PULLMAN, Wash. – The following students from eastern Washington have earned undergraduate degrees from Washington State University following the spring 2003 semester.

The students are listed by their hometowns.

ADDY: Katherine Michelle Forsberg, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE.

ALBION: Jenna Christine Arnaiz, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Nicholas James Brazeau, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Blair Michael Burggren, Doctor of Veterinary Medicine; Shelley Lavyrl Feldner, Doctor of Pharmacy; Cheri Marie Hollist, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles CUM LAUDE; Kathryn Leslie House B.A. in Foreign Languages and Literatures and B.S. in Zoology; Kimberly Lenell King, B.S. in Zoology; Sandra Marie McCollum, B.A. in Sociology; and Alex J. Nickel, B.S. in General Studies-Biological Science.

BENTON CITY: Rita Marie Abdella, B.S. in General Studies-Physical Science; Toni Rene Jones, Bachelor of Accounting; Kelly Mae Meredith, B.A. in Business Administration; Wilson Souisheing Peng, B.A. in Arts and Humanities; and Jessica Lee Tucker, B.A. in Sociology.

BICKLETON: Erin Rebecca Palmer, B.A. in Foreign Languages MAGNA CUM LAUDE.

BRIDGEPORT: Sarah B. Troutman, B.S. in Natural Resource Sciences.

CASHMERE: Torrey Lee Hansen, B.S. in Horticulture CUM LAUDE; Christine Mary Powell, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Melissa Ann Scammahorn, B.A. in Women’s Studies SUMMA CUM LAUDE; and Nathan C. Wehmeyer, B.S. in Natural Resource Sciences.

CHATTAROY: Troy Hunter Bishop, B.S. in Architectural Studies, and Carson Bryce Shields, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture.

CHELAN: Blanca Margarita Blanco, B.S. in Psychology CUM LAUDE, and Sheila G. MalmBerg, B.S. in Nursing.

CHENEY: Teresa Ann Alexander, B.A. in Sociology and B.A. in Anthropology MAGNA CUM LAUDE; Arianne Mott Cabbage, B.S. in Nursing; Katie Lamberton Crane, B.A. in General Studies-Social Sciences; Cori Colleen Dolan, B.A. in Business Administration; Erin Marisa Dolan, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Mohanad Hosny El-aarg, B.S. in Computer Engineering CUM LAUDE; Nicole Jean Hillyard, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture; Joel Russel Knutson, B.S. in Biology; Charisse Monica Oyolokor, B.S. in Zoology; Terra Angela Pischel B.S. in Agriculture MAGNA CUM LAUDE; and Ardele Marie Steele-Irving, B.A. in History and B.A. in Political Science.

CHEWELAH: William O. Edwards, Doctor of Pharmacy; Bradley Mark Gerber, B.S. in Biology; and Marnie J. Hartill, B.A. in English CUM LAUDE.

CLARKSTON: Jason C. Brooks, B.A. in Business Administration; Zachary P. Broyles, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Joel Ragan Enevold, B.A. in Business Administration; Brooke Margaret Flerchinger, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Jessica Marlene Graham, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Aimee Renee Heytvelt, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE; Trisha Marcy Johnson, B.S. in Psychology SUMMA CUM LAUDE; Rodger Arthur Marks, B.A. in Business Administration; Scott Gerry Mountjoy, B.S. in Computer Science; Phillip Howard Newbry, B.A. in Communication; Mark Warren Reed, B.S. in Mechanical Engineering; Roxanne Jolene Ruckdashel, B.A. in Interior Design; Angie Marie Trudeau, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; and Chun Fai Yu, B.A. in Business Administration.

CLE ELUM: Tammy Lynette Wallick, B.S. in Nursing CUM LAUDE.

SOUTH CLE ELUM: Tanya Nicole Cresto, B.A. in Communication.

COLBERT: Audre E. Balcom, B.S. in General Studies-Biological Science, and Daniel R. Gelinas, B.S. in Mechanical Engineering.

COLFAX: Daniel Richard Appel, B.A. in Communication; Grant Cameron Bafus, Bachelor of Accounting MAGNA CUM LAUDE; Peter Michael Chittenden, B.A. in English; Rosanna D. Ensley, B.A. in Sociology; Rebekah Rose Erickson, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Diana Kay Harvey, B.A. in Human Development; Brian T. Jacobs, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Shannon D. Munro, Doctor of Veterinary Medicine; Roy Murphy, Bachelor of Accounting; and Eric S. Wynkoop, B.A. in Sociology.

COLLEGE PLACE: Jennifer L. Ellison, B.A. in Communication; Douglas Paul Raguso, B.A. in Criminal Justice; and Ray-Leean Sue Sun, B.S. in Mechanical Engineering.

COLTON: Frances Neely Aquino, B.A. in Fine Arts; Todd S Aquino, B.S. in Electrical Engineering; John Michael Casey, B.S. in Crop Science; Dawn Kellie Christensen, B.S. in Animal Sciences CUM LAUDE; Preston James Crane, B.A. in Business Administration and B.A. in Communication CUM LAUDE; David Frank Dostal, B.S. in Civil Engineering SUMMA CUM LAUDE; Molly Jeanne Druffel, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Erin Adell Harkcom, B.A. in Interior Design; Lesha Crist Lehmitz, B.A. in Business Administration; and Emily Christine Olson, B.A. in Hotel Administration.

COLVILLE: Zackery Lyle Clark, B.A. in Business Administration; Amanda Mary Lawson, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Christopher Jerry Mallery, B.S. in Computer Science SUMMA CUM LAUDE; Carissa Anne Morgan, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE; Joshua Gregg Morgan, B.A. in Business Administration; Joseph Anthony Powers, B.S. in Zoology MAGNA CUM LAUDE; and Heather Marie Walt, B.A. in Sociology.

COULEE CITY: Kenneth Daniel Evans, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.

COWICHE: Amy E. Parsley, B.S. in Nursing CUM LAUDE.

CURLEW: Echo Harrison Brucklier, B.A. in Political Science; Betsy Lynn LeBret, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE; and Kerri L.C. Miller, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE.

DAVENPORT: Jeffrey Douglas Ensor, B.S. in Civil Engineering MAGNA CUM LAUDE; Lanica Marie Hodge, B.S. in Zoology; and Carly Marie Morse, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies.

DAYTON: Paris Ann Barton, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Robert Masten Carlton, B.S. in Construction Management; and Kiley Robyn Hodges, B.A. in Communication.

DEER PARK: Lisa Ann Rooney, B.A. in Communication and B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE, and Mary Patricia West, B.A. in Business Administration.

