WSU Announces 2003 Spring Graduates

PULLMAN, Wash. – Washington State University reports the following students from western Washington have earned undergraduate degrees from the university following the spring semester.

The students are listed by their hometowns.

ABERDEEN: Jolie Anne Aronson, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Robert E. Boyle, Doctor of Pharmacy; Fred A. Burgess, B.A. in Business Administration; Jason Chase Clevenger, B.A. in Sport Management and B.A. in Communication; Denise Claire Cox, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Megan Dawnel Cox, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Richard Bruce Eaton, B.S. in Construction Management; Rhianna Marie Hughes, B.A. in Education; Myka Musick Jugum, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Trisha Marie King, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Eli C. Lugo, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Amanda Carolyn Mansfeld, B.A. in Education CUM LAUDE; Teresa Marie Mayr, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; and Robert Ludwig Sutlovich, B.A. in Education CUM LAUDE.

ANACORTES: Tristan Mariah Boyce, B.A. in Fine Arts, and Kelly David Stewart, B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE.

ARLINGTON: Joshua Edwin Evans, B.A. in Theatre Arts and Drama MAGNA CUM LAUDE; Matthew W. Hodge, B.A. in English; Rebecca Dawn Joiner, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Katharine Cori McColley-Hopkins, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; Zandra Jean Mills, B.S. in Kinesiology SUMMA CUM LAUDE; James Eugene Norvell, B.S. in Computer Science; Frederick Bernard Sakshaug, B.S. in Zoology; and Amanda Louise Stinson, B.A. in Communication.

AUBURN: Alan Curtis Aho, B.A. in Business Administration; Valerie L. Babcock, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Bryan Michael Dow, B.A. in Humanities; Heath Ivan Eklund, B.A. in Sport Management; Andrew David Galvin, B.A. in Humanities; Jonathan Rogers Henning, B.A. in Fine Arts; Soren J. Kerr, B.A. in Political Science; Chiemi Dianne Ma, B.A. in Arts and Humanities MAGNA CUM LAUDE; Kyungwon Noh, B.A. in Hotel Administration; Abby Lynn Reid, B.A. in Human Development; Amanda Gene Riffle, B.S. in Food Science and Human Nutrition MAGNA CUM LAUDE; Stacy Lynne Schossow, B.A. in Business Administration; Anna Marie Wagner, B.A. in Communication CUM LAUDE; Teresa Colleen Watt, B.A. in Communication; and Teresa Helene Welling, B.S. in Chemical Engineering MAGNA CUM LAUDE.

BAINBRIDGE ISLAND: Hilary Ann Beam, B.A. in English.

BATTLE GROUND: Cory Matthew Allen, B.A. in Arts and Humanities; Ian Timothy Barney, B.S. in Physics; Patrick Gordon Beulke, B.A. in Business Administration; Carlee Nyu Blackburn, B.A. in Humanities; Kelly Aileen Gipple, B.A. in Business Administration; Melissa Mae Carlson, B.S. in Kinesiology; Allison Lindsey DeViney, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Jacob Russell Fisher, B.A. in Social Sciences; Lisa Marie Goller, B.A. in Human Development; Brian Jennings Harmon, B.A. in Business Administration; Vickie Linn Hermann, B.S. in Psychology; Michael John Jacobson, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Christina Michelle Jones, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Sherry J. Lilly, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Joshua Andrew O’Neal, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Jennifer Anne Petit, B.A. in Social Sciences; Candice Yvonne Rieger, B.A. in Human Development; Shelley DeAnn Schmidt, B.A. in Human Development MAGNA CUM LAUDE; Heidi Marie Scofield, B.A. in Human Development; Ryan Matthew Starbuck, B.A. in Business Administration; Jaclyn Rae Thomas, B.A. in Public Affairs MAGNA CUM LAUDE; Kristina Elaine Walsh, B.S. in Architectural Studies; Kristina Marie Warner, B.A. in Business Administration; Kari Ann Wetherill, B.A. in Arts and Humanities; David Clinton Campos, B.A. in Business Administration; and Jeff E. Jackson, B.S. in Psychology.

BELFAIR: Jennifer Jean Hendricks, B.S. in Environmental Science; Kristin Lynn Isun, B.S. in Psychology; and Earl Thomas VanBuskirk, B.S. in Zoology.

BELLEVUE: Christopher James Arnold, B.A. in Social Sciences; Robert Wesley Boyd, B.A. in Sport Management; Kathy P. Chow, B.A. in Philosophy; Linda Ann Corbett, B.A. in Business Administration; Alyssa Ricki Coughlin, B.A. in Economics; Adam D. Droker, B.A. in Business Administration; Wesley James Falkenborg, B.A. in Business Administration; Griffin Lyn Gillespie, B.A. in Communication; David Goldman, B.A. in Communication; Christopher John Hasz, B.S. in Computer Science; Michael C. Hermsen, B.A. in Business Administration; Lindsey Michelle Johnson, B.A. in Communication; Scott Allyn Johnson, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Ricardo Kanter Jr., B.A. in Communication; Mackenzie Dallas Keeth, B.A. in Communication; Julie J. Kennedy, B.A. in History MAGNA CUM LAUDE; Chi Yi Lee, B.A. in Business Administration; Meredith Ann McGee, B.A. in Communication; Hans Guenter Mittelstrass, B.A. in Social Sciences; Tracy Nagai, B.S. in Kinesiology; Courtney Marie Nutter, B.A. in Criminal Justice; Jenifer Park, B.A. in Fine Arts; Sara Carlene Schwab, B.S. in Civil Engineering; Shaundy Joy Smith, B.A. in Business Administration; Mark John Soth, B.S. in Computer Science; Nicholas Geoffrey Strange, B.S. in Neuroscience CUM LAUDE; and Douglas Stephen Winslow, B.A. in Business Administration.

BELLINGHAM: Craig Aaron Adams, Doctor of Veterinary Medicine; Jong JoceLyn De, B.A. in Business Administration; Christopher Lyle Desmul, B.S. in Psychology; Eric G. Dudley, B.S. in Mechanical Engineering SUMMA CUM LAUDE; Ashley Ann Easter, B.A. in Communication; Tami Evelyn Maricle, B.A. in Fine Arts; Schurie Lanette Moreau, B.S. in Chemical Engineering MAGNA CUM LAUDE; Elizabeth Sim Pena B.A. in Women’s Studies; B.A. in Comparative American Cultures and B.A. in English CUM LAUDE; Brittney Elizabeth Potter, B.A. in Communication; Leon Wahed Razai, B.S. in Microbiology; Chad Davis Robinson, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Leann Kay Sanders, B.A. in Communication; Gregory St. Pierre, B.S. in Crop Science; and Natalie Ann Steele, B.A. in Business Administration.

BLAINE: Leif Kristjan Johnson, B.A. in Political Science.

BLACK DIAMOND: Mary Frances Conran, B.A. in Anthropology MAGNA CUM LAUDE.

BONNEY LAKE: Chadwick E. Daarud, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture CUM LAUDE; Nicholas J. Schaan, Bachelor of Landscape Architecture; Katrina Lee Stroh, B.A. in Communication CUM LAUDE; and Kori Lynn Karuzas, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE.

BOTHELL: Allison Renee Barton, B.A. in Human Development; David Alan Beaulieu, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Christina Marie Brockman, B.S. in Zoology; Brady Glen Carlson, B.A. in Hotel Administration; Jed Andrew Hagerman, B.A. in Communication; Blake Robert Herbison, B.S. in Neuroscience SUMMA CUM LAUDE; Kimberly Kay Johnson, B.A. in Communication; Stephanie Lynn Kress, B.A. in Fine Arts; Emily Anne Lauer, B.A. in Education; Abdul Basit Mansoor, B.A. in Business Administration; Jeffrey Keola Munn, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Kevin Christopher Neal, B.A. in Foreign Languages and Literatures; Karly Ann Orr, B.A. in Communication CUM LAUDE; Joel Michael Peterson, B.A. in Communication CUM LAUDE; John Steven Pfeil, B.A. in General Studies-Social Sciences; Brandon William Richter, B.A. in Business Administration; Amanda Jeanne Scannell, B.S. in Biological Systems Engineering SUMMA CUM LAUDE; Aubrey Ann Schaeffer, B.S. in Animal Sciences and B.S. in Microbiology; Sara Colleen Schmied, B.S. in Psychology; Lyndsy Lee Sullivan, B.A. in English; and Lindsey Jean Vermilye, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE.

BREMERTON: Bess Camp Adkins, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Joseph James Beckman, B.A. in Business Administration; Kelli Renee Breeton-Fairall, B.S. in General Studies-Biological Science; Rene Bonnie Cappuccino, B.S. in Architectural Studies; Aaron James Clark, B.A. in Business Administration; Julia Emily Flaherty, B.S. in Civil Engineering CUM LAUDE; Shelly Elizabeth Michalak, B.A. in Human Development SUMMA CUM LAUDE; Renee Lynn Mizar, B.A. in Communication SUMMA CUM LAUDE; Jeremiah Ryan Neal
on, B.A. in Philosophy; Katherine Ann Nelson, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE; Josepher Bangco Pacquing, B.A. in Humanities; Rebecca Lou Pavlicek, B.S. in Microbiology CUM LAUDE; Dion Kier Serra, B.S. in Architectural Studies; Jane Anne Stockwell, B.A. in Social Sciences; and Todd Nathaniel Trembley, B.A. in Humanities -Religious Studies and B.A. in Philosophy SUMMA CUM LAUDE.

