PULLMAN, Wash. – The following students have earned undergraduate degrees from Washington State University following the spring 2003 semester.
The students are listed by their hometowns.
ALABAMA
MOBILE: Amy Quinn Lombard, B.A. in General Studies-Social Sciences.
ALASKA
ALEXANDER CREEK: Harmony Brook Borchardt-Wier, B.S. in Genetics and Cell Biology, and B.S. in Entomology CUM LAUDE.
ANCHORAGE: Daniel Paul Alley, Bachelor of Fine Arts MAGNA CUM LAUDE; Cassandra Janice Gardner, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE; Elisha Sabey Grange, B.A. in Communication; Charles Anthony Mayer, B.S. in General Studies-Biological Science; Christine Renee Peters-Naughton, B.A. in Communication; Bret W. Shepard, B.A. in Theatre Arts and Drama; and Derek McKeon Shepard, B.A. in Political Science CUM LAUDE.
EAGLE RIVER: Roberta Anne Norris, B.S. in Psychology.
FAIRBANKS: David A. Hutchens, B.S. in Construction Management.
JUNEAU: Terra Jessica Bleicher, B.A. in Speech and Hearing Sciences.
NORTH POLE: Douglas Carson Nachtrieb, B.S. in Mechanical Engineering.
PALMER: Kylie Jean Strand, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.
ARIZONA
BUCKEYE: Genell Coreen McCormick, B.S. in Neuroscience.
CHANDLER: Luke Icen Pritchard, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.
GILBERT: Leonard Chia Chow, B.S. in Computer Science.
PEORIA: Jessica Ann Reynolds, Doctor of Veterinary Medicine.
PHOENIX: Erica Ruth Anderson, Doctor of Veterinary Medicine.
SAFFORD: Jayne E. Todd, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE.
SCOTTSDALE: Magdalena Ewa Gradkowska, B.A. in Communication.
TUCSON: Neal Ryan Safley, B.A. in Sport Management.
CALIFORNIA
BERKELEY: Matthew Kenichi Togami, B.A. in Sport Management.
BERKLEY: Matthew Ralph Hultgren, B.S. in Mechanical Engineering.
BIG BEAR LAKE: Cynthia Ann McDonough, B.A. in General Studies-Social Sciences.
BREWSTER: Christian Stephen Hettick, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE.
BURBANK: Carrie Butler, B.A. in Business Administration.
CALIENTE: Heather Theresa Brauer, Doctor of Veterinary Medicine.
CHINO HILLS: Rebecca Aghakhan-Mooshiabad, B.A. in Communication.
CONCORD: Matthew Dozier McGee, B.A. in Philosophy.
CORTE MADERO: Katherine Francis Johnson-Lee, B.A. in Human Development.
FAIRFAX: Daniel Carlos Avina, B.A. in Communication.
FRESNO: Rana Adnan Al-Rayes, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies.
GRASS VALLEY: Jennifer Marie Smart, B.A. in History.
HUNTINGTON BEACH: Brendon Mitchell Mendoza, B.A. in Hotel Administration; Genevieve Marie Smith, B.A. in Sociology; and Matt David Payne, B.A. in Sport Management.
IMPERIAL BEACH: Nathan Fors Thomas, B.A. in Humanities.
LAGUNA NIGUEL: Rue Jeffrey La, B.A. in Social Sciences.
LAKE FOREST: Gregory Michael Rood, B.A. in Women’s Studies.
LANCASTER: Kellie Ann Rupp, B.S. in Recreation Fitness and Leisure Studies.
LOS ALTOS: Christopher Dean Coldiron, Bachelor of Accounting.
LOS ANGELES: Brian Dahlke, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.
MANTECA: Michael Ray Weaver, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE.
MARYSVILLE: Andrew Jay Reynolds, Doctor of Pharmacy.
MISSION HILLS: Ayumi Michelle Hagimoto, B.A. in Communication.
NEWPORT BEACH: Kelly Rose Baier, B.A. in Communication.
NORTH HOLLYWOOD: Christina Ann Corliss, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE.
NOVATO: Joshua Nolan Brager, B.S. in Mechanical Engineering.
OAKLAND: Lesley Nicole Hines, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE.
ORINDA: Kortney Elizabeth Jamtaas, B.S. in Psychology.
PACIFIC PALISADES: Haley S. Lake, B.A. in General Studies-Social Sciences.
PALO ALTO: Amy Christine Murdock, B.S. in Biochemistry.
PARAMOUNT: Cheraki Tanika Reese, B.A. in Human Development.
PITTSBURG: Christina Michelle Ton, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE.
PLEASANTON: Jeffrey Scott Lettus, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture.
RIVERSIDE: Derek Arthur Brown, B.A. in Criminal Justice.
SAN BRNRDNO: Matthew Christopher Largent, B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE.
SAN DIEGO: Michael Sean Narey, B.A. in Economics; Robert Stewart Peckenpaugh, B.A. in Hotel Administration; and Katie Elizabeth Rauh, B.A. in Communication CUM LAUDE.
SAN FRANCISCO: Jacob Gartner Reiss, B.A. in Business Administration
SAN JOSE: Albert Silverio Flores, B.A. in Social Sciences; Kristina Elayne Paulson, Bachelor of Music MAGNA CUM LAUDE; and Adrienne Christine Rizzo, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies MAGNA CUM LAUDE.
SAN PEDRO: Matthew Adam McGeeney, B.A. in Sport Management.