EAST WENATCHEE: Kevin James Charap, B.S. in Construction Management; Kristin Michelle Danke, B.S. in Microbiology; Justin Miles Kunzmann, B.A. in Anthropology; Stephanie Marie Meenach, B.S. in Agricultural Economics; Michael Forrest Morrison, B.S. in Food Science and Human Nutrition; Michelle Marie Morrison, B.S. in Animal Sciences and B.S. in Agriculture; Sarah Catherine Poole, B.A. in Communication CUM LAUDE; Kristopher Tarl Raber, B.S. in Civil Engineering; Adam Wayne Sannes, B.A. in Communication; Reenen Aaron Van, B.S. in Psychology; Sean Lauder Whitesitt, B.A. in Business Administration; and Penny Alison Wheatcroft, B.A. in Human Development.

ELECTRIC CITY: Ryan Melvin Hunt, B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE, and Lindsay Dawn Zowada, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles.

ELK: Tina Maria DiDonna, B.S. in General Studies-Biological Science; James Lee McGinty, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; and Courtney Elizabeth Tenneson, B.A. in Business Administration.

ELLENSBURG: Dianna Michelle Bautista, B.A. in Sociology; Elizabeth Cecilia Divers, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Deborah Kaye Schroetlin, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Bryan Keith Semprimoznik, B.S. in Natural Resource Sciences; and
Lathan Andrew Wedin, B.S. in Architectural Studies.

ELTOPIA: Laura Beth Cameron, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE.

ENDICOTT: Waylon Jared Duncan, B.A. in History CUM LAUDE; Marc Jon Heese, Doctor of Pharmacy; and Denise Kelly Honn, B.S. in Geology.

ENTIAT: Jodi Brook Johnson, B.S. in General Studies-Biological Science MAGNA CUM LAUDE.

EPHRATA: Scott Charles Atkinson, B.A. in Political Science; Lisa E. Barbre, B.A. in Speech and Hearing Sciences CUM LAUDE; Timothy Michael Cobb, B.S. in Agriculture; Angela Maria Guilherme, Doctor of Pharmacy; Sandra Lee North, B.A. in General Studies-So
cial Sciences CUM LAUDE; and Philip Jerome Stadelman, B.S. in Construction Management.

EVANS: Philip Anders Balance, B.S. in Chemistry.

FAIRCHILD AFB: Jenesi Lynn Gardner, B.S. in Nursing.

FAIRFIELD: Sarah Anne Johnson, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE.

GARFIELD: Jennifer Lea Stine, B.S. in Agriculture Business.

GEORGE: Whitney Lee Field, B.A. in Business Administration.

GOLDENDALE: Daniel Ray Enyeart, B.S. in Mechanical Engineering, and Cory Ryan Weiss, B.S. in Animal Sciences.

GRAND COULEE: Lezah Marie Palanuk, B.S. in Psychology.

GRANDVIEW: John Andrew Crawford, B.A. in Humanities; Erin Elizabeth Kron, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE; Fe Faith Lopez, B.A. in Social Sciences; DorrieAnn Laverne Roy, B.S. in Nursing; and Dianne Renae Trevino, B.S. in Nursing.

GRANGER: Staci Marie Davis, B.A. in Communication, and Crysti Lea Greenway, B.A. in History CUM LAUDE.

GREENACRES: Michell Karen Keeble, B.S. in Psychology CUM LAUDE, and
Corey Alan Wyatt, B.S. in Natural Resource Management.

HARRAH: Jennifer Raylene Tilton, B.S. in Animal Sciences.

HARRINGTON: Robin Lynnette Birge, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE.

HOOPER: Jessica Angeli McGregor, B.S. in Animal Sciences.

INCHELIUM: Alice Chavez, B.A. in Foreign Languages and Literatures MAGNA CUM LAUDE.

IONE: Nathan Fredrick Dial, Doctor of Pharmacy.

KENNEWICK: Ryan Allan Bates, B.S. in Construction Management; Joel Baxter, B.S. in Psychology; Dana Jean Brown, B.A. in Business Administration; Xiomara Yamel Caicedo, B.A. in Communication; Joseph Randall Carper, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Travis L. Chamberlain, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Alma Rosa Contreras, B.A. in Business Administration; Jamee E. Dawson, B.S. in General Studies-Biological Science; Paul Bradley DeBuigne, B.S. in Civil Engineering; Charles John Drader, B.A. in Business Administration; Brittney Henley Drollinger, B.A. in Business Administration; Elizabeth Dianne Ferluga, B.S. in Psychology and B.S. in Neuroscience SUMMA CUM LAUDE; LeeAnn Jeanette Gagner, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Dennis David Graham, B.S. in Chemical Engineering; Jennifer Lynn Hammer, B.A. in Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; Alyssa Marie Harris, B.A. in Business Administration; Phillip David Hayenga, B.S. in Mechanical Engineering; Frederick William Henderson, B.S. in Electrical Engineering; Charles Peter Henke, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Kirk Mitchell Herres, B.A. in Social Sciences; Michael Frederick Hinkle, B.A. in Business Administration; Brian Anthony Hollenberg, B.S. in Mechanical Engineering CUM LAUDE; Courtney Ann Hunter, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Nathaneal Jason Huston, B.S. in Neuroscience CUM LAUDE; Steven John Jackson, B.A. in Social Sciences; Jaimie Lynn Jacobsen, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Zoe Celeste Johns, B.A. in Computer Science MAGNA CUM LAUDE; Molly Elizabeth Kirkman, B.S. in Kinesiology; Scott Andrew Kuklinski, B.A. in Social Sciences; Brian M. Larsen, B.S. in General Studies-Biological Science; Matthew August Lihosit, B.S. in Environmental Science; Tracy Nicole Lint, B.S. in Agriculture Business CUM LAUDE; Virginia Larche Locke, B.A. in Social Sciences; Jeremy Ray Lohman, B.S. in Biochemistry; Dragana Lojanica, Bachelor of Accounting SUMMA CUM LAUDE; Aaron Daniel Lowe, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; Brett D. MacIsaac, B.S. in Electrical Engineering; Jeffrey Christopher McIntosh, B.A. in Political Science; Jennifer Elzenga McKinnis, B.A. in Social Sciences; Hazel Ann McLaen, Doctor of Pharmacy; Richard Charles Meyer, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Kimberly Monique Moorer, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Tanner Edward Mulvihill, B.A. in Humanities; Janet L. Nickolds, B.A. in General Studies-Social Sciences; Sarah Lynn Noss, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Kenny Joseph O’Connor, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; Danielle Nicole Oliver, B.S. in Architectural Studies; Reema Bhanuprasad Patel, B.A. in Business Administration; Joseph Glenn Potts, B.A. in Business Administration; Kellie Christine Qualls, B.A. in Business Administration; Michael Earle Rainey, B.A. in Business Administration; Anita R. Rao, B.S. in Biology; Deana Marie Reiboldt, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Erika Beth Rittmann, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Chanda Renee Rolstad, B.S. in Nursing; Rita Carmel Root, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Emily Marie Scanlan, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Charles Christopher Shaw, B.A. in Economics; Heather Renee Shulman, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Joshua McOmber Slagle, B.A. in Business Administration; Allen Richard Smith, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Noreen Sophia Smith, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Scott Allen Snyder, B.A. in Business Administration; Mary Denise Squires, B.S. in Food Science and Human Nutrition MAGNA CUM LAUDE; Alicia Danielle Susilla, B.S. in Food Science and Human Nutrition CUM LAUDE; Shanna Van Erem, B.A. in Business Administration; Reggie Scott Wageman, B.S. in Civil Engineering; Shawn Patrick Walsh, B.A. in Social Sciences; Rebecca J. Warrington, B.S. in General Studies-Biological Science; Deborah Elva Webb, B.A. in Education CUM LAUDE; Trinity Lee Webb, B.A. in Social Sciences; Andrew John Weyand, B.S. in Chemical Engineering; Amy Lee Williams, B.A. in Speech and Hearing Sciences SUMMA CUM LAUDE; and Christina Joy Williamson, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE.