BRIER: Andrew Hawkins Hubbard, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE.

BRUSH PRAIRIE: Bradley Nathan Baker, B.S. in Mechanical Engineering; Katrina Angela Hayford, B.A. in Education CUM LAUDE; Floyd Andrew Huck, B.A. in Business Administration; Ryan J. Kelly, B.A. in Public Affairs; Lois Renae Kneller, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Chad Andrew Mahoney, B.A. in Arts and Humanities MAGNA CUM LAUDE; Christi Lee Moss, B.S. in Psychology; Aaron Benjamen Sanders, B.A. in English; and Caroline Nicole Wannamaker, B.S. in Geology.

BUCKLEY: Rebecca Jeanette Crimmins, B.S. in Veterinary Science; Julie Anna Krack, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; and Jeffrey William Sprouse, B.A. in Political Science.

BURBANK: Sean Patrick Granger, B.A. in Sociology; Shanda Jaye Hane, B.A. in Human Development MAGNA CUM LAUDE; Holly Christine Petersen, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles CUM LAUDE; Bradley Eric Smith, B.S. in Agricultural Technology and Management; Laura Michelle Stanley, B.A. in General Studies-Social Sciences; and Gretchen L. Stoltz, B.A. in Business Administration.

BURIEN: Paul Philip Mades, B.A. in Criminal Justice MAGNA CUM LAUDE; Kenneth Warren Scott, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; and Eric Martin Todd, B.S. in Psychology.

BURLINGTON: Jeffrey James Christianson, B.S. in Construction Management CUM LAUDE; Dustin Corbin Ozaki, B.S. in Kinesiology; and Tyler James Young, B.A. in Communication.

CAMANO ISLAND: Carissa A. Haug, B.S. in Chemistry CUM LAUDE; Anna Lynn McEver, B.A. in Human Development; Timothy James Robnett, B.A. in Education; and Brian Hilton Wagner, B.A. in English CUM LAUDE.

CAMAS: Jacob James Bangert, B.A. in Social Sciences; Robert J. Brizek, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Lisa R. Cochrane, Bachelor of Accounting MAGNA CUM LAUDE; Grant Kenneth Gilson, B.A. in Criminal Justice; Debra Ann Hacker, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Elizabeth Mary Johnson, B.S. in Nursing CUM LAUDE; Kristin Diane LaTendresse, B.A. in Business Administration; Julie Marie Lund, B.A. in Communication; Patrick Martin McCarthy, B.S. in Animal Sciences CUM LAUDE; Carly Kathleen Michener, B.A. in English; Christina Maria Spencer, B.A. in Public Affairs; LaRae Helen Taylor, B.S. in Architectural Studies; and Shannon Lea Wright, Bachelor of Accounting.

CARSON: Melissa Anne Johnson, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE, and Lisa Marie Meece, B.A. in Human Development

CASTLE ROCK: Madeana Jan Boyd, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Suzan R. Deaver, Bachelor of Accounting; Bradley Clark Gould, B.A. in Business Administration; Misty Michelle Keatley, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Brittni Rae Rademacher, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Richard W. Rasanen, B.S. in Psychology; Erick David Smith, B.S. in Agriculture; Shelly Elizabeth Stewart, B.A. in Social Sciences; and Renee Michelle Streeter, B.A. in Education CUM LAUDE.

CENTRALIA: Cari Donna Aliff, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Lisa M. Bixenmann, B.A. in Interior Design; Melissa Dawn Donahue, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Karen A. Kehr, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Matt William Kelley, B.A. in Criminal Justice; Nina Lyn Perozzo, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; April Kathleen Schilt, B.A. in Sociology CUM LAUDE; Deanna Lynn Sheldon, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Kenneth Adam Shook, B.A. in Comparative American Cultures; Stephanie Marie Small, B.A. in Education; and Alice Nell Strumski, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE.

CHEHALIS: Jonathan Michael Gilreath, B.A. in Education; Helen Sue Hanshaw, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Caycee Jo Janson, B.A. in Business Administration; Patricia Ann Krajewski; B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Ruby Linder Milovidova, B.A. in Foreign Languages and Literatures CUM LAUDE; Jacqueline Rae Watilo, B.A. in Education CUM LAUDE; and Andrew Clark Wentworth, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE.

CHINOOK: Christina Oshio, B.S. in Psychology.

CLALLAM BAY: Amaya Kathleen Michelena, B.A. in Hotel Administration.

CLE ELUM: Tammy Lynette Wallick, B.S. in Nursing CUM LAUDE.

SOUTH CLE ELUM: Tanya Nicole Cresto, B.A. in Communication

CONCRETE: Jeremiah W. Brown, B.S. in Psychology CUM LAUDE, and James Ewers Levy, B.S. in Computer Engineering MAGNA CUM LAUDE.

COOK: Kyla Lynn Leighton, B.A. in Human Development MAGNA CUM LAUDE.

COSMOPOLIS: Ronald Dennis Ashley, Doctor of Pharmacy; Nova Lotus Habersetzer, Doctor of Veterinary Medicine; and Kasi Christine Rodriguez, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE.

COVINGTON: Brooke Estelle Prether, B.A. in Computer Science.

CUSTER: Rebecca Jo Thomson, B.S. in Agriculture MAGNA CUM LAUDE.

DEMING: Leea Michell Rainey, B.S. in Animal Sciences.

DES MOINES: Melissa Marie Davies, B.A. in Hotel Administration; Christine Mary Kord, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE; Rachel Lynn Maloney, B.A. in Business Administration; Chau H. Nguyen, Doctor of Pharmacy; Brendan Riley Playle, B.A. in Criminal Justice; JoAnna Mae Sauerlender, B.A. in Sociology CUM LAUDE; Michelle Ly, B.S. in Electrical Engineering; and Kimberly Renee Williams, B.A. in Political Science.

EASTSOUND: Amanda M. Reid, B.A. in Social Sciences.

EATONVILLE: Heather Faith Colgan, B.S. in Animal Sciences, and Tammi Jolene Thomas, B.A. in Business Administration.

EDGEWOOD: Jacob Alan Anderson, B.A. in Business Administration; Alana Jean Carlson, B.A. in Communication; Nathaniel Thomas Lowry, Bachelor of Landscape Architecture; Sarah Kathleen Nygaard, B.S. in Environmental Science; and Kimberly Beth Weatherford, B.A. in Human Development SUMMA CUM LAUDE.

EDMONDS: Lorie Jo Brookes, B.A. in General Studies-Social Sciences; Albee Lauren Dalbotten, B.A. in Communication CUM LAUDE; David Charles Enslow, B.A. in Communication; Amanda Kay Hoover B.A. in Communication CUM LAUDE; Kelly Elizabeth Hughes, B.S. in Animal Sciences; Jika Adela Martinez, B.S. in Animal Sciences; Britt Linn McKee, B.A. in Fine Arts; Nathan Andrew Muntz, B.S. in Materials Science and Engineering; John William Novak, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Andrew Gregory Prichard, B.A. in Communication; Brooke Marie Schlameus, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; Kevin Christopher Smith, B.S. in Psychology and B.A. in Business Administration; Erica Jean Snyder, B.A. in Communication; and Rameen K. Tafreshi, B.A. in Business Administration.

ELMA: Joseph Daniel Salvaggi, B.A. in Criminal Justice, and Aaron P. Whiteman, B.S. in Computer Science.

ENUMCLAW: Timothy Michael Braunschweig, B.S. in Construction Management; Jodie Erin Deahl, B.A. in Sociology CUM LAUDE; Caerley M. Hill, B.A. in Communication CUM LAUDE; Chad Aaron Marlow, B.S. in Electrical Engineering; James Richard Mill, Bachelor of Architecture; Bradley Joseph Names, B.A. in History; Kristi Lynne Names, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Daniel Aaron Petchnick, B.A. in Communication; and Andy Scott Roberson, B.A. in Business Administration.

EVERETT: Caryn Joy Austin, B.A. in Communication; Christopher Lee Bailey, B.A. in Humanities; Tracey Lynn Battenfield, B.S. in Zoology; Doug Nathen Berry, B.S. in Psychology; Sarah Marie Beston, B.S. in Genetics and Cell Biology; Jonathan Thomas Campbell, B.S. in Computer Engineering and B.S. in Computer Science CUM LAUDE; Sandra Fay Carrier, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Melissa Suzanne Davis, B.S. in Zoology CUM LAUDE; Sean Patrick Fortune, B.A. in Political Science; Ngoc Son Huynh, B.S. in Electrical Engineering; Jenifer Lorene Nelson, B.A. in Human Development CUM LAUDE; Shawn Keith Osborne, B.A. in Social Sciences; Ralene Bobette Pishue, B.A. in General Studies-S
ocial Sciences CUM LAUDE; Isaac Bo Rambow, B.A. in Criminal Justice; Sara Helon Ray, B.A. in Communication; Stephanie Ann Spencer, B.A. in Business Administration; Nicholas Aaron Steele, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Margaret Emily Thomas, B.S. in Psychology; and Blane Frederic Webber, B.A. in Hotel Administration.

EVERSON: Becky Ann Isenhart, B.A. in Communication SUMMA CUM LAUDE, and Clark David Simpson, B.S. in Biology.

FALL CITY: Katherine Christine Crone, B.A. in Anthropology.

