Kim, Bachelor of Science in Economic Sciences; Emily M Kirk, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Dae Yoon Kwon, Bachelor of Arts in Business Administration; Johnathan Richard Laduke, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Alison Whalen Lai, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Anika Renee Lavios, Bachelor of Arts in Communication; Yafei Li, Bachelor of Arts in Business Administration; Xiaofang Lin, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jingting Liu, Bachelor of Arts in Fine Arts; Jacob Robert Lundstrom, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Zhaoyuan Luo, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Jingwei Ma, Bachelor of Science in Economic Sciences; Kaila Elizabeth Manthei, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Ceara Jesaine Maxwell, Bachelor of Science in Animal Sciences; Courtney Jacklyn May, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Crystal Ariel McDaniels, Bachelor of Science in Kinesiology; Brian McGuire, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Erin Bailey McNannay, Bachelor of Arts in Business Administration; Austin James Melvin, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Braden Jerome Messer, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Andrew Edward Nelson, Bachelor of Arts in Humanities; Titus Nordquist, Bachelor of Arts in Sport Management; Sara Olin, Bachelor of Arts in Communication; Doohong Park, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Daniel Kevin Petersen, Bachelor of Science in Psychology; Danielle Nicole Piatt-MacGregor, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures; Danielle Nicole Piatt-MacGregor, Bachelor of Arts in Political Science; Dennis Vladimir Polski, Bachelor of Science in Civil Engineering; Niklas Leonard Radford, Bachelor of Fine Arts; Douglas E Rapier, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Nicholas Scott Donald Ratkowski, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Aaron William Reed, Bachelor of Music; Joaquin Yanick Robert, Bachelor of Arts in Digital Technology and Culture; Chris Pierre Routen, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Victor Sanchez, Bachelor of Arts in Communication; Ronald Leeroy Schack III, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Jacqueline April Schultz, Bachelor of Science in Zoology, cum laude; Chaese Michael Sewell, Bachelor of Science in Food Science; Jie Shi, Bachelor of Arts in Business Administration; Jayson Shieh, Bachelor of Arts in Business Administration; Lucia Teiyaa Shompole, Bachelor of Science in Kinesiology; Jodhvir Singh, Bachelor of Science in Civil Engineering; Chase Slater, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Kalen Dail Smith, Bachelor of Arts in Human Development; Kasia LaChelle Stewart, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Aron Christopher Sturko, Bachelor of Science in Civil Engineering; Gregory Edward Tashjian, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Gregory Alan Testa, Bachelor of Arts in Sport Management; Raul Torres, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; Cassandra Jo Torres, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Chris A Tramble, Bachelor of Science in Psychology; Michelle My Anh Tran, Bachelor of Science in Psychology; Tam Minh Tran, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Gregory William Turner, Bachelor of Science in Electrical Engineering, cum laude; Jesse Dean Waite, Bachelor of Science in Computer Science, summa cum laude; Siyi Wang, Bachelor of Arts in Business Administration; Wei Wang, Bachelor of Arts in Business Administration; Katelyn Brittani Ward, Bachelor of Science; Theron Richard West, Bachelor of Arts in Social Sciences; Kaitlyn Leigh Williams, Bachelor of Arts in English, magna cum laude; Patrick Davis Winter, Bachelor of Arts in Sport Management; Derek Dwayne Worthen, Bachelor of Science in Mathematics, cum laude; Kaili Wu, Bachelor of Arts in Business Administration; Shixuan Xiang, Bachelor of Arts in Business Administration; Nan Xie, Bachelor of Arts in Business Administration; Chang Xu, Bachelor of Science in Mathematics; Yuchen Yang, Bachelor of Arts in Business Administration; Yuchen Yang, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Chuanji Zhang, Bachelor of Arts in Humanities; and Laurissa Evyania Corbett, Bachelor of Science in Psychology.

Quincy

Nathan Lee Beaumont, Bachelor of Arts in Political Science; Enrique Hernandez, Bachelor of Arts in Comparative Ethnic Studies; and Lanny B Soto, Bachelor of Arts in Criminal Justice.

Reardan

Brooke Nicole Lillengreen, Bachelor of Science in Animal Sciences.

Republic

Toni Lee Lembcke, Bachelor of Arts in Sociology; and Justin Reid Wilson, Bachelor of Science in Geology.