KETTLE FALLS: Patrick Merton Hockersmith, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; Michael Charles Schneider, Bachelor of Accounting; and Crystal Lynn Steigert, B.S. in Animal Sciences.

LACROSSE: Carrie Ann Pitts, B.A. in Education CUM LAUDE; Ann Meredith Schlomer, B.S. in Veterinary Science; and Nicole Adele Schneider, B.A. in Business Administration.

LEAVENWORTH: Emily Kay Hyland, B.S. in Genetics and Cell Biology MAGNA CUM LAUDE.

LIBERTY LAKE: David Robert Baldazzi, B.S. in Geology; Samuel Michael Butler, B.S. in Construction Management; and Jason Robert Sherette, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE.

LOON LAKE: Damon L. Broers, Bachelor of Landscape Architecture, and Sheila Kay Erickson, Doctor of Veterinary Medicine.

LYLE: Nicole Alese Thiemann, B.A. in Education.

MALAGA: Aaron M. Gutzwiler, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE, and JohnThomas James Sanford, B.S. in Civil Engineering MAGNA CUM LAUDE.

MALDEN: Amanda Michelle Ross, B.S. in Chemistry.

MANSON: Virginia Lopez Martinez, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles, and Lindsay Marie Pittman, B.A. in Communication.

MATTAWA: Sandee Lee Detering, B.S. in Agricultural Technology and Management, and Martin Leiv Leland, B.S. in Mechanical Engineering.

MEAD: Brenda L. Carlson, B.A. in General Studies-Social Sciences; Steven Lee Edburg, B.S. in Mechanical Engineering; Bernard Douglas Federspiel, B.A. in Philosophy; Jolene Patricia Koeller, B.S. in Nursing; and Brian Joseph Sandusky, B.A. in Communication.

MEDICAL LAKE: Shannon Dawn Chiamulon, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Chad Carl Headlee, B.S. in Chemical Engineering; James Allan Kepka, B.A. in Humanities; Jeffrey Scott Racicot, B.S. in Civil Engineering; Matthew James Steele, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture; and Jeffrey C. Wendt, B.A. in Business Administration.

MICA: John Primmer, B.S. in Agriculture.

MOSES LAKE; Darren Robert Bridges, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; Heather Marie Drader, B.S. in Environmental Science; Patrick Jacob Fisher, B.A. in Hotel Administration; Jacob Paul Fowler, B.S. in Horticulture; Nicholas Lee Jarman, B.A. in Business Administration; Margaret Ann Lane, B.A. in General Studies-Social Sciences SUMMA CUM LAUDE; Zachariah James Leishman, B.S. in Civil Engineering; Nicole Marie Prentice, B.A. in General Studies-Social Sciences; Ashley Lynn Ribary, B.A. in Communication; Vitaliy I. Shved, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Anthony Scott Silk, Doctor of Veterinary Medi
cine; and Travis Sloan Wiser, B.S. in Mechanical Engineering MAGNA CUM LAUDE.
.
MOXEE: Michaela Logan Elliott, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles MAGNA CUM LAUDE, and Shaun Edward LaCoursiere, B.S. in Construction Management.

NEWMAN LAKE; Sarah Marie Cheney, B.A. in Humanities, and Michael Richard Peplinski, Bachelor of Landscape Architecture.

NEWPORT: Leslie Marie Jachetta, B.S. in Kinesiology.

NINE MILE FALLS: Richard Todd Broughton, B.S. in Zoology; Sharon Christine Foster, Doctor of Pharmacy; and Katherine Kyna Moore, B.S. in Nursing.

NORTHPORT: Tracy Nicholas Easter, B.A. in Social Sciences.

OAKESDALE: Sara Elizabeth Hausken, B.A. in Human Development CUM LAUDE, and Peter Allen Zornes, B.S. in Neuroscience CUM LAUDE.

ODESSA: Sundi Lynn Schmierer, B.A. in Interior Design, and Tanya Alisa Strohmaier, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.

OKANOGAN: Katherine Rose Hendrickson, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies CUM LAUDE; Sarah Joy Hinger, B.A. in Sociology CUM LAUDE; Jacquelyn Lucy Theis, B.A. in Human Development; and Jake David Townsend, B.S. in Agriculture Technology and Management.

OMAK: Nicolas Tyler Christoph, B.S. in Natural Resource Sciences; Bo James Manasco, B.S. in Mechanical Engineering; Jarrett Michael Stewart, B.A. in Education; and Zachary Van Brunt, B.A. in Communication.

ORONDO: Andrew Gene Wright, B.S. in Horticulture MAGNA CUM LAUDE.

OROVILLE: Heather Dawn Zosel, Bachelor of Music SUMMA CUM LAUDE.

OTHELLO: Paul Mark Booker, B.S. in Mechanical Engineering MAGNA CUM LAUDE; Kristin Dorothy Johnson, Doctor of Pharmacy SUMMA CUM LAUDE; Patrick Robert Lonergan, B.A. in History; Macrino Melo, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE; Miguel Angel Montemayor, B.A. in Business Administration; and Shane W. Russell, B.S. in Agriculture.