FEDERAL WAY: Carey S. Acker, B.A. in Business Administration; Katherine Anne Chwalek, B.A. in Sociology; Melissa Lynn Commodore, B.A. in Communication; Lisa de Wilde, B.A. in Criminal Justice CUM LAUDE; Charlotte Ann Kelly, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; Ashlee Erin Mansanarez, B.A. in Humanities;
Mercedes L. Miller, B.A. in Humanities; Liberte Cherey Patrick, B.S. in Psychology;
Jeffrey Alan Sordahl, B.S. in Manufacturing Engineering; Brittany Lee Thompson, B.A. in Criminal Justice MAGNA CUM LAUDE; Eduard Hill Tokarek, B.A. in Business Administration; Sean Joseph Venables, B.A. in Business Administration; Robert Allen Wiese, B.S. in Architectural Studies MAGNA CUM LAUDE; and Dawn Leanne Wilkerson, B.S. in Nursing CUM LAUDE.

FERNDALE: Christopher Stephen Burton, B.A. in Theatre Arts and Drama.

FIFE: Marc David Derheim, B.A. in Business Administration.

FORKS: Troy Matthew Gibbs, B.S. in Civil Engineering; Kimberly Lynn Northcut, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Nels Royal Peterson, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Libby Jane Rogers, Doctor of Pharmacy; and James Ezechiel Shima, B.S. in Biochemistry MAGNA CUM LAUDE.

FREELAND: Matthew Roy Baker, B.A. in Business Administration CUM LAUDE.

GIG HARBOR: Victoria Anne Cussen, B.S. in Animal Sciences; Jennifer Eileen Estroff, B.A. in Humanities; Jeffrey Robert Hardwick, B.S. in Mechanical Engineering; Nicholas Sadayoshi Lee, B.S. in Natural Resource Sciences; Alicia Anne Mace, B.A. in Education; Michael Jess Moore, B.A. in Business Administration; Jordan Jay Parrish, B.A. in Business Administration; Jessica Nicole Pearson, B.A. in Human Development; Jennifer Danielle Snope, B.A. in Human Development; Emily Joy Thompson, B.A. in Business Administration; and Doug Lawrence Walsh, B.A. in History MAGNA CUM LAUDE.

GRAHAM: James Paul Blocker, B.S. in Animal Sciences; Codie Jo Hanke, B.S. in Microbiology; Jana Lynn Long, B.S. in Electrical Engineering; Nathan T. Long, B.A. in Criminal Justice; John Arthur Poore, B.S. in General Studies-Physical Science; Tia Kathleen Sherrill, B.S. in Electrical Engineering; and Krista Dawn Wenberg, B.S. in Biochemistry MAGNA CUM LAUDE.

GREENBANK: Ashley Marie Buchman, B.A. in Hotel Administration.

HEISSON: Angela Marie Bartholomaus, B.S. in Computer Engineering.

HOQUIAM: Paul Andrew Arndt, B.A. in Education CUM LAUDE; Stephanie Jean Blumberg, B.A. in Business Administration; Andrew Joseph Burton, Doctor of Pharmacy; Goldenette Potter, B.A. in Education CUM LAUDE; and Aimee Lynn Willis, B.A. in Communication.

HUMPTULIPS: Juliena Rose Mullins, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE.

ISSAQUAH: Kimberly Anne Daniels, B.A. in Business Administration; Brandon S. Davis, B.S. in Computer Science; Didi Anne Dimtroff, B.A. in Business Administration; John David Ferris, B.A. in Philosophy; William Andrew Fields, B.A. in Business Administration; Christopher Paul Helley, B.A. in Recreation Administration and Leisure Studies; Casey Michael Kramer, B.S. in Civil Engineering CUM LAUDE; William Ian McGahey, B.A. in Business Administration; Timothy Edward McGinn, B.S. in NeuroScience; Isaiah S. Paradise, B.S. in Computer Engineering; Jeffrey Bart Stray, Bachelor of Accounting; and Corinne Autumn Wolford, B.A. in Communication.

KELSO: Kristy Mijken Conaway, B.A. in Business Administration; Stephen Edward Czarnecki, B.S. in Manufacturing Engineering; Jennifer R. Dahlquist, B.A. in Human Development; Nancy Leigh Everly, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Carla B. Francis, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Marla Ann Green, B.A. in Education;
Brandt Aaron Halver, B.S. in Geology; Angel Lynn Hayes, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE; James Baxter Hill, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Kathryn Lynn Hood, B.A. in Business Administration; Ashley Lynn Howard, B.A. in Human Development; Terri-Jo Mary McCoy, B.A. in Social Sciences CUM LAUDE; Jaime Holly Mejia, B.A. in Education CUM LAUDE; Angelique Marie Roller, B.S. in Psychology; Amber Starr Schlect, B.A. in Education CUM LAUDE; Luke Aaron Treadway, B.S. in Manufacturing Engineering; Heidi Michelle Ward, B.A. in English; and Samuel R. Ward, B.S. in Geology.

KENMORE; Maura Connolly, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Russell Todd Lebert, B.A. in Communication and B.A. in Philosophy; and Jason Kristopher Sees, B.A. in Business Administration.

KENT: Sarah Elizabeth Barry, B.A. in Communication; David Royce Climer, B.A. in Business Administration; Holly-Michelle Monika Craven, B.A. in Foreign Languages and Literatures and B.S. in Microbiology; Brendan Matthew Dore, Bachelor of Fine Arts; Alexis Lynn Duncan, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles CUM LAUDE; Andrew Johann Elliott, B.S. in Agricultural Technology and Management; Gail Ann Elliott, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Braden Keith Galloway, B.S. in Civil Engineering; Kaiulani Louise Gilbert, B.S. in Kinesiology; Arianna Marie Glick, B.A. in Criminal Justice; Tyler Douglas Hurst, B.A. in Sport Management; Jenna Rae Hustead, B.A. in Communication; Brianna Marie Ingle, B.A. in Communication; Jason Michael Jones, B.S. in Construction Management and B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Joshua A. Kawinski, B.A. in Business Administration; Mutiu O. Kolapo, B.A. in Business Administration; Brian Keith Kuzma, B.A. in Communication; Daniel Gordon Lewis, B.A. in Business Administration; Michelle Marie Love, Bachelor of Fine Arts CUM LAUDE; Erika Lynne Morey, B.A. in Anthropology and B.S. in Zoology; Ryan Alan Pettibone, B.A. in Communication; Robyn Mary Plattner, B.A. in Business Administration; Michael Thomas Sargent, B.S. in Computer Science; Daniel Adam Smeltzer, B.S. in Civil Engineering; Claire Kathleen Spragg, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Jeffery Eric Swenson, B.A. in Hotel Administration; Wanittha Thapanakul, B.S. in Computer Science; and Lindsey Diane Waffle, B.S. in Animal Sciences.

KINGSTON: Eleanora Claire Diehl, B.S. in Nursing CUM LAUDE, and Jennifer E. Rister, B.S. in Psychology.

KIRKLAND: Michael Shannon Allbaugh, B.S. in Construction Management; Jennifer Elizabeth Archer, B.A. in Communication; Todd John Barene, B.S. in Mechanical Engineering; Joshua James Cairns, B.A. in Fine Arts; Rory Robert Clements, B.A. in Business Administration; Stefano Tina Di, B.A. in Business Administration; Elizabeth Anne Eberlein, B.A. in Hotel Administration CUM LAUDE; Kathleen Rae Eirich, B.S. in Civil Engineering; Andrew Scott Emery, B.S. in General Studies-Biological Science CUM LAUDE; Kari Ann Emery, Doctor of Veterinary Medicine; Misty Dawn Gabbard, B.A. in Humanities; Jessica Lewis Gilleland, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE; Elizabeth Ann Heckenberg, B.A. in Business Administration; Timothy Carl Hickox, B.A. in Business Administration; Stephanie Megan Klein, B.A. in Interior Design; Shannah Renae Krogh, B.A. in Criminal Justice; Valerie Loc Nguyen, Doctor of Pharmacy; Tomoyuki Christian Olsen, B.A. in Business Administration; Stephan Tyler Parry, B.A. in Business Administration; Bradley Cook Porter, B.A. in Hotel Administration SUMMA CUM LAUDE; Ryan Matthew Prescott, B.S. in Construction Management; Nathan Phillip Rarick, B.A. in Communication; April Suzanne Reiter, B.A. in Recreation Administration and Leisure Studies; Rori Janelle Schultz, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles; Paul Allan Spivey, B.S. in Architectural Studies; and Scott Alan Tenhulzen, B.A. in Humanities.

LA CENTER: Juanita Lynn Cook, B.S. in Psychology SUMMA CUM LAUDE, and Elizabeth Ann Vis, B.A. in Educa
tion MAGNA CUM LAUDE.

LACEY; Bruce Edward Chojnacki, B.A. in Business Administration; James William Crouch, B.S. in Electrical Engineering CUM LAUDE; Kayci Brooke Crum, B.A. in Education; Timmy Jason Horlacher, B.S. in Construction Management; Elise Martin King, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Sean K. Mackey, B.S. in Psychology; Annie Louise Strader, B.A. in Business Administration; Tiffany Ann Swanson, B.A. in Communication; Regan Rene Walker, B.S. in Microbiology CUM LAUDE; and Amy Marie Weisser, B.A. in Education.