SANTA BARBARA: Heather Ann Gallagher, B.A. in Business Administration, and Adam Fredrickson Johns, B.A. in Hotel Administration.
SANTA CRUZ: Shari Irene Johnson, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE.
SELMA: Colin Boyd Unruh, B.S. in Agriculture.
SOUTH LAKE TAHOE: Adrian Valine Hankoff, B.A. in Business Administration.
SONORA: Sara Juliette Davis, B.A. in General Studies-Social Sciences.
WATSONVILLE: Victor Vieyra, Doctor of Pharmacy.
WHITTIER: Veronica Sue Gunderson, B.A. in Political Science.
COLORADO
CENTENNIAL: Shelly Renee Gilcrest, Bachelor of Liberal Arts MAGNA CUM LAUDE.
COAL CREEK: Terri Denise Sluder, B.A. in General Studies-Social Sciences.
FORT COLLINS: Mollie Meyers, B.A. in Anthropology; Linda A. Morgan-Gipson, B.A. in General Studies-Social Sciences; and Jennifer Lynn O’Rourke, Doctor of Veterinary Medicine.
GOLDEN: Alexandra Mullin Williams, B.S. in Nursing CUM LAUDE.
GRAND JUNCTION: Rebecca Graham Carlson, Bachelor of Landscape Architecture CUM LAUDE, and Chad Edward Carter, B.A. in Communication.
LAKEWOOD: Caryn Melia Young, B.S. in Biology CUM LAUDE.
LONGMONT: Glenda June Lewis, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE.
DISTRICT OF COLUMBIA
BOLLING AFB: Diane P. Sams, B.A. in Human Development SUMMA CUM LAUDE.
FLORIDA
APOPKA: Nicholas S. Delaney, B.A. in General Studies-Social Sciences.
FORT LAUDERDALE: Nelson Pizarro, B.A. in Business Administration.
JACKSONVILLER: Kathryn Lynn Anderson, B.A. in Human Development.
OVIEDO: Shasta Shane Buhrow, B.A. in Business Administration.
PALM BEACH GARDENS: Irwin Kenneth Horowitz, B.S. in Electrical Engineering SUMMA CUM LAUDE.
GEORGIA
AUGUSTA: Genethie April Hardin, B.A. in General Studies-Social Sciences.
DOUGLASVILLE: Krista lee Stockwell, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE.
SAVANNAH: Curtis Randall Morin, Bachelor of Landscape Architecture.
HAWAII
HILO: Kim Yaeko Yokoyama, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE.
HONOLULU: Richard Jones Chua, B.S. in General Studies-Biological Science MAGNA CUM LAUDE; Dong-Nghi Tran Le, B.S. in General Studies-Biological Science MAGNA CUM LAUDE; Marc Hatsuo Simmons, B.S. in Civil Engineering; and Lynne Mariko Yasui, B.A. in Political Science CUM LAUDE.
KAILUA-KONA: Renae Diane Blake, B.S. in Animal Sciences.
KALAHEO: Ryan Masato Terry, B.S. in Civil Engineering.
KANEOHE: Jamie Michiko Kumasaka, Doctor of Pharmacy, and Thomas Yoji McKeown, B.S. in General Studies-Biological Science.
KAPAA: Leslie Leroy Quisano, B.S. in Zoology.
LAWAI: Jason Futao Kagimoto, B.S. in Civil Engineering CUM LAUDE.
IDAHO
BOISE: Shannon Lee Bushard, B.S. in General Studies-Biological Science; Andrew Stafford Knight, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; and Julie Anne Matter, B.A. in Humanities.
CALDWELL: Carmen Renee Ames, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Kara R. Cockrum, Doctor of Veterinary Medicine; and Lacy Marie Redmond, Doctor of Veterinary Medicine.
COEUR D ALENE: Emily Elizabeth Al
then, B.A. in Business Administration; Sarah Elizabeth Fahey, B.S. in Nursing; and Valerie Annette Uskoski, B.S. in Mechanical Engineering.
DALTON GARDENS: Jaime Marie Jerde, B.A. in Economics MAGNA CUM LAUDE.
EMMETT: Christopher John Morton, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE.
FT HALL: Joette Thayer, B.A. in Education.
GENESEE: Mark A. Bramwell, Doctor of Veterinary Medicine.
HAYDEN: Heather Ann McNamara, B.A. in Fine Arts CUM LAUDE, and Anna Maria McAllister, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE.
IDAHO FALLS: Amanda Elizabeth Ulrich, B.A. in Political Science SUMMA CUM LAUDE.
LEWISTON: Andrea Michelle Bowie, B.A. in Interior Design MAGNA CUM LAUDE;
James Byron Ford, B.S. in Electrical Engineering; Ai Ohori, B.A. in Business Administration; Petra Diana Rogers, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; and Curtis J. Schneider B.S. in Chemistry.
MIDDLETON: Kari Ann Miller, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.
MOSCOW: Carrie Ann Galyean-Taylor, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Darice Lynette Henry-Ford, Doctor of Veterinary Medicine; Brandon William Hobbs B.S. in Civil Engineering; Monica Elena Hulubei, B.A. in History; Sean Michael Kugler, B.S. in Civil Engineering; Angela Lea Mumau, B.A. in Human Development; Stephanie Laine O’Bryan, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Robert David Sumner, B.S. in Kinesiology CUM LAUDE; and John Frank Weekes, Doctor of Veterinary Medicine.
NAMPA: Jordana Megan Ross, B.A. in Sociology and B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE.