OTIS ORCHARDS: Crystal Lynn Cleveland, B.S. in Animal Sciences, and Paul Alan Hatcher, B.A. in Communication.

PALOUSE: Keith Charles Anderson, B.S. in Mechanical Engineering; Twyla Nicole Brown, Doctor of Veterinary Medicine; Lisa Monet Davidson, Doctor of Pharmacy; Timothy Erik Gehring, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Nicholas Eugene Hewes, B.A. in Arts and Humanities; Aivars Pauls Nollendorfs, B.S. in Crop Science; and Cathy M. Styer, Doctor of Veterinary Medicine.

PASCO: Veronica Aguilar, B.A. in Humanities; Michael Anthony Andrade, B.A. in Business Administration; Alisha Mariann Boggess, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Catarina Torres Castillo, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Veronica Lee Chenault, B.A. in Business Administration; Aaron B. Clark, B.A. in Communication; Joseph Von Cooper, B.A. in Social Sciences; Daniel Corona, B.A. in Education; Elizabeth Marie Cox, B.S. in General Studies-Biological Science MAGNA CUM LAUDE; Sarah Marie Dalen, B.A. in Education; Bradley Derrell, Davis B.S. in Construction Management; Ruth Ann DeLozier, Bachelor of Fine Arts; Ian Paul Dunstan, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Richard Don Gilmore, B.S. in Zoology; Erika Gonzalez, B.A. in Humanities; Ronald Cory Greer, B.S. in Environmental Science; Erica Linne Hauger, B.A. in Social Sciences; Kari Lee Hayles, B.S. in Psychology; Ryan Andrew Johnston, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; Jeanne Lathim, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Brian Lewis Maguire, B.A. in History MAGNA CUM LAUDE; Kimberly Ann Marquart, B.A. in Human Development; Kelly Richard McFadden, B.A. in Humanities; Kevin Anthony McFadden, B.A. in Communication; Brigitte M. Miller, B.A. in Business Administration; Cassie Lea Neergaard, B.A. in Social Sciences; Jeremy James Phillips, B.S. in Natural Resource Sciences; Cameron Wayne Roylance, Bachelor of Landscape Architecture; Nicholas S. Scaief, B.S. in Chemical Engineering; Amie Michelle Stewart, B.A. in Business Administration; Sven Thoms, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE; Matthew James Whitish, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture; and Sen Ha Wong, B.A. in Business Administration.

PESHASTIN: Vicente C. McKee, B.A. in Business Administration CUM LAUDE, and Kathie Pete, B.A. in Human Development.

POMEROY: Brian James Long, B.S. in Agriculture CUM LAUDE, and Jeramy Ray Norland, Bachelor of Accounting.

PRESCOTT: Kevin Michael Cochran, B.A. in Business Administration, and Brett Jerry Tonne, B.S. in Agriculture.

PROSSER: Jeffrey Michael Andrews, B.A. in Criminal Justice; Maribel Gonzalez, B.A. in Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; Anne Elizabeth Guizzo, B.A. in Social Studies and B.A. in Interior Design; Dustin Heath Lambert, B.A. in Social Sciences; Kyle Joseph Phillips, B.S. in Architectural Studies; Renee Ann Rathke, B.S. in Soils; and Jeremy Sean Santo, B.S. in Biology

PULLMAN: Erica Leann Anderson, Bachelor of Accounting MAGNA CUM LAUDE; Michael David Barber, B.A. in Business Administration; Kimberly A. Barrett, B.A. in Fine Arts CUM LAUDE; Allyson M. Beall, B.S. in General Studies-Biological Science; Andrew C. Boyan, B.A. in Communication; Roxann Burger, Bachelor of Fine Arts; Chih-Tung Chen, B.A. in Business Administration; Mo Kwan Cheuk B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Kayci Brooke Crum, B.A. in Education; Erika Lee Dahl, B.A. in Business Administration; Brandy Davies, B.A. in Business Administration; Lucas Charles Dieker, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Mark Matthew Evans, B.A. in Business Administration; Rina Joye Finley, B.A. in Humanities; Richard G. Fuentes, B.S. in Computer Engineering; Emily Wayne Green, B.A. in Political Science; Krista Lynn Grillo, B.S. in Agriculture; Glen A. Harlow, Bachelor of Accounting SUMMA CUM LAUDE; John Gustaf Herin, B.S. in Natural Resource Sciences; Greg Charles Hernandez, B.S. in Civil Engineering; Jennifer Margaret Homan, B.S. in Neuroscience; Mary Beth Hyland, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Deri Lila Icenoggle, B.S. in Animal Sciences CUM LAUDE; Michael Allen Johnson, B.A. in Business Administration; Kristopher Michael Jones, B.A. in Business Administration; Natascha Alexandra Karlova, B.A. in English CUM LAUDE; Rebekah Ruth Keifer, B.A. in Speech and Hearing Sciences; Angie Marie Kenney, Bachelor of Fine Arts CUM LAUDE; Lisa Young Kim, B.A. in Business Administration; Jean LaRue Labusohr, B.A. in Communication; Pak Chun Leung, B.S. in Electrical Engineering; Christine Lee Lewis, B.A. in Fine Arts CUM LAUDE; Aaron Ray Linehan, B.A. in Business Administration; Scott D. Martin, B.A. in Sociology; Charles B. Mathews, B.A. in English; Ann Myung Mauritz, Doctor of Pharmacy; Shane McCandless, B.S. in Horticulture; Brandon Thomas McGreevy, B.S. in Biology; Lee Michael McGuire, B.A. in English; Lisa M. Morse, B.S. in Zoology and B.S. in Psychology; Mohamed Aden Mumin, B.S. in Electrical Engineering; Robert M. Nagel, B.S. in Psychology; Nhon Thanh Nguyen, B.S. in Electrical Engineering; Stephanie Le Nguyen, B.A. in Women’s Studies and B.S. in Psychology; Patrik Machhour Njeim, B.S. in Electrical Engineering SUMMA CUM LAUDE; Joseph Jason Oliver, B.A. in Social Sciences; Brent David Olson, B.S. in Entomology; Matthew Micah Peringer, B.S. in Psychology; Debra Joy Ponds, B.S. in Neuroscience; Carol Anne Powers, B.S. in Genetics and Cell Biology and B.S. in Crop Science CUM LAUDE; Kevin Paul Pritchard, B.A. in Social Sciences; Christopher Michael Raef, Bachelor of Architecture; Emmanuel Francis Reyes, B.A. in Fine Arts; Brian William Santora, B.S. in Mechanical Engineering; Matthew Jacob Schinnell, B.S. in Chemical Engineering CUM LAUDE; Edmund A. Schweitzer, B.S. in Mechanical Engineering; Andrea J. Scott, Doctor of Pharmacy; William Arthur Sherman, B.A. in Business Administration; Erin Colleen Slattery, B.A. in Sociology MAGNA CUM LAUDE; Colin Seale Smith, B.S. in Biology; Svend Sanjay Sorensen, B.S. in Civil Engineering; Mari Stair, B.A. in Humanities; Gary Dean Steinmetz, B.A. in Criminal Justice; Catlynn G. Swan, B.S. in Crop Science; Steven Christopher Taylor, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; Stefanie Sue Thielemann, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Eduard
Hill Tokarek, B.A. in Business Administration; Seaula Jr. Tupai, Bachelor of Music; Elizabeth Anne Valles, Doctor of Veterinary Medicine; Jeniffer Coleen Walker, B.S. in Architectural Studies; Harry G. Welch, B.A. in Business Administration; Lyndsey Ann Wilson, B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE; Michelle Joanna Wilson, B.S. in Nursing; Scott David Woodruff, B.S. in Agricultural Technology and Management; Chung Wai Yip, B.A. in Business Administration; and Rebecca Grace Yowell, B.S. in Mathematics.