LAKEWOOD: Sommer Kamaleimaikanoelan Castro, B.S. in Biology; Marcy Danielle Hendrix, B.A. in Sociology; Benson Kim, B.A. in Comparative American Cultures; Brian Kim, B.A. in Business Administration; Maricel Pulido Mancilla, B.A. in Social Sciences; Israel Robert Massallo, B.A. in Communication; and Michael Reyes, B.S. in Zoology and B.A. in Comparative American Cultures.

LAKE STEVENS: Katherine Francis Johnson-Lee, B.A. in Human Development, and Sarah Rose Westensee, B.A. in Human Development.

LANGLEY: Nicola Anne Towers, B.S. in Animal Sciences.

LEBAM: Elaine Marie Hudson, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE.

LONGVIEW: Gary Charles Arnett, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Damon John Barnhurst, B.A. in Education CUM LAUDE; Michelle Renee Benson, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Richard Ryan Chinchen, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Farah Pauline Clinch, B.A. in Sociology; Karen Lynnette Culkins, B.A. in Education CUM LAUDE; Scott Dennis, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Dormalee J. Earl, B.A. in Human Development; Casey Duane Engler, B.A. in Business Administration; Gregg Wayne Gustin, B.A. in Business Administration; Heather Jean Guttormsen, B.S. in Zoology; Clifford Lee Hammons, B.A. in Business Administration; Albert Curtis Jackson, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Beri S. Jenkins, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Pamela J. Keller, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Mellissa J. Lappe, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Shauna Elaine Moore, B.A. in Humanities; Gregory Moreno, B.A. in Communication; Jill Marae Myers, B.A. in Interior Design CUM LAUDE; Erica Lynn Nunes, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Frank Christopher Powers, B.A. in Computer Science; Sabrina Yvonne Rak, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Rebekah Anna Rouse, B.A. in Education CUM LAUDE; Donald L. Simmons, B.A. in Social Sciences; Angela Cerise Smith, B.A. in Public Affairs; Laurie A. Stange, B.A. in Social Sciences; Janet L. Trochim, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Curen Katie Van, B.A. in Communication; John Aaron Will, B.S. in Environmental Science; and Dave Murray Zimmerman, B.A. in Communication.

LYNDEN: Kyle James Axelson, B.A. in Sport Management; Cindi Lee DeHoog, B.A. in Communication CUM LAUDE; Lindsey Anne Robson, B.A. in History; and Sarah Christine Stuart, B.A. in General Studies-Social Sciences.

LYNNWOOD: Christina Rose Balam, B.A. in History; Bryan T. Fine, B.S. in Mechanical Engineering; Mengstab Merhai Gebremicael, B.S. in Electrical Engineering CUM LAUDE; Sarah Anne Goodwin, B.S. in Agriculture; David Hoang Ho, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Gloria Marie Kotjan, B.A. in Human Development MAGNA CUM LAUDE; Tasha Maylee Madison, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; Tara Kelly O’Brien, Doctor of Pharmacy; Brandi Nichole Peetsch, B.A. in Fine Arts; Lindsay Maurine Rea, B.A. in Communication; Adam Neil Rucker, B.A. in Communication; Erin Elizabeth Vandever, B.A. in Humanities; Jason M. Wood, B.A. in Business Administration; and Stephanie Erin Wright, B.A. in General Studies-Social Sciences.

MAPLE FALLS: Eryn Elizabeth Whitehead, B.A. in Criminal Justice.

MAPLE VALLEY: Wesley Scott Bradshaw, B.A. in History; Bonnie Rae Brady, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Richard E. DeLappe, B.A. in Hotel Administration; Joshua Pagni Leavitt, B.A. in Communication; Megan Lynn Richter, B.S. in Agriculture; Justin Robert Ruud, B.A. in Business Administration; and Tawnya Nicole Scott, B.A. in Communication.

MARYSVILLE: Diane Denise Forson, B.S. in Zoology SUMMA CUM LAUDE; Matthew Ryan Henry, B.S. in Construction Management; Kristi Michelle LaMascus, B.A. in Criminal Justice MAGNA CUM LAUDE; Corrinna Ann McGrath, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Amy Lynn Sund, B.A. in Hotel Administration; and
Regina Louise Wike, B.A. in Communication.

MEDINA: Jonathan Coleman White, B.A. in Business Administration.

MENLO: Amy Denise Karniss, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE.

MERCER ISLAND: Richard Joseph Galluccio, B.A. in Communication; Reid Allan Sanborn, B.A. in Hotel Administration; and Tracy Claire Brockmann, B.A. in Political Science.

MILL CREEK: Francesca Alicia-Avril Delgado, B.A. in Political Science; Derek Adam Passmore, B.A. in Communication; Sachin Patel, B.A. in Business Administration; Bradley Dean Samuelson, B.A. in Business Administration; Micheal Andreas Shelford, B.A. in Business Administration; and Michelle Nicole Blake, B.A. in Human Development.

MILTON: Katie Marie Cutter, B.A. in Women’s Studies, and Beth Dahl, B.A. in General Studies-Social Sciences.

MONROE: Justin Dewy Dazey, B.A. in Interior Design CUM LAUDE; Scott James Dickinson, B.A. in Political Science; Andrew Phillip Hartzell, B.A. in Criminal Justice; Christina Marie Hixon, B.S. in Animal Sciences; Scott W. Kiilsgaard, B.S. in Agriculture Business CUM LAUDE; Monica Lynne McArthur, B.A. in Human Development; Suzanne L. McArthur, B.A. in Human Development; and Elizabeth A. Schmid, B.A. in Education.

MONTESANO: Suzanne Victoria Black, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Les Neil Bonfield, B.A. in General Studies-Social Sciences; Brooke Christen Easter, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Amy Elizabeth Stein, B.A. in History MAGNA CUM LAUDE; Robin Marie Sutherby, B.A. in Communication; Kathryn Lise Taylor, B.S. in Architectural Studies; and Patricia Jean Wheeler, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE.

MOSSYROCK: Chris Tyson Guenther, B.A. in History; Melanie E. Lininger, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; and Scott Ian Marshall, B.A. in Education CUM LAUDE.

MOUNT VERNON: Guy Brock Clements, B.A. in Business Administration; Tracey Lorraine Craig, B.A. in Communication CUM LAUDE; Danielle Marie Erickson, B.A. in Human Development MAGNA CUM LAUDE; David Alan Foxe, B.A. in Anthropology CUM LAUDE; Jenny Christine Hall, B.A. in General Studies-Social Sciences; Elizabeth Ann Leckenby, B.A. in Communication; Linda Lee Longfellow, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Robert Douglas Rindal, B.A. in Social Sciences; Cory Ann Shriner, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Svend Gunnar Svendsen, B.A. in Business Administration; Brent Edward Thurman, B.A. in Business Administration; and Thomas William Youngquist, B.S. in Agricultural Economics.

MOUNTLAKE TERRACE: Ly Q. Dam, B.S. in Electrical Engineering; Kathryn Ann DeFrancesco, B.S. in Animal Sciences SUMMA CUM LAUDE; and James Thomas Whalen, B.A. in Philosophy and B.A. in Communication.

MUKILTEO Lynne Marie Bartlow, B.A. in Sociology; Justin James Carter, B.A. in Communication; Tracy Rose Johnson, B.A. in Sociology; Joshua Howard Kreitle, B.S. in Mechanical Engineering; Jonathan James Muirhead, B.S. in Computer Engineering; Joseph Bernard Parent, B.A. in Philosophy; Dennis Kekoa Paresa, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; and Allison Marie Singer, B.S. in Animal Sciences;

NEW CASTLE: Megan Nicole Albrecht, B.A. in History; Jessica Marie Haase, B.A. in Business Administration; and Brittany Marie Osborne, B.S. in Psychology.

NORDLAND: Meghan Lianne Rose, B.A. in Fine Arts.

NORTH BEND: Heidi Marie Wolph, B.A. in Business Administration;
Rita Elaine Danielson, B.A. in Communication; and Christopher Ray Riley, B.A. in Criminal Justice.

NORTH BONNEVILLE: Travis Blake Brashers, B.A. in Business Administration.

OAK HARBOR: Adrienne Danielle Kinkel, B.S. in Animal Sciences; Karen Kristine Schmid, Doctor of Veterinary Medicine SUMMA CUM LAUDE; and Robe
rt Eugene Sipe, B.A. in Communication.

OAKVILLE: Catherine Therese Trusty, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE.

OLALLA: Laura Ann Grunenfelder, B.S. in Biology, and Chad Erin Rae, B.A. in Criminal Justice.