Richland

Steven Clarence Borey, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; April Ann Breedlove, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Katelyn Marie Cearlock, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Nicholas Charles Colby, Bachelor of Science in Economic Sciences, magna cum laude; Benjamin Ryan Danna, Bachelor of Science in Biochemistry; Ingrid A Draney, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Kristal Fernandez, Bachelor of Science in Psychology; Abigail Jordan Grisham, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Daniel Ryan Hanlen, Bachelor of Science in Computer Science, Esther Dorthea Hayter, Bachelor of Music; magna cum laude; Christopher Joseph Hill, Bachelor of Science; Justin Peter Ingersoll, Bachelor of Arts in Business Administration; Warnick Joseph Kernan Jr, Bachelor of Science; Jessica Joy Kinmark, Bachelor of Arts in Education; Elisa Hae Ji Lee, Bachelor of Science in Psychology; Craig Duane Lukins, Bachelor of Science; Colleen Amanda McInnis, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Hannah Catherine Melberg, Bachelor of Arts in Education; Alma Yaneth Nicacio, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Brent Joshua Palacios, Bachelor of Arts in Social Sciences; Maria De Jesus Quilizapa, Bachelor of Science in Mathematics; Cassandra Noel Sanders, Bachelor of Science in Environmental Science, cum laude; Ronald Duane Santjer, Bachelor of Arts in Social Sciences; Paul Tanner Savage, Bachelor of Arts in English; Kirsten Diann Sierra, Bachelor of Arts in Education; Natalya S Sinkova, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Ann Marie Tyynismaa, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Jaclyn Jean Vincent, Bachelor of Science in Animal Sciences; Leslie Donald Walker, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences; Brady R Wenrich, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude.

Spangle

Tyler Allen Mumby, Bachelor of Arts in Business Administration

Spokane

Samuel Yordanos Alemu, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Rachel Nicole Alexander, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Alyssa Andring, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Alexis Christina Axford, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Lee Ayers, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Christopher Douglas Barry, Bachelor of Science in Biochemistry; Christopher Douglas Barry, Bachelor of Science in Neuroscience; Margaret Kathryn Bezold, Bachelor of Science in Mathematics; Leah Kathryn Brandt, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Lauren Marie Bray, Bachelor of Science in Nursing; Kailah Denee Broussard, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Nicole Lorraine Brustkern, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Nicole Lorraine Brustkern, Bachelor of Science in Nursing, summa cum laude; Emily Anne Cain, Bachelor of Science in Nursing; Nicolas V Calcinari, Bachelor of Arts in Communication; Erin Whitney Carlstrom, Bachelor of Science in Civil Engineering; Katherine Jeannette Cubberley, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Olivia Marie Dehner, Bachelor of Science in Chemical Engineering; Maris Mareen Digiovanni, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Tyler Jerome Edwards, Bachelor of Science in Microbiology; Elise Kathryn Ellingsen, Bachelor of Science in Zoology, magna cum laude; Inna Anatolyevna Fedchun, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Keith Ray Ferguson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude; Evan C Frobe, Bachelor of Arts in Social Sciences; Angela Carlyle Goetz, Bachelor of Science in Nursing; Tamara McMath Grandstaff-Chamberlain, Bachelor of Arts in Social Sciences; Tyler James Groom, Bachelor of Science in Kinesiology; Connor Steven Halliday, Bachelor of Arts in Social Sciences; Caitlin Nicole Harris, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Katherine Jean Hurley, Bachelor of Science in Nursing; Destiny Jade Johnson, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Sherry L Karr, Bachelor of Science in Nursing; Kelsey Ann Key, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Lauryn Ashley Knoll, Bachelor of Science in Nursing; Jill Marie Konek, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Tyler Wade Lamb, Bachelor of Science in Nursing; David Michael Landrus, Bachelor of Science in Civil Engineering; Jesse Vernon LaSarte, Bachelor of Arts in Education; Christine Anne Laucella, Bachelor of Science in Zoology; Trevor Alexander Marks, Bachelor of Arts in Sociology; Rebecca Renee Martin, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Jennifer Amelia Maxson, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Brett H Melvin, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Amy Noel Miller, Bachelor of Science in Nursing; Tyler Robert Morgan, Bachelor of Science in Kinesiology; Kathryn Ann Morse, Bachelor of Arts in Human Development, magna cum laude; David Anthony Nelson, Bachelor of Arts in Business Administration; Muhammed Nizamani, Bachelor of Science in Psychology; Steven John Osterback, Bachelor of Arts in Business Administration; Jesse Dillon Otey-Stevenson, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Alyssa Michelle Pavel, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Alexandria Virginia Quann, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Melodie Anne Ratliff, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Alyssa Ashley Richards, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Kaila Lydia Rinta, Bachelor of Science in Nursing; Andrew James Rustemeyer, Bachelor of Arts in Business Administration; Brian Thomas Schneider, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Brian Thomas Schneider, Bachelor of Science in Electrical Engineering, magna cum laude; Cory Matthew Schramm, Bachelor of Arts in Communication; Christina Anne Scott, Bachelor of Science in Nutrition and Exercise Physiology; Kiranjit Kaur Thandi, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Jessica Nicole Vachon, Bachelor of Arts in Apparel, Merchandising, and Textiles; Jennifer Lynn Ventress, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Olesya V Vlasenko, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kai Wang, Bachelor of Science in Zoology; Lindsey Katherine Will, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Alyssa Joy Wold, Bachelor of Arts in Social Sciences; Christopher Stephen Woodard, Bachelor of Science in Zoology; Mary Yim, Bachelor of Science in Nursing; Gladys Billie Zundel, Bachelor of Science in Nursing.