Other Students Graduating from the Pullman Campus Include:
Ketil Aasen, B.S. in Computer Science; Per Atle Aaslid, B.A. in Business Administration; Jasem M. Abdullah, B.S. in Mechanical Engineering; Yaquob A. Al-Salamin, B.S. in Mechanical Engineering; So Han Au, B.S. in Psychology; Donna Louise Bell, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Chien-Yu Chang, B.A. in Human Development; Kari Ka-Lai Chim, B.A. in Communication; Sarika Choithramani, B.A. in Education CUM LAUDE; Teofila Maria Cruz, B.S. in Biology; Ole-Gunnar Engelsvoll, B.A. in Business Administration; Jan Fossgard, B.A. in Business Administration; Geir Oivind Gulliksen, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Anson Haywood Henry, B.A. in Social Sciences; JoAnna Emily Hix, B.A. in Communication SUMMA CUM LAUDE; Saori Lisa Hosaka, B.A. in Communication; Hui-Yao Huang, B.A. in Business Administration; Yi-Wen Huang, B.A. in Business Administration; Alf Kjetil Kartevoll, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Kaoru Kasuga, B.A. in Communication; Masaaki Komatsu, B.S. in Electrical Engineering SUMMA CUM LAUDE; Ho Ki Lee, B.S. in Mechanical Engineering; I-Fang Lin, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Espen Soegaard Libaek, B.S. in Computer Science; Andreas Loevik, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Wai Chung Mak, B.S. in Electrical Engineering; Nozomi Makiguchi, B.A. in Communication; Alice Elizabeth McFerren, B.S. in Psychology; Junko Mizuno, B.A. in Business Administration; Thomas Kristoffer Monsen, B.A. in Hotel Administration; Masahiro Murata, B.S. in Mechanical Engineering; Gota Elise Natas, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Haavard Nilssen, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Mari Nishimura, B.A. in Sport Management; Erik Nordsjo, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Yosuke Okada, B.A. in Business Administration; Tammy Yuko Oshiro, B.S. in Chemical Engineering; Stig Owre, B.S. in Computer Science; Rebecca D. Reeve, B.A. in Communication CUM LAUDE; Renea Marie Riechenbach, B.A. in Interior Design CUM LAUDE; Alice Merete Rindal, B.A. in Business Administration; Adryanne Jo Sablan, B.S. in Psychology; Espen Sannerud, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Chelsie Edan Schafer, B.A. in Business Administration; Marinella Sebastianelli, B.A. in Communication; Priscilla Septiany, B.A. in Business Administration and B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles; Santi Setiono, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies; Kanolawat Sirirat, B.S. in Electrical Engineering; Oliver Pascual Soliman, B.A. in Computer Science; Min Young Son, B.S. in Biology; Pawel Slawomir Stasiak, B.A. in Humanities; Kiyomi Sugaya, B.A. in Humanities; Tun-Hua Sun, B.A. in Hotel Administration; Kim Christian Swenson, B.S. in Computer Science MAGNA CUM LAUDE; Yasuhiro Takeuchi, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Hoi Li Tam, B.A. in Business Administration; James L. Taylor, B.A. in Business Administration; Wai Pang Tse, B.A. in Arts and Humanities; Hui-Wen Tu, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Andy Widjaja, B.S. in Computer Engineering SUMMA CUM LAUDE; Shao Ping Wuu, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Kaoru Yamamoto, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Mayumi Yamamoto, B.S. in Kinesiology; and Rika Yoshida, B.A. in Communication.

QUINCY: Porto Dessa Dal, B.A. in Foreign Languages and B.S. in Animal Sciences CUM LAUDE, and Martha Ann Kuest, B.A. in Communication.

REPUBLIC: David Charles Miller, B.A. in General Studies-Social Sciences.

RICE: Crystal Rose Haskins, B.A. in General Studies-Social Sciences.

RICHLAND: Amber Janelle Agee, B.S. in Zoology and B.A. in Foreign Languages; Karen Lynn Albers, B.S. in General Studies-Biological Science SUMMA CUM LAUDE;
Jason Alan Aunspaugh, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE;
Ross E. Auten, B.A. in Humanities; Catherine Elaine Bagaasen, B.A. in Education CUM LAUDE; Patrick Joseph Bradley, B.A. in Communication; Julie Ann Brown, B.A. in Human Development CUM LAUDE; Dorothy M. Carrell, B.A. in Arts and Humanities CUM LAUDE; Ashley Blair Case, B.A. in Education CUM LAUDE; Heather Anne Cook, B.S. in Electrical Engineering; Scott Michael Cowan, B.S. in Computer Science; Terry P. Doherty, B.S. in General Studies-Physical Science; Mark Matthew Evans, B.A. in Business Administration; Cassandra Suva Freeland, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Nicole Renee Gamache, B.A. in Humanities; Ben Blaine Gies, B.A. in Hotel Administration; David Eloy Gonzalez, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Gay Lynn Goolsby, Doctor of Veterinary Medicine; Amy Cathleen Hammervold, B.A. in Communication; Yanlin Wang He, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; Jeffrey Chad Johnston, B.A. in Business Administration; Beverly Ann Jones, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Linda L. Koontz, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Erik James Larson, B.A. in Business Administration; Rashad L. Lathan, B.A. in Education; Ryan Duane Lee, B.A. in Business Administration; Ryan Daniel Lepel, B.A. in Business Administration; Patricia Kathleen Lyon, Doctor of Veterinary Medicine; Mariann Bromlee Medina, B.A. in Humanities MAGNA CUM LAUDE; Jason William Merrick, B.S. in Electrical Engineering MAGNA CUM LAUDE; Thomas Christopher O’Brien, B.A. in Humanities; Sheila Marie Olguin, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Eric Matthew Raleigh, B.A. in Business Administration; Aaron David Reed, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Janette Marie Rodgers, B.S. in Mathematics; Steve A. Short, B.S. in Electrical Engineering; Michael B. Stoops, B.A. in Humanities; Anne Janette Taylor, B.S. in Kinesiology MAGNA CUM LAUDE; Walter Ulysses Timmons, B.S. in Mathematics; Mauri Phyllis Tionko, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Rebecca Sue Wiegman, B.S. in General Studies-Physical Science; Shannon Leigh Winn, B.S. in Zoology; Ryan Daniel Winters, B.S. in Genetics and Cell Biology; Andrew Wyatt Wolford, B.A. in Business Administration; and Melissa Kay Zaklan, B.A. in Communication.