OROFINO: Matthew Alwin Goetsch, B.S. in Computer Science MAGNA CUM LAUDE.
PAYETTE: Kayla Dawn Thomas, B.A. in Communication.
POCATELLO: Kevin Don Crandall, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Tammy Renee Kerr, B.S. in Nursing; and Santi Setiono, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies.
POST FALLS: Melissa A. Cook, B.A. in Interior Design MAGNA CUM LAUDE; Tonia Lynn Gable, Doctor of Veterinary Medicine; Dawn Michelle Gisel, B.S. in Genetics and Cell Biology; and Elizabeth Gretchen Hoff, B.S. in Nursing.
PRINCETON: Greta Diane Johnson, B.S. in Animal Sciences MAGNA CUM LAUDE.
RATHDRUM: Jacinta Marie Strain, B.A. in Interior Design MAGNA CUM LAUDE.
SAGLE: Jason Porter Hogaboam, B.S. in Biochemistry SUMMA CUM LAUDE.
SANDPOINT: Kristen Ann Perlinger, B.S. in Nursing, and Chad Walenta Taylor, B.S. in Civil Engineering SUMMA CUM LAUDE.
SODA SPRINGS: Bruce Matthew Dredge, Doctor of Veterinary Medicine.
TWIN FALLS: Amber Lee Talley, Doctor of Veterinary Medicine.
ILLINOIS
BARRINGTON: Lauralee Petersen, B.S. in Animal Sciences.
CHICAGO: Andy Scott Roberson, B.A. in Business Administration.
SANDWICH: Zackery S. Carr, B.A. in Humanities.
WILLOWBROOK: Heather Renee Adams, B.S. in Genetics and Cell Biology MAGNA CUM LAUDE.
IOWA
WOODWARD: Carrie L. Kimrey, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE.
KENTUCKY
FISHERVILLE: Marki Anne Stewart, B.A. in Political Science CUM LAUDE.
LOUISIANA
BATON ROUGE: Breton Leigh Alberti, B.A. in Business Administration.
MAINE
NANTUCKET: Janet Rosberg Emack, B.A. in General Studies-Social Sciences.
MARYLAND
ANNAPOLIS: Ambyr Kay Koreen, B.S. in Biology.
ARNOLD: Courtney Lynn Wallace, B.S. in Psychology.
HEBRON: Amanda Beth Howell, B.A. in Communication.
SULLIVAN: Traci Lynn Cipponeri, B.S. in Zoology.
MICHIGAN
MASON: Kellie Jean Chapman, B.A. in Political Science.
ROCHESTER HILLS: Theron Thomas Fennel, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.
MINNESOTA
ST ANTHONY: Pamela Denise Hoffmann, Doctor of Pharmacy.
ST PAUL: Jamie Allen Jackson, B.A. in Business Administration.
MISSISSIPPI
JACKSON: Amitris M. Mazhari, Doctor of Pharmacy.
MONTANA
BILLINGS: Kate Marie McBride, B.A. in Communication.
BOZEMAN: James Dean Meyer, B.S. in Mechanical Engineering.
BUTTE: Brian A. Dotter, Doctor of Pharmacy.
CHESTER: Anna Catherine Kammerzell, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE, and
Jeffrey Scott Wolfe, B.A. in Communication SUMMA CUM LAUDE.
CORVALLIS: Emily Elizabeth Allyn, Doctor of Veterinary Medicine, and Brent Lee Race, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE.
DARBY: Shannon Maria Roland, B.S. in Animal Sciences.
KALISPELL: Kathryn Alison Seabaugh, B.S. in Zoology CUM LAUDE.
MISSOULA: Miranda Elewese Daniel, B.A. in Hotel Administration.
SHERIDAN: Jeffrey Michael Burke, B.S. in Biochemistry and B.S. in Chemical Engineering CUM LAUDE.
WHITEHALL: Jessica Elena Brower, Doctor of Veterinary Medicine.
NEW MEXICO
FARMINGTON: McKenzie Martin, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE.
NEVADA
HENDERSON: Christina Marie Connell, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles.
LAS VEGAS: Andrea Sun Baerncopf, B.A. in Human Development; Andrew Gendler, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Robert Micheal Gibson, B.A. in Social Sciences; Cori Arlene Gross, Doctor of Veterinary Medicine; Holland Mae Montizaan, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; and James Vidmer, B.A. in Business Administration.
RENO: Adam McKenzie Russell, B.S. in General Studies-Biological Science MAGNA CUM LAUDE, and Robert James Stahlke, B.A. in Anthropology.
NEW YORK
ROCHESTER: Lindsay Charmaine Henahan, B.S. in Psychology.
ROSCOE: Pamela Jean Hodge, B.A. in Business Administration.
VICTOR: Douangchanh Sarah Rasichanh, B.A. in Social Sciences.
NORTH CAROLINA
DENVER: Brian Christopher Hart, B.A. in Business Administration; Angela Marie Hugo, B.A. in Business Administration; and Mindy Sue Osborn, Bachelor of Accounting.
OHIO
COLUMBUS: Matthew Alan Malatesta, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.
MAINEVILLE: Robyn Shon Beard, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.
MONTPELIER: Chad Lynn Edinger, B.S. in Electrical Engineering MAGNA CUM LAUDE.
OREGON
ALBANY: Peter James Kanyer, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE, and Peter James Kanyer, Bachelor of Architecture CUM LAUDE.
BAKER: Jeremiah John Duby, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE.
BAKER CITY: Jason Steven Calloway, B.A. in Criminal Justice MAGNA CUM LAUDE.