OLYMPIA: Brett Jonathan Alongi, B.A. in Criminal Justice; Kyle Joseph Anderson, B.S. in Electrical Engineering; Joy Barnes, B.S. in Nursing; Megan Angela Berg, B.S. in Biology; Brandon John Boers, B.A. in Political Science; Ryan William Burt, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Brett Anthony Cain, B.A. in Political Science; Elizabeth Marianne Charles, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Megan Elizabeth Cole, B.A. in General Studies-Social Sciences; Jolene Jimenez Crancer, B.A. in Foreign Languages and Literatures; Mina Jean Ghanaie, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Samuel Gibbons, B.A. in Business Administration; Christopher Michael Gipson, B.S. in Architectural Studies; Nathan William Hunt, B.A. in Social Sciences; Kathryn Patricia Hutchinson, B.A. in Business Administration; JoAnna Rae Jennings, B.A. in Social Sciences; Erika Lynn Johnson, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Laresa Ann Kerstetter, B.S. in Natural Resource Sciences; Jung-Hoon Kim, B.S. in Electrical Engineering; Michael David Langford, B.A. in Computer Science; Stephanie Anne Lawrence, B.A. in Education; Morgan Eileen Lee, B.A. in Foreign Languages and B.A. in Anthropology; Teresa Marie Lewis, Bachelor of Music and B.A. in Foreign Languages MAGNA CUM LAUDE; Tyson Francis Livingston, B.A. in English MAGNA CUM LAUDE; Christine Ellen Lundberg, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; David Christopher Manke, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Marci Joan Manke, B.A. in Communication; Allan Jeffrey Martin, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; Leah Ann Maurseth, B.A. in Business Administration; Angela Christine McCaw, B.A. in Communication; Walter Jr. Neal, B.A. in Business Administration; Jake P. O’leary, B.A. in Business Administration; Troy Louis Portillos, B.A. in Business Administration; Heidi Rae Pottle, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles CUM LAUDE; Megan C. Ronald, B.S. in Psychology; Dustin Andrew Schaefer, B.S. in Architectural Studies; Dana Denise Schlenker, B.A. in Communication; Wayne Gik Tam, B.A. in Business Administration; Peter Morse Walker, B.A. in Social Sciences; and Carol Ann Young, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE.

ONALASKA: Chester Daniel Iverson, B.S. in Animal Sciences MAGNA CUM LAUDE, and Carissa Lee Talley, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE.

ORTING: Keri Elizabeth Morgan, B.A. in General Studies-Social Sciences.

PACIFIC: Rebecca Dawn Williams, B.A. in Education.

PORT ANGELES: Gregory Paul Allen, B.S. in Mechanical Engineering; Vanessa Lorraine Ball, B.S. in Natural Resource Sciences; Christopher Scott Baker, B.S. in Computer Science; David Garfield Berger, B.S. in Psychology SUMMA CUM LAUDE; Elizabeth Irene Biasell, B.S. in Zoology; Lincoln Breithaupt, B.A. in English; Anne Emry Corson, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Kevin Patrick German, B.A. in Communication; Brian Edward Johnson, B.A. in Business Administration; Garth Stuart Knutson, B.A. in Communication; Erin Lacey Kuhn, B.S. in Zoology; Tracie Michelle Lovell, B.A. in Business Administration; Larae Allyson Mallory, B.A. in General Studies-Social Sciences; Jennifer Lynn Mansfield, Bachelor of Fine Arts; Benjamin David Peters, B.S. in Natural Resource Sciences; Jeremy Lyle Sage, B.S. in Zoology CUM LAUDE; Charles Rex Trillingham, B.A. in Communication; and Jesse William Waknitz, B.S. in Geology.

PORT HADLOCK: Erin Jeanne Newell, B.A. in Business Administration.

PORT ORCHARD: Mary Constance Bartley, B.S. in Zoology; Robynn Allison Burk, B.A. in Political Science; Kimberly Lynn Davis, B.S. in Zoology; Ryan A. Dirks, B.S. in Computer Engineering; Kyle J. Evans, B.A. in Humanities; Patrick Michael Fortner, Bachelor of Architecture and B.S. in Architectural Studies; Kathleen Eileen Harding, B.S. in Food Science and Human Nutrition; Brett Alan Maves, B.A. in Communication; Byron Garcia Miranda, B.A. in History; James Clark Patterson, B.S. in Recreation Administration and Leisure Studies; Heidi Suzanne Robbins, B.A. in General Studies-Social Sciences; Ryan Charles Tindall, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; and Jessica Nicole Vance, B.S. in Nursing.

PORT TOWNSEND: Carey Mei-Ling Cassidy, B.S. in Zoology, and Jason Ogedo Johnson, B.A. in Education.

POULSBO; Kayleen Sue Goddard, B.A. in Human Development MAGNA CUM LAUDE; Cliffton Peter Mangiola, B.A. in Business Administration; Stephany Lyn Mitchell, B.A. in Sociology SUMMA CUM LAUDE; and Leif Jon Pearson, B.S. in Architectural Studies.

PUYALLUP: Katy Rae Atkinson, B.A. in Education CUM LAUDE; Andrew M. Campen, B.S. in Computer Science MAGNA CUM LAUDE; Tyler Stewart Fisk, B.S. in Computer Science; Jason Paul Gilbert, B.A. in Humanities; Quinn Marie Hoefferle, B.A. in Education CUM LAUDE; Katherine Ruth Johnson, B.S. in Entomology and B.A. in Communication CUM LAUDE; Jeffrey Maurice Justice; B.A. in Business Administration; Katherine Diane Larson, B.S. in Veterinary Science; David Gilford Leath, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Jessica Erin Lovelace, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles CUM LAUDE; Molly Eileen Nordberg, B.A. in Education CUM LAUDE; Michael Kevin Oliver, B.S. in Animal Sciences CUM LAUDE; Sharleen Naoko Oshiro, Doctor of Pharmacy; Matthew Phillip Rowe, B.A. in Humanities; Troy Richard Snow, B.A. in Business Administration; Alfred Nathan Stanford, B.A. in Criminal Justice; Tabitha Jo Straws, B.A. in Communication; Matthew Philippe Upperman, B.A. in Business Administration; Rachel Van Natta, B.A. in Communication; Jamie Rae Wells, B.A. in General Studies-Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; and Paula Jean Withrow, B.A. in Human Development SUMMA CUM LAUDE.

RAINIER: Laura Michelle Beatty, B.S. in Biology, and Eugene Thomas Tabor, B.A. in Education CUM LAUDE.

RAVENSDALE: Jennifer Marie Carey, B.S. in Kinesiology, and Geir Lawrence Mjelde, B.S. in Architectural Studies.

RAYMOND: Lisa Maria Carney, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE, and Natalie Gayle Warren, B.S. in General Studies-Biological Science.

REDMOND: Janice Andrea Anthony, Doctor of Veterinary Medicine; Brian Jacob Antonsen, B.S. in Construction Management; Conor Michael Bemis, B.A. in Business Administration; Courtney Pearl Benjamin, B.A. in Communication; Jason Christopher Blyth, B.A. in Communication; Jamie Marie Buhrman, B.A. in Political Science; Shannon Marie Carl, B.S. in Zoology; Paul Matthew Case, B.A. in Business Administration; Kyle Patrick Cox, B.A. in Political Science; Jonathan Jivin Danaraj, B.S. in Biology; Monica Ann Engquist, B.A. in Education; Shawna Hilton, B.A. in General Studies-Social Sciences SUMMA CUM LAUDE; Laura Jean Howe, B.A. in Business Administration; Jay Huang, B.S. in Zoology and B.A. in Foreign Languages CUM LAUDE; Trisha Anne Huffman, B.A. in Business Administration; Aaron Thomas Ison, B.S. in Mechanical Engineering; Sokkhon Lim, B.S. in Computer Engineering; Amy Nicole Loges, B.A. in Communication; Katie Helen Macfarlane, B.S. in Food Science and Human Nutrition MAGNA CUM LAUDE; Alisha Mann, B.A. in Sociology MAGNA CUM LAUDE; Brett Christian Masch, B.A. in Political Science; Harry Matsumoto, B.A. in Business Administration; Stephen Samuel Moore, B.S. in General Studies-Biological Science CUM LAUDE; Richard Lewis Morris, B.A. in Social Sciences; Robert Carl Matson, B.A. in Communication; Shan Ng, B.A. in Business Administration; Joseph Charles Palmquist, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Nicole Louise Scammahorn, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles; Shawn Cameron Smith, B.A. in Economics; Talia Nicole Thompson, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Emily Catlin Tarr,, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; and
Jennifer Marie Tutko, B.S. in Veterinary Science CUM LAUDE.

RENTON: Adam Jacob Clarey, B.A. in Communication; Sarah M. Cleaver, B.A. in Communication; Michael James Erga, B.A. in Criminal J
ustice; Blen Fisseha, B.A. in Humanities; Christopher Stephen Gibeault, B.A. in Business Administration; Megan Augusta Greene, B.A. in Business Administration; Diane Lee Mitchell, B.A. in Human Development CUM LAUDE; Lauren Leigh Moye, B.A. in Communication; Chester Tse Ng, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Brandon Quoc-Minh, Nguyen B.A. in Business Administration; Jessica Lee Nierescher, B.A. in Communication; Todd James O’Keefe, B.A. in Business Administration; Christopher Ronald Radice, B.A. in Social Sciences; John Paul Rudolph, B.A. in Business Administration; Marthe Marie Schroeder, B.A. in Foreign Languages and Literatures SUMMA CUM LAUDE; Stephanie Kay Sohol, B.A. in Communication; and Corey Alice Thomas, B.A. in Communication.

RIDGEFIELD: Daniel Paul Bisping, B.A. in Business Administration; Kathleen Mary Byrne, B.S. in Animal Sciences; Stella Yvonne DeFreitas, B.A. in Social Sciences; Briana Marie Firestone, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Lacey Anne Grimm, B.A. in Social Studies; Barbara M. Hancock, B.A. in Human Development; Daniel James Henderson, B.A. in Arts and Humanities; Audrey Ann Houser, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE; Patricia Colleen Kellogg, B.A. in Business Administration; Sunrise Heather O’Mahoney, B.A. in Public Affairs; Blake Matthew Randol, B.A. in Public Affairs MAGNA CUM LAUDE; Frank Joseph Vrtiska, B.A. in Business Administration; and Jeffrey R. Wickersham, B.S. in Natural Resource Sciences.