WEST RICHLAND: Debra Ann Boehmler, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Tiki D.H. Buechler, B.A. in English; Scott Edward Carson, Bachelor of Music; Miriam H. Coffman, B.A. in Humanities; Justin Daniel Erben, B.A. in Business Administration; Sandra Miller Evosevich, B.A. in Social Sciences CUM LAUDE; PhyLis Minnie McKenna, B.A. in Social Sciences; Jesse J. Montero, B.A. in Business Administration;
Laura Myles, B.A. in Business Administration; Todd Edward Ralenkotter, B.A. in Business Administration; Guy Francis Reisenauer, Bachelor of Science; Geoffrey D. Richmond, B.A. in History; Melissa Marie Robertson, B.A. in Speech and Hearing Sciences; Virginia Joy Rose, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; and R. Alison Timmons, B.A. in Humanities SUMMA CUM LAUDE.

RITZVILLE: Glenyce A. Fortin, B.S. in Civil Engineering; Alan Mitchell Hille, B.S. in Mathematics; Lori Beth McRae, B.S. in Agricultural Economics; Veronica Jo Schoesler, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; and Megan Erin Yerxa, B.A. in Business Administration.

RONALD: Bernadette Anne Flynn, B.A. in Communication.

ROSALIA: Jeffrey Jack Tanguay, B.S. in Nursing CUM LAUDE.

ROYAL CITY: Jessica Dawn Cochran, B.A. in Fine Arts; Jose Cuellar, B.S. in Animal Sciences; and Jill Mary-Kay Prchal, B.S. in Agriculture.

SELAH: Lani Kathleen Adams, Doctor of Pharmacy; Laurie Ann Lasater, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Matthew Lynn Newbry, B.A. in Political Science; Kerri Lynn North, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Tara Dawn Rath, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUD
E; and Autumn Rae Westland, B.S. in Nursing.

SOAP LAKE: Gordon James Tassell, B.S. in Animal Sciences.