BEAVERTON: Adam M. Richner, B.A. in Political Science.
BEND: Spaltro Nick Di, B.A. in Business Administration.
CAMP SHERMAN: Kyle Cody Corce, B.A. in Social Sciences.
CLACKAMAS: Aurora M. Canals, B.A. in Business Administration.
CLATSKANIE: Kima Lee Coffman, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE.
CORBETT: Jeff P. Davis, B.S. in Manufacturing Engineering.
CORVALLIS: Carol Anne Powers, B.S. in Genetics and Cell Biology and B.S. in Crop Science CUM LAUDE.
GLADSTONE: Amy Elizabeth Ford, Bachelor of Accounting.
HILLSBORO: Vera P. Aleksashina, B.A. in Business Administration; Ryan Leonard Brown, B.S. in Agricultural Economics; and Matthew Ryan McLin, B.S. in Computer Engineering and B.A. in Music MAGNA CUM LAUDE.
LAKEVIEW: William T. Barry, Doctor of Veterinary Medicine.
MADRAS: Kasey Georgia Gorman, B.A. in Philosophy CUM LAUDE.
MEDFORD: Jessica Florence Michel, B.A. in Communication.
MILWAUKIE: Brian James Ferschweiler, B.A. in Human Development CUM LAUDE.
NEWBERG: Laura Catherine Stewart, B.S. in Agriculture.
OREGON CITY: Kyle William Barker, B.A. in Business Administration; Brent Edward Olson, B.A. in Criminal Justice; and Diana Rose Schweitzer, B.A. in Arts and Humanities.
PENDLETON: Colin Charles Hemphill, B.S. in Agriculture, and Fredric Bromley Robinson, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE.
PORTLAND: Sheri Mae Benjamin, B.A. in Social Sciences; Jeremiah Nathanial Callas, B.A. in Business Administration; Rick J. Canham, B.S. in Manufacturing Engineering; Erin Christine Cook, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies; Jonathan Davis Denton, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Melissa Renaye DeVault, Doctor
of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Brianne Nicole Hirning, Bachelor of Accounting; Susan Jeanne Law, B.A. in Foreign Languages CUM LAUDE; Amber Corry Nordby, B.S. in Biology; Norman G. Rawlings, B.A. in English; David Joel Riensche, B.A. in Fine Arts MAGNA CUM LAUDE; John Edward Rogers, B.S. in Natural Resource Sciences; Whisper Breeze Staricka, Bachelor of Accounting; and Sara Amanda Stutheit, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE.
ROSEBURG: Pamela M. Williams, B.A. in Human Development.
SALEM: Rebecca Anne Cohen, B.S. in Zoology, and Suzanne Rachel Kirchner, B.A. in Education.
ST HELENS: Tasaday Mills Turner, B.A. in Human Development CUM LAUDE.
STANFIELD: Brianna Renee Walker, B.A. in English CUM LAUDE.
TURNER: Kimberly Ann Clements, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles CUM LAUDE.
UMATILLA: Steven Willard Hjartarson, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE.
WEST LINN: Nicholas Madden Grasvik, B.S. in Biology CUM LAUDE.
PENNSYLVANIA
SPRING GROVE: Mary Elizabeth Snyder, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE.
SOUTH CAROLINA
FORT MILL: Robin Denise Foster, B.A. in Political Science.
SOUTH DAKOTA
MITCHELL: Jeffrey Delor Sorrels, B.A. in Business Administration.
RAPID CITY: Lisa Marie Cannon, B.S. in Biochemistry SUMMA CUM LAUDE.
TEXAS
AUSTIN: Erica Anne Orr, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE.
DALLAS: Christian Antony Schoen, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.
FORT WORTH: Holly Alyce Phillips, B.A. in Sociology.
POWDERLY: Sherrill Ann Mayton, B.A. in General Studies-Social Sciences SUMMA CUM LAUDE.
SAN ANTONIO: Jeffrey Stewart Dunn, B.A. in Philosophy SUMMA CUM LAUDE.
SHEPPARD AFB: Jodi Rae Cleveland, B.A. in General Studies-Social Sciences.
THE WOODLANDS: David Richard Dombrowski, B.A. in Business Administration.
TYLER: Jordan Charles Dwelle, B.S. in Mechanical Engineering SUMMA CUM LAUDE.
UNIVERSAL CITY: Lauren Hayley Reiman, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE.
UTAH
KAYSVILLE: Paul Jay Nebeker, Doctor of Veterinary Medicine.
LOGAN: Jill Child, Doctor of Veterinary Medicine.
MOUNTAIN GREEN: Jocelyn Nelson Urbick, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE.
OGDEN: Keri Ann Luft, Doctor of Veterinary Medicine.
TREMONTON: Beau G. Benson, Doctor of Veterinary Medicine, and Trenton L. Neal, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE.
VIRGINIA
ALEXANDRIA: Christopher John Williams, B.A. in Humanities.
ARLINGTON: Han-Cho Hanna Hong, B.A. in Computer Science.
BASYE: William Caleb Mader, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE.
STAFFORD: Traci Lynn Mills, B.A. in Education CUM LAUDE.
VIRGINIA BEACH: Thomas Stephen Cole, B.A. in General Studies-Social Sciences.
WISCONSIN
HUBERTUS: Aimee Carter Beger, Doctor of Veterinary Medicine.
WYOMING
CASPER: Jennifer Anne Jurgensen, B.S. in Horticulture.