ROCHESTER: Glori Lynn Goebel, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Carol Lynn Hoaglund, Doctor of Veterinary Medicine; Randal Brian Johnson, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; and Seth J. Thompson, B.A. in Business Administration.

RONALD: Bernadette Anne Flynn, B.A. in Communication.

ROSBURG: Melany Lynn Wirkkala, B.A. in Business Administration.

ROY: David Michael Escobar, B.A. in Political Science; David Michael Escobar, B.S. in Biochemistry; April Elizabeth Gagner, B.A. in Social Sciences; and Robert Justin Rasmussen, B.A. in Business Administration.

SAMMAMISH: Troy William Guilford, B.A. in Business Administration; Matthew James Koberg, B.S. in Construction Management; Anna Maria Leos, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles; Kristen Geanne Medved, B.A. in Communication; Jodi Joleen Patterson, B.S. in Construction Management and B.A. in Business Administration;
Michael Austin Radovich, B.S. in General Studies-Physical Science; Wendy Jean Schall, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Kristina Rose Vossler, B.S. in Psychology; Heather Alyssa Yates, B.S. in Kinesiology; and Sarah Kathleen Zanders, B.A. in Education.

SEABECK: Colette Amanda VanRuth, B.A. in Criminal Justice.

SEATTLE: Joseph Damon Albert, B.A. in Communication; Mouni Camille Amrous, B.A. in Hotel Administration; Rachel Corinne Andrews, B.A. in Communication; Elaine Carroll Appleby, B.A. in Criminal Justice; Kelly K. Atwell, B.A. in Fine Arts; Nick John Beleiciks, B.A. in Economics; Julie R. Berlin, B.A. in Political Science SUMMA CUM LAUDE; Laura Eloise Brosas, B.A. in Human Development CUM LAUDE; Sylvia Thi Bui, Doctor of Pharmacy; Ann-Marie Christine Cain, B.A. in Business Administration; Cassia Nichol Cearley, B.S. in Neuroscience CUM LAUDE; Miya Helena Cheng B.A. in Communication; Molly Brianna Coan, B.A. in Sociology; James Earl Crawford, B.A. in English CUM LAUDE; Roux Jeffrey De, B.A. in English; Raina Marie Demos, Doctor of Pharmacy; Tricia Marie Donnel, B.A. in Interior Design; Girish Gopal Faldu, B.S. in Electrical Engineering; Erin Marie Flajole, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; David Joseph Flynn, B.A. in Business Administration; Kelly Joan Gain, B.A. in Business Administration; Gabriella Marion Gillett, B.A. in Business Administration; Ian Gabriel Glass, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Lauren Michelle Goodreau, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles; Katherine Grant, B.A. in English CUM LAUDE; Lauren Quincy Greathouse, Bachelor of Fine Arts and B.A. in English CUM LAUDE; Charles William Gritzmacher, B.S. in Construction Management;
Trevor Alan Hall, B.A. in Business Administration; Evan Savinelli Hecker, B.A. in Humanities; Jesse Mark Janke, B.A. in Humanities; Kenneth Norton Johnson, B.A. in Hotel Administration; Deanna Lynn Jue, B.A. in Social Sciences; Jason Robert Kay, B.A. in Business Administration; Sabrina Louise Kessler, B.A. in Criminal Justice; Robert Jr. Kirschner, B.A. in Political Science CUM LAUDE; Eric D. Lindsley, B.S. in Mechanical Engineering CUM LAUDE; Chontelle Louise Mackner, B.A. in Communication; Teresa Jean Madler, B.A. in Business Administration; Alexandra Medlin, B.A. in Anthropology; Emily Lorraine Moses, B.A. in Interior Design; Steven Michael Mullinax, B.S. in Computer Science CUM LAUDE; Amie Thuy-Dung Nguyen, Doctor of Pharmacy; Minh-Chau Phuc Nguyen, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Quynh-Giao
T. Nguyen, Doctor of Pharmacy; Ty Dinh Nguyen, B.S. in Electrical Engineering; Heather Lee Nicholson, B.A. in Communication CUM LAUDE; Barry Patrick O’Hara, B.A. in General Studies-Social Sciences; Christopher John Oldfield, B.S. in Biochemistry MAGNA CUM LAUDE; Erin Marie O’Leary, B.A. in Hotel Administration; Jill Kristine Olson, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Erik Alan Opsahl, B.A. in Business Administration; Elizabeth Anne Orr, B.S. in Chemistry; Kimberly Marie Owens, B.S. in Psychology; Regina Rhea Piampanichwat, B.A. in Hotel Administration; Anne Kathryn Ramey, B.A. in Criminal Justice; Jasmine Marie Riach, B.A. in Education CUM LAUDE; Giovan Neal Richardson, B.A. in Business Administration; Richard Rasanious Rockafellow, B.S. in Construction Management; Joe Steven Sandhorst, B.S. in Chemistry CUM LAUDE; Marielle Jeanine Scanlon, B.A. in Communication; Rachael Anne Schwartz, B.A. in Speech and Hearing Sciences; Christopher John Serwold, B.S. in Manufacturing Engineering; Rachel Heather Shrewsbury, B.A. in Communication; Colin Seale Smith, B.S. in Biology; Amanda Crosby Sorensen, B.S. in Animal Sciences CUM LAUDE; Mark William Stanhope Doctor of Veterinary Medicine; Brian George Stewart, B.S. in Electrical Engineering; Jeanette Sarah Testu, B.A. in Human Development; Selam Tibebe, B.S. in Electrical Engineering; Sharon Elim Tipton, B.A. in Business Administration; Vivian T. Truong, B.S. in Microbiology; Mai Thi Vien, B.S. in Nursing;
Rick Huy Vuong, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Thomas Walker, B.A. in General Studies-Social Sciences; Alison Jeanette Warren, B.A. in Business Administration; Katharine Ailleene Warsinske, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Mark Allen Weinreich, B.S. in Biology MAGNA CUM LAUDE; Wynn MacLennan White, B.A. in History; Olivia Marie Wicklein, B.S. in Computer Engineering; Jaime Lynne Wilcox, B.A. in Communication; Cassandra Dawn William, B.A. in Sociology; LaQuinda Shawndralyn Williams, B.A. in English; Peter Dorsey Wiseman, B.S. in Mechanical Engineering; Dirk Burnam Woodworth, B.A. in Business Administration; and Ryan Kazumi Yamada, B.A. in Sociology.

SEDRO WOOLEY: Sarah Jeanette Honor, B.A. in Business Administration and B.A. in Sociology CUM LAUDE; Ole Russell Sleipness, Bachelor of Landscape Architecture MAGNA CUM LAUDE; Joseph A.P. Prince, B.A. in Business Administration; and
Jacob Paul Nyman, B.A. in Communication.

SEQUIM: Lucille Marie Bailey, B.A. in General Studies-Social Sciences SUMMA CUM LAUDE; Sonja Kathleen Billes, B.S. in Neuroscience and B.S. in Psychology; Sarah Michele Brown, B.S. in Animal Sciences MAGNA CUM LAUDE; Robert Thor Butcher, B.S. in Chemistry; Sondra Alma Caruthers, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE; Joseph Tobias Hudon, B.S. in Horticulture; and Kristin Ann Sager, B.A. in General Studies-Social Sciences.

SHELTON: Daniel Martin Best, B.A. in Business Administration; Shawna Marie Geier, B.S. in Psychology SUMMA CUM LAUDE; Kyle Joseph Harrison, B.S. in Mechanical Engineering; Karin Michele Kibler, B.A. in Political Science; J. Brandon Sawyer, B.S. in Architectural Studies; and Fredrick Alvin Wiggins, B.A. in Criminal Justice and B.A. in Social Sciences.

SHORELINE Bengt Robert As
plund, B.A. in Communication; Nicole Helena Augustavo, B.A. in Hotel Administration; Mary Zoe Hanberg, B.S. in Horticulture; Robert Benjamin Jacobs, B.A. in Communication; Sarah Nicole Lee, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; Andrew Nesemann Lowell, B.S. in Chemistry CUM LAUDE; Nathaniel Jerome Pouley, B.A. in Business Administration SUMMA CUM LAUDE; Laura Hope Waitt, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; and Miles Richard Walker, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture.

SILVER CREEK: Joshua Levi Bolender, B.A. in Political Sciences and B.A. in Criminal Justice, and Ryan Wedam, Doctor of Veterinary Medicine.

SILVERDALE: Pam Bahr, B.A. in Human Development; Kevin Richard Crain, B.S. in Mechanical Engineering MAGNA CUM LAUDE; Renee Lynn Haxby-Greenway, B.A. in General Studies-Social Sciences; Jennifer Louise Metcalf, B.A. in Hotel Administration; Jeffrey Patrick Odiorne, B.A. in Business Administration; Leslee Margaret Rogers, B.A. in Human Development; Ellen Marie Trimble, B.S. in Zoology; and Jennifer Abigail Whitaker, B.A. in Political Science.