SPOKANE: Jonathan Peter Abt, B.A. in Business Administration; Douglas Robert Adams, B.S. in Neuroscience and B.S. in Zoology MAGNA CUM LAUDE; Mona Aflatooni, Doctor of Pharmacy; Dana Michelle Algeo, B.A. in Sociology MAGNA CUM LAUDE; Daniel James Alley, Bachelor of Landscape Architecture; Joshua Alto, B.S. in Computer Engineering SUMMA CUM LAUDE; David C. Alvarez, B.A. in Social Sciences; Robin T. Ames, B.S. in Construction Management; Jacquelyn Morgan Anderson, B.S. in Animal Sciences MAGNA CUM LAUDE; Mark Robert Anderson, B.S. in Crop Science; Scott L. Anderson, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Stephanie Anne Angelo, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles CUM LAUDE; Gina Louise Ash, B.A. in Communication CUM LAUDE; Deborah Jane Baldwin, B.S. in Horticulture MAGNA CUM LAUDE; Rebecca Ann Bates, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; Jenny Rebecca Berg, Bachelor of Accounting MAGNA CUM LAUDE; Michael John Berghammer, B.S. in Genetics and Cell Biology; Laurie Zeis Bergheim, B.A. in Sociology CUM LAUDE; Gavin Paul Bloom, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture; Christel Darlene Bolejack, B.A. in Education; Kelly Marie Brown, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Heather Nicole Bunkowske, B.A. in Humanities; Felice Nicole Butler, B.S. in Chemistry CUM LAUDE; Matt R. Calvert, B.S. in Nursing; Christi Carmen Carpenter, B.A. in Sociology; Tammy Lelle Caruthers, B.S. in Nursing; Tammy L. Cauley, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Amanda Kae Christensen, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Jason James Clapp, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Alison B. Clode, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Angela Lee Corigliano, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Melisa Kathleen Corkery, B.A. in Education CUM LAUDE; Kalie Rae Cossette, Doctor of Pharmacy; Damian M. Cronkhite, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture; Breeana Marie Crowninshield, B.A. in Interior Design; Robert William Cunningham, B.A. in Business Administration; Niki Marie Dahman, B.S. in Nursing; Amy C. Dale, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Jennifer Crystal Deilke, B.A. in Social Sciences; Andrew P. DeMarco, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Alicia Rae Driver, B.A. in English; Brian M. DuBois, B.A. in Business Administration; Janelle Loraine Edington, B.A. in Business Administration; Megan D. Ehlert, Doctor of Pharmacy; James Robert Elmer, B.S. in Construction Management; Rachel Meirah Fabrikant-Botnick, B.A. in Communication; Craig Quinn Falk, Doctor of Pharmacy; Carrie Marie Field, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Patrick John Flanigan, B.S. in Biology; Matthew Brett Fluegge, Bachelor of Landscape Architecture; Megan Marie Furth, B.A. in Communication; Ariel Elizabeth Garl, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Bret Matthew Gelhausen, B.A. in Business Administration; John Richard Goetz, B.S in Natural Resource Management; Blaine Everette Golden, B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE; Jonathan Duane Goodman, B.S. in Construction Management; Jonathan William Gotfredson, B.A. in Social Studies; Kristine Marie Goulding, B.S. in Psychology; Meghann Tracy Green, B.S. in Mechanical Engineering; Katharine Ruth Griffing, B.S. in Biochemistry MAGNA CUM LAUDE; Sami Z. Haddad, Doctor of Pharmacy; Christin Michelle Hamill, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles SUMMA CUM LAUDE; Mollie Elizabeth Hannes, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE; Christopher Muir Harrison, B.A. in Business Administration; Christopher Wayne Healy, B.A. in Business Administration; Wes Evan Henricksen, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE; Jay Allan Herion, B.A. in Business Administration; Brian Willis Hinton, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; John Michael Hirst, B.A. in Communication; Tanya T. Hoag, B.S. in Nursing; Dustin Michael Hoffman, B.S. in Architectural Studies; Chelsie Lynn Holcomb, B.S. in Nursing; Suzanne Michelle Hoppe, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Connie Jo Hunter, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Monirath Huon, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Ebrima Jarju, Doctor of Pharmacy; Aaron Nicholas Johnson, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Katie Erin Johnson, B.S. in Nursing; Michael Andrew Johnson, B.A. in Political Science; Julie Marie Jones, B.S. in Nursing; Conor Clay-Tomas Jordan, B.A. in Business Administration; Scott Paul Jutte, B.S. in Construction Management; Lisa Danielle Kallestad, B.A. in Business Administration; Vera I. Kaprian, B.S. in Nursing; Michael Paul Kelly, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Jodi Irene Kittel, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Judith Marie Kolar, B.S. in Nursing; Irina N. Korenkova, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Mike B. Kreiger, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; Kellie A. Kuehn, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Michelle Jean Kukes, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Chrystal Marie LandKammer, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Cameron Vincent LaPlante, Bachelor of Music; Lindsay Christine Laughlin, B.A. in Political Science; Shannon Marie Leaf, Bachelor of Accounting; Jillene Autumn Lengyel, B.A. in Humanities; Brian Maxfield Lindberg, B.A. in Economics CUM LAUDE; Lindsey Leigh Llewellyn, Doctor of Pharmacy; Sherman John Louie, Doctor of Pharmacy SUMMA CUM LAUDE; Neema Elizabeth Macha, Doctor of Pharmacy; Tracy Jane McInerney, B.S. in Nursing; Kristin Nicole Montgomery, B.A. in Human Development CUM LAUDE; Matthew Luke Moore, B.S. in Animal Sciences; Ashley J. Morrison, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Nicole Marie Mosman, B.S. in Nursing; Mary Pauline Murphy, B.S. in Nursing; Matthew Brandon Murray, Doctor of Pharmacy; Joshua Blake Muzatko, B.A. in Criminal Justice; Leah Kristine Nathan, B.A. in Comparative American Cultures and B.A. in Women’s Studies; Ira A. Nelson, B.S. in Mathematics; Joshua Jon Neumiller, B.S. in General Studies-Physical Science MAGNA CUM LAUDE; Stephanie Ann Nitz, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Jennifer Jeanne Olsen, B.S. in Nursing; Jeffrey Allan Olson, B.S. in Construction Management; Jenniffer Renee Olson, B.S. in General Studies-Biological Science; Nathaniel Lydell Olson, B.A. in Communication CUM LAUDE; Brooke A. Olzendam, B.A. in Communication; Kelly Kathleen O’Malley, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Joshua S. Orona, B.A. in Interior Design; Adam Jay Orth, B.A. in Communication CUM LAUDE; Troy Allen Palmen, Doctor of Pharmacy; Loretta Lynn Parker, B.S. in Nursing; Jody Kay Paschall, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Joshua Scott Peterson, B.A. in Education; Diana Jean Pheasant, B.S. in Nursing; Karyl Lynne Pickard, B.S. in Nursing; Jeffrey Lawrence Pierce, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Catherine Laura Pigott, B.A. in Communication; Drew W. Piper, B.A. in English MAGNA CUM LAUDE; Amber Porter, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Elizabeth Gayle Raddatz, B.A. in Philosophy CUM LAUDE; John Paul Reamer, B.S. in Zoology; Ryan James Redmond, B.A. in Social Sciences; Jonathan U. Rein, B.A. in Business Administration; Sheriann Zerlyn Rint, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Lisa Anne Roberts, B.S. in Nursing; John D. Rose, B.S. in Computer Engineering MAGNA CUM LAUDE; Cinda Savannah Rosen, B.S. in Zoology; Sara Ann Rumpeltes, B.A. in Speech and Hearing Sciences; Christine Lee Schuck, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Benjamin Albert Schuetz, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies; Matthew Robert Semmler, B.A. in Business Administration; Joshua Richard Sicilia, B.A. in Business Administration; Tarah Renay Smith, Bachelor of Accounting; Lisa R. Sommer, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Brandon Louis Spackman, B.S. in Construction Management; Tyler Scott Spence, B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE; Mark Hudlow Spencer, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Randall Elliott Stevens, B.S. in Architectural Studies; Megan Eileen Thiemens, B.A. in History; Cecelia Ann Torie, B.S. in Architectural Studies; Jeffrey C. Travis, B.A. in Hotel Administration; Thomas Nicholas Treppiedi, B.A. in Criminal Justice; Owen Frank Turnbull, B.S. in Architectural Studies SU
MMA CUM LAUDE; Benjamin Mark Varela, B.S. in Construction Management; Randy Lee Verberne, B.S. in Computer Engineering; Marcia R. Walker, B.S. in Nursing; MacKenzie Mae Wall, B.S. in Psychology; Matthew Richard Weaver, B.A. in Communication; Kendra Elizabeth Welsh, B.A. in Sociology; Matt Allen Wheelwright, B.S. in Construction Management; Colin Andrew White, B.A. in Business Administration; Greg Darrin Wiater, B.S. in Biology; Jason D. Wiens, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Jeremey Jon Williams, B.A. in Communication CUM LAUDE; Heather Rae Wolcott, Doctor of Pharmacy; Jeffrey Joel Wyrick, B.S. in Biochemistry SUMMA CUM LAUDE; and Sarah Nicole Yates, B.S. in Psychology.

SPRAGUE: Jason Scott Carroll, B.A. in Humanities; Travis M. McKay, B.S. in Agricultural Technology and Management; and Kyrsty Stanescu, B.A. in Computer Science.

SUNNYSIDE: Hermelinda Cerrillo, B.S. in Nursing; Callie Jo Fernandez, B.S. in Animal Sciences; Aurelio Jr. Murillo, B.A. in Business Administration; Jeffery Jason Ross, Bachelor of Accounting; David Dean Stokes, B.A. in Business Administration; and Ryan Todd Wattenbarger, B.A. in Criminal Justice.

TEKOA: Chad R. Gatherer, B.A. in Humanities.

TONASKET: Aaron Baan Kester, B.A. in Business Administration.

TOPPENISH: Kimberly Shearer Linehan, B.A. in Interior Design, and Jonalee SnowStar Squeochs, B.S. in Natural Resource Sciences.