LARAMIE: Bethany Kate Silberman, B.S. in Psychology.
###
ALABAMA
MOBILE: Amy Quinn Lombard, B.A. in General Studies-Social Sciences.
ALASKA
ALEXANDER CREEK: Harmony Brook Borchardt-Wier, B.S. in Genetics and Cell Biology, and B.S. in Entomology CUM LAUDE.
ANCHORAGE: Daniel Paul Alley, Bachelor of Fine Arts MAGNA CUM LAUDE; Cassandra Janice Gardner, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE; Elisha Sabey Grange, B.A. in Communication; Charles Anthony Mayer, B.S. in General Studies-Biological Science; Christine Renee Peters-Naughton, B.A. in Communication; Bret W. Shepard, B.A. in Theatre Arts and Drama; and Derek McKeon Shepard, B.A. in Political Science CUM LAUDE.
EAGLE RIVER: Roberta Anne Norris, B.S. in Psychology.
FAIRBANKS: David A. Hutchens, B.S. in Construction Management.
JUNEAU: Terra Jessica Bleicher, B.A. in Speech and Hearing Sciences.
NORTH POLE: Douglas Carson Nachtrieb, B.S. in Mechanical Engineering.
PALMER: Kylie Jean Strand, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.
ARIZONA
BUCKEYE: Genell Coreen McCormick, B.S. in Neuroscience.
CHANDLER: Luke Icen Pritchard, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.
GILBERT: Leonard Chia Chow, B.S. in Computer Science.
PEORIA: Jessica Ann Reynolds, Doctor of Veterinary Medicine.
PHOENIX: Erica Ruth Anderson, Doctor of Veterinary Medicine.
SAFFORD: Jayne E. Todd, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE.
SCOTTSDALE: Magdalena Ewa Gradkowska, B.A. in Communication.
TUCSON: Neal Ryan Safley, B.A. in Sport Management.
CALIFORNIA
BERKELEY: Matthew Kenichi Togami, B.A. in Sport Management.
BERKLEY: Matthew Ralph Hultgren, B.S. in Mechanical Engineering.
BIG BEAR LAKE: Cynthia Ann McDonough, B.A. in General Studies-Social Sciences.
BREWSTER: Christian Stephen Hettick, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE.
BURBANK: Carrie Butler, B.A. in Business Administration.
CALIENTE: Heather Theresa Brauer, Doctor of Veterinary Medicine.
CHINO HILLS: Rebecca Aghakhan-Mooshiabad, B.A. in Communication.
CONCORD: Matthew Dozier McGee, B.A. in Philosophy.
CORTE MADERO: Katherine Francis Johnson-Lee, B.A. in Human Development.
FAIRFAX: Daniel Carlos Avina, B.A. in Communication.
FRESNO: Rana Adnan Al-Rayes, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies.
GRASS VALLEY: Jennifer Marie Smart, B.A. in History.
HUNTINGTON BEACH: Brendon Mitchell Mendoza, B.A. in Hotel Administration; Genevieve Marie Smith, B.A. in Sociology; and Matt David Payne, B.A. in Sport Management.
IMPERIAL BEACH: Nathan Fors Thomas, B.A. in Humanities.
LAGUNA NIGUEL: Rue Jeffrey La, B.A. in Social Sciences.
LAKE FOREST: Gregory Michael Rood, B.A. in Women’s Studies.
LANCASTER: Kellie Ann Rupp, B.S. in Recreation Fitness and Leisure Studies.
LOS ALTOS: Christopher Dean Coldiron, Bachelor of Accounting.
LOS ANGELES: Brian Dahlke, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.
MANTECA: Michael Ray Weaver, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE.
MARYSVILLE: Andrew Jay Reynolds, Doctor of Pharmacy.
MISSION HILLS: Ayumi Michelle Hagimoto, B.A. in Communication.
NEWPORT BEACH: Kelly Rose Baier, B.A. in Communication.
NORTH HOLLYWOOD: Christina Ann Corliss, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE.
NOVATO: Joshua Nolan Brager, B.S. in Mechanical Engineering.
OAKLAND: Lesley Nicole Hines, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE.
ORINDA: Kortney Elizabeth Jamtaas, B.S. in Psychology.
PACIFIC PALISADES: Haley S. Lake, B.A. in General Studies-Social Sciences.
PALO ALTO: Amy Christine Murdock, B.S. in Biochemistry.
PARAMOUNT: Cheraki Tanika Reese, B.A. in Human Development.
PITTSBURG: Christina Michelle Ton, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE.
PLEASANTON: Jeffrey Scott Lettus, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture.
RIVERSIDE: Derek Arthur Brown, B.A. in Criminal Justice.
SAN BRNRDNO: Matthew Christopher Largent, B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE.
SAN DIEGO: Michael Sean Narey, B.A. in Economics; Robert Stewart Peckenpaugh, B.A. in Hotel Administration; and Katie Elizabeth Rauh, B.A. in Communication CUM LAUDE.
SAN FRANCISCO: Jacob Gartner Reiss, B.A. in Business Administration
SAN JOSE: Albert Silverio Flores, B.A. in Social Sciences; Kristina Elayne Paulson, Bachelor of Music MAGNA CUM LAUDE; and Adrienne Christine Rizzo, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies MAGNA CUM LAUDE.
SAN PEDRO: Matthew Adam McGeeney, B.A. in Sport Management.
SANTA BARBARA: Heather Ann Gallagher, B.A. in Business Administration, and Adam Fredrickson Johns, B.A. in Hotel Administration.