SNOHOMISH: Marques David Andrade, B.A. in Political Science; Amanda Rae Bender, B.A. in Communication; Clinton W. Boxman, B.A. in Communication; Jason Lee Capelli, B.S. in Natural Resource Sciences CUM LAUDE; Katheryn Loretta Crane, B.A. in English MAGNA CUM LAUDE; Anne M. Dittrich, Doctor of Veterinary Medicine;
Stacy Lynn DockteR, B.S. in Agriculture; Stacia Rene Gunderson, B.A. in History; Jill Ryan Irvin, B.S. in Nursing; Carne Michael Livingston, B.A. in Business Administration;
Mariah Laine McCausland, B.A. in Business Administration; Nimulrith Seth, B.S. in Biochemistry; Kelly Melinda Torrisi, B.S. in Animal Sciences; Michelle Lynne Tourtellot, B.S. in Psychology; Katherine Marie Williams, B.A. in Humanities; and
Tara Leanne Wylie, B.A. in Business Administration.

SNOQUALMIE: Mathew Joel Caldwell, B.S. in Mechanical Engineering, and Farrah Rae Griffin, B.A. in General Studies-Social Sciences.

SOUTH PRAIRIE: Robert James Matthews, B.S. in Agriculture.

SPANAWAY: Shawn T. O’Neal, B.A. in Communication.

STANWOOD: Philip Alan Carter, B.A. in History; Elise Reyline Becker, B.S. in Psychology and B.A. in Human Development; Amy Jeannine Davis, B.A. in Communication; Jafar Irving Fallahi, B.A. in Philosophy CUM LAUDE; and
Jubal Lee Ince, B.A. in Communication.

STEILACOOM: Tracy Kathryn Hudson, B.S. in Biology; Stephen Patrick Lincoln, B.S. in Civil Engineering; Lisa A. McDermott, B.S. in Animal Sciences; and Mellisa Kum Prince, B.A. in History.

STEVENSON: Callae Noel Hansen, B.S. in Psychology.

SULTAN: Allen George Smolinski, B.A. in Business Administration.

SUMNER: Matthew Wayne Chastagner, B.S. in Mechanical Engineering MAGNA CUM LAUDE; James Dean Harm, B.A. in Humanities; Patrick W. Indovina, B.A. in Social Sciences; Leslie Anne Jones, B.A. in Communication; Levon Kevin Moroz, B.A. in History; Linda M. Morris, B.A. in Sociology; Sarah Jean Robinson, B.A. in English MAGNA CUM LAUDE; and Julie Kendra Schmidt, B.A. in Business Administration.

TACOMA: Amee Marie Alderman, B.A. in Anthropology; Anthony Joseph Banaszak, B.A. in Social Sciences; Danielle T. Banaszak, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Vanessa Anne Barnhill, B.A. in Sociology; Benjamin Michael Brewer, B.A. in Communication; Matthew Louis Costanti, B.A. in Business Administration; Kelly J. Crandell, B.S. in Civil Engineering; Heidi Lynne Crosgrove, B.A. in Hotel Administration; My Lan Dang, B.A. in Business Administration and B.A. in Social Sciences; Daniel Wallace Gall, B.A. in Business Administration; Vicki Loraine Handley, B.A. in Communication; Hoang-Huy Huu Ho, B.S. in Electrical Engineering; Natalie Suzanne Hutchison, B.A. in Education; Jerad K. Keister, B.A. in Business Administration; Trisha Michelle Klein, B.A. in Education; Anne Hong Le, B.A. in Business Administration; Erin Colleen Mayo, B.A. in Hotel Administration; Bethany Lynn McDougall, Doctor of Veterinary Medicine CUM LAUDE; Candace McGrue, B.A. in Communication; Jessie Kim Meiler, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Robert Len Miller, B.A. in Political Science; Natasha Shandrell Mitchell, B.A. in Social Sciences; Nicole Lynn Myers, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles; Vu Phuc Nguyen, B.S. in Electrical Engineering; Melissa Marie Nichols, B.S. in Zoology CUM LAUDE; Nicole Linn Pilarski, B.A. in Hotel Administration; Joseph Andrew Purcella, B.A. in Business Administration; Christopher Scott Sandberg, B.A. in Computer Science; Lindsay Diane Saville, B.A. in Political Science CUM LAUDE; Robin Christine Seibert, B.A. in Criminal Justice; Carly Joelle Turner, B.A. in Communication; Krystal A. Turney, B.A. in General Studies-Social Sciences CUM LAUDE; Katherine Hardy VanHouten, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Katie M.. Whithead, B.A. in Communication; Joseph Keith Williams, B.A. in Criminal Justice; DeGale Michell Williamson, B.A. in Business Administration; John Ray Woods, B.A. in Criminal Justice; and Carolyn Joyce Wright, B.A. in Communication.

TENINO: Jordan Scott Falk, B.A. in Communication, and Garret Tim Sampson, B.A. in Foreign Languages and Literatures.

TOLEDO: Jessica Renae Brenner, B.S. in Architectural Studies; Laura Ellen Caldwell, B.S. in Nursing CUM LAUDE; and Brad Anthony Dykstra, B.S. in Neuroscience.

TOUTLE: Robert Tyler Mitchem, B.A. in Public Affairs.

TRACYTON: Adam Robert Cates, B.A. in History.

TUMWATER: Travis Robert Casey, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Kelly Lynn Erickson, B.A. in English MAGNA CUM LAUDE; Kelly N. Fox, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Chelsea Elizabeth Kellso, B.S. in Psychology; Joshua Japhet Niles, B.A. in Business Administration; Melissa Renee Seymour, B.A. in Human Development; and Nicholas Eric Sorlie, B.A. in Hotel Administration and B.A. in Business Administration

UNDERWOOD: Benjamin Van Horn, B.A. in Business Administration and B.A. in Foreign Languages and Literatures.

UNIVERSITY PLACE: Gregory Steven Linnell, B.S. in Construction Management; Ryan Arthur Mackey-Demaray, B.A. in Business Administration; Seth Justin Meisner, Doctor of Pharmacy; Niya Rasheedah Muhammad, B.A. in Humanities; Ryan Kyle Staples, B.A. in Business Administration; and Sarah Lynn Sullivan, B.A. in History CUM LAUDE.