UNDERWOOD: Benjamin Van Horn, B.A. in Business Administration, and B.A. in Foreign Languages and Literatures.

UNION GAP: Maria D. Castelo, B.S. in Nursing CUM LAUDE.

UNIONTOWN: Kevin Patrick Bauer, B.S. in Recreation Fitness and Leisure Studies SUMMA CUM LAUDE; Brandy Marie LoMonaco, B.S. in Animal Sciences; and Patricia Jo Whitcomb, B.A. in Business Administration.

VALLEY: Lisa Jean Chaffee, B.S. in Nursing CUM LAUDE.

VALLEYFORD: Holly Marie Adams, B.A. in Speech and Hearing Sciences.

VERADALE: Matthew R. Johnson, B.A. in Business Administration; John Adam Knuth, B.A. in English; Jeremy Michael Lust, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Heather Lyn Plemmons, B.S. in Psychology and B.S. in Nursing; Paula Michelle Stout, B.S. in Microbiology MAGNA CUM LAUDE; and Adam James Zahand, B.S. in Genetics and Cell Biology SUMMA CUM LAUDE.

WAITSBURG: Aubrey L. Espana, B.S. in Physics MAGNA CUM LAUDE, and Jessica Ann Hendrickson, B.A. in Business Administration.

WALLA WALLA: Tyler Daniel Baffney, B.A. in Communication; Nathaniel Alan Baker, Doctor of Pharmacy; Robert Marshall Baker, B.A. in Communication; Stacy Martin Buchanan, B.A. in Communication; Amber Nicole Daudt, B.A. in English; Victor Ryan Deccio, B.A. in Business Administration; Stacie Allison Eder, B.S. in Psychology CUM LAUDE; LeAnna Logan Fickle, B.S. in Agriculture Business; Jolene Marie Gallagher, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Eric Orion Grenseman, B.S. in Computer Science; Glenn Hansens, B.S. in Psychology; Sara E. Hellberg, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Kristine Nicole Lande, B.A. in Business Administration; Darrin J. Meiners, B.A. in Philosophy; Vicki Marie Miles, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Kelly Marie Rasley, B.S. in Psychology; Jane M. Thurston, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Jennifer Diane Wade, B.S. in Biochemistry MAGNA CUM LAUDE; Tera Lee Watts, B.A. in Business Administration; and Brandy Lynn Wheeler, Bachelor of Music MAGNA CUM LAUDE.

WAPATO: Michelle Rae Delp, B.A. in Education CUM LAUDE; Kristi Lee Dragoo, B.S. in Nursing; Arnulfo Javier Gonzalez, B.A. in Social Studies; and Whitney Lynn Niesz, B.A. in Communication.

WATERVILLE: Brooke Rose DeFord, B.A. in Interior Design, and Darrin Philip Nelson, Bachelor of Landscape Architecture.

WENATCHEE: Jami Lee Allemandi, B.S. in Biology; Adam James Banker, B.S. in Biology; Matt Tyson Eastman, B.A. in Business Administration; Christina Elena Guerrero, B.A. in General Studies-Social Sciences; Michael Gordon Isaacson, B.A. in Business Administration; Jennifer Ann Johnson, B.A. in Education; Aana Naomi Kulaas, B.S. in Natural Resource Sciences; Tami T. Malchow, B.A. in General Studies-Social Sciences; Joanna Marie Twombly, B.S. in Nursing CUM LAUDE; James Theodore Ullrich, B.S. in Civil Engineering; and Matthew J. Williams, B.S. in Agriculture Business.

WHITE SALMON: Mark Gottschalk, B.A. in History MAGNA CUM LAUDE.

WILBUR: Sarah Mae Harris, B.S. in Natural Resource Sciences CUM LAUDE, and Christian James Rettkowski, B.A. in Sport Management MAGNA CUM LAUDE.

YAKIMA: Jaime Abundiz, B.S. in Mechanical Engineering; Kimberly Mae Acord, B.A. in General Studies-Social Sciences; Lisa Anne Alexander, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Patricia Joann Beggs, B.S. in Nursing; Eric David Bigham, B.A. in Sport Management; Gary Dean Burton, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Brianne Kathleen Carmody, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Meranda Lee Covey, B.S. in Nursing; Rhonda Lee Cruz, B.S. in Nursing; Dennis Wayne Dean, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Melonie Charlene DeLozier, B.S. in Nursing CUM LAUDE; James Ellis Elves, B.S. in Construction Management; Andrew John Faletto, B.S. in Mechanical Engineering; Jodi Kay Felton, B.A. in Criminal Justice; Brianne Donnelly Harcourt, B.S. in Geology; Kathy Lynnette Hargrove, B.S. in Nursing; John Michael Hernandez, B.A. in History and B.A. in Foreign Languages and Literatures MAGNA CUM LAUDE; Kevin Ryan Hiebert, B.S. in Agriculture Business; Tye Jold Kaple, B.A. in Business Administration; April Fontelle Kivett, B.A. in Human Development; Crystal L. Kosik, B.S. in Nursing; Janell Marie Krack, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Ryan Daniel Lambert, Bachelor of Landscape Architecture SUMMA CUM LAUDE; Todd Warren Larsen, B.A. in Business Administration; Holly Rae Manning, B.S. in Nursing; Sarah Kim Michael, Doctor of Pharmacy; Scott M. Morelock, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Anthony Richard Morton, B.S. in Construction Management; Theresa Nakiso-McMoore, B.A. in Human Development; Christopher Joel Osburn, B.A. in Foreign Languages and Literatures; Joshua David Perri, B.A. in Business Administration; Tracey Michelle Rasmussen, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Cindy L. Reeves, B.S. in Nursing; Alex Arjy Repp, B.S. in Natural Resource Sciences; Shelaine Marie Roth, B.A. in Communication; Mustafa Shirzad, B.A. in Business Administration; Patricia Anna Slaye, B.A. in Criminal Justice; Colleen Rebecca Spain, B.S. in Chemical Engineering CUM LAUDE; Matthew Scott Stone, Doctor of Pharmacy; Donald Weston Sublett, B.S. in Mechanical Engineering CUM LAUDE; Cheri L. Topping, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Tyler J. Varnum, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; and Elizabeth Diana Veley, B.S. in Biology.

ZILLAH: Gregory Van Boutain, B.A. in Business Administration; Jon Marshall Conner, B.S. in Civil Engineering; Amy Michelle Cooper, B.A. in Communication CUM LAUDE; Chad Richard Cooper, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Lillian Marie Ford, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Kamela Rae Leach, B.S. in Psychology; and Joshua Stephan Regan, B.A. in Theatre Arts and Drama.

###