SANTA CRUZ: Shari Irene Johnson, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE.
SELMA: Colin Boyd Unruh, B.S. in Agriculture.
SOUTH LAKE TAHOE: Adrian Valine Hankoff, B.A. in Busi
ness Administration.
SONORA: Sara Juliette Davis, B.A. in General Studies-Social Sciences.
WATSONVILLE: Victor Vieyra, Doctor of Pharmacy.
WHITTIER: Veronica Sue Gunderson, B.A. in Political Science.
COLORADO
CENTENNIAL: Shelly Renee Gilcrest, Bachelor of Liberal Arts MAGNA CUM LAUDE.
COAL CREEK: Terri Denise Sluder, B.A. in General Studies-Social Sciences.
FORT COLLINS: Mollie Meyers, B.A. in Anthropology; Linda A. Morgan-Gipson, B.A. in General Studies-Social Sciences; and Jennifer Lynn O’Rourke, Doctor of Veterinary Medicine.
GOLDEN: Alexandra Mullin Williams, B.S. in Nursing CUM LAUDE.
GRAND JUNCTION: Rebecca Graham Carlson, Bachelor of Landscape Architecture CUM LAUDE, and Chad Edward Carter, B.A. in Communication.
LAKEWOOD: Caryn Melia Young, B.S. in Biology CUM LAUDE.
LONGMONT: Glenda June Lewis, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE.
DISTRICT OF COLUMBIA
BOLLING AFB: Diane P. Sams, B.A. in Human Development SUMMA CUM LAUDE.
FLORIDA
APOPKA: Nicholas S. Delaney, B.A. in General Studies-Social Sciences.
FORT LAUDERDALE: Nelson Pizarro, B.A. in Business Administration.
JACKSONVILLER: Kathryn Lynn Anderson, B.A. in Human Development.
OVIEDO: Shasta Shane Buhrow, B.A. in Business Administration.
PALM BEACH GARDENS: Irwin Kenneth Horowitz, B.S. in Electrical Engineering SUMMA CUM LAUDE.
GEORGIA
AUGUSTA: Genethie April Hardin, B.A. in General Studies-Social Sciences.
DOUGLASVILLE: Krista lee Stockwell, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE.
SAVANNAH: Curtis Randall Morin, Bachelor of Landscape Architecture.
HAWAII
HILO: Kim Yaeko Yokoyama, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE.
HONOLULU: Richard Jones Chua, B.S. in General Studies-Biological Science MAGNA CUM LAUDE; Dong-Nghi Tran Le, B.S. in General Studies-Biological Science MAGNA CUM LAUDE; Marc Hatsuo Simmons, B.S. in Civil Engineering; and Lynne Mariko Yasui, B.A. in Political Science CUM LAUDE.
KAILUA-KONA: Renae Diane Blake, B.S. in Animal Sciences.
KALAHEO: Ryan Masato Terry, B.S. in Civil Engineering.
KANEOHE: Jamie Michiko Kumasaka, Doctor of Pharmacy, and Thomas Yoji McKeown, B.S. in General Studies-Biological Science.
KAPAA: Leslie Leroy Quisano, B.S. in Zoology.
LAWAI: Jason Futao Kagimoto, B.S. in Civil Engineering CUM LAUDE.
IDAHO
BOISE: Shannon Lee Bushard, B.S. in General Studies-Biological Science; Andrew Stafford Knight, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; and Julie Anne Matter, B.A. in Humanities.
CALDWELL: Carmen Renee Ames, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Kara R. Cockrum, Doctor of Veterinary Medicine; and Lacy Marie Redmond, Doctor of Veterinary Medicine.
COEUR D ALENE: Emily Elizabeth Althen, B.A. in Business Administration; Sarah Elizabeth Fahey, B.S. in Nursing; and Valerie Annette Uskoski, B.S. in Mechanical Engineering.
DALTON GARDENS: Jaime Marie Jerde, B.A. in Economics MAGNA CUM LAUDE.
EMMETT: Christopher John Morton, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE.
FT HALL: Joette Thayer, B.A. in Education.
GENESEE: Mark A. Bramwell, Doctor of Veterinary Medicine.
HAYDEN: Heather Ann McNamara, B.A. in Fine Arts CUM LAUDE, and Anna Maria McAllister, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE.
IDAHO FALLS: Amanda Elizabeth Ulrich, B.A. in Political Science SUMMA CUM LAUDE.
LEWISTON: Andrea Michelle Bowie, B.A. in Interior Design MAGNA CUM LAUDE;
James Byron Ford, B.S. in Electrical Engineering; Ai Ohori, B.A. in Business Administration; Petra Diana Rogers, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; and Curtis J. Schneider B.S. in Chemistry.
MIDDLETON: Kari Ann Miller, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.
MOSCOW: Carrie Ann Galyean-Taylor, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Darice Lynette Henry-Ford, Doctor of Veterinary Medicine; Brandon William Hobbs B.S. in Civil Engineering; Monica Elena Hulubei, B.A. in History; Sean Michael Kugler, B.S. in Civil Engineering; Angela Lea Mumau, B.A. in Human Development; Stephanie Laine O’Bryan, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Robert David Sumner, B.S. in Kinesiology CUM LAUDE; and John Frank Weekes, Doctor of Veterinary Medicine.
NAMPA: Jordana Megan Ross, B.A. in Sociology and B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE.
OROFINO: Matthew Alwin Goetsch, B.S. in Computer Science MAGNA CUM LAUDE.