VANCOUVER: Lynette Nan Alber, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Megan Ann Anderson, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Stephanie A. Armstrong, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Kathryn Ann Austin, B.A. in Human Development; Kimberly Ann Austin, B.S. in Psychology; Scott Michael Barbour, B.A. in Arts and Humanities CUM LAUDE; Michael J. Baron, B.S. in Civil Engineering CUM LAUDE; Isabella Judith Barrans, B.A. in Communication; Elizabeth Anne Beard, B.A. in Social Sciences; Ruth Ann Berry, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Scott Patrick Biggs, B.A. in Social Sciences; Tyler J. Bleth, Bachelor of Accounting MAGNA CUM LAUDE; Travis M. Bond, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Chelsea Marie Bong, B.A. in Education; Carolyn Crowell Bossert, Bachelor of Accounting SUMMA CUM LAUDE; Eric Chevelon Bowman, B.A. in Business Administration; Marcey Ann Brammer, B.A. in Social Sciences; Casey Thomas Brazil, B.A. in Business Administration; Lenna Laureen Britton, B.A. in Social Sciences CUM LAUDE; Crystal Fay Bullock, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Pamela Jean Callahan, B.S. in Nursing MAGNA CUM LAUDE; Lindsay Eileen Carlson, B.A. in Hotel Administration and B.A. in Business Administration; Michael Robert Chaffee, B.A. in Business Administration; Leah Deanne Chambers, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Sara Anne Christina, B.A. in Social Sciences; Tracy Lynn Clason, B.S. in Nursing; Julie Anne Cooke, B.A. in Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; Emily Anne Crockett, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Carleen Beth Dolack, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Sarah Elizabeth Doll, B.A. in Public Affairs; Penny Ann Duitsman, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Everett Merle Durst, B.S. in Manufacturing Engineering MAGNA CUM LAUDE; Valerie Sue Easton,
B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Amy Christine Ekroth, B.A. in Hotel Administration; Erica Lynn Elliott, Doctor of Pharmacy MAGNA CUM LAUDE; Eric Meredith Estes, B.A. in Social Sciences; Christopher Jon Evin, B.A. in Social Sciences; Elizabeth Frances Ferrell, B.A. in Humanities SUMMA CUM LAUDE; Nicholas Amory Franck, B.A. in Communication; Casandra Marie Franzen, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Jeff West Gaither, B.A. in Fine Arts; Rachelle Diane Galvin, B.A. in Social Sciences; Kathleen Marie Galyan, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Daniel Joseph Garvey, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Jason A. Gillespie, B.A. in Business Administration; Rebekah Ann Gipe, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Vyacheslav V. Glukhovskikh, B.S. in Manufacturing Engineering; Elizabeth Ann Griffith, B.S. in Psychology; Stephanie Jean Hair, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Kathryn Elizabeth Hale, B.A. in Human Development MAGNA CUM LAUDE; Jason Everett Hanks, B.S. in Electrical Engineering; Cheri Lee Hanlon, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; William C. Hart, B.A. in Business Administration; Jon Michael Hartinger, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE; Robert Scott Harvey, B.S. in Mechanical Engineering; Marci Nicole Hascall, B.A. in Business Administration; Sadie Leigh Hayes, B.A. in English; Heidi Jo Hess, B.S. in Biology; Heidi Lorene Hiatt, B.A. in Public Affairs; Kelly Lynn Hibbert, Bachelor of Fine Arts; Lindsay Rae Hill, B.A. in Education; Sara Elizabeth Hitchcock, B.S. in Psychology; Melissa Dawn Hittle, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Zachary Stuart Howell, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; John Patrick Hudson, B.A. in Social Sciences; Brad M. Huston, B.A. in Arts and Humanities MAGNA CUM LAUDE; Kristin Amy Hutson, B.S. in Zoology; Jacob Jermaine Hynning, Bachelor of Accounting MAGNA CUM LAUDE; Derek Morris Jaeger, B.A. in Business Administration; Rhianna Marie Jalbert, B.A. in Public Affairs SUMMA CUM LAUDE; Michael John James, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Amie Marie Johnson, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Madhavi Kandala, B.A. in Computer Science; John Michael Keeling, B.A. in Social Sciences; Laurie Ann Kendall, B.A. in Humanities SUMMA CUM LAUDE; Shawne Amber Kiln, B.A. in Arts and Humanities SUMMA CUM LAUDE; Joseph Albert Kintner, B.A. in Business Administration; Amy Kristine Kleser, B.A. in Human Development; David Michael Konz, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Brian D. Kopek, B.A. in Business Administration; Conrad James Kornmann, Doctor of Veterinary Medicine; Erin Leigh Kreiter, B.A. in Business Administration; Sandra Arlene Laffoon, B.S. in Psychology; Thomas Lang, B.A. in Social Sciences; Kristina Luise Leber, B.S. in Chemical Engineering; Andrea Marie Lemen, B.A. in Business Administration; Byron DeSean Limbrick, B.A. in Social Sciences; Lorinda LeAnn Limpf, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Ryan Thomas Lindblad, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE; Jaclyn Marie Little, B.A. in Human Development; Kelly Patrice Love, B.A. in Humanities SUMMA CUM LAUDE; Terrie Ann Lucero, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Adrienne Nicole Madler, B.A. in Human Development SUMMA CUM LAUDE; Melissa Ann Madore, Bachelor of Accounting CUM LAUDE; Courtney Andrew Margicin, B.S. in Architectural Studies and Bachelor of Architecture CUM LAUDE; Dawn Michelle Marquez, B.A. in Communication; Nikki Michelle May, B.A. in Business Administration MAGNA CUM LAUDE; Brian Christian Mayer, B.A. in Social Sciences; Michael Thomas McCarrig, B.A. in Arts and Humanities MAGNA CUM LAUDE; Heidi Young McCoy, B.S. in Psychology; Wendy Diane McIntosh, B.A. in Human Development; Stephen R. McKinney, B.S. in Psychology; Rachel Ann Michelson, B.A. in Humanities CUM LAUDE; Julie Anne Miller, B.A. in Human Development CUM LAUDE; Jennifer Dawn Moen, B.A. in Humanities; Kristin Marie Moore, B.S. in Psychology; Matthew Bywater Mower, B.S. in Chemical Engineering; Jenna Rae Newcomb, B.S. in Kinesiology CUM LAUDE; Lam Thi Nguyen, Doctor of Pharmacy CUM LAUDE; Susan L. Nieman, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Alexandra Britt Nordberg, B.S. in Psychology; Nichole Cherie Olsen, B.S. in Biology; Justin Albert Olson, B.A. in Public Affairs CUM LAUDE; Katherine Joyce Olson, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE; Patrick Michael Pease, B.A. in Education CUM LAUDE; Christopher Patrick Peppers, B.A. in Social Sciences MAGNA CUM LAUDE; Timothy James Pfeifer, B.A. in Business Administration; Amanda Kristyne Powers, B.S. in Zoology SUMMA CUM LAUDE; Jeffrey Nolan Raun, B.A. in English MAGNA CUM LAUDE; Jerry Tabor Reaves, B.A. in Communication; Elimie Ann Rosagaron, B.A. in Human Development CUM LAUDE; Kevin Christopher Rose, B.A. in Business Administration; Jessica Katherine Rue, Doctor of Veterinary Medicine; Mirza Fadil Sabanovic, B.S. in Electrical Engineering CUM LAUDE; Teresa Marie Saleh, B.S. in Psychology; Kevin Charles Schmidt, B.A. in Social Sciences; Marlena Mae Schmit, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE; Jason Everett Seymour, B.A. in Education CUM LAUDE; Jennifer Christine Sites, B.A. in English; Trevor Jacob Sosky, B.A. in Business Administration; Steven E. Stalberger, B.A. in Social Sciences SUMMA CUM LAUDE; David Alan Starke, B.A. in Computer Science MAGNA CUM LAUDE; Helen Elizabeth Stewart, B.S. in Psychology SUMMA CUM LAUDE; Rebecca Louise Strouse, B.S. in Psychology; Brook Rachael Suelter, B.A. in Social Sciences; Jamie Denise Sumner, Doctor of Pharmacy; Nissa Rachelle Thibodeaux, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Robin Lynnelle Till, Bachelor of Accounting MAGNA CUM LAUDE; Vi Ngoc Tran, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Beverly Starck Tuominen, B.A. in English SUMMA CUM LAUDE; Melinda Tuve, B.A. in Business Administration CUM LAUDE; Lori Sue Vaandering, B.A. in Arts and Humanities CUM LAUDE; Teresa Ann Vance, B.S. in Psychology CUM LAUDE; Mike George Vlachos, B.A. in Business Administration and B.S. in Psychology; Jason Alexander Ward, B.A. in Business Administration; Shinobu Suzuki Watson, B.A. in Computer Science CUM LAUDE; Portia LeAnn Wilker, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Elizabeth Janet Wochnick, B.A. in English CUM LAUDE; Mary Margaret Woodford, B.S. in Nursing SUMMA CUM LAUDE; Elizabeth Marie Wuitschick, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; and Ruth Ann Zirkle, B.A. in Business Administration.

VASHON: Andrew Ogin Jensen, B.A. in Sociology; Shannon Sarah Reuter, B.S. in Animal Science; and Hans van Amerongen, B.S. in Mechanical Engineering.

WASHOUGAL: Timothy Lawrence Bulski, B.A. in Social Sciences; Janette Marie Campbell, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE; Melissa Michele Chilcote, B.A. in Human Development; Cindi Lynn Freeman, B.A. in Human Development SUMMA CUM LAUDE; Hanukkah Gill, B.A. in Humanities; Aaron Eugene Green, Bachelor of Accounting; Jennifer Mae Holbrook, B.A. in Human Development SUMMA CUM LAUDE; Helen M. Morgan, Bachelor of Accounting; Brett Phillip Morris, B.A. in History; Adam Stuart, B.A. in Business Administration; and Jessica Alyssa Timmons, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE.

WAUNA: Kevin Lawrence Rehmke, B.A. in Criminal Justice.

WESTPORT: Martin Anthony Field, B.S. in Microbiology; Holly Elizabeth Sweet, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; and Genoa Therese Werner, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE.

WHITE SALMON: Mark Gottschalk, B.A. in History MAGNA CUM LAUDE.

WINLOCK: Julia Jane Gaul, B.A. in Education SUMMA CUM LAUDE, and Matthew D. Wiediger, B.S. in Psychology MAGNA CUM LAUDE.

WOODINVILLE: Gretchen Elizabeth Boughton, B.A. in Education; Ryan Thomas Brunelle, B.S. in Architectural Studies; Katherine Loree Brunk, B.S. in Zoology CUM LAUDE; Curtis Matthew Cruz, B.S. in Mechanical Engineering; Cyanna Janga Goold, B.A. in Interior Design CUM LAUDE; Kristin Ann Heidorn, B.A. in Communication; Kimberly Joice Hensley, B.S. in Computer Engineering; Kristina Noelle Hoppe, B.A. in History; Arash Kariminaser, B.A. in Apparel, Merchandising and Textiles; Katie Elisabeth Knauss, B.A. in Communication; Matthew Burke Leicester, B.A. in Social Sciences; Steffanie Rose Liles, B.S. in Mathematics; Kristin Elizabeth M
cCormick, B.A. in Communication; Eric Bradley Meyer, B.A. in Political Science; Grant Loy Montgomery, B.S. in Architectural Studies CUM LAUDE; Jennifer Nicole Myers, B.S. in Zoology; Kristin Michelle Orlando, B.A. in Communication; Daniel Archer Ravenel, B.S. in Natural Resource Sciences; Heather Lyn Smith, Doctor of Veterinary Medicine MAGNA CUM LAUDE; Jade Shannon Smith, B.A. in Social Sciences; Lindsay Marie Thomas, B.A. in Communication CUM LAUDE; Yu-Chin Annie Tseng, B.S. in Computer Science; and James Martin Wagner, B.A. in Criminal Justice.

WOODLAND: Brenda Veora Cash, B.A. in Speech and Hearing Sciences; DeAnne Michele Lamkin, B.S. in Mathematics MAGNA CUM LAUDE; Stephanie Marie Syring, B.S. in Civil Engineering; and Timothy Douglas Williams, B.S. in Manufacturing Engineering.

YACOLT: Emily Dale Earhart, B.A. in English MAGNA CUM LAUDE; Molly Jane Hatcher, B.A. in Education MAGNA CUM LAUDE; Renee Lynell Woody, B.S. in Neuroscience; and Amir M. Ziganshin, B.A. in Business Administration.

YARROW POINT: Ikuko Kano, B.S. in Kinesiology.

YELM: Nicholas Riordan Allard, B.A. in Communication MAGNA CUM LAUDE; Kristin Rebecca Jenkins, Bachelor of Accounting; and Quinn Reed Roberts, B.A. in Music MAGNA CUM LAUDE.

###