Spokane Valley

Ashley Marie Burns, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Jessica Lyn Chester, Bachelor of Arts in Hospitality Business Management; Shane Christopher Flesher, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Oksana Garbuz, Bachelor of Science in Nursing; Cassandra Giudice, Bachelor of Science in Nursing; Erin Rose Hersch, Bachelor of Arts in Interior Design, cum laude; Mandy Sue Mikelson, Bachelor of Science in Nursing; Ryelle Maurine Miles, Bachelor of Science in Psychology, magna cum laude; Heather May Pearson, Bachelor of Arts in Social Sciences; Nathan Gregory Pindras, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Stephen Patrick Wheir, Bachelor of Science in Civil Engineering.

St. John

Bradley William Riehle, Bachelor of Science in Natural Resource Sciences.

Sunnyside

Jennifer Renee Crane, Bachelor of Science in Agricultural and Food Systems; Maricela Ramirez, Bachelor of Science, cum laude.

Tonasket

Jake William Smith, Bachelor of Science in Civil Engineering.

Toppenish

Stephanie Lynn Lamebull, Bachelor of Science in Nursing, cum laude.

Touchet

Yuri Tatiana Can, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures.

Valleyford

Lauryn Altmeyer, Bachelor of Science in Nursing, cum laude.

Waitsburg

John David Hockersmith, Bachelor of Science in Integrated Plant Sciences.

Walla Walla

April Spring Bowman, Bachelor of Arts in Business Administration, cum laude; Andrew David Braddock, Bachelor of Arts in Communication; Andrew David Braddock, Bachelor of Arts in English; Samantha Rae Castoldi, Bachelor of Science in Zoology; Kathryn Michelle Chavre, Bachelor of Arts in Political Science; Kathryn Marie Landwehr, Bachelor of Science in Mathematics; Jarrod J Miller, Bachelor of Science in Civil Engineering; Adreanna Lorene Nunn, Bachelor of Science in Psychology; Patricia Palomo III, Bachelor of Arts in Business Administration; Nicholas York-Yushuo Wang, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, cum laude.

Wapato

Elena Frances Cadena, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; and Pedro Guajardo Jr, Bachelor of Science in Electrical Engineering.

Waterville

Leah LaShea Gerber, Bachelor of Arts in Social Sciences.

Wenatchee

Andrea Sarai Aguilar, Bachelor of Arts in Communication; Andrew Lloyd Arndt, Bachelor of Science in Chemistry, summa cum laude; Ashley Marie Douglas, Bachelor of Arts in Business Administration; Robert Dean Harmon, Bachelor of Arts in Humanities; Ryan Evan Harmon, Bachelor of Science in Civil Engineering; Anayssa Pulido, Bachelor of Arts in Education, magna cum laude; Anayssa Pulido, Bachelor of Arts in Foreign Languages and Cultures, magna cum laude; Jacob W Sealby, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Lucas W Sealby, Bachelor of Arts in Criminal Justice; Connor James Tidd, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Hannah Lillian Wise, Bachelor of Arts in English; West Richland Jill Suzanne Andrews-Prior, Bachelor of Science in Nursing; Stevi Lynn Blythe, Bachelor of Arts in Education, summa cum laude; Chelsey Leanne Depeel, Bachelor of Science in Nursing; Robert Louis Johnson, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Lance Lee Kraftenberg, Bachelor of Arts in Business Administration; Thomas Joshua Lozano, Bachelor of Science in Psychology, summa cum laude; Shantia Lauren Miller, Bachelor of Arts in Education, cum laude; Kamandi Chad Roberts, Bachelor of Science in Mechanical Engineering; Gregory Gene Saunders, Bachelor of Science in Nursing; Megen Marie Sund, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Chelsi Antonia Traeger, Bachelor of Arts in English; Brigitte Lucille Weese, Bachelor of Science in Environmental Science, magna cum laude.

Yakima

Brissa Arreguin, Bachelor of Arts in Humanities; Neila Marie Bahadar, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Eleuterio C Benitez, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Shannon Eloise Bolt, Bachelor of Science in Nursing; Sara Jerene Champoux, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Ethan Daniel Coleman, Bachelor of Arts in Business Administration; Michele Cynthia Lynn Fuerst, Bachelor of Science in Kinesiology; Rosa Maria Granados, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Teasha Marie Groth, Bachelor of Science in Nursing; Marisol Gutierrez, Bachelor of Science in Nursing, cum laude; Kerri J Lovelass, Bachelor of Arts in Business Administration, magna cum laude; Beau Morton, Bachelor of Science, magna cum laude; Sarah Marie Parkins, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Kyle Lee Redmon, Bachelor of Arts in Education; Rogelio Ruiz, Bachelor of Science in Electrical Engineering; Evan Josiah Rutherford, Bachelor of Science in Nursing, magna cum laude; Griselda Sanchez, Bachelor of Science in Nursing; Thomas Parker Simms, Bachelor of Arts in Business Administration; Bonnie Jo Somolik, Bachelor of Science in Nursing; and Alenka Terzic, Bachelor of Science in Nursing, cum laude.