PAYETTE: Kayla Dawn Thomas, B.A. in Communication.
POCATELLO: Kevin Don Crandall, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Tammy Renee Kerr, B.S. in Nursing; and Santi Setiono, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies.
POST FALLS: Melissa A. Cook, B.A. in Interior Design MAGNA CUM LAUDE; Tonia Lynn Gable, Doctor of Veterinary Medicine; Dawn Michelle Gisel, B.S. in Genetics and Cell Biology; and Elizabeth Gretchen Hoff, B.S. in Nursing.
PRINCETON: Greta Diane Johnson, B.S. in Animal Sciences MAGNA CUM LAUDE.
RATHDRUM: Jacinta Marie Strain, B.A. in Interior Design MAGNA CUM LAUDE.
SAGLE: Jason Porter Hogaboam, B.S. in Biochemistry SUMMA CUM LAUDE.
SANDPOINT: Kristen Ann Perlinger, B.S. in Nursing, and Chad Walenta Taylor, B.S. in Civil Engineering SUMMA CUM LAUDE.
SODA SPRINGS: Bruce Matthew Dredge, Doctor of Veterinary Medicine.
TWIN FALLS: Amber Lee Talley, Doctor of Veterinary Medicine.
ILLINOIS
BARRINGTON: Lauralee Petersen, B.S. in Animal Sciences.
CHICAGO: Andy Scott Roberson, B.A. in Business Administration.
SANDWICH: Zackery S. Carr, B.A. in Humanities.
WILLOWBROOK: Heather Renee Adams, B.S. in Genetics and Cell Biology MAGNA CUM LAUDE.
IOWA
WOODWARD: Carrie L. Kimrey, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE.
KENTUCKY
FISHERVILLE: Marki Anne Stewart, B.A. in Political Science CUM LAUDE.
LOUISIANA
BATON ROUGE: Breton Leigh Alberti, B.A. in Business Administration.
MAINE
NANTUCKET: Janet Rosberg Emack, B.A. in General Studies-Social Sciences.
MARYLAND
ANNAPOLIS: Ambyr Kay Koreen, B.S. in Biology.
ARNOLD: Courtney Lynn Wallace, B.S. in Psychology.
HEBRON: Amanda Beth Howell, B.A. in Communication.
SULLIVAN: Traci Lynn Cipponeri, B.S. in Zoology.
MICHIGAN
MASON: Kellie Jean Chapman, B.A. in Political Science.
ROCHESTER HILLS: Theron Thomas Fennel, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.
MINNESOTA
ST ANTHONY: Pamela Denise Hoffmann, Doctor of Pharmacy.
ST PAUL: Jamie Allen Jackson, B.A. in Business Administration.
MISSISSIPPI
JACKSON: Amitris M. Mazhari, Doctor of Pharmacy.
MONTANA
BILLINGS: Kate Marie McBride, B.A. in Communication.
BOZEMAN: James Dean Meyer, B.S. in Mechanical Engineering.
BUTTE: Brian A. Dotter, Doctor of Pharmacy.
CHESTER: Anna Catherine Kammerzell, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE, and
Jeffrey Scott Wolfe, B.A. in Communication SUMMA CUM LAUDE.
CORVALLIS: Emily Elizabeth Allyn, Doctor of Veterinary Medicine, and Brent Lee Race, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE.
DARBY: Shannon Maria Roland, B.S. in Animal Sciences.
KALISPELL: Kathryn Alison Seabaugh, B.S. in Zoology CUM LAUDE.
MISSOULA: Miranda Elewese Daniel, B.A. in Hotel Administration.
SHERIDAN: Jeffrey Michael Burke, B.S. in Biochemistry and B.S. in Chemical Engineering CUM LAUDE.
WHITEHALL: Jessica Elena Brower, Doctor of Veterinary Medicine.
NEW MEXICO
FARMINGTON: McKenzie Martin, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE.
NEVADA
HENDERSON: Christina Marie Connell, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles.
LAS VEGAS: Andrea Sun Baerncopf, B.A. in Human Development; Andrew Gendler, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Robert Micheal Gibson, B.A. in Social Sciences; Cori Arlene Gross, Doctor of Veterinary Medicine; Holland Mae Montizaan, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; and James Vidmer, B.A. in Business Administration.
RENO: Adam McKen
zie Russell, B.S. in General Studies-Biological Science MAGNA CUM LAUDE, and Robert James Stahlke, B.A. in Anthropology.
NEW YORK
ROCHESTER: Lindsay Charmaine Henahan, B.S. in Psychology.
ROSCOE: Pamela Jean Hodge, B.A. in Business Administration.
VICTOR: Douangchanh Sarah Rasichanh, B.A. in Social Sciences.
NORTH CAROLINA
DENVER: Brian Christopher Hart, B.A. in Business Administration; Angela Marie Hugo, B.A. in Business Administration; and Mindy Sue Osborn, Bachelor of Accounting.
OHIO
COLUMBUS: Matthew Alan Malatesta, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.
MAINEVILLE: Robyn Shon Beard, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.
MONTPELIER: Chad Lynn Edinger, B.S. in Electrical Engineering MAGNA CUM LAUDE.
OREGON
ALBANY: Peter James Kanyer, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE, and Peter James Kanyer, Bachelor of Architecture CUM LAUDE.
BAKER: Jeremiah John Duby, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE.
BAKER CITY: Jason Steven Calloway, B.A. in Criminal Justice MAGNA CUM LAUDE.
BEAVERTON: Adam M. Richner, B.A. in Political Science.
BEND: Spaltro Nick Di, B.A. in Business Administration.
CAMP SHERMAN: Kyle Cody Corce, B.A. in Social Sciences.
CLACKAMAS: Aurora M. Canals, B.A. in Business Administration.
CLATSKANIE: Kima Lee Coffman, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE.
CORBETT: Jeff P. Davis, B.S. in Manufacturing Engineering.
CORVALLIS: Carol Anne Powers, B.S. in Genetics and Cell Biology and B.S. in Crop Science CUM LAUDE.
GLADSTONE: Amy Elizabeth Ford, Bachelor of Accounting.
HILLSBORO: Vera P. Aleksashina, B.A. in Business Administration; Ryan Leonard Brown, B.S. in Agricultural Economics; and Matthew Ryan McLin, B.S. in Computer Engineering and B.A. in Music MAGNA CUM LAUDE.
LAKEVIEW: William T. Barry, Doctor of Veterinary Medicine.
MADRAS: Kasey Georgia Gorman, B.A. in Philosophy CUM LAUDE.
MEDFORD: Jessica Florence Michel, B.A. in Communication.
MILWAUKIE: Brian James Ferschweiler, B.A. in Human Development CUM LAUDE.
NEWBERG: Laura Catherine Stewart, B.S. in Agriculture.
OREGON CITY: Kyle William Barker, B.A. in Business Administration; Brent Edward Olson, B.A. in Criminal Justice; and Diana Rose Schweitzer, B.A. in Arts and Humanities.
PENDLETON: Colin Charles Hemphill, B.S. in Agriculture, and Fredric Bromley Robinson, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE.
PORTLAND: Sheri Mae Benjamin, B.A. in Social Sciences; Jeremiah Nathanial Callas, B.A. in Business Administration; Rick J. Canham, B.S. in Manufacturing Engineering; Erin Christine Cook, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies; Jonathan Davis Denton, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Melissa Renaye DeVault, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Brianne Nicole Hirning, Bachelor of Accounting; Susan Jeanne Law, B.A. in Foreign Languages CUM LAUDE; Amber Corry Nordby, B.S. in Biology; Norman G. Rawlings, B.A. in English; David Joel Riensche, B.A. in Fine Arts MAGNA CUM LAUDE; John Edward Rogers, B.S. in Natural Resource Sciences; Whisper Breeze Staricka, Bachelor of Accounting; and Sara Amanda Stutheit, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE.
ROSEBURG: Pamela M. Williams, B.A. in Human Development.
SALEM: Rebecca Anne Cohen, B.S. in Zoology, and Suzanne Rachel Kirchner, B.A. in Education.
ST HELENS: Tasaday Mills Turner, B.A. in Human Development CUM LAUDE.
STANFIELD: Brianna Renee Walker, B.A. in English CUM LAUDE.
TURNER: Kimberly Ann Clements, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles CUM LAUDE.
UMATILLA: Steven Willard Hjartarson, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE.
WEST LINN: Nicholas Madden Grasvik, B.S. in Biology CUM LAUDE.
PENNSYLVANIA
SPRING GROVE: Mary Elizabeth Snyder, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE.
SOUTH CAROLINA
FORT MILL: Robin Denise Foster, B.A. in Political Science.
SOUTH DAKOTA
MITCHELL: Jeffrey Delor Sorrels, B.A. in Business Administration.
RAPID CITY: Lisa Marie Cannon, B.S. in Biochemistry SUMMA CUM LAUDE.
TEXAS
AUSTIN: Erica Anne Orr, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE.
DALLAS: Christian Antony Schoen, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.
FORT WORTH: Holly Alyce Phillips, B.A. in Sociology.
POWDERLY: Sherrill Ann Mayton, B.A. in General Studies-Social Sciences SUMMA CUM LAUDE.
SAN ANTONIO: Jeffrey Stewart Dunn, B.A. in Philosophy SUMMA CUM LAUDE.
SHEPPARD AFB: Jodi Rae Cleveland, B.A. in General Studies-Social Sciences.
THE WOODLANDS: David Richard Dombrowski, B.A. in Business Administration.
TYLER: Jordan Charles Dwelle, B.S. in Mechanical Engineering SUMMA CUM LAUDE.
UNIVERSAL CITY: Lauren Hayley Reiman, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE.
UTAH
KAYSVILLE: Paul Jay Nebeker, Doctor of Veterinary Medicine.
LOGAN: Jill Child, Doctor of Veterinary Medicine.
MOUNTAIN GREEN: Jocelyn Nelson Urbick, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE.
OGDEN: Keri Ann Luft, Doctor of Veterinary Medicine.
TREMONTON: Beau G. Benson, Doctor of Veterinary Medicine, and Trenton L. Neal, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE.
VIRGINIA
ALEXANDRIA: Christopher John Williams, B.A. in Humanities.
ARLINGTON: Han-Cho Hanna Hong, B.A. in Computer Science.
BASYE: William Caleb Mader, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE.
STAFFORD: Traci Lynn Mills, B.A. in Education CUM LAUDE.
VIRGINIA BEACH: Thomas Stephen Cole, B.A. in General Studies-Social Sciences.
WISCONSIN
HUBERTUS: Aimee Carter Beger, Doctor of Veterinary Medicine.
WYOMING
CASPER: Jennifer Anne Jurgensen, B.S. in Horticulture.
LARAMIE: Bethany Kate Silberman, B.S. in Psychology.
###